Зарядно за акумулатор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от M17cH » 20 Яну 2021, 14:27

Някой има ли опит с LiFePo4 акумулатори и зарядни? Търся нещо леко което да може да върти 4 цилиндров мотор... Не мога да им проумея схемите.. едните акумулатори са над 1500лв (да кажем litebox), другите се намират и за ~600лв (Powerlite примерно) с близки характеристики... Някой нещо?
Знам че нормалните зарядни не стават за тия акумулатори...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от abracadabra » 28 Мар 2021, 15:02

Акумулатор BOSCH 74Ah и 750А, искам да го дозаредя от 12,2V сега, до 12,4V със зарядно за акумулатор bosch c3 Кауфландско, виждам че има няколко режима и мисля че е най-добре според мен да избера третия режим:
-Режим 1 | 6 V (зареждане)
-Режим 2 | 12 V (зареждане мотоциклет)
-Режим 3 | 12 V (зареждане автомобил)
-Режим 4 | 12 V (зареждане през зимата, AGM)
Режим 1 | 6 V (7,2 V / 0,8 A)
Подходящ за акумулатори с капацитет под 14 Ah в нормално състояние. Режим на
зареждане за WET-акумулатори и за повечето GEL-акумулатори.
Натиснете бутона за избор Mode (8), за да изберете режим 1. Светодиодната индикация
(12) светва. Ако след това не предприемате друг процес, процесът на зареждане стартира
след няколко секунди автоматично и светодиодната индикация (10) започва да мига допълнително
След успешно зареждане на акумулатора светва светодиодната индикация (11), а
светодиодната индикация (10) изгасва.
След кратко време уредът преминава автоматично в режим на поддържащо зареждане,
светодиодната индикация (11) свети.
Режим 2 | 12 V (14,4 V / 0,8 A)
Подходящ за акумулатори с капацитет под 14 Ah в студено състояние. Режим на
зареждане за WET-акумулатори и за повечето GEL-акумулатори.
Натиснете бутона за избор Mode (8), за да изберете режим 2. Светодиодната индикация
(13+16) светва. Ако след това не предприемате друг процес, процесът на зареждане
стартира след няколко секунди автоматично и светодиодната индикация (10) започв а да мига
допълнително. След успешно зареждане на акумулатора светва светодиодната
индикация (11), а светодиодната индикация (10) изгасва.
След кратко време уредът преминава автоматично в режим на поддържащо зареждане,
светодиодната индикация (11) свети .
Режим 3 | 12 V (14,4 V / 3,6 A)
Подходящ за акумулатори с капацитет над 14 Ah в нормално състояние. Режим на
зареждане за WET-акумулатори и за повечето GEL-акумулатори
Натиснете бутона за избор Mode (8), за да изберете режим 3. Светодиодната индикация
(14+16) светва. Ако след това не предприемате друг процес, процесът на зареждане
стартира след няколко секунди автоматично и светодиодната индикация (10) започв а да мига
допълнително. След успешно зареждане на акумулатора светва светодиодната
индикация (11), а светодиодната индикация (10) изгасва.
След кратко време уредът преминава автоматично в режим на поддържащо зареждане,
светодиодната индикация (11) свети .
Режим 4 | 12 V (14,7 V / 3,8 A)
Подходящ за акумулатори с капацитет над 14 Ah в студено състояние, както и за повечето
AGM-акумулатори (с абсорбиращи електролита стъклено-влакнести маси) с капацитет над
14 Ah.
Правилно ли е? Споделете мнения, и също дали ще върши работа това зарядно. Досега ползвах българско старо с металния корпус от някаква фирма Токоизправители.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от ildivvy » 28 Мар 2021, 19:14

Ако не е AGM акумулатора то наистина "Режим 3". Ако е AGM то "Режим 4", въпреки, че и на другите видове акумулатори няма да се обърка нищо...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от TheFreeRider » 28 Мар 2021, 19:24

AGM режимът ако има снежинка може да се ползва и за обикновени акумулатори през зимата - просто ще зарежда с малко по-силен ток, но няма да навреди. След като се зареди акумулатора за половин-един ден, зарядното минава в поддържащ режим и може да стои така неопределено време. Аз имам бош C3 и стои по една-две седмици когато не ползвам колата и няма проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от abracadabra » 28 Мар 2021, 19:50

Аз ще го сваля акумулатора и на терасата ще го заредя. Даде ми познат Bosh c3 да го ползвам за зареждането, но аз искам да си купя за мен чудя се между CTEK MXS 5.0 и Bosh c3 как мислите без да глезаме за парите (въпреки че СТЕК е по-скъпо) кое е по-добро и струва ли си ако Bosh с3 ще свърши горе-долу тази работа
?
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от nikola59 » 29 Мар 2021, 0:08

abracadabra написа:Аз ще го сваля акумулатора и на терасата ще го заредя. Даде ми познат Bosh c3 да го ползвам за зареждането, но аз искам да си купя за мен чудя се между CTEK MXS 5.0 и Bosh c3 как мислите без да глезаме за парите (въпреки че СТЕК е по-скъпо) кое е по-добро и струва ли си ако Bosh с3 ще свърши горе-долу тази работа
?

За мен лично:CTEK, дори MXS 7.0 е по-добрият вариант. При кауфландските, лидълските когато го използваш за дълго време на поддържане, ако през това време спре/прекъсне за момент тока трябва да го стартираш ръчно за да тръгне отново. За Bosh с3 не знам, но при CTEK този проблем го няма. Така че помисли добре какво е най добре да си купиш. :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от abracadabra » 29 Мар 2021, 8:15

Благодаря. За СТЕК съм. Поизчетох и след коментарите мисля че избрах. Ама за MXS 5.0 - мисля че за мене ще свърши работа.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от andy » 29 Мар 2021, 10:12

Върши идеална работа. От няколко години го ползвам. Не е нужно да даващ доста повече пари за 7.0, за да намалиш времето на зареждане основно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от TheFreeRider » 29 Мар 2021, 10:20

nikola59 написа:За мен лично:CTEK, дори MXS 7.0 е по-добрият вариант. При кауфландските, лидълските когато го използваш за дълго време на поддържане, ако през това време спре/прекъсне за момент тока трябва да го стартираш ръчно за да тръгне отново. За Bosh с3 не знам, но при CTEK този проблем го няма. Така че помисли добре какво е най добре да си купиш. :D

При боша го има този проблем - трябва пак да му цъкнеш копчето след като е спирал тока. Аз освен него имах и лидълско - честно казано вършеха една и съща работа, дори лидълското си има дисплей да гледаш волтажа. Не знам дали имат разлика в методите за зареждане, но според мен боша е малко надценен и лидълското върши същата работа за 1/3 от цената. При мен на боша дори бутона (който е само един) даде фира и трябваше да го подменям - това им е често срещан фабричен дефект. Нямам опит със СТЕК, но ако ти се инвестират повече пари за ззарядно, вероятно е по-добрия избор. Иначе лидълското е ОК.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от nikola59 » 29 Мар 2021, 10:22

abracadabra написа:Благодаря. За СТЕК съм. Поизчетох и след коментарите мисля че избрах. Ама за MXS 5.0 - мисля че за мене ще свърши работа.

:yes: Ще направиш правилният избор. Между 5 и 7 не е голяма разликата, но я има. Сам прецени кое ще те устройва. При MXS 7.0 времето на заряд е по малко, също така има една интересна функция supply (програма за захранване - при зареден акумулатор естествено се ползва). Другите неща са идентични така че прецени сам. Впредвид завишените цени тук, по изгодно е да се купи от вън което и да избереш. В момента в немският Амазон MXS 5.0 е €63.19 и съответно MXS 7.0 за €106.49.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от abracadabra » 29 Мар 2021, 19:34

Благодаря, видях че и в Е-Маг го има СТЕК-а
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 5.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D 2004г.
Мечтае да кара: M5

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от ivokomandos » 03 Юни 2021, 14:51

До сега подкрепях лидълското зарядно, но от известно време не ми дозарежда акумулатора, показваше 1 от 4 чертички след 24 часа беше на 3 от 4. Излезнах с колата за 1 час, като го включих пак беше на 1 от 4, седя 48 часа и показваше пак 3 от 4 и не иска да дозареди. Включих го на друг акумулатор показа 3 от 4 чертички, седя 24 часа и пак си беше на 3 от 4 чертички, върнах го за сервиз. Днес си взех стек, дано да нямам проблем с него.

Screenshot_20210603-152429_Gallery.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
BMW E36 318 93;BMW E36 328i 97; BMW E60 530D 2004; HONDA HORNET CB600F 2008

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от pimpo » 04 Юни 2021, 8:40

Явно нещо не е наред зарядното. Аз съм с лидълско от 4г. и го ползвам често без никакви проблеми. Зарежда си отлично и малки и големи акумулатори.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от ivanski_2 » 15 Дек 2022, 9:45

Здравейте, след доста чудене м/у СТЕК 5 и бош ц7 избрах боша, понеже в друг бмв форум срешнах инфо че стека при големи акумулатори позагрявал повечко та така,
сега въпроса ми е ттрябва ли да се притеснявам?
-Взимам зарядното и го закачам на акумулатор който не ползвам от години - не тръгва
-Закачам го на акумулатора на мотора в режим регенерация, тръгва почва да зарежда всичко точно
-Докато го зареждам прочитам инструкциите и разбирам че не е добре да се пуска на прекалено малък (под 12mah) този режим и го спирам
-Решавам да го пробвам на бмв-то, показва че е напълно зареден в което първоначално повярвах
-Подавам ток от бмв то на акумулатора който е стоял дълго време без да се кара с кабели, включвам го после пак към зарядно и се почва това цъкане на клипа
-Притесних се, позатегнах винтовете на щипките , закачих пак на бмв-то и вече показваше че е зареден на 80% и си зареждаше нормално
-Върнах го на режим регенерация на старият(сваления) акумулатор и го оставих така цяла нощ(около 8 часа) и сега свети режим регенерация и че е червен, и не се чува никакво цъкане, та предполагам това се дължи на това че акумулатора е много разреден(цъкането и бавното зареждане и няма от какво да се притеснявам), ще се радвам ако жицата се включи да потвърди/отрече, понеже събота заминавам и зарядното ще стои включео да поддържа на алфата акумулатора докато ме няма(15-тина дни).

ПП:Някъде мернах в инсктруциите че работи максумум там примерно 40 и няколко часа , вярно ли е, ако е така какво ще спре след толкова и няма да го поддържа ли ?

Линк към видеото с цъкането :
https://streamable.com/owyyik

Моментно състояние:

319331750_1257951028164370_3226192791494527060_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 23.11.2022
Пол: Мъж

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от YoKK » 15 Дек 2022, 10:09

При лидълското зарядно имаше една малка подробност, която е спестена в указанието за употреба. Става въпрос за това, че зарядното работи само при акумулатори, при които заряда в момента на пускане на зарядното е над 10.2 волта. Пробвах на един изцяло изтощен акумулатор и не тръгна. Трябваше да възбудя акумулатора с някаква самоделка от соца до 10 волта и чак тогава лидълското зарядно тръгна. Просто да се има предвид, че при по-изтощена батерия такова зарядно е непотребно
BMW 320i, 2005, 150hp

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: M5

Последни теми
Facebook