Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 12.04.2005
Пол: Мъж
Кара: ше: E39 -540 iA, E34 - 525 TDS
Мечтае да кара: E30 - M3

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от xela » 07 Сеп 2021, 10:42

Ботас ще кара за Алфа… най-накрая.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 07 Сеп 2021, 13:57

И Ръсел е потвърден за Мерцедес. Да видим вече с напрежение върху него как ще се представи, стискам му палци да оправдае очакванията
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 07 Сеп 2021, 15:07

Спомням си преди години Ботас как го взеха в Мерцедес наведен, с гащи около глезените. Тогава беше ясно какво ще му се случи и Мерцедес направиха точно това което очаквах.

Около Ръсел все още няма много информация, но той сякаш влиза от малко по-добра позиция. Винаги е лошо когато стоиш и чакаш във второ-разряден отбор няколко сезона. В последните две десетилетия няма успешна шампионска кариера след подобен път до топ отбор.
Примерите за майстор/чирак също не са обещаващи, въпреки че британските медий вече завързват такъв сценарии. И Шумахер/Маса и Шумахер/Розберг не свършиха особено добре.

Единственият шанс на Ръсел е да направи това което Хамилтън направи с Алонсо или Верстапен направи с Рикардо. Въпросът е какво е подписвал и обещавал и дали ще му бъде позволено да съсипе баланса в отбора по такъв начин. Не знаем и дали изобщо е спосонбен на такъв тип психологическа война. :dunno:
По отношение на чиста скорост и постоянство особено в състезание все още изостава от Хамилтън, така че по тая линия няма да може да го победи през 2022.

Моето предсказание :ok: е че през 2022 ще си кротува и ще се учи от батко. Ще е бърз в квалификацийте и дори може да победи Хамилтън там, но в състезанията ще изостава и ще го цакат къде скрито, къде явно. Това ако Хамилтън не вземе титлата тази година, ако стане 8 кратен Мерцедес ще подпират Ръсел и ще тикат Хамилтън към излизане от спорта(той самият май натам е тръгнал просто е лаком за GOAT).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от nxn » 07 Сеп 2021, 15:34

Интересно е, предполагам всичко зависи от представянето на Хамилтън 2022. Ако не е на нивото на макс има шанс Мерцедес да потърсят в бъдещето и да заложат на Ръсел. Но във всеки случай се съмнявам, че ще направят Ръсел втори Ботас, защото на всички им е ясно, че Хамилтън ще се махне до 2-3 години и тогава ти трябва добър пилот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 07 Сеп 2021, 15:55

Не просто добър пилот, а пилот способен да конкурира Макс.

Към момента от тези във Ф1 това е способен да направи само Хамилтън в продължение на цял сезон.

Потенциално могат да го направят Норис и Леклерк, Ръсел не е способен все още. Леклерк за сега е вързан с Ферари и не е опция. Норис обаче е в отбор клиент на Мерцедес и е потенциална опция.

Нищо не им пречи да сдъвчат Ръсел и да вземат Норис. :dunno: Това ако не решат да останат само като доставчик на двигатели разбира се. Тогава Норис си е добре там където е.

В поддържащите серии за сега не виждам нищо обещаващо на ниво Верстапен, Фетел, Хамилтън. :dunno:

П.С. Всичко това при условие, че не е съвсем ясно какъв ще е характерът на новите коли. Напълно е възможно Сайнц, Цунода и Рикардо да се върнат обратно, ако характерът на новите болиди им пасва. По-скоро съм скептичен тъй като някой основни неща са незаобиколими, но има много неща за граунд ефекта които не знам, а може да се окажат важни.
Рикардо ми се струва толкова прецакан психически след фиаското този сезон, че не мисля че е възможно да се върне на ниво. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 12 Сеп 2021, 13:53

Никой нищо не казва за състезанието с новия формат на Монца. Небелият глътна вода в спринта, отделно Ботас след изясняване на ситуацията май кара без напрежение и това си личи. Макларъните показа доста добра скорост и няма да му е лесно да ги изпревари, ще трябва тима да мисли нещо. Жалко за Гасли, малка грешка му опропасти целия уикенд.
Ферари въпреки проблемите; катастрофа на Сайнц и неразположение на Шарл се представиха добре
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от inspite » 12 Сеп 2021, 14:06

На мен лично ми хареса развоя. Очаквах да се запазят 1, 2, 3 на старта после да се разменят мерцедесите. Щеше да е интересно да се види как ще постъпи Ботас и дали щеше да му пусне веднага, уви дали заради бавната реакция или опита да се защити от Норис, Хамилтън както казваш глътна вода. Маклараните са добре, фераритата също се позакрепиха, а Перес за пореден път е в средата. Не знам защо не му се получава.

Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от nxn » 12 Сеп 2021, 14:51

Харесва ми като цяло форматът, но общо взето се решава от два завоя и това поражда в мен смесени чувства.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 12 Сеп 2021, 15:52

Очаквах го това. Верстапен явно не е лъгал като каза, че няма да си променя карането.
Да видим дали ще изсмукат от пръстите наказателни точки за Хамилтън.
Ако не му сложат още точки на лиценза ще последва нов удар в следващите състезания.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 12 Сеп 2021, 16:52

Топ състезание! Корава борба между лидерите в класирането, от която и двамата пострадаха. Ако само един от тях беше отпаднал не ми се мисли каква полемика щеше да е в Интернет :mhihi:
Малки разлики между колите, чести изпреварвания и грешки на пилотите. Драма с боксовет...и най-добрите грешат :lol:
Много се радвам за Макларън - напълно го заслужават, от доста време насам се движат само във възходяща линия и победата им беше въпрос на време.
Браво на Рикиардо, че най-накрая усети колата и извлича повече от нея :clap:

Силно представяне и от Ферари, 4то и 6то място е доста по-добре от миналогодишното фиаско на тази писта.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 13 Сеп 2021, 17:43

Аз мисля, че Рикардо просто беше облагодетелстван от характера на пистата и можеше просто да си кара по неговия начин.

Предимството което Ландо има по отношение на стила на каране нямаше как да се матерализира в рамките на една обиколка, но се видя че в рамките на цялото състезание той беше по-бързият от двамата.

Единствено в Параболика стилът на Ландо му носеше нещо значително като време.

Сочи би следвало също да е по-удобна за Рикардо, но в по-малка степен. Ако там е плътно зад или пред Ландо значи нищо не се е променило.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от nxn » 14 Сеп 2021, 10:32

Късметът беше определено на страната на мкларън, но крайно време беше, формула 1 не трябва да е два отбора.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 21 Сеп 2021, 14:22

Don_Diego написа:Топ състезание! Корава борба между лидерите в класирането, от която и двамата пострадаха. Ако само един от тях беше отпаднал не ми се мисли каква полемика щеше да е в Интернет :mhihi:


То пак си имаше в интернет полемика. :mhihi: :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 22 Сеп 2021, 23:25

:OT:

Ромен Трошан пак с катастрофални маневри :mhihi:
За една бройка да торпилира себв си и друг състезател в тирбушона
Въпреки това е взел подиум в ИндиКар на Лагуна сека
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от ///M Power » 23 Сеп 2021, 8:00

nxn написа:Късметът беше определено на страната на мкларън, но крайно време беше, формула 1 не трябва да е два отбора.


Формул 1 винаги е била 1 или 2 отбора...
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook