Помощ при избор на климатик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Binev_OuT » 19 Сеп 2022, 11:50

alx написа:Пак- да ви имам изолациите- аз съм със 4к на 20 квадрата… сметките са верни ама ще ви кажа средата на януари как е :ok:

25см дебела тухла, стени и тавани с 5см каменна вата isover , същата вата ще застилам и горе на плочата , но не съм решил с какво ще я затварям , та засега седи в гаража.
От вън 10см каменна вата,ще се слага на пролет живот и здраве.
Навил съм подово с 3см подложка , под нея 2см фибран.
Твоята как е изолирана?И ми е много интересно как я определят тая ефективност , защото искам най-накрая тия хвърлени пари за вати и фибрани да почнат да се изплащат - я с по-малка термопомпа , я с по-малки климатици.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 26.11.2005

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от BMW_dreamer » 20 Сеп 2022, 18:47

alx написа:Аз каквото не мога да разбера е, при положение че европата винсги е била много чувствителна към цени на горива, ефективност и тн… как може да са ви толкова скапани изолациите? Гледам термопомпи по 12-15к навсякъде ги дават за по 25-30кв помещения да отопляват… докато при мене на същата географска ширина правилото е тон (12к btu) на 800-1000 кв фута което е … доста повече…аз друго обяснение освен разлика в изолациите нямам…


Само да вметна че в мамковината читав проектант смята отопление/охлаждане винаги на кубичен метър, никога на квадрат.
Груби цифри при височина на помещение 2.60-2.70 и отопление с радиатори:
Неизолирана къща-- 60-65 вата на кубик.
10см вата и читава дограма--35-45 вата на кубик.

При вас в щатско освен разликата в изолацията май масово се отоплявате на нещо на което ние тука викаме конвектор--радиатор с вентилатор, което е доста по ефективно от
какъв и да е обикновен радиатор, от там и разликата в числата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от turieca » 04 Окт 2022, 15:24

Поръчах митсубиши електрик една бройка 12-ка.
Мисля, че е наследника на зубадан.
Ето тази нинджа.
https://climacom.com/bg/produkti/m-seri ... ?model=635

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от nikola59 » 04 Окт 2022, 22:06

turieca написа:Поръчах митсубиши електрик една бройка 12-ка.
Мисля, че е наследника на зубадан.
Ето тази нинджа.
https://climacom.com/bg/produkti/m-seri ... ?model=635

:yes: Отличен избор! Моят зубадан ще ме топли 4-та зима вече. Новите модели с R32 фреон предполагам са с не по-лошо качество. Ще кажеш в студените дни. Не виждам въртящият се сензор следящ човека в стаята при тази серия. Навярно нещо друго са измислили....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от turieca » 05 Окт 2022, 11:32

Не знам дали има такъв сензор.
Аз пелетната камина няма да я махам, че в големите студове до гората не е изключение да няма ток.
Смятам да се допълват, ако има нужда с ЮПС-а гори над 8 часа печката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от streetz » 16 Мар 2023, 22:09

Коя от долните машинки бихте препоръчали за стая 15-16 кв.м. в къща без изолация, дограма ПВЦ нисък клас, южно изложение. В сравнително студен планински район ще се ползва да топли, лятото охлаждането не ме притеснява. В съседната стая има корава печка на дърва , та и тя ще помага малко или много. Май клоня най-много към Генерала, че и аз имам такъв, но го ползвам да топли само в преходните сезони като няма ТЕЦ и не знам дали ще върши работа при по-ниски температури.
https://vimax.bg/invertorni-klimatici/i ... 2yJk5g9Hck
https://vimax.bg/invertorni-klimatici/i ... 5CKmbDuoE8
https://vimax.bg/invertorni-klimatici/i ... VmnVqFXB4Y
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 17 Мар 2023, 7:11

От трите бих взел дайкина , цената е най изгодна дори с монтажа става 1480. Другите двата са около 1800 с монтажа а практически са еднакви и трите като работа . Ако имаш такъв Генерал вече и си доволен от работата , задължително слагаш такъв същия . Аз бих добавил и това в списъка Gree Fairy II GWH12ACC-K6DNA1F ако ще се търси главно отопление .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от drifty » 17 Мар 2023, 22:46

Аз ако не се лъжа, съм с по-стар модел на Дайкин от същата серия, огън е!

В къщата със долу горе същите параметри, но с тънка изолация, сме взели Gree, не знам модела, но беше евтин, около 900-1000лв, не се справя много адекватно. Може и конкретната бройка да е кофти, но не поддържа температурата както трябва, много дълги паузи прави и стаята изстива осезаемо. И като спира да духа външното тяло издава силен и неприятен шум, чак тресе. Грешки набива от време на време и спира. А е на 2-3 години. Дайкина го монтира същия човек, вече 6та година работи чудесно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 18 Мар 2023, 14:08

Гритата имат наистина тоя неприятен навик да "заспиват" когато е много топло в помещението и са направили температурта .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от drifty » 18 Мар 2023, 14:17

Да, точно така се получава.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от alx » 18 Мар 2023, 15:43

Jordana написа:Гритата имат наистина тоя неприятен навик да "заспиват" когато е много топло в помещението и са направили температурта .


в смисъл?
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 18 Мар 2023, 16:15

В смисъл заспиват . Стои и нищо не прави даже вентилатора си спира .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от streetz » 18 Мар 2023, 16:21

Jordana написа:От трите бих взел дайкина , цената е най изгодна дори с монтажа става 1480. Другите двата са около 1800 с монтажа а практически са еднакви и трите като работа . Ако имаш такъв Генерал вече и си доволен от работата , задължително слагаш такъв същия . Аз бих добавил и това в списъка Gree Fairy II GWH12ACC-K6DNA1F ако ще се търси главно отопление .

Благодаря, на Gree са се спрели моите хора, но не е ясно дали модела е този, който си предложил. Дано не са ги преметнали с някой по-евтин, 1700 лв с монтажа са им поискали. Не можаха да изтраят 1 седмица да отида с тях до фирмата, ама кво да ги правиш - твърди северозападни кратуни :ok:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 18 Мар 2023, 16:34

За тия пари има GREE G-tex 1600лв e климатика без монтажа но може да има някое промо или да е 9ка не 12 . Стаята е малка все пак 16м2 са за 9ка . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от alx » 18 Мар 2023, 16:43

Jordana написа:В смисъл заспиват . Стои и нищо не прави даже вентилатора си спира .


вентилатора дали работи или не след като е задоволен термостата е конфигурируемо... както знаеш. на някои е функция, на други трябва да се прекъсне един джъмпер...

проблема на всичките "нормални" минисплит-ове е че термодатчика за стайната температура е във вътрешното тяло което нормално е монтирано близо до тавана... в безжичното дистанционно няма термодатчик... а там горе до тавана стайната може да е +2-3 градуса по- висока от истинската стайна температура. затова понякога стаята може да изстине доволно, но горе да е топло и термостата да е задоволен и да не пуска отоплението дълго време...

аз го имах тоя проблем с един от мойте дето духа в 5 глави - трябваше и на 5те да им сложа външни термостати на стената далече от главите, че да контролират температурите по стайте коректно. иначе бяха същите- спят докато не изстине неприятно много стаята...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook