Whisky

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Whisky

Мнение от mr_petroff » 04 Фев 2024, 23:56

ivanski_2 написа:Изображение
По-гадно уиски скоро не бях пил :D
Препоръчайте нещо подобно на Номад (в този ценови диапазон ) ( последно го пробвах и много ми допадна )


Sent from my iPhone using Tapatalk

Добро си е уискито , от бонбоните е :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Whisky

Мнение от Exclusive89 » 16 Мар 2024, 23:43

Живи и здрави :bchug:
Хубаво виски, но предпочитам Dalmore 12.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Whisky

Мнение от slatanic » 16 Мар 2024, 23:49

Абсолютно на същото мнение съм и аз.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Whisky

Мнение от peshehodetz » 25 Апр 2024, 21:09

Кой 12 Dalmore щото те са поне два и от тези на снимката аз лично предпочитам червения, пълната бутилка. Не че и другия не ме кефи, но това шери малко го усещам като коняк. Иначе и аз от време на време взимам по някоя и друга бутилка Роял или синьо Джони особено когато пътувам към Мексико, по тамошните duty free и двете имат сериозен дискоунт и си заслужава някак си. Като стана въпрос за Роял Салют се сетих че това е било любимото на Маджо и Тиквата това някъде средата на 90те години на миналия век. Сега първия на какво е в момента откакто се е заселил в Швейцария идея си нямам, но Тиквун е минал на 18 год Glenfiddich.
А бе я да ви питам един въпрос за ракия - коя от трите бутилки да отворя в други ден на Цветница, че аз си нямам никаква идея от ракии. Общо взето у нас ракия се пие на Цветница, Великден, Бъдни Вечер и Коледа и това е. Горе долу толкова съм и на коняк, водка малко по често може би двойно от горните и то предимно ако ме заболя зъб или стомах водката ми е като лекарство. Иначе останалото време естествено на уиски и бърбън по рядко.


Изображение

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Последна промяна peshehodetz на 26 Апр 2024, 20:12, променена общо 1 път
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Whisky

Мнение от mr_petroff » 25 Апр 2024, 22:04

Бургас 63 виждам в дясно, клише е...ама не можеш да сбъркаш с нея :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Whisky

Мнение от MrManson » 25 Апр 2024, 22:07

peshehodetz написа:Кой 12 Dalmore щото те са поне два и от тези на снимката аз лично предпочитам червения, пълната бутилка. Не че и другия не ме кефи, но това шери малко го усещам като коняк. Иначе и аз от време на време взимам по някоя и друга бутилка Роял или синьо Джони особено когато пътувам към Мексико, по тамошните duty free и двете имат сериозен дискоунт и си заслужава някак си. Като стана въпрос за Роял Салют се сетих че това е било любимото на Маджо и Тиквата това някъде средата на 90те години на миналия век. Сега първия на какво е в момента откакто се е заселил в Швейцария идея си нямам, но Тиквун е минал на 18 год Glenfiddich.
А бе я да ви питам един въпрос за ракия - коя от трите бутилки да отворя в други ден на Цветница, че аз си нямам никаква идея от ракии. Общо взето у нас ракия се пие на Цветница, Великден, Бъдни Вечер и Коледа и това е. Горе долу толкова съм и на коняк, водка малко по често може би двойно от горните и то предимно ако ме заболя зъб или стомах водката ми е като лекарство. Иначе останалото време естествено на уиски и бърбън по рядко. Изображение

Sent from my SM-A546E using Tapatalk


Перлата на Цветница, Рубаят на Великден :D Третата бутилка да си призная не я разпознавам.

За следващия голям празник, ако има как да си намериш, бих ти препоръчал Солитер на Домейн Бойар: https://domaineboyar.com/produkt/solita ... %B8%D1%8F/

Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Whisky

Мнение от alekangg » 26 Апр 2024, 6:10

Пробвах Nomad, за тези пари 70лв е почти без конкуренция. Не го бях чувал дори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Whisky

Мнение от ivanski_2 » 26 Апр 2024, 7:22

alekangg написа:Пробвах Nomad, за тези пари 70лв е почти без конкуренция. Не го бях чувал дори

Мен пък нещо не ми допадна , но след голямо количество на другия ден нищо ми нямаше, та става.

Относно ракията, не съм и фен изобщо но покрай мен феновете и пият от избата на братя Минкови, и много я хвалят може да я пробваш.

А тези малите които си взел, каква е идеята да си взимаш такива а не една голяма направо :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Whisky

Мнение от Exclusive89 » 26 Апр 2024, 8:02

peshehodetz написа:Кой 12 Dalmore щото те са поне два и от тези на снимката аз лично предпочитам червения

И аз предпочитам червения :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 26 Апр 2024, 16:17

ivanski_2 написа:
alekangg написа:Пробвах Nomad, за тези пари 70лв е почти без конкуренция. Не го бях чувал дори

Мен пък нещо не ми допадна , но след голямо количество на другия ден нищо ми нямаше, та става.

Относно ракията, не съм и фен изобщо но покрай мен феновете и пият от избата на братя Минкови, и много я хвалят може да я пробваш.

А тези малите които си взел, каква е идеята да си взимаш такива а не една голяма направо :dunno:

В аптеката продават етилов спирт - купуват си го евтино, добавят ароматизатор , боя и вода и ефекта е същия като карнобатската ракия (минкови)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Whisky

Мнение от peshehodetz » 26 Апр 2024, 20:21

ivanski_2 написа:А тези малите които си взел, каква е идеята да си взимаш такива а не една голяма направо :dunno:



Като пътувам си пускам по няколко в куфара за резерва ей така да има. По някога пристигаме с късни полети в някой хотел, всичко наоколо е затворено и едно-две по 50мл за приспиване ми идват добре. Колкото се изпият, другите ги връщаме, по удобно е от цяла бутилка да се мъкне.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Whisky

Мнение от Jordana » 26 Апр 2024, 20:54

В аптеката продават етилов спирт - купуват си го евтино, добавят ароматизатор , боя и вода и ефекта е същия като карнобатската ракия (минкови)
Не е много евтино , 50мл е 2лв медицински спирт . Като сложиш глицерина есенцията и дестилираната вода по добре си купи водка от магазина . Вероятно евтините водки са около 10лв за литър , а тоя спирт ще ти излезе от 20лв нагоре за литър отлежала ракия Минкови :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Whisky

Мнение от slatanic » 26 Апр 2024, 20:57

Качеството иска жертви... :ok:
Направиха ми литъра джак 54лв гадовете...
Сега се мъча на един сингъл барел дето свърши...продължаваме на ботъл ин бонд...50 градуса....силните питиета каляват характера...и черният дроб... :mhihi:

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nivo

Последни теми
Facebook