Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от inspite » 09 Юли 2020, 22:18

На мен ми хареса състезанието. Имаше доста интересни моменти. Бая коли хвърлиха боба. Шарл на който симпатизирам е на подиума. Ще ми е много интересно как ще се развият нещата тази седмица на същата писта.

Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 10 Юли 2020, 8:09

Добро състезание се получи, въпреки ранното отпадане на реалния конкурент на мерниците и преднината която имаха пред останалите. Интересна ще е вътрешната борба в Мерцедес, "black lives matter" започна да се заклаща още от рано да видим Ботас до кога ще кара на високо ниво.
Говори се че Редбул ще сложат своята DAS системка този уикенд, протеста миналия уикенд уж бил просто да видят до къде могат да се простират според тазгодишните правила, много ми се иска Нюи да извади някоя стара записка и да понастигнат вече Мерцедес.
Ферари след 1вото състезание, което си го изкараха като предсезонен тест се надявам да сложат нещо по-модерно, че работата е много зле. Уж и там щяло да има подобрения, секунди надолу ама вече не вярвам честно :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 11 Юли 2020, 16:48

Баси, черният ги накара да си говорят сами днес...Без конкуренция в дъжд..беше първи след като свърши сесията и нямаше никой в бърза обиколка и въпреки това, пак си подобри времето.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от inspite » 11 Юли 2020, 19:11

Не гледах квалификациите, но утре по прогноза няма да вали, така че не мисля, че ще се откъсне както днес е направил.

Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от BMW_POWER » 16 Юли 2020, 3:06

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 16 Юли 2020, 8:34

:mhihi: :mrgreen:

Аз си мисля, че проблемът се върти около двигателите и въпросното тайно споразумение.

Решиха за тази година да направят кола която има по-високо челно съпротивление и повече притискане с надеждата че мощният двигател ще се справи.

И сега като им резнаха кончетата са в неприятната ситуация да имат високо съпротивление и липса на мощност, за да го преодолеят.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 19 Юли 2020, 19:09

TheDriver написа::mhihi: :mrgreen:

Аз си мисля, че проблемът се върти около двигателите и въпросното тайно споразумение.

Решиха за тази година да направят кола която има по-високо челно съпротивление и повече притискане с надеждата че мощният двигател ще се справи.

И сега като им резнаха кончетата са в неприятната ситуация да имат високо съпротивление и липса на мощност, за да го преодолеят.


И освен това са абсолютни олигофрени. В първия уикенд в който и двамата пилоти бяха топ тия объркаха и стратегията и техническата работа.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 20 Юли 2020, 8:27

То това им е нормата последно време.

Състезанията в които организационно са на нивото на Мерцедес и Ред Бул са по-скоро изключение.

Имам чувството, че Мерцедес имат една сграда с хора в Бракли, която постоянно анализира данни, сценарии, алтернативи и т.н., като праща информацията в бокса. В същото време Ферари имат екип стратези на място и разчитат на техния талант. Едва ли е точно така, но така се усеща.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 20 Юли 2020, 10:52

В Мерцедес също се случва да сгрешат, но ако да кажем на 10 решения 9 са оптимални при Ферари от 10, 9 са идиотски, ако се наложи да се направи нещо извън стандартното. Дори се учудвам чисто статистически как успяват. Ако хвърлят боб за стратегията вероятно биха имали по-добра успеваемост.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 20 Юли 2020, 11:36

Според мен не е проблема в стратезите на Ферари, а в тези които анализират събраната информация. Явно те самите не са сигурни в това, което казват и затова винаги двамата са с различна стратегия, пък все единия ще уцели кьоравото :mhihi: . Щом не се анализира добре информацията няма как да уцелят правилната стратегия на сляпо :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 27 Юли 2020, 21:56

Мисля че идва краят на доминацията на Мерцедес, колкото и невероятно да звучи точно сега, когато имат такава преднина.
Политически обаче нещата се завъртат срещу тях, напук на пълната им политическа хегемония в последните две години.

1.Покупката на акции в Астън Мартин от Тото и започналото му отегляне.
2. Нарастващото политическо влияние на Лорънс Строл.
3. Обявените нови гуми за 2021 при положение, че такива не трябваше да има. Явно вкарват добрия стар трик с гумите, за да контролират ситуацията.
4. Тазгодишната доминация на Мерцедес вреди сериозно на бизнеса и вече се виждат знаци, че на ръководството не му харесва.
5. Вкарването на Муджело и Имола в календара е ясен реверанс към Ферари, въпреки че те не са в състояние да се възползват.
6.Продължаващата поредица от политически изцепки на Хамилтън. Трябваше им нов крал и получаваше благоприятна среда, за да го изпълни. Но сякаш вече не са съвсем сигурни, че това трябва да е Хамилтън.

Според мен тази година ще изравни титлите на Шумахер, но догодина ще има доста препъни камъни. Шансовете му за титла 2021 са големи, но ще му е далеч по-трудно.
Мисля че детронацията на Мерцедес ще дойде от Астън Мартин. Това е екипът изкарващ най-много пърформънс от всеки долар бюджет. Щом дойдат таваните, те ще спечелят най-много. А Строл в момента налива здраво в развойни центрове, за да са готови за 2022.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 28 Юли 2020, 10:54

И аз си мисля, че Астън Мартин ще влязат с гръм и трясък във Формула 1. Няма да се изненадам наистина да дръпнат Фетел, който със сигурност би искал да се реабилитира след колебливото представяне във Ферари, а изглежда Астън ще имат наистина конкурентна кола, точно както обича да се състезава Фетел. Силно се надявам Ферари да се съвземат, попадна ми интервю на Джон Елкан след титлата на Юве където го бяха питали и за Ферари и беше казал, че се работи усилено по решаването на проблемите. Обикновено когато каже така в случаите за Юве става страшно - големи трансфери и тн :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 28 Юли 2020, 11:43

Аз не съм оптимист за Ферари обаче.

Проблемите са изключително дълбоки, налице с години и в някаква степен станали част от културата в отбора.

И наливането на пари не е решение. Не виждам например как ще се премахне влиянието на италианските медии над отбора. :dunno:

И в момента Ферари имат най-големият бюджет, получават най-големият дял от баницата и на всичко отгоре получават херитидж плащането. По отношение на пари срещу резултати са на дъното по ефективност.

За това и не са съгласни на драстично орязване на бюджетите, а то идва с тях или без тях. Загубиха и лобито което имаха. :dunno: Елкан ако иска да постигне нещо ще трябва много бързо да намери немци или британци, които да ръководят ключовите звена. Което ще доведе до вътрешна война в отбора, т.е. ще се загуби поне година в политически битки и укротяване на пресата. :dunno: Т.е. няма как да започнат 2022 както трябва, което пак ще завърти порочния кръг започващ с италианските медии :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 28 Юли 2020, 13:36

Аз си мисля, че визираше точно това, че ще се опитат да отмъкнат чужди кадри за да ръководят ключовите звена. Тия кадри искаш-не искаш за да ги примамиш си трябват пари, а ако Елкан не даде - никой няма да вземат :mhihi:
В момента отбора работи на загуба и лежат на стари лаври, а Елкан е бизнесмен до мозъка на костите си и го интересува само и единствено печалбата (за справка всичко "романтично" в Ювентус например вече е история, освен италианския треньор, но и това е въпрос на време). Ако реализирането на печалба минава през взимане на британци и немци за шефове в отбора ще го направи, пък ако трябва и да изкупи всички жабарски медии за да не пишат срещу това му решение :mhihi: . Както сам казваш кризата там е сериозна и доста дълга вече и за да се реши трябва да се реже до кокал
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от BMW_POWER » 02 Авг 2020, 17:31

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook