Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 24 Апр 2022, 0:53

BMW_POWER написа:Още нещо от нета

For first time in his whole career Lulu is driving a shitbox, and it is sweet af

2009, 2013 :dunno:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от BMW_POWER » 24 Апр 2022, 1:17

TheDriver написа:
BMW_POWER написа:Още нещо от нета

For first time in his whole career Lulu is driving a shitbox, and it is sweet af

2009, 2013 :dunno:


Така е! Ама е страхотно, че се обърна палачинката. Много ще ми е кеф, ако и Ландо може да се намеси в борбата. Ръсел до тук е 2:2 в квалификациите с Хамилтън и лафовете, че ще бъде смачкан се оказаха блъф. Младата кръв с новите коли, много би ми се искало да направи сезона интересен. Сайнц да окаже съпротива на Льо Клер и да му "краде" от точките, ще ме върнат пред телевизора.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 24 Апр 2022, 16:55

Ферари няма да са те ако не оплескат нещата на родна почва :banghead:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 24 Апр 2022, 16:57

И с какво оплескаха нещата?
Единия го удариха тъпо, втория сгреши.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 24 Апр 2022, 17:00

Добре де, изразих се грешно пилотите на ферари ако не оплескат нещата няма да са те :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 24 Апр 2022, 18:21

Ех за малко да изяде Мексикото, но тази грешка му прецака цялото състезание на Шарл за жалост..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 25 Апр 2022, 22:34

Това просто не беше уикенда на Ферари :dunno: Поздравления за Редбул , много солидно представяне и безгрешни както винаги :clap:
Силно се завърнаха след краха през миналите състезания и напрежението което се беше изсипало върху тях, явно колата им по подобие на Ферари има доста неразгърнат потенциал. Дори без грешката на Шарл се видя че Ферарито на правата с включен ДРС трудно догонваше Редбула :shock:
Ферари трябва да измислят някаква система в колата на Сайнц против пребоксуване в чакъла, че както тръгна все там завършва :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от nxn » 26 Апр 2022, 11:43

Радвам се, че се случи така, защото иначе тръгвахме по пътя на червен мерцедес от последните години...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 26 Апр 2022, 14:19

Не мисля, че имат чак такова предимство. Колата им има доста потенциал, предполагам с новите неща за Каталуня може да овладеят и подскачането, с което ще спечелят още малко скорост. Трябва да намерят какво влияе толкова много на работата им с гумите, в едно състезание са перфектни, в следващото ги унищожават за няколко обиколки :dunno:
Също така е важно двамата пилоти да се успокоят и да започнат да трупат точки без дългосрочни цели, прекалено рано е да гледат победа в шампионата. Сега е важно от всеки уикенд да взимат възможния максимум, Ред Бул е ясно че ще се отърсят от техническите проблеми и също ще започнат да трупат точки, та не трябва да се губят лесни точки
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 08 Май 2022, 20:28

Давайте прогнози как ще се развие състезанието :ok: : колко коли за сигурност, колко катастрофи и червени флагове ще има :lol:
Убеден съм, че няма да се разминем без такива днес, дори малка грешка се наказва прескъпо на това трасе, а в комбинация с хлъзгавия асфалт съм сигурен, че ще има доста грешки.
Ред Бул имат много скорост и очаквам да натиснат много сериозно Фераритата пред тях, не е невъзможно и да ги изпреварят или излъжат при боксовете
Ферари също са добре в секциите със завои, но на правите пак издишат в сравнение с Ред Бул.

В средата на колоната ще е месомелачка, разликите са много малки и всеки ще иска да мине по-напред и според мен ще се поемат рискове
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 09 Май 2022, 8:41

Не мисля, че Ферари имат шанс за титлата.

Дори да направят прогрес с болида, не виждам как ще си променят отношението към състезанията навреме. Нивото на Ред Бул е доста по-високо. Situational awearnes, дисциплина по време на пит стоп, стратегия, агресия и т.н.

Те дори не бяха близо до това да хванат шанса който имаха, не мисля че дори го осъзнаха на момента. :dunno:

3.5сек. разлика до Верстапен преди влизането в бокса..... 7.5сек. след боксовете. :shock:

Никога не съм бил фен на Леклерк и съм твърдял, че е надценен. Продължавам да го твърдя. В поредно състезание прави малка на глед грешка, но със сериозни последици. Контролът над гумите му е много по зле от това което Хамилтън и Верстапен показваха миналата година( и Верстапен покзава сега). Пример - Ферарито което уж загрява по-бързо гумите загуби около 2 секунди в първите обиколки след излизането с твърди гуми. Верстапен излезе с тях и веднага заби НБО, съответно разликата не мръдна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от nxn » 09 Май 2022, 10:34

TheDriver написа:Не мисля, че Ферари имат шанс за титлата.

Дори да направят прогрес с болида, не виждам как ще си променят отношението към състезанията навреме. Нивото на Ред Бул е доста по-високо. Situational awearnes, дисциплина по време на пит стоп, стратегия, агресия и т.н.

Те дори не бяха близо до това да хванат шанса който имаха, не мисля че дори го осъзнаха на момента. :dunno:

3.5сек. разлика до Верстапен преди влизането в бокса..... 7.5сек. след боксовете. :shock:

Никога не съм бил фен на Леклерк и съм твърдял, че е надценен. Продължавам да го твърдя. В поредно състезание прави малка на глед грешка, но със сериозни последици. Контролът над гумите му е много по зле от това което Хамилтън и Верстапен показваха миналата година( и Верстапен покзава сега). Пример - Ферарито което уж загрява по-бързо гумите загуби около 2 секунди в първите обиколки след излизането с твърди гуми. Верстапен излезе с тях и веднага заби НБО, съответно разликата не мръдна.


Основният им шанс идва от ненадеждната кола на редбул. Ако Перез нямаше проблеми вчера, имаше голям шанс да стане 3ти, а дори 2ри, с чисто нови медиум зад двама с 15+ хард.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 09 Май 2022, 11:08

Дори с ненадеждна кола Ред Бул са фаворити за титлите. Ферари дори да са близки до темпото им с всичко останало са бавни: промени по колата, боксове, реакция на събития в състезанието и тн. Италианците не обичат резките промени и това в момента ги спъва. Отделно пилотите им все още правят доста грешки, които отдавам на пренавиване и напрежение. Миналата година когато не се бориха за нищо караха доста по-чисто и двамата пилоти. Показаха темпо и надеждност по колата в първите стартове и целия свявт се юрна да ги прави шампиони, което е в сферата на фантастиката (колкото и да не ми се иска). Ако продължат с тези темпове дано следващата година да имат по-големи претенции и пилотите да са свикнали на напрежението.

Състезанието вчера противно на очакванията беше доста интересно, с доста изпреварвания. Ферари наистина изтърваха Ред Бул при колата за сигурност, но според мен не искаха да рискуват с меки гуми на горещото трасе. Те с медиум гумите страдаха, представям си с меките в дълга серия 10+ обиколки какво щеше да бъде. Чеко ако нямаше проблеми щеше да е 2ри на финала със сигурност, но и това е част от спорта.
Мерцедес уж им е зле колата, но пак взеха завиден резултат и минимизираха максимално загубите. Ето това е шампионски отбор: взимаш навсякъде където колкото можеш дори да не е твойто трасе или да ти е слаба колата. Напипат ли настройките и да оправят подскачането ще стане интересно с 3ти отбор в челото. Ръсел не отстъпва по нищо на Хамилтън, даже се е нагодил по-добре към трудната кола и със сигурност в края на годината ще е по-напред от Хамилтън в класирането.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 09 Май 2022, 12:22

Ферари нямаха нови медиуми вярно е. Обаче тренировките караха основно на Софт и го познаваха много добре. 10 Обиколки на софт с малко гориво, не е като първите 10 обиколки с тежка кола.

Ако толкова ги беше шубе, можеха да рискуват само със Сайнц.

Аз си бях поставил като маркер Азербейджан, за това как ще е балансът на силите - заради характера на пистата, кола която е бърза там ще е бърза на повечето други писти. Но няма да се налага да чакаме толкова, вече е ясно кой колко може. Единствената неизвестна са Мерцедес и истинският им потенциал, ако нямат подскачане - да видим ъпгрейда за Барселона дали ще помогне.

Даже бих направил една смела прогноза и бих казал, че Мерцедес ще се борят за победа в Монако. :mhihi:

П.С. Гледайки кадрите, ми изглежда сякаш Ръсел си позволява да кара с повече подскачане и от там печели малко скорост. Дали е заради по-младите очи, или заради по-младото тяло което може да поеме тези удари, не знам. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от ///M Power » 09 Май 2022, 12:22

Don_Diego написа: Ръсел не отстъпва по нищо на Хамилтън, даже се е нагодил по-добре към трудната кола и със сигурност в края на годината ще е по-напред от Хамилтън в класирането.


По-скоро имаше късмет днес, още рано да се каже кой кара по-добре новата кола.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TNT, Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook