Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от ///M Power » 14 Ное 2022, 12:22

mr_petroff написа:
///M Power написа:
mr_petroff написа: Алонсо много ме радва , Хамилтън да вземе да се пенсионира .


Не разбирам защо трябва да се пенсионира, тия двамата хем са най-дърти, хем по нищо не отстъпиха на младоците. Даже Хамилтън е единствения които не се поддава на агресивните маневри на Макс.

От гледна точка на това , че Ръсел е класа над него с еднакви автомобили . Когато не е подпиран от никого Луис е пилот от добрите примерно , но велик такъв не е...


Къде я видя тая класа? Ама все тая, шампионите от последните 20 + години винаги са били подпирани.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от nero_ » 14 Ное 2022, 13:14

mr_petroff написа:От гледна точка на това , че Ръсел е класа над него с еднакви автомобили . Когато не е подпиран от никого Луис е пилот от добрите примерно , но велик такъв не е...

:mhihi: Интересен спорт е Ф1, хем достъпен за всеки, хем сложен за разбиране в дълбочина...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от mr_petroff » 14 Ное 2022, 18:57

nero_ написа:
mr_petroff написа:От гледна точка на това , че Ръсел е класа над него с еднакви автомобили . Когато не е подпиран от никого Луис е пилот от добрите примерно , но велик такъв не е...

:mhihi: Интересен спорт е Ф1, хем достъпен за всеки, хем сложен за разбиране в дълбочина...

Мда.., не е за всеки :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от nxn » 18 Ное 2022, 19:33

И аз съм за Ръсел, но Люис е с повече подиуми, както и с повече втори места, просто Ръсел взе първо място, което не бе сигурно, че щеше да задържи, ако го нямаше контакта между Люис и Макс. Рано е да кажем, че е на по-високо ниво. По всичко изглежда догодина мерцедесите ще са на върха и ще се борят за подиум и победа всяко състезание, тогава вече ще има напрежение и ще видим кой е по-добър и тогава мисля ще е момента, в който ще започнем да виждаме грешки от Ръсел и класа от Люис.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 20 Ное 2022, 18:22

Край на един започнал интересно и преминал в посредственост сезон, дано догодина Мерцедес по-рано напипат ритъма и да влязат в борбата за подиумите, а наказанието на Ред Бул наистина да има ефект и да се съкрати дупката между тях и останалите :ok:

Протоколна победа за Макс! Изумен съм от умението му да помага на съотборника си и да трупа фенска маса :mhihi: Не се сещам за друг толкова освиркван шампион, май само неговите хора са му фенове.
Чеко - прав е баща му, че каквото е постигнал с тоя отбор го е направил сам и напук на всичко. Предвид цялостното му представяне още от миналата година заслужаваше да вземе 2рото място тази, но не се получи.

Ферари - тия не знаят какво правят!!! Цял сезон страдат с гумите, сега решиха да бутат на стратегия с 1 стоп :kuku: . Късмет, че Чеко направи две дребни грешки и имаше малко трафик между Шарл и Чеко, та успяха да завършат втори.
Силно каране за Шарл, но доста по-бавно темпо от Макс. Тая дупка не знам как се наваксва :dunno:
Сайнц - обратно на миналата година тази имаше много каръшки сезон: катастрофи, технически проблеми, грешна стратегия. Дано догодина започне със същото темпо, с каквото завърши тази :driving:

И за финал Danke, Seb!
Никога не успях да му стана фен, дори когато беше при Ферари все бях за другия пилот. Но въпреки всичко 4 титли са си постижение и даде доста на спорта :bchug:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от BMW_POWER » 20 Ное 2022, 18:44

Да не забравяме, че Фетел спечели първите си точки с екипа на БМВ

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от ///M Power » 20 Ное 2022, 19:04

Странно, никой не се оплаква че Ред Бул доминира тоз сезон :mhihi: Както винаги съм казвал, най-добрата кола печели, Мерцедес, Ферари, Ред Бул винаги е комбинация от кола+пилот.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от nxn » 21 Ное 2022, 10:41

Чеко отново извади късата клечка с тази стратегия медиум за 18 обиколки и хард за 16, но и като цяло отново доста слабо каране с грешки, от една страна ми е тъжно за него, но от друга шарл беше много по-добър пилот през целият сезон и заслужава повече второто място.
Най-лошият сезон на Хамилтън, 6то място без победа като последното състезание загуби и 5тата позиция от Карлос, догодина като са силни Мерцедес ще е интересна борба между него и Ръсел.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 21 Ное 2022, 18:04

Уилямс потвърдиха Логън Сърджант за втори пилот в отбора, та догодина ще има доста нови лица на грида. Най- големите липса разбира се ще са Рикиардо и Мик, който дано се уреди с място на резервен пилот в Мерцедес, които мисля нямат никой готов за тази позиция в момента и по думите на Тото с радост биха го приветствали.
Дани Рик пък си тръгна от Ред Бул с идеята да прогресира като първи пилот някъде, а не му се получи никъде - къде заради кола, къде заради него... Ще изглежда жалко да се върне пак в Ред Бул и да се надява на място в отбора
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 29 Ное 2022, 11:22

Биха шута на Биното. Сега ако вземат някой нежабар може и да им потръгнат нещата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 29 Ное 2022, 11:26

Биното напуска Ферари в края на годината!

Честно казано не съм сигурен, че това е най-правилният ход за тима в момента. Пое отбора като беше на дъното и бавно, но славно го изправи на крака. Вярно, че имаха катастрофални представяния този сезон, но всеки греши пък и са малко поръждясали в борбата за челото.
АКо дръпне част от инженерите работещи по колата за следващия сезон с него, направо да отписват за титла и тази ера :help:

Спекулира се, че Васьор ще го замести, но още няма никакви официални изявления от негова страна


ПП: Елкан, внук на Джани Аниели и председател на Ексор се е напукал на бело май и прави чистка освен във Ферари и в Ювентус :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 29 Ное 2022, 16:34

Биното е свързан пряко с развитието и бъдещето развитие на колата, та уволнението му е хем за добро, хем може и към по-зле да тръгнат нещата :dunno:
От годините в които го гледах като шеф на отбора .. еми не се справяше според мен, той търсеше решение на вече излезнали проблеми, а не гледаше как да направи тези проблеми изобщо да не се появават. Когато трябваше да тропне по масата и да махне някой, не се случваше и така потъваше той и целия отбор. Та затова си мисля че като шеф просто дърпаше отбора надолу.
От друга страна Биното е страхотен инженер с много години опит и видимо добър капацитет, щом върна Ферари обратно в битката за титлата, просто явно това не беше неговия пост :dunno: За мен Ферари трябваше да му намерят някое място в отбота, където ще е отдаден към работата си и ще има принос към отбора.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 13 Дек 2022, 13:36

Васьор е новият шеф във Ферари, встъпва в длъжност на 09.01.23

Андреас Зайдл пък отива на негово място в Алфа Ромео да подготви почвата за влизането на Ауди в спорта

Йост Капито пък напуска Уилямс, все още няма яснота кой ще го замести.

Има слухове за промени и в Ред Бул след смъртта на Матешиц…Хорнер едва ли ще го махнат, но дъртия Марко може и да го сменят
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 15 Дек 2022, 18:51

Много се радвам, че са взели моя фаворит за мястото Васьор! Това е много добър избор, браво на Ферари! :clap:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 15 Дек 2022, 19:47

И една новина от днес - Мик Шумахер ще бъде трети пилот в екипа на Мерцедес след като беше освободен от Хаас и отпадна от програмата на Ферари
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook