Whisky

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Whisky

Мнение от Bogat-Beden » 17 Окт 2020, 18:12

"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 17 Окт 2020, 18:56


Да не се впускам в подробности, че ще започнат коментари, но да речем - много вкусно, аромат и вкус на червени, горски плодове и привкус на обгорен дъб. Идва сухо и спиртно, но предвит цената е супер... Хубавото е и че е 50%, както доста неща на Аран.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Whisky

Мнение от nxn » 17 Окт 2020, 21:19

Днес ходих до метро, взех си няколко за дегустация, започнах с Woodford reserve double oaked, ако някой харесва бърбъни, силно препоръчвам, доста ми хареса, бих казал повече от сингъл баръла на джак.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Whisky

Мнение от slatanic » 17 Окт 2020, 22:25

nxn написа:Днес ходих до метро, взех си няколко за дегустация, започнах с Woodford reserve double oaked, ако някой харесва бърбъни, силно препоръчвам, доста ми хареса, бих казал повече от сингъл баръла на джак.

Брех записвам си да пробвам. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Whisky

Мнение от alekangg » 17 Окт 2020, 23:39

acho.rs написа:
alekangg написа:Отнесох вчера един Talisker 10 от Метро. Не го бях пил, за тази цена 57-58лв ми се струва много добро.

Най-любимото ми торФено уиски. Покрай него чух се за остров Скай и ако не беше пандемията, тази година за 3ти път щях да ходя там :)
При Талискър, поради подрязването от Диаджио, няма много разновидности. 10ката се явява най-доброто. Особеното е освен пушека и мощния пиперлив финал (загрява, люти, пари). Препоръчвам или със шоколад с солен карамел или сьомга и черен хляб.

Ако ти е харесал Талискър-а, виж и Порт Шарлот 10 на Брухлади. Около 100ина лв е, но си струва всяка стотинка.
Аз пък наобратно, бях на Скай и бях тръгнал към дестилетията и започна дъжд и як студен вятър.
Отказах се и така и не го пробвах тогава, нито по-късно, та чак вчера.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Whisky

Мнение от nxn » 17 Окт 2020, 23:59

slatanic написа:
nxn написа:Днес ходих до метро, взех си няколко за дегустация, започнах с Woodford reserve double oaked, ако някой харесва бърбъни, силно препоръчвам, доста ми хареса, бих казал повече от сингъл баръла на джак.

Брех записвам си да пробвам. :mhihi:


Само в метро съм виждал за сега, обикновения по-често се среща, също много добър за мен, но дабъл оукт никъде не съм виждал другаде

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Whisky

Мнение от nxn » 18 Окт 2020, 18:19

Не знам има ли фенове на Макалан, но сега си взех Шери Оук Каск и съм приятно очарован, а по принцип макалъните не са моето нещо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Whisky

Мнение от peshehodetz » 18 Окт 2020, 19:55

Аз съм им изключително голям фен на Макалан-ите, обаче шеритата имат малко дъх на коняк затова някак си повече предпочитам double/triple cask.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Whisky

Мнение от alekangg » 18 Окт 2020, 19:58

Винаги съм се чудел, как уж имало хора не харесващи Макалан..едва ли не са само реклама и нищо повече.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 18 Окт 2020, 20:21

alekangg написа:Винаги съм се чудел, как уж имало хора не харесващи Макалан..едва ли не са само реклама и нищо повече.

Има много причини, основните са че повчето им питиета с претенции са гола на вода на фона на конкуренцията, а цената е 3 до 5 пъти по-висока, да не кажа и много повече. Повечето заклети фенове, основно прекупват бутилки и се снимат с такива за по 2000-3000лв в инстаграм щ, като разбира се никога не отварят. Пие се само при личните 12ки за по 50 евра. Няма друга марка, която да се ползва толкова за показност и инвестиции като Макалан.
Тези от метро, които гледате, горе долу могат да оправдаят част от цената си, но в горния клас е леш. И пак, входящият им клас доста свали нивото. Увеличиха капацитета на дестилерията няколко пъти и започнаха да ползват все повече "измити" бъчви... И те така с "Ролс Ройс-а на уискито"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Whisky

Мнение от nxn » 19 Окт 2020, 0:06

alekangg написа:Винаги съм се чудел, как уж имало хора не харесващи Макалан..едва ли не са само реклама и нищо повече.


Не казах, че не ги харесвам, просто като си взема някой вид да пробвам, винаги си казвам, че за същите пари бих взел две, които ми харесват толкова . Не е лошо, но за тези пари имам по-добри опции, за моя вкус.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Whisky

Мнение от Rainbow » 19 Окт 2020, 11:16

Аз пък бих казал, че Макалан нямат конкуренция ;) Не случайно им казват голямото М. Естествено си яхват вълната на популярността последните години и си надуха цените, това е минуса им и заради това отнасят хейт в момента.

Определено ми е топ фаворит, като естествено с цената няма как да дойде някакво невиждано качество (а.к.а. Макалан от 100 лева и такъв от 10000 лева има минимална разлика - вкусова, макар ценово да е х100).

Последните ми покупки са Balvenie 17, Glenfarclas 21 & Glenmorangie Nectar d'or - ако съм честен очаквах много повече и тях един Fine Oak 12 ги слага в джоба си, поне за моето небце :mhihi:

Иначе други 2, които ме кефят мен са - Aberlour 12 и Kavalan Sherry Oak.

Гониш ли бюджет и не single malt -> Monkey Shoulders е топ. Но аз съм фен на по Шери и "сладки/пивки" уискита. Може би някога искам да пробвам за да им видя прословутото ppt някой Octomore :)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Whisky

Мнение от TNT » 19 Окт 2020, 15:54

Rainbow написа:Гониш ли бюджет и не single malt -> Monkey Shoulders е топ.

Още като се спомена 2-3 пъти в началото на темата го взех и ми стана любимо :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 19 Окт 2020, 16:03

Конкуренция има и тя хвърчи в небесата. Дестилерии се възраждат всяка седмица, само шотландските са вече над 200 дест, като протофолито им скочи от по 3-4 "вида" на 20-30 от само един производител. Цените скочиха със по 50 до 200% (силен пример - Балблеър).

Макалан има смисъл само за покупка с цел препродажба - там може би им липсва сериозна конкуренция, особено след като Далмор нещо циклят.

Ако си търсиш шери за около 100лв и ежедневна употреба, веднага мога да ти покажа поне 10 по-вкусни от "дабъл каск 12"

ПС - Мънки шолдър си е чисто малцово уиски. Няма значение че са го събирали от няколко места и не могат да напишат "Сингъл". Важмото е че е само от кълнове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Whisky

Мнение от Rainbow » 20 Окт 2020, 10:32

Ще се радвам да споделиш тези 10, пък току виж съм си харесал нещо ново :bchug:

P.S.: Между другото бях доста приятно изненадан от The Glenrothes 12 :)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook