Черен петък ли е черния петък в България?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Реален ли е черният петък в Бълария?

Да
9
5%
Не
96
54%
Донякъде защото все още е пълно със злоупотреби от продавачите
72
41%
 
Общо гласове : 177
Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Ное 2017, 22:12

Идва събитието и темата е актуална. Всички сме виждали бягането, блъскането и всякакви други неща като отворят магазин за техника в САЩ в началото на черния петък. Каква е ситуацията у нас обаче каквато сте в видели вие? Всички знаем, че сме все още далеч от техния черен петък, всички знаем, че тук лъжат и мажат като вдигат изкуствено цените на етикетите и намалят с проценти, но виждаме, че има някакъв напредък и все повече намалени неща се появяват на пазара през тези дни.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от cmdkick » 21 Ное 2017, 23:11

Евала за темата, не съм отговорил защото съм от страната на питащите :yes:
Tires are evil - destroy them all ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от jordanov » 21 Ное 2017, 23:31

Гласувах с да. За мен е нормално в България да си "провериш нещата", разбирай цените. От няколко години пазарувам на този ден основно техника - онлайн, не за друго, а мазалото по магазините не ми е присърце. Дори тогава гледам да не минавам близко до молове и магазини обявили физическо пазаруване през черния петък :) Ако не държиш на актуален модел, можеш да си спестиш 50-60% реални от цената на продукта. Сравнявам винаги цените в други вериги магазини. Добрите сделки при онлайн пазаруването приключват бързо. Светнал съм се на схемата, че избирам и купувам... щото някой път докато добавиш още нещо в количката и първото е изчерпано. Общо взето изисква се предварителна подготовка, за да се сдобиеш с нещо на добра цена. Абе обичам го този ден! :bchug: :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от antonpau » 22 Ное 2017, 8:07

Е определено на блъскане по-бързо ще ги стигнем хаймериканците, отколкото на цени :mhihi: :mhihi: Иначе си има сделки, но не са повсеместни и трябва да се внимава. По-миналата година един голям онлайн магазин (чието име няма да казвам, но се римува с та*ак :ok: ) ми скъса нервичките доста качествено - от три седмици чаках да дойде тоя съкровен ден, за да си взема изгодно хубав работен монитор, и тия цървули не просто не му свалиха цената, ами я вдигнаха от 900 на 950лв - разбира се, с 35% отстъпка :banghead: :banghead: Предполагам обаче, че бързо ще свикнат да не правят подобни цигании, доста лесно проверимо е и ако бях на мястото на такъв търговец, никога не бих си позволил толкова евтина измама :conf:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от Kroki » 22 Ное 2017, 8:21

Като участник тази година от "другата" страна да ви кажа някой неща за тази година.
- тази година, продуктите, които ще участват в кампанията "черен петък" трябваше да бъдат качени до 24.10 в сайта.
- тази година, цените на продуктите, които ще участват в кампанията "черен петък" не могат да бъдат променяни в този 1 месец.
- тази година, ще можеш да си вкараш предварително желаните продукти в количката и щом удари заветния час, само да натиснеш ок, че ги желаеш.
- изтеглете си онлайн приложението, там черния петък започва 2-3мин по-рано и затова повечето неща са вече "sold", когато влезнете. :)

Говоря за ЕМАГ.

Голяма част от фирмите си направиха "черния петък", а някои и "черна седмица" по-рано тази седмица. Например сила.бг имаха черна седмица на 1+1, фирмата в която работя също. Малко по малко се нареждат нещата. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от Jordana » 22 Ное 2017, 8:46

А защо тогава му викат черен петък ? Като филма е свършил в четвъртък , може би защото на хората им причернява като видят цените дигнаги преди месец или нещо друго :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от Kroki » 22 Ное 2017, 8:49

Защото е насадено в мозъка, че тогава ще има "ПРОМОЦИЯ".

Срещнаха се е и червен четвъртък, жълта сряда и други...
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от ивчо » 22 Ное 2017, 9:02

Kroki написа:- тази година, цените на продуктите, които ще участват в кампанията "черен петък" не могат да бъдат променяни в този 1 месец.

Аммм, милото следи за дребоса едни неща в HM и сподели че някак мноУ странно цените са се променили ..
После колежката на работа сподели същото, и явно тия неща няма да са в петъка :mhihi:

Vra4anin написа:Трябвало е да добавиш и 4-и отговор в анкетата, а именно: "боли ме дедовия за черни, бембени и секви други цветове петъци - не си харча парите за боклуци с които да се заробвам, само "защото са на промоция" и реално нямам нужда от тях".

:ok:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от Kroki » 22 Ное 2017, 9:04

ивчо написа:
Kroki написа:- тази година, цените на продуктите, които ще участват в кампанията "черен петък" не могат да бъдат променяни в този 1 месец.

Аммм, милото следи за дребоса едни неща в HM и сподели че някак мноУ странно цените са се променили ..
После колежката на работа сподели същото, и явно тия неща няма да са в петъка :mhihi:

Аз говорех за ЕМАГ.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от ukelichko » 22 Ное 2017, 9:12

Vra4anin написа:
Top Gun Maverick написа:Идва събитието и темата е актуална. Всички сме виждали бягането, блъскането и всякакви други неща като отворят магазин за техника в САЩ в началото на черния петък. Каква е ситуацията у нас обаче каквато сте в видели вие? Всички знаем, че сме все още далеч от техния черен петък, всички знаем, че тук лъжат и мажат като вдигат изкуствено цените на етикетите и намалят с проценти, но виждаме, че има някакъв напредък и все повече намалени неща се появяват на пазара през тези дни.


Трябвало е да добавиш и 4-и отговор в анкетата, а именно: "боли ме дедовия за черни, бембени и секви други цветове петъци - не си харча парите за боклуци с които да се заробвам, само "защото са на промоция" и реално нямам нужда от тях".

В България този "празник" на човешката лакомия и суета е изопачен и извратен, побългарен така да се каже, типично по български. Гръмки заглавия и реклами от типа "намаление до 90%", реално кор само един продукт в целия магазин е намален до 90% (обикновено това са оранжеви на цвят хавлиени чорапи), всичко останало с някакви минимални отстъпки, колкото да има нещо. Намаление за (примерно) телевизор вече стар модел, "намален" от 950 на 900лв - мизерна отстъпка от около 5%, която всеки един обикновен клиент по всяко едно време може да си издейства (стига да е малко цапнат в устата и да не го е срам да си посака). Да не кажем, че обикновено (май вече някой го спомена) я има и пумиярската ситуация, че новата "промоционална" цена често е по-висока от старата, обикновена цена :) Просто народа иска да бъде лъган красиво, да купи на "промоция" и да си мисли, че е претаковал системата.

:yes: :yes: :yes:
Още повече, че когато една стока е хубава и популярна, не ти трябва да я пускаш на промоция, за да я продадеш.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от K_Ilkov » 22 Ное 2017, 9:20

Vra4anin написа:Трябвало е да добавиш и 4-и отговор в анкетата, а именно: "боли ме дедовия за черни, бембени и секви други цветове петъци - не си харча парите за боклуци с които да се заробвам, само "защото са на промоция" и реално нямам нужда от тях".

+1 :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от Дидо85 » 22 Ное 2017, 9:28

Според мен повечето нашенски разпродажби са далече от истински черен петък. Има и някои изключения, но те в повечето случаи са в много ограничени количества и е трудно да се доредиш до тях. Дано този път е различно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от Jordana » 22 Ное 2017, 9:39

Реално черните петъци са февруари март април когато търговците традиционно имат ниски обороти и пускат разни промота за раздвижване на интереса . Тогава може да се вземе нещо реално намалено , и то при условия че търсите нещо конкретно а не просто за спорта да се изхарчат пари . Аз лично от години не купувам нищо скъпо преди нова година , едно че цените са вдигнати второ че инцидентни покупки без дори минимален мониторинг на цените не ми харесват . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от dan-dam » 22 Ное 2017, 9:40

На мен ми се прееба ало-то, понеже хвана тротоарна екзема и се оглеждам за нов телефон. Та в Емаг Iphone 6S 16гб e към 1338 лв. в момента, при цени от около 700 в други сайтове и магазини :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от cod-cdbp » 22 Ное 2017, 9:41

Черен петък , Черен Петър и други черни неща.

Както обикновено по нашите ширини това е просто маркетингов трик.

Апропо - защо никой не говори за инфлацията на хранителните стоки напоследък? Или и там се очаква черен петък.
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: xterminator

Последни теми
Facebook