Избор на настолен компютър.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E21 320;E46 320d
Мечтае да кара: E36 M3 GT

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от nik420 » 17 Яну 2022, 18:08

madafaka_donkele написа:Точно от варио последно време има доста оплаквания. Пиши, като/ако си получиш нещата навреме.


Абсолютно, бях поръчал един монитор от тях още на 20-Декември,до ден днешен няма отговор!
Няколко пъти опитах да се свържа на телефоните за контакт, те изключени :banghead: :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Nickelback » 17 Яну 2022, 18:38

steeN написа:Добър избор на захранване. :yes:

:bchug:
Ти определено си Corsair-addicted :ok:
Аз не съм имал кой знае какво тях освен няколко флашки и ей това SSD, което купих преди повече 9 години заедно с лаптопа ми от щатите. До ден днешен - никакви драми с него :yes:

Изображение

nik420 написа:
madafaka_donkele написа:Точно от варио последно време има доста оплаквания. Пиши, като/ако си получиш нещата навреме.


Абсолютно, бях поръчал един монитор от тях още на 20-Декември,до ден днешен няма отговор!
Няколко пъти опитах да се свържа на телефоните за контакт, те изключени :banghead: :dunno:

Хмм... Интерсно, с мен се държаха много любезно и каза пича, че дори по-рано от седмица може да ми дойдат частите. Даже два пъти ми се обажда, понеже забелязал, че дъното е за DDR5 и дали не съм се объркал нещо :mhihi: :ok:
Та ще видим може временно да са били претоварени предпразнично и да са били поотсвирили тоя-оня (не че е ОК това в никакъв случай дори!) :dunno: Аз затова реших след Нова година да гледам за PC с надеждата, че пазара ще е една идея по-спокоен :yes:
Ще видим, ще пиша какво се случва :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от nxn » 17 Яну 2022, 18:58

И аз съм имал дертове с тях, при теб са културни, защото си направил голяма поръчка, предполагам, или си попаднал на единственият културен там.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Nickelback » 24 Яну 2022, 15:47

madafaka_donkele написа:Точно от варио последно време има доста оплаквания. Пиши, като/ако си получиш нещата навреме.
Да доложа - наринах боклуците малко аз, чакам RAM-а утре/другиден и да взривявам :ok:

С Vario никакви ядове засега, поне срока си спазиха и частите си изглеждат наред :bchug:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от madafaka_donkele » 24 Яну 2022, 16:28

Ай чиститу. Явно е бил временен hiccup проблема с доставките при варио.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от steeN » 24 Яну 2022, 16:55

Nickelback написа:Ти определено си Corsair-addicted :ok:


:mhihi:
Пусни снимка на кутията като стигнеш до там :mrgreen: Аз съм харесал бялата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Nickelback » 24 Яну 2022, 17:19

madafaka_donkele написа:Ай чиститу. Явно е бил временен hiccup проблема с доставките при варио.

:bchug:
steeN написа:Пусни снимка на кутията като стигнеш до там :mrgreen: Аз съм харесал бялата.

А да, утре мисля да отварям кутиите и ще снимам подробно :bchug: Още повече, че ми е интересно как ще се събере радиатора на водното, въпреки че точно коментирахме с пича от Vario, че няма да има драми. Те имали проблеми преди с тяхна конфигурация за някого, с по-дългата версия на Arctic-а (360милиметровата) в тая кутия конкретно, но с 280мм нямало да има драма :yes:
И каза, че това била една от най-поръчваните кутии от по-приличния клас :ok: Явно я харесват хората :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Nickelback » 26 Яну 2022, 10:05

Щях вчера да пиша, ама нещо се замотах заради едни съмнения (ще пиша след малко) и не успях.
Малко снимки на кутията :yes:
Ако те интересува нещо по-конкретно мога да снимам :yes:
Иначе кутията и захранването са чук, заслужават си парите отвсякъде :yes: То само към захранването има кило-две мед в кабели, баси :mhihi: Кутията е масивна и добре измислена с добра окомплектовка. А бе кефят ме :ok:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Nickelback » 26 Яну 2022, 14:42

Та на въпроса за съмненията, ще се радвам, ако някой има мнение по въпроса :bchug:

Вчера отворих онлайн менюъла на охладителя и леееко ми се приср@ като видях това :banghead: Но видях, че моето дъно (Asus Prime Z690-P), не е сред печелившите... май :roll:

Изображение

После тръгнаха да налагам плочката върху процесора и действително тая капачка опира в кондензаторите на северната страна над процесора :banghead:

Изображение

Викам или ще я пиля/махам :mhihi: , или ще поръчвам да пращат немците ревизирана капачка, или ще я въртя на 180 градуса. Та в крайна сметка я завъртях на 180 градуса и няма драма. Видях и че масово ги слагат именно така - с перката към северната страна :yes: Да речем, че не е драма :yes:

Изображение

И сега към другото ми притеснение... Нали взех допълнителния кит, чрез който да адаптирам Arctic-а към LGA 1700 сокета. Сглобих тоя backplate и го монтирах както е указано в менюъла. Само, за да опрат тези гумите О-пръстени в дъното (не че нужно) си трябва бая стягане, което мисля че не е нужно при положение, че самото дъно си има backplate отзад.

Изображение

Изображение

Та този оргиналния backplate ми се види дори една идея издут... Не знам дали всички дъна са така и дали Arctic-ите са взели това предвид в указанията на монтаж. За момента съм притегнал тия двойно-мъжките гайки на ръка и една идея с камък 6мм. Хич не искам да издувам сокета на процесора излишно :roll: Та ей го лекия луфт между О-пръстена и платката:

Изображение

Изображение

Като човек правил платки имам брутални забележки към идеята за монтаж на подобни охладители към платки от подобен клас и степен на сложност :banghead: Чак ума не ми го побира как можеш да разчиташ на 4 кирливи M3 болта да ти държат такива масивни и "високи" кулери и то захванати чисто и просто към голата платка без никакви допълнителни широки метални конзоли стъпващи на голяма площ на платката, хванати на поне няколко места.
Друга забележка - в кита на Arctic има някакви 3M-ски лепенки - a.k.a. "шайби", на които се разчита при стягането на гайките, самата гайка да не разруши лака на платката, и недай си боже писти под нея. Как да е... добре, че не стягам много, 'щото тъпаците от Asus са решили, "що п'а не", да прекарат едни писти малко по-дебели от косъм в непосрредствена близост до монтажния отвор :banghead:
А бе меко казано - потресен съм от "инженерните" и "конструктивни" решения :confused:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от steeN » 26 Яну 2022, 15:15

Ориентацията на тръбите е доста важна, с времето течността се изпарява и остава малка въздушна възглавница. Ако нещата са правилно ориентирани тя не оказва влияние. Не ми е ясно какво се променя в случая... но ако помпата остава отгоре... лоша идея. Имай го в предвид. 99.99% от оплакванията колко са калпави водните охлаждания е от неправилен монтаж.

Тези Арктик изглеждаха като попадение, но явно винаги с "нови" марки човек трябва да има едно наум. Kато цяло много груба и евтина изработка на backplate и свързващите елементи като гледам така от снимките :confused:

п.с.
Кутията изглежда доста добре, този път са се постарали с филтрите за прах за разлика от предните модели.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от don_gori » 26 Яну 2022, 15:45

Честито за придобивката, но много бавно върви работата нещо :mhihi: С този нов сокет си е малко игра на криеница - тука има тука нема :ok:
Затова конкретно препоръчах въздушно охлаждане, което няма кой знае какви драми с монтажа. На АМ4 сокет охладителя седи много стабилно и не натоварва дъното, сега за Интел незнам но надали ще има драми :dunno:
Виж за видеокартата там нещата седят по друг начин и въпреки че се хваща за кутията е хубаво като си купиш да предвидиш и държач за нея :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от steeN » 26 Яну 2022, 15:47

Да, 1kg тухла, направо едвам я усеща платката :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от slatanic » 26 Яну 2022, 16:09

Я сега кажете ако на човек му трябва PC да си разцъква филми с прилично качество(да се разбира 4К и блурей),ЦС ГО и тем подобни игри как ще е по-добре да се похарчат едни 2000-2500лв към днешна дата.За ПС или за лаптоп.
Принципно място за бюро за лаптоп отделено нямам.Мога да мисля разместване в хола примерно да наредя една конфигурация така,че да вместя бюро и стол ама и там са едни 200-300лв поне още.Та си клоня към лаптоп тъй като последните 15 години друго не съм ползвал за домашна употреба.
Лошото е че ми се ще нещо с поне 6гб видео и поне 16гб рам и 512 ССД поне.
Пък като гледам цените си е брало мамата.
Пак казвам кой знае какви игри няма да се играят,че време нямам.
Ще отварят чертежи на аутокад и пдфи когато се налага за работа ма толкова като цяло от работният процес може да минава вкъщи.
И сега ги правя на старата и вярна бойна машина ама ако я снимам няма да повярвате,че работи тоя Франкенщайн.
Беше попадение преди 7 години ама години си минаха и не станахме по-млади. :mhihi:
Та вие сте. :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Nickelback » 26 Яну 2022, 16:18

don_gori написа:Честито за придобивката, но много бавно върви работата нещо :mhihi:

Хах мерси, да :mhihi: Ами вчера почнах към обяд и баавно и внимателно действах с всичко, че така ми се спеше... не е истина. Днес се чувствам по-добре и продължавам, дано до довечера да подкарам нещо :mhihi:

don_gori написа:Виж за видеокартата там нещата седят по друг начин и въпреки че се хваща за кутията е хубаво като си купиш да предвидиш и държач за нея :yes:

Ще имам предвид :bchug:

steeN написа:Ориентацията на тръбите е доста важна, с времето течността се изпарява и остава малка въздушна възглавница. Ако нещата са правилно ориентирани тя не оказва влияние. Не ми е ясно какво се променя в случая... но ако помпата остава отгоре... лоша идея.

Ами променя се, че от едната страна няма просто капачка и няма какво да пречи на кондензаторите. Та нямам много избор, ако искам да го подкарам бързичко - трябва да го завъртя. Ще следя температурата как е пък ще видим. Крепи ме идеята, че най високата точка, където евентуално би се събирал балон, ще е някъде на тавана в радиатора, но не знам вътре как е направена помпата, за да съм по-категоричен :ok:
Та намерих цял тред по въпроса (който нямам време и желание да чета от-до :mhihi: ), та там има всякакви варианти на монтаж.
Та мисля сега да монтирам както мога, а междувременно ще си поръчам за някога една капачка да ми пратят, и като сменям паста някога ще я сменя и нея :dunno:
А снимките малко лъжат - плейта е щанцован доста точно и е боядисан прахово доста добре. Просто можеше да сложат някакви пластмасови шайби, а не 3М лепенки :roll: Единствено плейта има лек ръб, който е могло да го обработят, но това е положението :dunno: Като цяло нямам база за сравнение, за да дам мнение, просто от... 17 години насам ( :mhihi: ) съм бил в технологична дупка по отношение на десктоп машини и в друга 9-годишна по отношение на лаптопи и гледам, че нещата са се развили доста (в положителна, но и в отрицателна посока) :ok:

https://linustechtips.com/topic/1277420 ... ientation/

Изображение

И клипче с teardown на това чудо:

Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от madafaka_donkele » 26 Яну 2022, 17:09

slatanic написа:поне 6гб видео и поне 16гб рам и 512 ССД поне


Тва
Комп с подобна карта нЕма :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook