Пречиствател за въздух - мнения

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от zvetiko » 04 Апр 2020, 13:34

steeN написа:Вместо да си облъчвате децата с канцерогенни UV просто им давайте витамин Д :kuku: Тия лампи нищо не дезинфекцират, просто стимулират синтеза на витамин Д в кожата.


Всичко е в правилната употреба.
Ако прочетеш в листовка на пациента, страничното действие на почти, което и да е лекарство, няма да посмееш да пиеш почти нищо.
Не са за стимулиране на синтеза на витамин D. Излъчват светлина с определена дължина на вълната, която за минути разрушава белтъчната структура на вирусите и бактериите.
Под друга модификация се използват и в болничните заведения. Препоръчват се в инструкциите на м-р Ананиев за оборудване на инфекциозни отделения за заразени с коронавирус. Наистина в незадължителен вид, защото най-напред трябва да ги намерят от някъде, после закупят и накрая монтират.
Произвеждат се и от Philips.
Много по-опасни са масово използваните солариуми, защото там се излагаш на UV лъчи за много по-дълго време, на много по-голяма повърхност от тялото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Моджо » 04 Апр 2020, 16:05

Мойта е ОСРАМ. Филипс си бях харесал един Хелиос, ама нямаше налични.
А иначе , колега, дай линка насам.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от sambeto » 04 Апр 2020, 16:18

От тук:
https://solnyshco24.com/

Sent from my HD1913 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от steeN » 04 Апр 2020, 17:23

zvetiko написа:
steeN написа:Вместо да си облъчвате децата с канцерогенни UV просто им давайте витамин Д :kuku: Тия лампи нищо не дезинфекцират, просто стимулират синтеза на витамин Д в кожата.


Всичко е в правилната употреба.


Момчета, поне като за вашето здраве не ви пука, не подлагайте децата си на това. Те дори нямат избор. :|
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Jordana » 04 Апр 2020, 17:43

Ти ако искаш пробвай да си стимулираш витамина Д с такава лампа за обезаразяване на помещения като тази "солнишко " . Направо ще натрупаш резерви от витамин Д и още 5-6 витамина най малко . Ако стопляш за какво става на въпрос , това не е за хора . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от steeN » 04 Апр 2020, 18:12

Аз много добре знам за какво е, ама се плаша затова, за което искат да го ползват тука.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от sambeto » 04 Апр 2020, 18:25

Jordana написа:Ти ако искаш пробвай да си стимулираш витамина Д с такава лампа за обезаразяване на помещения като тази "солнишко " . Направо ще натрупаш резерви от витамин Д и още 5-6 витамина най малко . Ако стопляш за какво става на въпрос , това не е за хора . :mhihi:
За животни е!
Аз от Ветеринарна аптека я купих.

Sent from my HD1913 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от TNT » 30 Ное 2020, 10:14

Темата пак стана актуална :ok: Xiaomi-то още ли е добър избор за парите си или вече има други бюджетни конкуренти ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от v_p_m » 30 Ное 2020, 10:44

TNT написа:Темата пак стана актуална :ok: Xiaomi-то още ли е добър избор за парите си или вече има други бюджетни конкуренти ?

Позната има Xiaomi и ми разправя че като свърши брояча за филтъра (който ако не се спира машинката е примерно 4 месеца) всичко спира и докато не го замениш с нов не тръгва :banghead:
Сега ясно ми е как ще прозвучи на някой но аз например на моя мога да си го зануля(пък може и да не го правя и да свети индикатора за смяна) и да продължа с стария комплект филтри(като ги продухам с компресора )
На Xiaomi-то имало някакъв четец в филтъра и докато не прочете новия не тръгва ....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от bioz » 30 Ное 2020, 10:52

v_p_m написа:
TNT написа:Темата пак стана актуална :ok: Xiaomi-то още ли е добър избор за парите си или вече има други бюджетни конкуренти ?

Позната има Xiaomi и ми разправя че като свърши брояча за филтъра (който ако не се спира машинката е примерно 4 месеца) всичко спира и докато не го замениш с нов не тръгва :banghead:
Сега ясно ми е как ще прозвучи на някой но аз например на моя мога да си го зануля(пък може и да не го правя и да свети индикатора за смяна) и да продължа с стария комплект филтри(като ги продухам с компресора )
На Xiaomi-то имало някакъв четец в филтъра и докато не прочете новия не тръгва ....
Това не е вярно. Поне не във версията която имам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от VladiE » 30 Ное 2020, 10:58

steeN написа:
zvetiko написа:
steeN написа:Вместо да си облъчвате децата с канцерогенни UV просто им давайте витамин Д :kuku: Тия лампи нищо не дезинфекцират, просто стимулират синтеза на витамин Д в кожата.


Всичко е в правилната употреба.


Момчета, поне като за вашето здраве не ви пука, не подлагайте децата си на това. Те дори нямат избор. :|
UV лампата прави озон. Озона е отровен и убива дори бактерии. В помещения които е нужна дезинфекция се включва такава лампа, след процедурата задължително се проветрява. Не е вредно човек да е изложен за няколко минути на тази светлина, в противен случай никой нямаше да си показва носа навън през деня.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Е.Димитров » 30 Ное 2020, 11:54

:OT:
А с озон генератор (какъвто имам) може ли да се трепят плъхове (каквито също имам) в един склад, където не влизат хора?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от VladiE » 30 Ное 2020, 12:14

Е.Димитров написа::OT:
А с озон генератор (какъвто имам) може ли да се трепят плъхове (каквито също имам) в един склад, където не влизат хора?
Убива микроорганизми, за плъхове не мисля че ще ти свърши работа. Озона е отровен в големи концентрации.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от steeN » 30 Ное 2020, 14:04

Който ползва UV лампа у тях е за дарвинова награда. С това мисля, че изчерпвам темата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от VladiE » 30 Ное 2020, 15:45

Не знам за кой какво, но за теб специално награда за дървен философ. Всички сме разбрали че си компетентен по всичко.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook