Тонколони за компютър

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Тонколони за компютър

Мнение от Lenco » 13 Дек 2017, 10:33

Аз ползвам на работа това https://www.altech.bg/bg/product/7062 вдига доста шум за парите и размера си, в съседните офиси не могат да се чуват по телефоните.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Тонколони за компютър

Мнение от KoolyO » 13 Дек 2017, 10:34

Да, Logitech Z533 ми се струват най-правилният избор. Но ако държиш на 5.1 звук (имай в предвид, че това е само за филми и ако имаш правилната аудио карта) тези, които си посочил са супер! (за цената си)
Аз лично бих дал някой лев отгоре и бих взел Алесис-ите, които alozavar е дал, ама на мен приоритетите са ми различни.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Тонколони за компютър

Мнение от kiko » 13 Дек 2017, 12:00

Ако намериш някъде секънд хенд Logitech Z-5500 мисля,че ще останеш доволен.Наследника му е Z906 но 5500 са най бруталните пц.колони

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: Тонколони за компютър

Мнение от B U L L I » 13 Дек 2017, 17:59

мерси колеги за информацията ще я имам в предвид събота
когато имам време да пообиколя магазините
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Тонколони за компютър

Мнение от Jordana » 17 Дек 2017, 10:49

Една класика в рс колонките . Имам по-голямата 7.1 система но вече не се намират такива .
http://www.technopolis.bg/bg/PC-Speaker ... 0/p/564122
В случая зависи самото дъно / аудио картата какви аудио изходи има . Може да се накичи много яка система ако има РСМ или оптичен изход .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: Тонколони за компютър

Мнение от B U L L I » 25 Дек 2017, 21:22

взех тези
http://www.technopolis.bg/bg/PC-Speaker ... K/p/566340
пробвах ги в магазина ,но когато ги разпределих по кишетата в къщи ахнах от качеството и силата на звука
комшиите също :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Тонколони за компютър

Мнение от alx » 26 Дек 2017, 16:02

60 вата синус изобщо не е зле. Само тия 55 херца отдолу можеха да бъдат примерно 35, но щом ти харесват как звучат- това е най- важното
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 4.07.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 318

Re: Тонколони за компютър

Мнение от JoroM43 » 27 Дек 2017, 21:52

ако още не си взел колони пробвай да намериш Logitech Z623 - в олх се намират почти нови за по 150-200 лв моите ги взех нови за 180 лв - 2.1 са но качествени , малки са но буфера е 130 вата РМС а сателитките имат THQ сертификат, 200 вата реални е общата мощност РМС и като гледам как свирят може и да е така, накратко струват си вместо з533 и тем подобни по 60-70 вата...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Тонколони за компютър

Мнение от Nickelback » 27 Дек 2017, 23:10

Techopolis написа:МАКСИМАЛНА МОЩНОСТ 60 W RMS


alx написа:60 вата синус изобщо не е зле...


Само дето масовия китаец си спряга какъвто си иска източник на сигнал, но не и чиста синусоида, за да изкара тоя RMS написан по книжлетата :mrgreen: Просто щото може да си го прави тоя номер и никой копче не може да му каже точно заради абревиатурата на RMS :mhihi:
Вземете който и да е жълт усилвател, пуснете му синусоида на входа и пробвайте да докарате мощността (еле пък continuous) написана на кутийката. Няма да стане :) Пък нека да пише RMS, а вие тайничко да си бленувате за синус :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Тонколони за компютър

Мнение от bum_bum » 27 Дек 2017, 23:59

Аз от синуси и косинуси не разбирам много ама като им гледам децибелите... И тях ги раздават като семки. С две колони високи до гърдите с тегло като на първокласник "само" по 90 децибела и усилени на 80% в стая 40-тина квадрата вътре буквално не можеш да си намериш място (от вибрациите веднъж пукна и гипсокартона на една от стените :kuku: ). А китайците гледам 100, 120 децибела ги нямат за нищо.

Все пак са само компютърни колони в крайна сметка. Всичките тези в ревютата ги наричат просто нойз мейкърс. Т.е. дрънчи там нещо, но в повечето случаи не става за слушане на музика, защото я превръща в нещо като филмови специални ефекти. Иначе правят джангър де ако това е целта. Но нямат нищо общо с истинска мощна колона като сила на звука. 100 децибела е нещо брутално шумно, а 120 са прага на слуха някъде. Да не говорим пък като качество в сравнение с колони слизащи до 20 херца.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Тонколони за компютър

Мнение от Nickelback » 28 Дек 2017, 0:14

Абсолютно :mrgreen:

Не съм гледал китайците какво пишат за чувствителността, но ако твоите са 90dB (което значи, че правят 90dB звуково налягане на 1метър от колоната при подаден синусоидален сигнал от 1kHz, така че да бъде консумирана електрическа енергия от 1джаул за една секунда от източника), това е доста добра чувствителност :yes:

Не съм виждал все още високоговорител, който да прави 120dB при същите условия. Явно ще е с магнит от Криптонит, ще има намотка в състояние на свръхпроводимост :ok: Абе... отваряме страшна тема, направо не ми се говори/пише :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Тонколони за компютър

Мнение от bum_bum » 28 Дек 2017, 0:32

88db бяха по спомен, което мисля е доста по-малко от 90 но пак джангърът е голям. Пък и аз лично предпочитам да слушам силни и чувствителни колони тихичко. Кефът е огромен като пуснеш песен, която си слушал стотици пъти и откриеш, че до сега си чувал около 1/3 от звуците в нея.

Не ми е ясно ако имаш Х колони по Х дб каква е общата сума на силата на звука? Сбор от всичко предполагам не е, защото няма начин. Звукът на най-силния източник ли е максимума?

А, и още нещо. Слухът се уврежда с времето, тъй че го пазете от силен шум и не прекалявайте със слушалките, ако искате да слушате качествена музика. Че каквито и колони да си купиш, ако нямаш ухо за тях файда няма.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Тонколони за компютър

Мнение от Nickelback » 28 Дек 2017, 0:46

bum_bum написа:88db бяха по спомен, което мисля е доста по-малко от 90 но пак джангърът е голям. Пък и аз лично предпочитам да слушам силни и чувствителни колони тихичко. Кефът е огромен като пуснеш песен, която си слушал стотици пъти и откриеш, че до сега си чувал около 1/3 от звуците в нея.


Съгласен съм :yes: Ама аз не съм от чуващите много :ok: Помня едно време шефа ми беше викнал едни от bgaudio.org да слушат едни колони. "Стаята" кънти, дрънкат ламарини и джамове, не мож' да чуеш чинели ли са това на барабаните, друго ли е, мамата си трака... A те обръщат посоката на сигналните кабели и викат "Ето, че има разлика!". Мен ме напушваше на смях и отивах в работилницата, да не ме гледат :mhihi: Та и много хора си въобразяват и си внушават, че чуват нещо :)

bum_bum написа:Не ми е ясно ако имаш Х колони по Х дб каква е общата сума на силата на звука? Сбор от всичко предполагам не е, защото няма начин. Звукът на най-силния източник ли е максимума?


Да речем, ако имаш една тонколона, която създава звуково налягане от 80dB и добавиш още една същата (очакваме да стане 160dB, но не е вярно :) ) чисто физически звуковото налягане става два пъти по-голямо - два източника на механични вълни трептящи в синхрон. НО чисто математически, според дефиницията на децибела, налягането става 80dB+3dB=83dB, точно защото "два пъти усилване" в "терминологията на децибелите" е точно +3dB :ok:

Та накратко:
общо звуково налягане = [XdB звуково налягане на една колона] + [брой колони] x 3dB


PS:
А ето и за разнотипни източници, обаче не става с бакалски калкулатор да се сметне :)

https://www.noisemeters.com/apps/db-calculator.asp
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Тонколони за компютър

Мнение от bum_bum » 28 Дек 2017, 2:20

Ясно.

То и аз не съм голям слухар. Пък и с годинките нещата не стават по-добре. Със сигурност от голяма част от честорите на една хубава колона няма полза, освен ако не си прилеп, но пък си гарантираш, че чуваш всичко, което ти позволява собствения ти слух.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Тонколони за компютър

Мнение от cod-cdbp » 28 Дек 2017, 3:38

bum_bum написа:Ясно.

То и аз не съм голям слухар. Пък и с годинките нещата не стават по-добре. Със сигурност от голяма част от честорите на една хубава колона няма полза, освен ако не си прилеп, но пък си гарантираш, че чуваш всичко, което ти позволява собствения ти слух.



Принципно затова някои хора слушат на тъмно, за да се изостри слухът. :winky:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook