Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 18 Юли 2021, 19:18

Аз пък мисля, че това е състезателен инцидент и наказанието е прекалено. :dunno:
Създадоха неприятен прецедент в Австрия и сега са длъжни да продължат с тези наказания.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 18 Юли 2021, 19:54

Ако гледаме Ф1 от 1 седмица да, но това са 2-ма пилоти които се борят за шампионската титла, а силите са супер изравнени. Та е редно и да се видят последиците от инцидента - единия пилот катастрофира брутално откаран в болница, колата смелена - мотор, шаси, скоростна кутия , взети точки - 0 . Другия пилот, който е виновен с наказание 10 сек, и победа в състезанието :dunno: Да технически и документално всичко е точно - инцидент -> има виновен -> има наказание .. точка. Ама случая не е баш такъв.
Както и да е, няма много смисъл да се дъвчи темата понеже и късмета пааак така лекичко го духна Хамилтън та излезна чист от цялта ситуация. Макс и Редбул имаха по-доброто темпо и можеше спокойно да пусне Хам отпред и после да го изпревари я със стратегия я с каране, хич да не е и 2рото място не е толкова лошо, колкото сегашните 0 точки.
Надявам се Макс да си вземе поука от случката и да се върне по-силен на пистата, този сезон като нищо си отвява Хам и при атаките и при защитите :clap:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от MapkoB » 19 Юли 2021, 0:38

don_gori написа:Макс и Редбул имаха по-доброто темпо и можеше спокойно да пусне Хам отпред и после да го изпревари я със стратегия я с каране, хич да не е и 2рото място не е толкова лошо, колкото сегашните 0 точки.
Надявам се Макс да си вземе поука ...

Точно за това единият е 7-кратен световен шампион, а други, според много по-добри от него, са уона-би или двукратни :mhihi: или четирикратни :mhihi:
Това имаше предвид и TheDriver, че от началото на сезона Хамилтън на няколко пъти така дипломатично го пускаше да си развява коня в името на "дългата" игра, но се видя, че РедБул дръпват с темпото както в квалификационен режим, така и в състезателно темпо и дойде момента да му скръцне със зъби. Което обещава още по-интересен сезон за нас!
Ако почна от събота - спринтовото състезание може и да има повече успех от догодина, когато колите предполагаемо ще се състезават по-лесно, но за момента, поне за мен, интересни бяха първите 2-3 обиколки, след което си беше нормално влакче, само че без евентуалната борба с различни стратегии. Шоу може да стане единствено, ако хора като Алонсо, които така или иначе нямат шанс за нищо, не кажат "фък ит" и се хвърлят сляпо в боя. Отпред никой не рискува. Което, впрочем, лошо "изтренира" Верстапен, защото при подобна ситуация, пак на Копс, ако не се лъжа, Люис се дръпна и го пусна и той си помисли, че днес пак ще е така. Е...
За самата ситуация, аз съм 50:50. Бях за състезателен инцидент, но нямаше да се учудя и да го бяха наказали, както и стана. Кофти, че единият е в царевичака, другият спечели, но...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 19 Юли 2021, 8:42

Наказанията не са плаващи и не зависият от това на кой колко му е бърза колата и дали може да ги навакса. Освен това не са обвързани с това дали има борба за титлата или не. Всъщност до сега дори се въздържаха от наказания срещу опонентите за титлата, защото не им стискаше.

Сега Маси се постави в една леко неприятна ситуация - обяви че ще има пълна последователност при наказанията, а след това създаде прецедент с Австрия. Сега подобни наказания са неизбежни заради прецедента в Австрия, а вече и във Великобритания.

Проблемът е че няма конкретно правило което да регулира подобни действия. Има неписани правила, но за съжаление от известно време те са масово погазвани - и смятам че Макс е този който повлече крак.

Вчера и двамата влязоха в завоя с нагласата "отстъпваш или катастрофираме", Люис върна газта(за това и Макс мина покрай него в завоя), но не компрометира линията си, а пък Макс нито върна газта нито компрометира линията си.

Място имаше оставено, т.е. изискването на правилата беше спазено, но и двамата бяха решили, че ще отрежат линията на другия.
Според мен това което видяхме в Австрия е много по-близо до наказание от това тук.

Надявам се Макс да не си промени карането гума до гума, рано му е да омеква, а и Хамилтън остава още две години поне, та е редно да бъде детрониран подобаващо. Очаквам поне още един подобен инцидент до края на годината, ако на Хамилтън наказателните точки му го позволяват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от nero_ » 19 Юли 2021, 9:04

При разглеждане на изциденти, те се гледат изолирано и само според действията и умисъла на пилотите. Последствията не са предмет на разглеждане. Дали е продължил, дали е спукал гума или се е размазал, наказанието следва да е за действията на виновния. В случая дори с оглед на видяното в Австиря, следваше да са 5 секунди. Макс философията "пусни ме или се удряме" я има още с влизането в спорта. Интересно е за зрителите, изключителен пилот е и без тази си агресия и като цяло е може би полезно за спорта. Но като си бил винаги агресивен и неотстъпчив спрямо другите пилоти, после не върви да цивриш по twitter, когато нещата не са в твоя полза. И Хорнер да се перчи като татко на набит сополанко в училище...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 19 Юли 2021, 18:22

Ееееее жалко за Шарл! За малко да спечели, но и второто място ме радва, защото момчето направи прекрасно каране!
Пъпката пак си показа простотията и за малко да се самоубие от безразсъдство. Хамилтън няма никаква вина, че Верстапен прави такава дебилна маневра. :kuku:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.04.2010
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от morrog » 20 Юли 2021, 13:11

bmw maniqk ivo bmw написа:Ееееее жалко за Шарл! За малко да спечели, но и второто място ме радва, защото момчето направи прекрасно каране!
Пъпката пак си показа простотията и за малко да се самоубие от безразсъдство. Хамилтън няма никаква вина, че Верстапен прави такава дебилна маневра. :kuku:

Млад си и си пристрастен. За това ти е простено. Но вината си е изцяло на Хамилтън. Всички знаем колко мръсно играе когато усеща че губи, а той не е губил толкова сериозно от бая време. Уви очаквам още мръсни изпълнения от негова страна. Жалко, бях почнал доста да го уважавам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 20 Юли 2021, 18:32

Мен друго ми стана интересно, как така аджеба Ферарито със медиум гумите и бъгнат мотор държеше Хамилтън зад себе си, а харда Мерцедеса го мина като спрял ..
Иначе за маневрата има много снимки, където се вижда че Редбула е с поне кола отпред преди влизането в завоя, съответно е с предимство към състезателната траектория. Хамилтън влиза от вътрешния край, спира максимално късно и с висока скорост. От там следват 2 варианта:
1 - връща газта с цел да остане върху състезателната траектория на която вече се намира Макс
2- не връща газта с цел да остане върху състезателната линия и бута Макс отзад
В самия завой сякаш и двамата допуснаха, че другия ще им даде още малко но такова нещо не се случи и последва контакта. По правилата маневрата на Хамилтън е грешна съответно получава наказание, не мога да разбера как така определяте че Макс бил направил дебилна маневра .. пък наказват другия. Ако беше чак толкова зле поне нямаше да наказват Хамилтън, а то обратното. Факт е че Макс е много агресивен и в защита и в атака, но маневрите му този и миналия сезон нямат нищо общо спрямо онези с които стана известен и му се дразнеха хората.
Единствено може да се упрекне Макс за това, че гледа и кара за момента, докато Хамилтън го кара по-спокойно и в доста от ситуациите до сега отстъпваше. Това е някаква философия придобита от годините му в Мерцедес, когато колата им беше с по 1-2сек по-бърза и му беше лесно, сега когато силите са изравнени и изостава вече реши и той да действа за момента .. е получи му се, но няма да е така всеки път - доказателство Баку. Сигурен съм че ще има и други подобни случки до края на сезона и карането ще реши кой ще е шампион, а не някакви дребни сметки и подли маневри.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 20 Юли 2021, 20:48

morrog написа:
bmw maniqk ivo bmw написа:Ееееее жалко за Шарл! За малко да спечели, но и второто място ме радва, защото момчето направи прекрасно каране!
Пъпката пак си показа простотията и за малко да се самоубие от безразсъдство. Хамилтън няма никаква вина, че Верстапен прави такава дебилна маневра. :kuku:

Млад си и си пристрастен. За това ти е простено. Но вината си е изцяло на Хамилтън. Всички знаем колко мръсно играе когато усеща че губи, а той не е губил толкова сериозно от бая време. Уви очаквам още мръсни изпълнения от негова страна. Жалко, бях почнал доста да го уважавам.
Не съм пристрастен, а обективен..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от nxn » 21 Юли 2021, 10:25

Проблем е когато можеш да прекратиш състезанието на прекият си съперник без никакво наказание. Макс трябва да се замисли дали да не завърти на първия завой в Унгария хамилтан и да отнесе 10 секунди, които пак му гарантират първото място, докато хамилтан трябва да изпревари всичко.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 21 Юли 2021, 10:37

Какви са шансовете да извадиш и себе си от състезанието?

Да счупиш крило, да спукаш гума, да си повредиш пода и т.н.

Не мисля, че някой от тях може успешно да извади другия без сериозно да застраши своето състезание.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от inspite » 21 Юли 2021, 11:20

Това с ''ваденето" на някой умишлено е тотален хазарт. Удряш само ако те устройва и ти да отпаднеш. Тип Сена, Шумахер преди години.

Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 21 Юли 2021, 12:02

Това не е математика да е ясна на всички, но усещането и виждането което имат пилотите няма нищо общо с това на зрителите. Битките гума до гума на по 1-2см се виждат зрелищно на ТВ, но това за самите състезатели и нещо напълно нормално и контролирано. Та влизайки от вътрешната страна в завой сосбенно един от най-бързите за календара имаш едно на ум, че дори най-малкия контакт в задната част на съседния болид ще има доста по-големи последици за него отколкото за теб. Подобен тип катастрофи има колкото щеш и на 90% големия губещ е винаги този от външната страна, като тук пак говорим за бързи завой които се взимат с над 200км/ч.
Не мисля че Хамилтън нарочно искаше да отпадне Макс, но просто направи така че това да се случи в голям % от маневрата ако Макс не отстъпи както и стана.
Маневрата не е кой знае колко спорна, колкото последиците от нея та затова няма ясен отговор на казуса. Надявам се следващия старт да оправдае интересния сезон и чистата борба, които се заформниха тази година от самото начало :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 21 Юли 2021, 12:28

don_gori написа:Мен друго ми стана интересно, как така аджеба Ферарито със медиум гумите и бъгнат мотор държеше Хамилтън зад себе си, а харда Мерцедеса го мина като спрял ..
Иначе за маневрата има много снимки, където се вижда че Редбула е с поне кола отпред преди влизането в завоя, съответно е с предимство към състезателната траектория. Хамилтън влиза от вътрешния край, спира максимално късно и с висока скорост. От там следват 2 варианта:
1 - връща газта с цел да остане върху състезателната траектория на която вече се намира Макс
2- не връща газта с цел да остане върху състезателната линия и бута Макс отзад
В самия завой сякаш и двамата допуснаха, че другия ще им даде още малко но такова нещо не се случи и последва контакта. По правилата маневрата на Хамилтън е грешна съответно получава наказание, не мога да разбера как така определяте че Макс бил направил дебилна маневра .. пък наказват другия. Ако беше чак толкова зле поне нямаше да наказват Хамилтън, а то обратното. Факт е че Макс е много агресивен и в защита и в атака, но маневрите му този и миналия сезон нямат нищо общо спрямо онези с които стана известен и му се дразнеха хората.
Единствено може да се упрекне Макс за това, че гледа и кара за момента, докато Хамилтън го кара по-спокойно и в доста от ситуациите до сега отстъпваше. Това е някаква философия придобита от годините му в Мерцедес, когато колата им беше с по 1-2сек по-бърза и му беше лесно, сега когато силите са изравнени и изостава вече реши и той да действа за момента .. е получи му се, но няма да е така всеки път - доказателство Баку. Сигурен съм че ще има и други подобни случки до края на сезона и карането ще реши кой ще е шампион, а не някакви дребни сметки и подли маневри.
Много добре се вижда от едно повторение, че Верстапен нарочно завива към Хамилтън, а да не говорим, че и на други повторения се вижда как се бута в него. Никой не му е длъжен на пъпката винаги да му отстъпва. Наказанието на Люис не е справедливо за мен. Това изпреварване си е съвсем нормално, но трябва другия пилот да не е пълен кретен и да не засича така идиотски! Не знам как може да се твърди за подла маневра на Хамилтън като имаше много място отляво за Макс, но той реши да затвори завоя.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 21 Юли 2021, 13:04

Хамилтън пък имаше много място от дясно ама не се прибра :dunno:
Ако не беше спряно състезанието и да отремонтират Мерцедеса, лилавия също щеше да отпадне или поне нямаше да спечели със сигурност
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook