Помощ при избор на климатик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от theraven_nz » 02 Сеп 2022, 22:19

Нищо не разбирам от климатици, опитът ми личен е с едно Мицу Хеви 9ка, монтиран 2005та година, 2,2к го плащах, което беше доста над всичко останало навремето. Единственото му обслужване беше да му сменя тампоните, че се сплескаха. Нито е зареждан, само му са мити филтрите под мивката веднъж на 3-4 години (малоумен студент бях, сега съм само малоумен). Единствения кусур неоправяем е, че му пожълтя пластмасата на вътрешното тяло. Сега мисля за 18ка за новото жилище за междинните сезони, пак на хеви мисля да заложа.
---

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от randity » 02 Сеп 2022, 23:36

Аз когато слагах моя се колебаех между хиберинверторен на Тошиба и Мицубишито, което сложих. Пичовете от Вимакс ми казаха, че при Тошибата има един ташак, че ако не са ти идеално прави стените, произвеждат един паразитен шум, който няма как да регулираш, освен, ако не шпакловаш стената. Колко е вярно това, не знам, но пък на тях им имам леко доверие, на база сложени още няколко климатика покрай мен.
П.п. Очаквам MrManson да изкаже мнение, да не съм го излъгал с нещо, ама едва ли :mhihi:

Изпратено от моят SAMSUNG S22+ с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Потребител
Online
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от MrManson » 04 Сеп 2022, 11:46

randity написа:Аз когато слагах моя се колебаех между хиберинверторен на Тошиба и Мицубишито, което сложих. Пичовете от Вимакс ми казаха, че при Тошибата има един ташак, че ако не са ти идеално прави стените, произвеждат един паразитен шум, който няма как да регулираш, освен, ако не шпакловаш стената. Колко е вярно това, не знам, но пък на тях им имам леко доверие, на база сложени още няколко климатика покрай мен.
П.п. Очаквам MrManson да изкаже мнение, да не съм го излъгал с нещо, ама едва ли :mhihi:

Изпратено от моят SAMSUNG S22+ с помощта на Tapatalk


Още чакат монтаж моите хора. Явно или има забавяне в доставката, или са много натоварени с други монтажи, who knows :dunno: И аз го чакам с нетърпение :ok:
Иначе започнах да се замислям и аз да ъпгрейдна единия климатик у нас. На кратко, на ТЕЦ сме и като цяло сме доволни. Миналата година сложихме в детската стая една Midea Prime 12-ka: https://climadd.bg/product/%D0%B8%D0%BD ... 12000-btu/ като цяло нищо кой знае какво, сложих го основно за охлаждане и се справя добре с поставената задача.

По интересно е в холо-кухнята :) Когато купихме апартамента наследихме едно Sanyo, модел HSU-09HG02, cooling 9000 BTU, heating 10000 BTU. Причината, поради която го запазих е, че е made in Osaka, Japan. Извиках фирма да му коригират монтажа и да му направят пълна профилактика. Пичовете казаха, че е железен и докато си бачка няма нужда да се пипа. И до ден днешен си работи без проблем - основно лятото за охлаждане и за топлене само когато има нужда, в междинните сезони преди да пуснат/след като са спрели ТЕЦ. Не мога да го разбера конвенционален ли е, инвертор ли е, нищо не пише. Колега Jordan, запознат ли си с това "животно", никакво инфо не мога да намеря за него, освен, че Sanyo престават да съществуват като марка през 2011. Та имам време да се начудя какво да го правя. Иначе гледам в ценовия диапазон 2к за 12ка - Мицу Хеви/Ел, Фуджи, Фуджицу, все е хубаво, все на късмет :)
"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 04 Сеп 2022, 12:59

Sanyo, модел HSU-09HG02, cooling 9000 BTU, heating 10000 BTU.

Това е много странен модел HSU е маркировка типична за марката HAIER , трудно ми е да повярвам че sanyo са имали такъв модел :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Online
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от MrManson » 04 Сеп 2022, 13:15

Jordana написа:
Sanyo, модел HSU-09HG02, cooling 9000 BTU, heating 10000 BTU.

Това е много странен модел HSU е маркировка типична за марката HAIER , трудно ми е да повярвам че sanyo са имали такъв модел :dunno:

Изображение :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 04 Сеп 2022, 14:17

Аз нямам предвид че не пише Sanyo HSU-09HG02 . Имам предвид че такова означение е силно подозрително да е на HAIER , пише само осака джапан на етикет което нищо не означава . Нито къде е произведен , нито производителя например саньо къмпани лтд или други характерни неща . Климатика ти е конвенционален тип on/off
Ето малко за SANYO пише " parent "
Haier (South East Asian consumer appliance businesses)
https://en.wikipedia.org/wiki/Sanyo
Значи правилно съм предположил , нищо чудно да е саньо произведено от хайер демек само логото на саньо е останало . Това не означава че е кофти климатика , щом работи и си доволен ползваш докато върши работа , това е основното при всички климатици .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от apexs » 05 Сеп 2022, 20:13

Jordana написа:Аз нямам предвид че не пише Sanyo HSU-09HG02 . Имам предвид че такова означение е силно подозрително да е на HAIER , пише само осака джапан на етикет което нищо не означава . Нито къде е произведен , нито производителя например саньо къмпани лтд или други характерни неща . Климатика ти е конвенционален тип on/off
Ето малко за SANYO пише " parent "
Haier (South East Asian consumer appliance businesses)
https://en.wikipedia.org/wiki/Sanyo
Значи правилно съм предположил , нищо чудно да е саньо произведено от хайер демек само логото на саньо е останало . Това не означава че е кофти климатика , щом работи и си доволен ползваш докато върши работа , това е основното при всички климатици .



Поръчах Daikinа, и на 23 монтаж. Имаш почерпка от мене :bchug:

Потребител
Online
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от MrManson » 05 Сеп 2022, 21:12

Днес са монтирали Хевито. На този етап родата е доволна :) на снимките, които ми пратиха, нещата изглеждат много изпипани. Ще видим и като застудее, тогава ще е интересното.

Виртуални бири за Ранди и Джордана :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Binev_OuT » 08 Сеп 2022, 15:45

Джорданка , каква е разликата между хеви-то и електрика?Тръгнал съм и аз да купувам , някой ми каза че хевито е по-нисък клас :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 08 Сеп 2022, 16:03

Малко по дървени са като изработка и пластмаси . За нисък клас едва ли , всяка марка има нисък среден и висок клас климатици . Така че ако ги сравняваш тези двете марки висок с висок клас модел хипер инвертор едва ли има кой знае каква разлика .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Online
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от MrManson » 17 Сеп 2022, 11:39

Привет, момци! След баба ми още едни роднини решиха да си вземат климатик, та ме питат за съвет. Стаята е холокухня под 20кв., южно изложение, има остъклена тераса към нея, дограмата била ОК. На база моя избор и проучване препоръчах същото Хеви, но 9ка: https://vimax.bg/invertorni-klimatici/i ... las-a.html Евентуално алтернатива този Електрик, https://vimax.bg/invertorni-klimatici/i ... las-a.html, но не ме кефи, че е произведен в Турция. Джорданка, други качествени алтернативи ще предложиш ли, като тавана е 2к пари?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Моджо » 17 Сеп 2022, 12:44

При условие, че има Дайкини за около тия пари....
https://vimax.bg/invertorni-klimatici/i ... las-a.html

Не е +++ ма тва не е от голямо значение.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 17 Сеп 2022, 14:42

По добре 12 нищо че е 20м2 . Разликата в парите е минимална при дайкина , около 100-150лв и не си струва икономията . Или това FTXF35D/RXF35D за 1800лв или бюджетната сенсира FTXC35C/RXC35C за 1450 . На дайкина 9ките са слабички особено в големите студове не им стига сила пък дори и в малко помещение . С мицубишито може и 9ка .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от alx » 18 Сеп 2022, 15:24

Пак- да ви имам изолациите- аз съм със 4к на 20 квадрата… сметките са верни ама ще ви кажа средата на януари как е :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 19 Сеп 2022, 7:14

Какво е това "4к на 20 квадрата " ....радиатор 4 киловата на 20 квадрата стая или даваш 4к долара да топлиш 20 квадрата през зимата ??!!! :shock:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx, Bing [Bot], Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook