Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 16 Юни 2021, 17:56

След глупавото решение на ФИА за Ферари миналата година, след което им резнаха задвижващите системи и индиректно ги обвиниха, сега имаме "мишкарско решение" номер 2.

Гумите се спукаха, но никой не е виновен. :mhihi:

Но както се казва "по действията им ще ги познаете" - имаме си вече нови правила за работата с гумите и нови завишени минимални налягания.

Т.е. отборите са виновни, но ни е страх да им го кажем. :banghead:

Основната разлика между водещите отбори тази година е работата с гумите - заграването им и износването. А на какво влияе налягането - времето за загряване и скоростта на износване... "СлучАеност- не мисля!"

Вече си имат лост за определяне в реално време кой да има предимство в даден уикенд. По-високо налягане - в полза на Мерцедес; по-ниско налягане Ред Бул илизат напред.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 16 Юни 2021, 18:03

Не знам защо се вдигна толкова врява покрай тия гуми - чудо голямо, че гума е гръмнала след 35 обиколки...да не би да очакват да е като нова и да изкара още 10? :kuku: Решението на ФИА наистина е тъпо де, това няма спор
Да, опасно е за пилотите ама боксовете са решение на тима и е редно те също да мислят за безопасността на пилота си, вместо как да пропуснат стоп щото гумите са "здрави".
Щеше да е супер да има free for all при гумите и всеки да ги кара надути както си иска ама ако Пирели казват 35 обиколки, да карат 37-8 макс :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от inspite » 16 Юни 2021, 19:30

Какво гласят тези нови регулации.

Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 16 Юни 2021, 22:53

- Базовото минимално налягане се вдига.
- ФИА и Пирели ще могат да променят изискванията за минимално налягане по всяко време на уикенда а не само между петък и събота
- Налягането на гумите вече ще се проверява повреме на тренировката и квалификацията на случаен принцип
- Налягането ще се проверява след всяка сесия, квалификация и състезание, както са или загрети с чохли на 80 градуса.
- Ще се следи за охлаждане или затопляне на гумите.
- Ще се въведе минимално време в което гумите могат да стоят без чохли след измерване на налягането.
- Ограничения за газа с който се помпат и т.н.

Има и други неща, но тези са основните.
В общи линии по-високо базово налягане, по-често повишаване на това изискване и почти никакво място за бягане от това изискване.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 18 Юни 2021, 11:44

Да видим сега дали ще има разлика в представянето на отборите с подвижните задни крила :driving:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 18 Юни 2021, 12:30

Според мен повишените минимални налягания и високите температури този уикенд ще маскират ефекта от задните крила.

Аз мисля, че Мерцедес ще спечелят с относителна лекота.

По отношение на крилата ще е интересно да видим познатите ни вече сравнителни видеа. Според мен криото на Ред Бул пак ще "мърда", но с по-малко.

След това в Австрия конфигурацията ще е в полза на Ред Бул, но от температурите ще зависи дали Мерцедес няма пак да имат генерално предимство.

ПС. Първото вдигане на наляганията е вече факт(между двете тренировки). Драстично вдигане на мининалното налягане за задните гуми, до ниво при което задните ще са с по-високо налягане от предните. :shock:

Според мен Ферари, Ред Бул и Рено ще глътнат вода. Поне що се отнася до състезателното темпо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 20 Юни 2021, 16:39

Сбърках сериозно за представянето на Мерцедес. :mhihi:
И без объркания първи стоп Ред Бул щяха да спечелят вероятно.

Това което видях е, че увеличените налягания имат и други последствия. Отрази се негативно на износването на гумите неа Ред Бул, но Мерцедес ги удари по отношение на намирането на точните настройки. А и явно сцеплението от меките задни гуми се е услаждало и на Мерцедес.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 20 Юни 2021, 17:12

Силно каране на Макс и Серхио, заслужена победа. Интересното е, че е трета поредна и на Мерцедес започва да им става тъпичко как от доминант вече са догонващи :mhihi:
Супер представяне в състезателно темпо на Алпин и Макларън, Астън Мартин също се представиха добре.
Епичен провал за Ферари :|
Гасли носи отбора на гърба си, да видим колко още ще го изтърпят Цунода
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 20 Юни 2021, 17:17

Интересно състезание се получи особенно в края му когато имаше голямо напрежение какво ще стане. :D
Лошо представяне на Ферари, не съм доволен. Нещо много бързо им заминаха гумите на тази писта. :confused:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 21 Юни 2021, 6:00

Цунода е новак, надали чакат много в момента.
Гасли също го разхождаха между отборите и бяха недоволни.
При пилототе не е ясно кой ще вземе титлата, но при конструкторите е ясно за мен.
Дано разкарат Ботас най-накрая..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от nero_ » 21 Юни 2021, 7:33

По-рано в темата се обсъждаше варианти за гледане на F1. От много време едвам издържам коментара по Диема и най-накрая реших да пробвам F1 TV. Едно мога да кажа - съжалявам, че не съм го направил много по-рано! F2/F3 се оказаха изключително интересни (чесно казано по-интересни от Ф1 на моменти) и ги следя когато имам време. Качеството на картината е по-добро от Диема на Виваком. Наличната телеметрия също е много интересна за следене. Уикенда го гледах на проектор, лаптоп и таблет едновременно. Но си е натоварващо да се следи всичко едновременно. Коментаторите - без коментар. Напълно си заслужава таксата ако гледате редовно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 21 Юни 2021, 7:40

Уникално състезание се получи, от доста време не бях гледал такава гонка с 3 коли една след друга в борба за 1вото място :driving: Назаде също се получи интересна битка между Макларън/Ферари/Гасли и Алонсо.
Забелязвам че 2ри пореден уикенд Мерцедес не успяват да настроят колата си правилно и жертват състезателното си темпо за по-предно класиране в квалификацията, нещо подобно на старта на сезона когато Редбул изоставаха в състезанието, но пък печелеха квалификации.
Колите според мен в момента са абсолютно равни и малките разлики в настройки/стратегия/каране дават крайния резултат , дано се запази и така до края на сезона.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 25 Юни 2021, 15:45

Ботас се отърва на косъм преди малко от катастрофа на излизане от бокса си..даде газ и се засука.. накрая остана на 90 градуса спрямо алеята

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 25 Юни 2021, 15:50

С тая изцепка сложи МазеСпин в малкия си джоб :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 25 Юни 2021, 16:00

Фераритата пак дълбаят, извън топ 10 и в двете тренировки :help:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook