Whisky

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Whisky

Мнение от Jordana » 03 Юни 2021, 17:50

С тия царевичните алкохоли над 100 кинта , ситуацията не е ли подобна на тая при аудиофилите дето чуват посоката на кабела ? Ако пък сигнала е пуснат през дрът лампов усилвател туй е нещо като томатин за 20к лъва шишето ... или бъркам нещо ? :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 03 Юни 2021, 18:05

Jordana написа:С тия царевичните алкохоли над 100 кинта , ситуацията не е ли подобна на тая при аудиофилите дето чуват посоката на кабела ? Ако пък сигнала е пуснат през дрът лампов усилвател туй е нещо като томатин за 20к лъва шишето ... или бъркам нещо ? :roll:

Кои царевични алкохоли над 100кинта ?


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Whisky

Мнение от Bogat-Beden » 03 Юни 2021, 19:54

Некой за син Жони Уокър да даде мнение, не съм пил никога и не се очертава скоро.. :lol:
Или поне за различните видове черен етикет, има дабъл-мабъл... :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 03 Юни 2021, 20:27

Bogat-Beden написа:Некой за син Жони Уокър да даде мнение, не съм пил никога и не се очертава скоро.. :lol:
Или поне за различните видове черен етикет, има дабъл-мабъл... :dunno:

Най-надцененто уиски на пазара . За тези пари има брутални питиета . От Джонитата, единственото което прилича на нещо е Зеленият Етикет- чист 15 годишен малц , от 4 много приятни дистилерии . Другото Джони което е ОК е Суинг - не е чист малц и не се знаят години, но е приятно. Ако ти се дават 300лв за уиски, кажи какво харесваш да те насочим.

Черния етикет е доволно зле, но се пие . Дабъл Блек няма години ,но е пушено - и то не става .
Жълтото Златно е 18г и нищо не става и от него - както и от всички 20 останали вида .опитваха се да продават някакви Джонита по 800 -1500лв ама и там вкуса е доста посредствен а цената е смехотворна .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Whisky

Мнение от peshehodetz » 03 Юни 2021, 20:43

Bogat-Beden написа:Некой за син Жони Уокър да даде мнение,


Любимо питие на българските тираджии от Чикаго. Обикновено като поработят година-две след пристигането си на щатска земя и понатрупат някой и друг $ се купува нова кола най често 5-та серия, по рядко Е-класа, в повечето случаи с най-слабия двигател, обаче задължително трябва да е с всички възможни "екстри". След което се прави парти по случай новата кола и масово се черпи със синьо джони.
Иначе съм пил няколко пъти, ми не е чак толкова лошо, колкото някои се опитват да го изкарат, на Wallstreet 2-ра серия Гордън Геко къркаше такова. Проблема му е че струва повечко и както каза колегата Ачо по горе, за тия пари има доста по ултра яки уискита.
Последна промяна peshehodetz на 03 Юни 2021, 21:01, променена общо 1 път
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Whisky

Мнение от Bogat-Beden » 03 Юни 2021, 20:45

ааа, не , повече от 60 няма да дам за алкохол, един път на годишна база :lol:
Инак с тоя зеления ме заинтригува ;) Мерси и на двамата за инфото като цяло :bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Whisky

Мнение от mr_petroff » 03 Юни 2021, 22:14

Със сълзи в очите и буца в гърлото в момента изливам бутилка син Джони Уокър в мивката ,как съм се прекарал с тази пи.оч :banghead: :mhihi: Явно нищо не разбирам . Верно ли всички пиете уискита от 18 годишни нагоре ? Аз вчера си взех Бушмилс и сега много ме е срам :oops:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Whisky

Мнение от c04 » 04 Юни 2021, 0:02

acho.rs написа:
Bogat-Beden написа:Некой за син Жони Уокър да даде мнение, не съм пил никога и не се очертава скоро.. :lol:
Или поне за различните видове черен етикет, има дабъл-мабъл... :dunno:

Най-надцененто уиски на пазара . За тези пари има брутални питиета . От Джонитата, единственото което прилича на нещо е Зеленият Етикет- чист 15 годишен малц , от 4 много приятни дистилерии . Другото Джони което е ОК е Суинг - не е чист малц и не се знаят години, но е приятно. Ако ти се дават 300лв за уиски, кажи какво харесваш да те насочим.

Черния етикет е доволно зле, но се пие . Дабъл Блек няма години ,но е пушено - и то не става .
Жълтото Златно е 18г и нищо не става и от него - както и от всички 20 останали вида .опитваха се да продават някакви Джонита по 800 -1500лв ама и там вкуса е доста посредствен а цената е смехотворна .

Напълно споделям мнението, досега Джони да ми е харесало май не е било :mhihi: Синьо не съм пил де, не знам там как ще е. Зелено също не съм, но съм го заглеждал.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Whisky

Мнение от alekangg » 04 Юни 2021, 7:30

Поне от това което съм пил ми се струва, че няма много значение точно каква марка е и колко години пише на етикета, а по-скоро е важна цената.

Всичко което съм пил в диапазона 80-100-110лв винаги е било много добре, на някои пише 18, на други 15, на трети 12 и дори 10, но не съм им намирал кусури.

Наскоро пробвах този Ardbeg, очаквах да е много опушен и по-твърд понеже е 46%, но ми хареса много.

изображение_2021-06-04_082948.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Whisky

Мнение от Exclusive89 » 04 Юни 2021, 9:14

mr_petroff написа:Верно ли всички пиете уискита от 18 годишни нагоре ? Аз вчера си взех Бушмилс и сега много ме е срам :oops:

Не, всички не пием 18г. Аз пия всякакви.. като почна от такива, които струват 12-15еу до 100-150еу, и ми е през онаА работа кой какво мисли, хич не ме е срам :ok:
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Whisky

Мнение от c04 » 04 Юни 2021, 9:50

alekangg написа: по-твърд понеже е 46%

Не си ли пил 60 :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 04 Юни 2021, 10:27

c04 написа:
alekangg написа: по-твърд понеже е 46%

Не си ли пил 60 :mhihi:

Много 60тици са ми по-леки от Ардбег 10 . Доста тежка пушилка е.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Whisky

Мнение от alekangg » 04 Юни 2021, 10:34

Пил съм.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Whisky

Мнение от Bogat-Beden » 04 Юни 2021, 11:03

не му ли викаха абсент на това :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Whisky

Мнение от Jordana » 04 Юни 2021, 11:08

Абсента го препоръчват за дезинфекция срещу ковид при липса на друг дезинфектант , 70% спирт :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook