Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 16 Ное 2021, 16:59

nxn написа:
bmw maniqk ivo bmw написа:
nxn написа:Колкото и велик да е, не може така да дърпа тази кола, видяхме го на предните писти, когато колата му е еквивалентна колко дърпа, тук направо летеше и в момента в който мина Макс почна да дърпа по над половин секунда на обиколка, това е много, поне според мен.


И като е от колата, защо Ботас не е победител? или той кара друга кола? :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Ще отговоря на въпросът все едно е сериозен. Двете коли на отбора не са еднакви, най-често настройките са доста различни и доста често вторият пилот тества неща за първият, да не забравяме какво беше последната година във Ферари с Фетел. По-важното, Хамилтън беше с нов двигател, да не забравяме различното незаконно задно крило, който видяхме, че в действителност върви много повече от този на Ботас.


Има една малка подробност, на Ботас скоро му сменяха мотора.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от nxn » 16 Ное 2021, 17:25

Никога не съм влизал в пик, иначе и на хамилтън му бяха сменили моторът в Турция, ако не се лъжа, там защо не направи същото?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 16 Ное 2021, 21:40

С новите кадри от колата на Макс, Мерцедес са пуснали официално оплакване…
На мен също ми се струва, че доста преигра и предвид, че няма какво да губи прекрачи границата на честния дуел.
Пропусна ейпекса с много, нарочно отвори широко завоя и остави на Хамилтън да реши изхода, предвид по-силната кола беше ясно, че ще върне газта тук и на следващата обиколка ще направи по-добра атака.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 16 Ное 2021, 22:01

А може би спря прекалено късно в опит да се защити и не прецени добре доколко ще го задържат гумите. Не знам защо от Мерцедес реват толкова за такава недоказуема ситуация.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от nxn » 16 Ное 2021, 23:11

Няма проблем, преди няколко състезания Хамилтън почти вкара Чеко в бокса и нямаше нищо, така че и сега е чесане на езици, да се надяваме.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 17 Ное 2021, 9:16

Глупав е този протест и само хвърля петно върху хубавата им победа.

Няма как ФИА да се намеси по такъв грозен начин в борбата за титлата на този етап.

Ако Макс беше отворил волана в средата на завоя можеше да имат някакъв шанс, но той го отигра перфектно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 17 Ное 2021, 11:58

Според мен това оплакване е повече за да разсеят тима на Ред бул и Макс с надеждата да сбъркат в следващото състезание
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от nero_ » 17 Ное 2021, 14:34

според мен няма как да го подминат този инцидент без наказание, защото вече наказваха няколко пъти за подобно нещо, но и не виждам как ще си позволят да го накажат ефективно. По-скоро си представям парична глоба или нещо друго, което да не повлияе на шампионата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от nxn » 17 Ное 2021, 15:07

nero_ написа:според мен няма как да го подминат този инцидент без наказание, защото вече наказваха няколко пъти за подобно нещо, но и не виждам как ще си позволят да го накажат ефективно. По-скоро си представям парична глоба или нещо друго, което да не повлияе на шампионата.


https://www.youtube.com/watch?v=vBsnDIFbbb4

Мисля, че това беше доста подобна ситуация, дори с малко повече риск заради колчето за пита, но нямаше дори разглеждане на ситуацията, та не виждам защо сега трябва да има проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от nero_ » 17 Ное 2021, 16:34

Колега, не мисля да влизам в тези спорове. Общото между двете ситуации е че са между коли на Редбул и Мерцедес и че се случват в Неделя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от nxn » 17 Ное 2021, 16:40

nero_ написа:Колега, не мисля да влизам в тези спорове. Общото между двете ситуации е че са между коли на Редбул и Мерцедес и че се случват в Неделя.

Моля влез в спор, интересно ми е какво по-различно видя от стюярдите.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от MapkoB » 17 Ное 2021, 16:58

Разликата е, че в единия случай пилотът от вътрешната страна на завоя остава в очертанията на пистата. Да, отваря траекторията и на практика избутва съперника, ако съперникът реши да не се отказва, но остава в контрол на колата през цялото време. Верстапен е показал, че знае как се прави - Имола, Каталуния и т.н. Когато обаче просто излетиш направо, без мисъл да спреш или завиеш достатъчно и единствената причина да не се стигне до инцидент е, че другият пилот има място за бягане в асфалтова зона за сигурност, трябва да си носиш последствията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от ///M Power » 17 Ное 2021, 23:03

TheDriver написа:Глупав е този протест и само хвърля петно върху хубавата им победа.

Няма как ФИА да се намеси по такъв грозен начин в борбата за титлата на този етап.

Ако Макс беше отворил волана в средата на завоя можеше да имат някакъв шанс, но той го отигра перфектно.


Мисля, че всичко тръгна от Ред Бул и тяхните претенции в началото на годината. Беше ясно че и другите ще се пробват после.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от BMW_POWER » 18 Ное 2021, 14:20

Прочетено в нета

If you need 900 hp to bring your car at 300 km/h,then to bring it to 315 km/h you'll need approx 992hp
Dif between HAM and VER at the end of the straight:15,2 km/h

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 18 Ное 2021, 16:40

Само дето това важи, ако и двете коли са с еднакво челно статично съпротивление, и се движат в идентичен флуид.

Хамилтън има слипстрийм, двете коли не са еднакви откъм челно съпротивление.

Отгоре на това разликата варираше между 5км/ч и 30+ км/ч(с ДРС разбира се). Не знаем какви са били факторите в обиколката в която е отчетена разлика 15км/ч. Ако е било към края на състезанието е възможно част от разликата да идва от гумите и излизането от 12ти завой.

90 коня разлика може да дойдат и от използване на енергията, ако в точно тази обиколка Хамилтън е използвал много след 12ти завой, а Верстапен е "изхарчил" своята в края на втори сектор, за да го държи извън ДРС.

Сравнение на ябълки с круши общо взето.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook