Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 02 Май 2023, 10:58

За пол в Монако има шанс и Алонсо според разни големи глави.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 02 Май 2023, 11:06

Аз съм на противоположното мнение. Той никога не е блестял в квалификциите, а Астъна има сходно поведение с Ред Бул-а по отношение на работата с гумите(макар да ползва различно предно окачване).
Не виждам нещо което да работи в негова полза. :dunno:

Единствено широкия прозорец от настройки, който това шаси има. Това си е предмство в Монако - спомням си как доминиращите шасита на Мерцедес се гърчеха в Монако просто, защото нямаше настройки с които да ги накарат да работят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 03 Май 2023, 13:48

Има 3 спънати състезания в които могат да отмъкнат точки от Макс и след това идват класическите бързи писти, където Редбула с Макс няма да имат спиране. Тук ще е и шанса на Серхио да се задържи в битката за титлата, тук там някоя циканийка в тези спънати писти и вече след Монако каквото сабя покаже :)
Фераритата не са мръднали от миналата година - супер бързи в няколко обиколки и след това рязък срив в преставянето и износване на гумите. Единственото интересно нещо през този сезон ще е новата кола на Мерцедес и къде ще се позиционира като скорост в колоната.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 06 Май 2023, 23:02

Изненада на квалификацията :mhihi:
Макс ще е 9ти на старта заради грешка на Льоклер, Перез ще дели първа редица с Алонсо


Тъкмо четях интервюто на Ралф Шумахер дето сипва на Льоклер с големия черпак и в същия момент Шарл изтърва колата и пак я заби в стената :banghead:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от BMW_POWER » 06 Май 2023, 23:23

Don_Diego написа:Изненада на квалификацията :mhihi:
Макс ще е 9ти на старта заради грешка на Льоклер, Перез ще дели първа редица с Алонсо


Тъкмо четях интервюто на Ралф Шумахер дето сипва на Льоклер с големия черпак и в същия момент Шарл изтърва колата и пак я заби в стената :banghead:


Ралф е последният, който има право да се изказва. Нека си гледа винарната и да си пуска стари записи на състезания. През цялата си кариера нито един път не е атакувал брат си, с цел да го изпревари. Виж колко видеа има за борба на Монтоя с Шумахер. За Ралф такива май липсват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 07 Май 2023, 11:12

E в случая е прав, че Шарл допуска прекалено много грешки при това прекалено често (само този уикенд излетя от пистата и се удари 2 пъти в предпазните стени :conf: ). Прекалено е амбициран и натиска повече отколкото колата може да поеме в желанието си да изстиска максимума и това често му изиграва лоши номера.

Довечера очаквам интересно състезания. Ако Макс не прогресира много бързо в колоната и се закотви зад някое DRS влакче ще има нов бууст за самочувствието на Чеко. Макс го пребива този уикенд откъм каране ама на уличните трасета явно късмета е изключително важен :idea:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 07 Май 2023, 11:15

Аз залагам 1. Перес, просто е няма да има конкуренция, 2 Карлос, ако не се обърка нещо и за третото място е на късмет и ще има борба между Алонсо и другите назад, може и Верстапен да се добере до него.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от BMW_POWER » 07 Май 2023, 16:21

Don_Diego написа:E в случая е прав, че Шарл допуска прекалено много грешки при това прекалено често (само този уикенд излетя от пистата и се удари 2 пъти в предпазните стени :conf: ). Прекалено е амбициран и натиска повече отколкото колата може да поеме в желанието си да изстиска максимума и това често му изиграва лоши номера.


Проблемът е съвсем различен. Колата на Шарл е далеч от тази на биковете. За да се доближи до тях, той трябва да е на предела на възможностите през 100% от времето. А това означава, че всяка една грешка ще му коства много. Биковете карат на предел четири обиколки на уикенд. Това е в третата част на квалификацията. И Шарл, и младия Шумахер миналата година се опитват да надскочат техниката. Това става, но при дъжд или други някакви извънредни обстоятелства. В едно "стандартно" състезание, видя миналата неделя как го задминаха като спрял.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 07 Май 2023, 17:41

BMW_POWER написа:
Don_Diego написа:Изненада на квалификацията :mhihi:
Макс ще е 9ти на старта заради грешка на Льоклер, Перез ще дели първа редица с Алонсо


Тъкмо четях интервюто на Ралф Шумахер дето сипва на Льоклер с големия черпак и в същия момент Шарл изтърва колата и пак я заби в стената :banghead:


Ралф е последният, който има право да се изказва. Нека си гледа винарната и да си пуска стари записи на състезания. През цялата си кариера нито един път не е атакувал брат си, с цел да го изпревари. Виж колко видеа има за борба на Монтоя с Шумахер. За Ралф такива май липсват.


И аз съм на същото мнение за Ралф. Шарл може да прави грешки, но поне не се страхува да рискува и се учи от грешките си.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 07 Май 2023, 17:43

Този уикенд 2 идентични грешки на едно и също място :mhihi:

Аз супер много му се кефя, че кара постоянно на лимита на колата. Супер амбициран и отдаден на каузата е! Дано с течение на сезона представят добър пакет с подобрения и да съкратят разликата с Ред Бул
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 07 Май 2023, 23:33

Да го прекръстват спорта на Формула Макс до следващите правила и да палим свещи друг отбор да се справи по-добре от тях :mhihi:

Мастър клас не, ами направо показно каране за унижение на останалите барабар със съотборника. 45 обиколки с един комплект гуми също не помогна за зрелище в състезанието :conf:
Мерцедес пак изненадващо намериха темпо в състезанието, супер каране и от двамата.
Астън Мартин ако сложат още един читав пилот ще са сигурния номер 2 в шампионата.
Ферари показаха подобрение в работата с гумите ако не друго, но още са на светлинни години от Ред Бул. Да се стягат, че другите отбори ги настигнаха че и изпревариха

Жал ми е за Макларън :help:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 08 Май 2023, 9:00

Дейл винаги ще си остане 'The Intimidator '. Но аз не мисля, че някога е имало по-голям Intimidator от Верстапен във Ф1. Така беше уплашил Хамилтън и Мерцедес, че те със стратегии продиктувани от страха загубиха титлата 2021.
Сега Перез по същия начин го тресе страха от Макс. Ясно е, че му липсват много умения, но дори на тази предно-ограничена писта можеше да вземе повече от твърдите гуми. А той ги изпусна от страх, че трябва да пази ресурс, за да се бори с Макс на края.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 08 Май 2023, 9:35

Другито е, че Макс е буквално машина…постоянството при карането е извънземно. Чеко доста му “шаваха” времената от време на време дори с новите гуми докато Макс с гуми на 30+ обиколки пак даваше константни времена, по-бързи от тези на Чеко :bowdown:

Хареса ми след квалификацията как каза, че минимума му е 2ро място от срам да не излезе прекалено наперен, че иска победата :mhihi: . Радиото след финала също беше култово:
Отбор: Добро каране, Макс!
Макс: Бих го нарекъл f*cking amazing performance! :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 08 Май 2023, 18:03

Перес почна да прави пъпчо за смях и му дръпнаха ръчната. :banghead: Ферари тамън започнаха да се подобряват и вчера пак се изложиха за жалост. :confused:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 08 Май 2023, 18:19

В състезанието, което аз гледах Верстапен направи Перес за смях, колкото и да ми е симпатичен. Не знам ти къде видя друго?

А Ферари са си все там, където бяха. Бързи в 1-2 обиколки и чал на гумите след няколко здрави обиколки.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook