Биткойн проучване

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

анкета

1. мноо ясно, че притежавам биткойн в момента
10
10%
2. планирам да купя/добивам биткойн в близкия месец
8
8%
3. все още се колебая се дали да купя/добивам биткойн
25
25%
4. ти луд ли си... не мисля да участвам в такива схеми
56
57%
 
Общо гласове : 99
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Биткойн проучване

Мнение от steeN » 15 Ное 2017, 22:39

Ми да видим тоз балон колко е балон и до къде е стигнал викам...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Биткойн проучване

Мнение от alx » 15 Ное 2017, 23:59

аз като човек който е дълбал когато един койн можеше да се издълбае за 3 дена с един двоен пентиум зион (смятайте кога е било) - гласувах за "ти луд ли си"

идеята е добра. проблема е логистичен и при така построената пирамида няма да стане. ще трябва да се реорганизират някои неща а тогава не е ясно я камилата я камиларя.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Биткойн проучване

Мнение от speeder88 » 16 Ное 2017, 8:28

Мненеието на alx толкова рано в темата ще окаже влияние на темата! Един прител ми беше казал за тази далавера преди 4-5 години, ня помння колко струваше тогава, но беше нещо от сорта на 200-300$, тази година пак почнах да мятам по едно око, но вече май май за обикновените педераси май няма много смисъл да се бутат между шамарите.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Биткойн проучване

Мнение от kolp » 16 Ное 2017, 9:08

за биткойн няма вече никакъв шанс човек самостоятелно да направи нещо, но за етериум има. 5000лв първоначална инвестиция за риг се избиват грубо за 6-12 месеца, и после еввентуално излизаш на +. познавам хора които имат ригове за 50к и много сериозно работят с това.

миналата седмица гледах курса на биткойна, за 1г е скочил 10 пъти, от 700 на 7000 долара. интересно ми е колко ще стигне преди да се спука балона ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Биткойн проучване

Мнение от bum_bum » 16 Ное 2017, 9:33

А дали следващата финансова криза няма да е свързана с виртуалните валути?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Биткойн проучване

Мнение от steeN » 16 Ное 2017, 9:34

що да влияе alx, темата я пуснах просто за анкетата да видим някакво съотношение.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Биткойн проучване

Мнение от madafaka_donkele » 16 Ное 2017, 9:47

speeder88 написа:Мненеието на alx толкова рано в темата ще окаже влияние на темата!


Направо си я превзе темата :mhihi: Каза "не" и като гледам гласуването всички са го последвали, като.... :mhihi:

kolp написа:за биткойн няма вече никакъв шанс човек самостоятелно да направи нещо


Има, има и то повече от един начини.

kolp написа:интересно ми е колко ще стигне преди да се спука балона ;)


Когато изчезнат мафиите, наркотиците, нелегалната търговия с оръжия и други забранени продукти и услуги, тогава ще се спука и т.нар. балон. Дотогава цената на биткойна ще варира много и флуктуациите ще са огромни. За една седмица 1800$ разлика - чукна 7800, после слезе до 6000, сега пак е над 7200. Краткосрочно е нестабилен. В дългосрочен план обаче си расте и ще продължава да расте. Не виждам кой и как би могъл да го спре при положение, че даже СМЕ ще пуска биткойна за търговия. Да не говорим, че брокерите го търгуват отдавна, заедно с някои други по-изявени криптота. Въпрос на време е да се появи за търгуване по ню йоркските, лондонската и франкфуртската борси.
Опитите на някои държави да ограничат търговията засега винаги пропадат, но даже и да успеят някъде да го ограничат по някакъв начин 100% ще се измисли някакъв заобиколен път за избягване на ограниченията.
Както казва един много навътре с нещата инвеститор - още нищо не сме видели от биткойна и другите криптота. Тепърва ще се развиват и усвояват от хората и бизнеса.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: Биткойн проучване

Мнение от mi6obmw » 16 Ное 2017, 9:53

Как ще повлияе алх, като първо гласувах естествено с “ ти луд ли си...” и после почнах да чета темата!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Биткойн проучване

Мнение от 3186 » 16 Ное 2017, 10:11

Абе то и преди година-две отговорите щяха да са "абе ти луд ли си", а сега познавам хора с 10-на btc, които чакат да поскъпне още, за да си вземат 'жип :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Биткойн проучване

Мнение от Витанов » 16 Ное 2017, 12:21

Нема стане с тия шит-койни, по-добре бръмчете за реална валута иначе ще си останете с мечтите само.. :mhihi:
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Биткойн проучване

Мнение от acer » 16 Ное 2017, 14:20

То има мегдан, ама както винаги е за тия дет се събуждат с петлите :mhihi: Вече РОИ-то е х1, т.е имаш применро 100к, ще направиш още 100к за 1г евентуално, ако нещо не се срине, т.е риска е голям и за х1 не се си заслужава.

Иначе дори в България, има некви заможни хора дето са инвестирали по 1 млн в копачки :mrgreen: но тия дето направиха многото кеш, са ранните ферми и самите създателите на монетките.. и те така.

Иначе Амазон нещо купуват крипто домейни, тия ако наистина налазят криптовалутата.. ще затворят пазара просто :mhihi:
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Биткойн проучване

Мнение от TNT » 16 Ное 2017, 14:23

Т.е. 100% годишна възвръщаемост е малко ? :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Биткойн проучване

Мнение от M-coupe » 16 Ное 2017, 14:36

Правилно ли мисля, че биткойн по някакъв начин повишава инфлацията... все пак какво се случва ако предположим, че имам 10бтк и той стане 100к единия? Аз ставам милионер реално, а другите, които работят от 8-5 остават мн зад мен финансово :dummy: ГоворА примерно ако се покачи толкова :dunno:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Биткойн проучване

Мнение от bum_bum » 16 Ное 2017, 14:53

Със сигурност факта, че ти забогатяваш дето се казва от въздуха, чрез спекулация или копаейки нещо си виртуално, а с парите купуваш нещо за което някой се е ровил в калта допринася за инфлацията.

Ако биткойнът остане единствената парична единица в света инфлация повече не би трябвало да има, защото е ограничен като количество и не може някоя държава да започне да печата, сече или емитира нови единици.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Биткойн проучване

Мнение от K_Ilkov » 16 Ное 2017, 15:06

M-coupe написа:Правилно ли мисля, че биткойн по някакъв начин повишава инфлацията... все пак какво се случва ако предположим, че имам 10бтк и той стане 100к единия? Аз ставам милионер реално, а другите, които работят от 8-5 остават мн зад мен финансово :dummy: ГоворА примерно ако се покачи толкова :dunno:

Мен ако ме питаш биткойна в глобален мащаб увеличава само начините за движение на незаконни капитали.
И тва без да ме е настройвал алх :ok:
Но да всяка привнесена ценност в икономиката води до инфлация, ама тя икономиката не е затворена система та инфлация няма как да няма.

Едни машини настроени от едни хора генерират един код, който е неразбиваем (или трудноразбиваем), който се ползва за транзакции, единственото, от което се увеличава цената е търсенето на този метод за транзактиране. Ако аз нещо не бъркам койните са метод за транзактиране?

Кво ще стане като стане толкова много скъп този метод както всички очакват?
Гледам, че има алтернативни валути ... ако оня стане недостъпен може ли да се срине щото се мигрира народа към други?

За мен е въпрос на време биткойна да се срине, а не дали ... Седя и си мислА :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook