Помощ при избор на климатик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от blacksapphire » 29 Ное 2020, 15:47

0-02-05-f745f9930d61095f5b8fd00e7276c3c24b13f35f21f548cf12b99bdcffed0156_dbde2611.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 29 Ное 2020, 15:48

blacksapphire написа:
0-02-05-f745f9930d61095f5b8fd00e7276c3c24b13f35f21f548cf12b99bdcffed0156_dbde2611.jpg

Асиметрия ? Търсена е асиметрия в композицията на фасадата ..:roll:
Хайер осака и мидея ...топ отопление :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 5.12.2007

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от nov » 29 Ное 2020, 15:57

b_u_b_o написа:
nov написа:...

:

Съгласен съм, но там инвестицията ще е колкото за 4 климатика, а за термопомпа ще трябва да викам един майстор, който да ми преправи инсталацията на парното и следващ, който да монтира и настрои термопомпата.Ще мабия минимум 7к. И ми казват, че при външна 7 градуса вътре ще поддържа 35 градуса на водата, което за -15 външна ще бъде лек ужас и пак ще се разправям с дърва.
Ако някой знае печени майстори, които да кажат какво трябва, колко пари ще излезе и ще мога ли да разчитам на помпата за -15 външна с тази си система от радиатори ще се радвам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от top » 29 Ное 2020, 15:58

Тоя на най-горния етаж луд ли е, какво чака А може неговите да са на покрива. Тия да бяха си изградили някаква обща инсталация като в мол или бизнес сграда


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от b_u_b_o » 29 Ное 2020, 16:14

nov написа:
b_u_b_o написа:
nov написа:...

:
И ми казват, че при външна 7 градуса вътре ще поддържа 35 градуса на водата, което за -15 външна ще бъде лек ужас и пак ще се разправям с дърва.


Тва не знам кой ти го казва ама е глупост. Температурата на водата и при -15 пак ще ти е колкото си я задал, просто ще харчи повече ток и примерно COP-а от 4 ще падне на 2(т.е. за 1kW ток ще произведе 2kW топлина).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 29 Ное 2020, 16:18

nov написа:
b_u_b_o написа:
nov написа:...

:

Съгласен съм, но там инвестицията ще е колкото за 4 климатика, а за термопомпа ще трябва да викам един майстор, който да ми преправи инсталацията на парното и следващ, който да монтира и настрои термопомпата.Ще мабия минимум 7к. И ми казват, че при външна 7 градуса вътре ще поддържа 35 градуса на водата, което за -15 външна ще бъде лек ужас и пак ще се разправям с дърва.
Ако някой знае печени майстори, които да кажат какво трябва, колко пари ще излезе и ще мога ли да разчитам на помпата за -15 външна с тази си система от радиатори ще се радвам.

Това кой ти го каза че въздух вода климатик не можеда изкара повече от 35 на водата ? Едвам 35 дотикват точно тия вода вода , -7 я дават температура като гарантирани параметри но това не означава че ще спре да работи под - 7 освен ако контролера не е така направен . Много производители имат такава политика да ги представят така нещата , за -7 да се поръчват нискотемпературни модули и подобни търговски трикове . Но това не означава че няма термопомпи които могат да работят целогодишно . Инсталацията не знам какво ще и прави майстора , за такова нещо си трябват тръби с изолация и конвектори а не радиатори .
Сега не е като преди 15- 20 години тия машини да са някаква екзотика на баснословни цени . Има на съвсем поносими цени малки термпомпи въздух вода с инверторна технология . Всичко на едно място , хидромодула с помпата интегрирано във външното тяло . Вътре ти остават само конвекторите с управленията .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 5.12.2007

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от nov » 29 Ное 2020, 17:35

Ето затова го обичам, този форум мака да нямам все още БМВ..................
Пичове, дайте контакти на някой печен майсторяга или фирма да дойдат на оглед, идеята е да си оставя парното с камината, когато вън е ДО -10 да работи термопомпата, когато падне надолу да мога да запаля камината, надявам се има такъв вариант. Защото готова система не ми се иска да я махам, нито пък мисля да слагам подово отопление ( знам, че е по-добре, особено за термо помпа и че така цялата система става по-ефективна), но тука честно казано за всичките неща ме съмнява да влезна до 5-6к. с работата, пелети не ми се разнасят по етажите и затова се спрях на климатиците.
Ако някой има контакти на фирма, майстор и т.н. за района на Ловеч,Севлиево,Тетевен да казва, ще съм благодарен. Разбира се не мисля сега да ги правя тези промени посред зима, а за следващия сезон. Сега искам да знам какво ще ми струва всичко това.
Това със 7-те градуса ми го казва съветник от малка фирма за термопомпи и отоплеие, като там ми подхвърли, че смао термопомпата за моя конкретен случай е 7 бона, което тотално ме отказа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 29 Ное 2020, 19:29

Това парното и климатика на една система не ти го препоръчвам като вариант , има един куп подводни камъни . Доста проблемно решение като експлоатация . С котел на пелети най лесно ще се реши проблема с отоплението щом имаш готова система . А това да ползваш тия тръби да топлиш с термопомпа просто щото ги има не е добра идея като цяло . Варианта със сплитове във всяка стая и парното си остава е най ефективно ако искаш да слагаш климатици . Ако падне много температурата или хване голяма зима палиш парното , през другото време въртиш климатиците на ток и това е . Търси второ и трето мнение от изпълнител , в тоя бранш се ширят нелоялна конкуренция и лоша търговска практика така че не вярвай само на един с който си комуникирал . :lol:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 5.12.2007

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от nov » 29 Ное 2020, 19:58

Аз затова съм се спрял на климатици, следващото по-евтино решение при мен е да купя пелетна камина, но искам да махна мъкненето изцяло и постепенно ще мина на климатици ( термопомпата не е ефективна за моя случай , защото искам да ползвам съществуващите радиатори, а нямам и подово - въпреки, че пак не я отхвърлям като вариант зависи от цената разбира се). и ще сложа климатик в най-студената стая, като начало, но искам, като го сложа да не го мисля поне 8-10 години, а парното няма да го махам, топлината от него е несравнима а и в момента и коридорите и банята са ми топли, мина ли на климатици тия помещения ще са меко казано студени.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от blacksapphire » 29 Ное 2020, 20:44

Сигурно и тук усещането е като при излитащ Ту-154, когато работят всички. :mhihi:
IMG_20201129_203833.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 29 Ное 2020, 20:54

Има и по зле , Япония .. :mhihi:
japan.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от alx » 30 Ное 2020, 2:59

35 градуса вода е 95 по фаренхайт (трябваше да го погледна щото във целзий не ги знам нещата на практика).

с 95 градуса вода можеш само някакво много дълго подово евентуално да спретнеш и да се молиш да не стане много студено отвън... иначе това радиатори, интеркулери във въздуховоди- всичко започва да работи от 120 градуса нагоре и при 95 няма никакво практично топлоотдаване.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Е.Димитров » 30 Ное 2020, 9:26

nov написа:Привет колеги, за да не пускам нова тема реших да питам в тази.
Казуса е следния: Искам да сложа климатик,


Първата година на къщата в спалнята сложих Дайкин Перфера. Според мен (и съпругата ми) се справя много добре с отоплението на 20м2 спалня, която е с ориентация прозорец изток, стена север и климатика е лепнат на северната страна.
Изключително бързо стопля и държи топло.
При външна температура -10, -15 градуса стопля бързо и ефективно. До сега не ми е правил впечатление кога прави дефрост.
Все още нямам външна или вътрешна изолация на къщата, предстои да я правя догодина , трябваше тази година, но майстора ме подведе и вече не е подходящо за направа на изолация. Разбора се, от както сложих парно, не се отоплявам с климатика. Само ако е много студено и още не съм пуснал парното, докато чакам да загреят радиаторите пускам климатика и веднага стаята се стопля.
Има чудесни настройки на дистанционното кога да включва и кога да спира/седмичен таймер.
Според зависи алчността на формата, климатика може да струва от 1800 до към 2500 лева , евентуално с монтаж. Вътрешното тяло е малко със странна форма!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от alekangg » 30 Ное 2020, 11:18

Jordana написа:Има и по зле , Япония .. :mhihi:
japan.jpg

Сигурно всички тези шумят по-малко от една Мидея или някой боклук на годинки. Виждал съм разни подобия които дрънчат зверски и се чуват на 50-100м, съседи полудяват и т.н.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от top » 30 Ное 2020, 11:50

alekangg написа:
Jordana написа:Има и по зле , Япония .. :mhihi:
japan.jpg

Сигурно всички тези шумят по-малко от една Мидея или някой боклук на годинки. Виждал съм разни подобия които дрънчат зверски и се чуват на 50-100м, съседи полудяват и т.н.
Мидея не са лоши за парите си, имам 4 от серията Blanc, две 18ки, 12ка и 9ка, сега им е втора зима и се справят без проблеми. Единствено 12та като се пусне първоначално и докато компресора нагнетява на най-високи обороти се чува за няколко секунди резонанс от декоративната решетка, но не е нещо чак толкова шумно. При постоянна работа не са шумни.


Sent from my iPad using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook