Помощ при избор на климатик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Моджо » 19 Юли 2023, 16:42

Абе хубаво си е да го бута нещо дори и слабо. Даже в права линия да са помещенията и вратите не става бързо работата. Па с чупки хич.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от ildivvy » 26 Юли 2023, 13:42

Преди обед монтираха климатика! Сега съм го пуснал на доста ниска температура, за да обърне въздуха в жилището и после ще я коригирам леко. Фирмата е друга, а не 'Виклима', както си мислех...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Superexstatic » 21 Дек 2023, 19:04

Пичове, нормално ли е климатиците ми в това време като тези дни да изкарват по над 10 литра кондензна вода на денонощие или да викам техниците? :mhihi: Единият е Fujitsu LF 18 ка, другият Fujitsu LMCE 12-ка. Държат се на 23-4 градуса и не се спират. Иначе греят що годе добре като може би от LF-а очаквах повече.
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 21 Дек 2023, 19:24

Нормално е за температурите около и над нулата , нормално е също за тия посочените климатици . Като задържи стабилно под нулата ще спре да тече и водата , влагата във въздуха вече я няма .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от alx » 21 Дек 2023, 19:26

Superexstatic написа:Пичове, нормално ли е климатиците ми в това време като тези дни да изкарват по над 10 литра кондензна вода на денонощие или да викам техниците? :mhihi: Единият е Fujitsu LF 18 ка, другият Fujitsu LMCE 12-ка. Държат се на 23-4 градуса и не се спират. Иначе греят що годе добре като може би от LF-а очаквах повече.


нищо не е...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от slatanic » 21 Дек 2023, 20:01

В тубата ги събираме май... :ok: в тази влага и мъгла...какво да е?! ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Superexstatic » 21 Дек 2023, 21:12

Евала, значи да не ги мисля.:yes: По принцип знам, че изкарват доста вода, ама тоя дебит ми се стори малко множко. То двора стана като пързалка :mhihi: Поради това започнах да я събирам и да поливам цветята, ама скоро май ще им се ебе майката от толко вОда. :ok:
Последна промяна Superexstatic на 21 Дек 2023, 22:10, променена общо 1 път
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от slatanic » 21 Дек 2023, 21:28

Не поливай цветята.В земята е добре.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 23 Дек 2023, 9:54

По принцип знам, че изкарват доста вода, ама тоя дебит ми се стори малко множко.
Един климатик отделя около 1.5 литра вода на час , това при максимална влажност на въздуха лятото . Зимата е по малко и намалява с падане на температурата около и под -5 напълно спира да тече .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от koziak » 22 Яну 2024, 20:04

Колеги, някой запознат ли е как работят нагревателите, които се поставят във ваничките за конденз? Въпроса ми е дали работят винаги когато температурата е под 0 градуса или когато климатика е включен и е под 0 градуса?
Имам един апартамент, който не обитавам и се чудя от къде се трупат сметки за ток без да се ползва.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 22 Яну 2024, 20:10

Когато е фабричен заедно с климатика работи само когато работи климатика , температурата под нулата и включва на дефрост . Когато е монтиран допълнително може да работи както си иска но редно е да има термостат . Но и в двата случая тия нагреватели са по максимум по 50-60 вата , няма как да трупат сметки за ток .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от koziak » 22 Яну 2024, 20:12

Не е фабричен, някакъв който е комплект с ваничката. Помня само, че видях когато ги монтираха някъде да пише че се активира под 0 градуса. Само не разбрах дали винаги или само когато работи климатика. Става въпрос за сметки от порядъка на около 11-13 лв месечно. Не е фрапантна сума, но просто се замислих дали не е от нагревателите(3 на брой)


Sent from my iPhone using Tapatalk

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от alx » 22 Яну 2024, 20:27

koziak написа:Колеги, някой запознат ли е как работят нагревателите, които се поставят във ваничките за конденз? Въпроса ми е дали работят винаги когато температурата е под 0 градуса или когато климатика е включен и е под 0 градуса?
Имам един апартамент, който не обитавам и се чудя от къде се трупат сметки за ток без да се ползва.


Sent from my iPhone using Tapatalk


това разбира се което пише джордана (пак) са глупости. само че тоз път не му е простено щото нали с това се (е) занимавал. фабричните нагреватели поне при митсу хипер и фуджитсу работят нон-стоп когато е под нулата. външното тяло при покой хаби едни 25 вата и нагревателя и той хаби толкоз та под нулата като е имаш перманентно едни 50 вата консумация.

дефрост-а е друго животно- или е на таймер (примерно всеки 45 минути при по- старите термопомпи) или "по нужда" когато се запуши външното тяло с лед но и в двата случая е само когато климатика работи в режим отопление.

ако приемеш че температурата не се вдига над нулата цял месец- 50 вата по 24 часа по 30 дни са 36 киловата ... което по 20 стотинки киловата е 10.80 лева на месец... което ме кара да мисля, че ако имаш сметка над 5 лева примерно за януари и февруари освен ако не си някъде в планината ... нещо друго работи
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от koziak » 22 Яну 2024, 20:30

Климатиците са Митсубиши електрик, модел АП. Нямам представа дали и самите те имат някакви нагреватели. Да разбирам значи, че сметките в неизползваемият апартамент са точно от тези нагреватели, както и подозирах.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от slatanic » 22 Яну 2024, 20:49

Важното в случая е какви са нагревателите.
Дали са заводски сложени във самите външните тела или допълнително сложени във допълнително сложената кондензна тава.
Отделно вторите има пак вариант от къде да взимат захранване съотвено дали и кога да работят.
Има и такива на които да им нагласяш температурата кога да работят.
Абе варианти бол.
Заводските такива имат за задача да подгряват маслото в картера на компресора с цел избягване на студен старт.
Тях си ги управлява софтуера по датчици кога да работят.
Под определена температура всички сериозни машини искат подгрев от Х часа преди първи пуск.
Отделно и функцията им да се справят с натрупаният лед.
И те така.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook