Whisky

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Whisky

Мнение от nxn » 13 Окт 2020, 19:00

От 15.10 в метро пускат цял уиски каталог с много избор и много опции на наистина намалена цена, ако ида не знам как ще се прибера вкъщо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 15 Окт 2020, 19:32

nxn написа:От 15.10 в метро пускат цял уиски каталог с много избор и много опции на наистина намалена цена, ако ида не знам как ще се прибера вкъщо.

Забеляза ли най-търсенето - Хайленд Парк България 1190 на какъв алкохолен градус е. Аз нямам представа и само това питам :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Whisky

Мнение от nxn » 15 Окт 2020, 20:24

acho.rs написа:
nxn написа:От 15.10 в метро пускат цял уиски каталог с много избор и много опции на наистина намалена цена, ако ида не знам как ще се прибера вкъщо.

Забеляза ли най-търсенето - Хайленд Парк България 1190 на какъв алкохолен градус е. Аз нямам представа и само това питам :mhihi:


това май ти е второ, остават ти само още няколко до "стотици" ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Whisky

Мнение от Фидел Кастро » 16 Окт 2020, 0:28

Писал съм го и преди в друга тема:
Най-големите търговски фирми за алкохол в София са:

https://www.sid-shop.com/

https://www.meik98wines.com/

Подчертавам търговци защото повечето неща не са техен внос. Лично аз пазаря от Меик98 защото са ми близко.
Метро, Аванти и пр. ряпа да ядат.
Особен интерес предизвика уискито снимано до главата на ББ - уискито на Иван Славков – 21-годишен „Чивас Роял Салют”, любимо на мутрите от СИК. Например в Меик98 е малко под 250 кинта, но в центъра вървяло около 300.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Whisky

Мнение от nxn » 16 Окт 2020, 9:01

Фидел Кастро написа:Писал съм го и преди в друга тема:
Най-големите търговски фирми за алкохол в София са:

https://www.sid-shop.com/

https://www.meik98wines.com/

Подчертавам търговци защото повечето неща не са техен внос. Лично аз пазаря от Меик98 защото са ми близко.
Метро, Аванти и пр. ряпа да ядат.
Особен интерес предизвика уискито снимано до главата на ББ - уискито на Иван Славков – 21-годишен „Чивас Роял Салют”, любимо на мутрите от СИК. Например в Меик98 е малко под 250 кинта, но в центъра вървяло около 300.

Хм и на мен меик ми е доста на близо, като изключим факта, че трябва да мина по любимата ми улица, а именно могилата, но щом казваш, че са добре заредени на хубави цени, тогава ще ги посетя утре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Whisky

Мнение от Фидел Кастро » 16 Окт 2020, 10:03

nxn - няма да съжаляваш! Фактически това е огромна площ с много складови помещения, част от които са на Меик. Пазача на КПП-то ще те насочи. Имай предвид, че не целия асортимент е на витрините и най-добре направи избора онлайн. Момичетата и жените, които работят с клиенти са приветливи. Може плащане с карта, но трябва да ти регистрират името първия път. Задължително се издава фискален документ, какъвто искаш. Няма минимум за покупка. :yes: :bchug:
Задължително им виж работното време защото е типичното за складове, а не за магазин.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Whisky

Мнение от nxn » 16 Окт 2020, 11:54

Фидел Кастро написа:nxn - няма да съжаляваш! Фактически това е огромна площ с много складови помещения, част от които са на Меик. Пазача на КПП-то ще те насочи. Имай предвид, че не целия асортимент е на витрините и най-добре направи избора онлайн. Момичетата и жените, които работят с клиенти са приветливи. Може плащане с карта, но трябва да ти регистрират името първия път. Задължително се издава фискален документ, какъвто искаш. Няма минимум за покупка. :yes: :bchug:
Задължително им виж работното време защото е типичното за складове, а не за магазин.


Да, благодаря, видях събота работят, както и през седмицата аз съм на близо на фитнес често, така че мога да отскоча, вече имам 2 3 набелязани, така че щв ги посетя идната седмица.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Whisky

Мнение от peshehodetz » 16 Окт 2020, 16:31

Фидел Кастро написа:Особен интерес предизвика уискито снимано до главата на ББ - уискито на Иван Славков – 21-годишен „Чивас Роял Салют”, любимо на мутрите от СИК. Например в Меик98 е малко под 250 кинта, но в центъра вървяло около 300.


Това че "Роял Салют" е любимо на на мутрите от СИК не значи че си заслужава, за същите ( че и по малко ) пари има много по добри Single Malt екземпляри. Те мутрите обикновено пият подобни само заради вида на бутилката и че пише 21 годишно.
Само не ми е ясно как уискита които в Европа са на дадена цена в евро, съвсем същите в България най-вече в Аванти които често се споменават в темата са на същите (или съвсем малко отгоре ) пари в левове.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Whisky

Мнение от TNT » 16 Окт 2020, 16:38

Алкохола е акцизна стока и това много влияе върху цената.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Whisky

Мнение от alekangg » 16 Окт 2020, 16:55

peshehodetz написа:
Фидел Кастро написа:Особен интерес предизвика уискито снимано до главата на ББ - уискито на Иван Славков – 21-годишен „Чивас Роял Салют”, любимо на мутрите от СИК. Например в Меик98 е малко под 250 кинта, но в центъра вървяло около 300.


Това че "Роял Салют" е любимо на на мутрите от СИК не значи че си заслужава, за същите ( че и по малко ) пари има много по добри Single Malt екземпляри. Те мутрите обикновено пият подобни само заради вида на бутилката и че пише 21 годишно.
Само не ми е ясно как уискита които в Европа са на дадена цена в евро, съвсем същите в България най-вече в Аванти които често се споменават в темата са на същите (или съвсем малко отгоре ) пари в левове.

В Европа има много страни, само в Англия е осезаемо по-скъпо в магазина. Има страни с идентични цени, дори по-ниски понякога.
Ето роял салют за 200 лъва в Испания.
https://www.lavinateria.net/es/whisky/4 ... 14839.html


Ето моите бутилки в момента.

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Whisky

Мнение от Фидел Кастро » 16 Окт 2020, 17:58

peshehodetz написа:
Това че "Роял Салют" е любимо на на мутрите от СИК не значи че си заслужава, за същите ( че и по малко ) пари има много по добри Single Malt екземпляри. Те мутрите обикновено пият подобни само заради вида на бутилката и че пише 21 годишно.

Абсолютно прав си!! :bchug: :yes:
Аз споменах само заради цената и как магазините в центъра връткат 50 кинта за здрасти.
Истинските ценители предпочитат Single Malt, както си споменал.
След снимките с ББ точно се коментираше лошият му вкус защото въпросният Чивас е блендирано уиски и само 21 години го прави забележимо.
Правилно е казано за акцизите и как те яко променят цената на една и съща марка и вид. Не случайно написах, че Меик98 издават задължително фискален документ и това не влияе на цената.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Whisky

Мнение от alekangg » 17 Окт 2020, 7:06

Отнесох вчера един Talisker 10 от Метро. Не го бях пил, за тази цена 57-58лв ми се струва много добро.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Whisky

Мнение от nxn » 17 Окт 2020, 10:45

alekangg написа:Отнесох вчера един Talisker 10 от Метро. Не го бях пил, за тази цена 57-58лв ми се струва много добро.

Добър е, а ако обичаш пури Talisker Skye е едно от най-доброто за пури, много му се променя вкуса. Сторма не ми харесва толков обаче.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Whisky

Мнение от alekangg » 17 Окт 2020, 10:47

nxn написа:
alekangg написа:Отнесох вчера един Talisker 10 от Метро. Не го бях пил, за тази цена 57-58лв ми се струва много добро.

Добър е, а ако обичаш пури Talisker Skye е едно от най-доброто за пури, много му се променя вкуса. Сторма не ми харесва толков обаче.

Не съм фен на цигари и пури. Пробвал съм пури няколко пъти-включително по-скъпи, но не ги разбирам и не се мъча повече.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 17 Окт 2020, 18:09

alekangg написа:Отнесох вчера един Talisker 10 от Метро. Не го бях пил, за тази цена 57-58лв ми се струва много добро.

Най-любимото ми торФено уиски. Покрай него чух се за остров Скай и ако не беше пандемията, тази година за 3ти път щях да ходя там :)
При Талискър, поради подрязването от Диаджио, няма много разновидности. 10ката се явява най-доброто. Особеното е освен пушека и мощния пиперлив финал (загрява, люти, пари). Препоръчвам или със шоколад с солен карамел или сьомга и черен хляб.

Ако ти е харесал Талискър-а, виж и Порт Шарлот 10 на Брухлади. Около 100ина лв е, но си струва всяка стотинка.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook