Помощ при избор на климатик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от steeN » 25 Авг 2022, 8:48

alx написа:...


Доста голям проблем е в Бг, да., За тези, които са в наследствено или са купени преди 20-30 години ги разбирам, че в общия случай не са мислели за това, но за тези които купуват жилища в стари сгради (особено панелни) последните едно 10на години... ще е неприятно събуждане. Да не говорим за селските къщи строени по съботите и неделите с подръчни средства, които имаха бум на продажбите покрай ковид.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от TNT » 25 Авг 2022, 10:50

Бил съм свидетел как се правят баси сметките, купуват се радиатори, прекарва се газ, изчислява се... само и само да се спести някой лев. На неизмазана къща :kuku: :kuku: :kuku:

Jordana написа:светата троица в климатичната техника за бита са мицубиши -дайкин- фуджи/фуджицу/генерал .

Аз от някъв Дайкин (не съм го слагал аз) не съм доволен. При минусови температури почва да кляка. А от хората около мен... определено Мицубиши е най-доброто.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от bum_bum » 25 Авг 2022, 11:24

alx написа: как може да са ви толкова скапани изолациите?


Тук се строи от бетон, а в Щатите май основно са панели, дървении и др. подобна скрап.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от MrManson » 26 Авг 2022, 13:34

Благодаря на колегите randity и Jordana. Отказах родата от Панасоника :mhihi: Все пак ни се дават пари и ще сложим Мицубиши Хеви https://vimax.bg/invertorni-klimatici/i ... las-a.html
Монтажа е следващата седмица, дано стане качествено :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от DigitalExile » 26 Авг 2022, 14:17

Моя е същия ама 18-ка, имам още 2ма приятели с 18ки, недеоволни няма.
Единственото което не ми харесва в тоя климатик е,че не може да го настроиш да духа напълно нагоре. т.е слагаш го на най горна степен и пак отдолу ако има диван ти духа във врата, със стария ми не беше така, но това го реших с един рефлектор.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от turieca » 27 Авг 2022, 10:09

Днес дадох 3к за 4 палета пелети :censored:, че не надделях за клими, а и още оправят тока в селото ми.
А кое е по-добре митсубиши хеви или митсубиши електрик, че опънат ли новите кабели и да сложат новите трафопостове
ще слагам за поне по-мекото време една две машинки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Моджо » 27 Авг 2022, 12:59

Хеви
Хм,хм...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от alx » 27 Авг 2022, 14:07

Моджо написа:Хеви


Според зависи… малко са им различни корените и философиите. Електрик правят климатици повече за дома- с по- високи технологии, повече копчета и по- ефективни. Хеви са … хеви- по- комерсиални, по- малко технологии, може би по-високо качество/ надеждност, но по- ниска ефективност. Аз поне така ги виждам, но нямам личен опит с тях- само съм чувал от приятели и познати.

Йордана да каже- той съм сигурен, че ги наборил и едните и другите
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 27 Авг 2022, 14:23

Двете са напълно различни марки , били са части от една фирма преди 100 години когато се образуват тия японските кланови корпорации дзайбацу . Антитръстовите закони разделят дзайбацу на по малки фирми и така в различни периоди от време се пръкват мицубиши електрик и мицубиши хеви които в началото са имали и различен предмет на дейност. Практически в момента битовите им климатици са напълно различни и нямат нищо общо нито са една фирма . Не е като при фуджицу генерал фуджи които са едни и същи климатици с 3 бранда . Аз предпочитам мицу електрик , стара марка в климатичната техника абсолютен лидер на пазара от години . Добра сервизна база и представителство в Европа и в България . Докато тия хевито до преди 10 години ги продаваха по кюшетата в абсолютно бутикови количества . Гаранционния им сервиз също не мисля че е напълно адекватен по тукашните ширини . За следгаранционно изобщо не става въпрос щото частите им струват майка си и баща си и практически не знам дали някой ползва такъв сервиз .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от nikola59 » 27 Авг 2022, 14:45

Jordana написа:Двете са напълно различни марки ............

:yes: Напълно на твоето мнение. Няколко години ползвах един дайкин подов, сега вече две зими със Zubadan топля хола. Никакви проблеми.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от apexs » 02 Сеп 2022, 19:40

От 3 седмици се занимавам с тея умрели климатици и взе да ми писва. Ама да питам и тук... До сега бях с Fujitsu Nocria може би 10 години ама има проблем с една платка и иска 500 лв без да се знае до кога ще издържи, та реших нов . Стая 35 квадрата и това, което ми предлагат е следното :
Mitsubishi AP серия MITSUBISHI MSZ AP42VGK
Toshiba EDGE TOSHIBA RAS B16J2KVSG-E с гаранция 5 години .
Gree Pular и Fairy серията, също с 5 години гаранция.

От много места чувам положителни мнения за Toshibata И Gree и не знам . Цената на 3 от моделите е единтична около 100 лв разлика .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 02 Сеп 2022, 19:59

Това мицубиши струва 2500лв без монтажа , ферито 1200 . Който е правил тази оферта просто е сложил евтин средено скъп и скъп климатик макар че MITSUBISHI MSZ AP42VGK е средна серия на мицубиши . Слагай ферито , поне ако се счупи няма да е толкова скъпо като мицубишито - платката на мицуто струва 800лв не е 500 :mhihi: Вътрешното тяло на ферито е дърво дялано с брадвата , обаче има вайфай и реотан за размразяване .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от apexs » 02 Сеп 2022, 20:07

Jordana написа:Това мицубиши струва 2500лв без монтажа , ферито 1200 . Който е правил тази оферта просто е сложил евтин средено скъп и скъп климатик макар че MITSUBISHI MSZ AP42VGK е средна серия на мицубиши . Слагай ферито , поне ако се счупи няма да е толкова скъпо като мицубишито - платката на мицуто струва 800лв не е 500 :mhihi: Вътрешното тяло на ферито е дърво дялано с брадвата , обаче има вайфай и реотан за размразяване .


Мицубишито 2350 , Тошибата 2310 а Ферито 2050 жълтици. Фуджицито от към охлаждане и топлина перфект, обаче голямо пукане скърцане и какво ли не още. Иска ми се друга марка .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 02 Сеп 2022, 20:49

Само че тази цена е за фери 18 аз помислих че за 12 става въпрос като бюджетен вариант , мицубишито е 14 а тошибата 16 . От тия трите само мицубишито се доближава до работата на стария ти климатик . Виж и Daikin Sensira FTXC50C / RXC50C горе долу в тия цени но това си е 18 не 14 15 19 ...Тошибата също е 14 , просто тия от край време си слагат такива малоумни означения , вместо 9ка 10ка , вместо 12 слагат 13 ...
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от apexs » 02 Сеп 2022, 21:07

Jordana написа:Само че тази цена е за фери 18 аз помислих че за 12 става въпрос като бюджетен вариант , мицубишито е 14 а тошибата 16 . От тия трите само мицубишито се доближава до работата на стария ти климатик . Виж и Daikin Sensira FTXC50C / RXC50C горе долу в тия цени но това си е 18 не 14 15 19 ...Тошибата също е 14 , просто тия от край време си слагат такива малоумни означения , вместо 9ка 10ка , вместо 12 слагат 13 ...



Форума си остава най- доброто място за информация :bchug: Този Дайкин ще го видя утре, дори е на промо - 22% 1800 лв

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook