Пречиствател за въздух - мнения

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от streetz » 13 Дек 2019, 22:53

Сложи го до някой прозорец и отвори да проветриш. Иначе последните дни се пооправи въздуха като се вдигна мъглатаГледам, че през турчина от фейса си го поръчал - колко излезе като пари?
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от bioz » 14 Дек 2019, 10:40

То у нас било много чисто Изображение

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Е.Димитров » 30 Дек 2019, 17:04

В четвъртък реших да пусна един уред, който прави озон с цел избиване на всички микроби.
Разбира се прекалих, понеже го контролирах през смарт контакт от разстояние и го пусках по 10-15 минути на час.
Мият пречиствател е Xiaomi Mi 3 и стойностите на дисплея светнаха над 400 единици :lol:
Разбира се, 4 часа след последният сеанс с озонатора, когато се прибрах и според учЕните разпада на натрупаният озон трябвало да се случи в рамките на около 30-40 минути при стайна температура, но вероятно поради концентрацията на озон, трябваше да проветрявам цялата къща 2 часа.
Защо го написах това, очевидно озона пак се явява някакви "прахови" частици според уреда за пречистване.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 19.01.2020

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Irena i » 19 Яну 2020, 20:08

Здравейте, може ли да ми дадете и на мен линк към продавача на XIAOMI MIJIA Air Purifier 3.
Много благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от BaDxBoY » 05 Фев 2020, 23:34

Здравейте. И аз ще купувам пречиствател. Бюджета ми е 400лв и виждам че обсъждания Xiaomi Mi air purifier PRO и 3 и 3H са ми в бюджета.
Каква е разликата между тях и от къде да ги взема в България, понеже от алиекспрес поръчах преди година и кусур едни неща и така и не дойдоха.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от zAcK » 06 Фев 2020, 8:46

Хора, ползвайте сайтове като този - https://www.pazaruvaj.com/ovlazhniteli-i-prechistvateli-za-vyzduh-c4175/xiaomi/mi-air-purifier-3h-p523693464/?gclid=Cj0KCQiA7OnxBRCNARIsAIW53B_usHRh4BqTeWQiyUoWv6V4_vwlUnIVLy0AgZnTNkrQzzKXhREkCrMaAjj4EALw_wcB

В момента тия неща излизат по-евтино да се купуват от Бъгария :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Jordana » 06 Фев 2020, 13:34

Гледайте и цената на консуматива когато купувате такива уреди . Тия филтри трябва да бъдат на поносима цена и достъпни за покупка в търговската мрежа . Работата на пречиствателя зависи главно от филтрите които са вътре а не от кутията и разните светещи мигащи екранчета и вай фай опции .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от BaDxBoY » 06 Фев 2020, 15:44

Поръчах Xiaomi 3H, на 296лв. Ще видим как ще е като дойде.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Don_Diego » 06 Фев 2020, 15:49

Онзи ден имах среща в офиса с фирма за пречистващи диспенсъри за вода (свързват се към ВиК) и същите предлагаха и пречистватели за въздух (за корпоратични клиенти може и под наем като те си поемат профилактиката).
Марката, която рекламират и предлагат е Winix - някой да има наблюдения над нея?
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от zAcK » 06 Фев 2020, 16:42

Jordana написа:Гледайте и цената на консуматива когато купувате такива уреди . Тия филтри трябва да бъдат на поносима цена и достъпни за покупка в търговската мрежа


Какво разбираш под поносима? Тия новите HEPA филтри на Xiaomi са по около 55 лева в България и стигат за половин година, поне при мен толкова показва, защото датчика почти целодневно е на 001, а не съм го спирал до момента :bchug: И какво значи достъпни, като дори в Jac Computers ги има :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Don_Diego » 06 Фев 2020, 16:47

Доколкото съм чел, Xiaomi препоръчват смяна на 6 месеца, индикатора по-скоро е reminder кога да се смени и ако работи в много замърсена среда машинката тогава да се взима предвид какво показва :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от horhef » 06 Фев 2020, 16:56

А какво мислите за този:
https://plasico.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D ... _oQAvD_BwE

Страницата е примерна, има ги на много места. По скъпи са но имат 5/6 допълнителни филтъра :dunno:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от zAcK » 06 Фев 2020, 17:02

horhef написа:А какво мислите за този:
https://plasico.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D ... _oQAvD_BwE

Страницата е примерна, има ги на много места. По скъпи са но имат 5/6 допълнителни филтъра :dunno:


Ако ще даваш много пари за нещо, дето ще филтрира въздуха, щото аз за друго не бих го ползвал, може да разгледаш - има много тестове и доста други марки, които никога не съм чувал! Дайкин са добри, но са далеч от най-доброто! А такива глупости като увлажнители в пречиствателя на въздух не бих ползвал!

Да вземат да направят един комбиниран климатикопречиствателовлажнителНутриБулет и да се приключва с избирането на техника :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Jordana » 06 Фев 2020, 17:06

zAcK написа:
Jordana написа:Гледайте и цената на консуматива когато купувате такива уреди . Тия филтри трябва да бъдат на поносима цена и достъпни за покупка в търговската мрежа


Какво разбираш под поносима? Тия новите HEPA филтри на Xiaomi са по около 55 лева в България и стигат за половин година, поне при мен толкова показва, защото датчика почти целодневно е на 001, а не съм го спирал до момента :bchug: И какво значи достъпни, като дори в Jac Computers ги има :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
А
Аз не визирам конкретно ксианещоси , има и доста по скъпи филтри при други брандове . А други пък изобщо им липсват консумативите на българския пазар . По тоя филтър HEPAта от картинката замърсяване кой знае какво няма да видиш и 2 години да си с него . Най много леко да си промени цвета и толкова .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Моджо » 06 Фев 2020, 17:26

https://www.cowaymega.com/product/coway ... ap-1512hh/
Колегата си купи такова и според мен е по-добро от духалка на шаоми..за същите пари.
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook