Пречиствател за въздух - мнения

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от bum_bum » 05 Мар 2022, 18:45

Абе тия пречистватели какво точно чистят? Взех едно ксиоми и един Филипс. И двата светят в зелено.

Но вкъщи е по принцип адски прашно заради всичките строежи наоколо. Виждат ли тая едрата прах или само фин и частици отчита?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Моджо » 05 Мар 2022, 18:46

Едрата не се задържа във въздуха или се задържа за кратко.
Ако е нещо,, което лети би трябвало да хваща. Моят дайкин като тупна по матрака и фаша :mhihi:
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от bum_bum » 05 Мар 2022, 20:04

Притеснява ме, че въздуха явно е чист от финни частици, но пък има по-големи. Сензора му явно не ги вижда, защото са сравнително малко и той си работи на някакви много ниски обороти, съответно почти нищо от едрите не лови.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Моджо » 05 Мар 2022, 20:45

Е как да ги лови като те във въздуха стоят за малко и падат. Пускай го на турбо режим ако има да ги вдигне. Бая вятър трябва да направи обаче. На практика е безполезно за такива прашоляци. Моя не съм го пускал поне 3 месеца въпреки, че има специален режим за такива. Дръжки ле. Полепнат ли-край. Само парцала спасява.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от bum_bum » 05 Мар 2022, 22:11

Да, аз не очаквам че ще ги вдига от повърхностите за да ги засмуче. Но си мисля и че както си летят из въздуха не ги засича, понеже не са толкова много колкото ФПЧ, когато въздуха е наситен с тях.

Принципно съм ги домъкнал в нас само за тест, а всъщност ми трябват за едно промишлено помещение, което искам да е възможно най-добре обезпрашено. Мислех, че ще мога да мина тънко с тия, щото е само около 100-120 кубика помещението, но явно ще трябва да се извади повече лев за промишлен обезпрашител.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от vixx » 05 Мар 2022, 22:13

bum_bum написа:Абе тия пречистватели какво точно чистят? Взех едно ксиоми и един Филипс. И двата светят в зелено.

Но вкъщи е по принцип адски прашно заради всичките строежи наоколо. Виждат ли тая едрата прах или само фин и частици отчита?


Имам чувството, че имаме повече прах от както имаме плечиствател. Със сигурност не е намалял. Иначе по филтъра се събира много.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от slatanic » 05 Мар 2022, 22:34

bum_bum написа:Да, аз не очаквам че ще ги вдига от повърхностите за да ги засмуче. Но си мисля и че както си летят из въздуха не ги засича, понеже не са толкова много колкото ФПЧ, когато въздуха е наситен с тях.

Принципно съм ги домъкнал в нас само за тест, а всъщност ми трябват за едно промишлено помещение, което искам да е възможно най-добре обезпрашено. Мислех, че ще мога да мина тънко с тия, щото е само около 100-120 кубика помещението, но явно ще трябва да се извади повече лев за промишлен обезпрашител.


Помисли и за друго в това помещение.
Как да го държиш в надналягане така,че да не засмукваш прах отвън.
За такива помещения в които има изискване като твоето се прави именно това когато се изпълнява вентилацията.
Прост пример вкарваш 100кубика пресен въздух,а изкарваш 50.Спестяваш си проблема със засмукването на прахта отвън.
Отделно,че трябва да подсигуриш тая прах да не влиза де.
Иначе пречиствателите са за определена кубатура тъй,че внимавай за какво си даваш парите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от bum_bum » 05 Мар 2022, 22:49

Това с вентилацията е добро, но за съжаление наличната вентилация в сградата не работи. Имам изводи за въздух на 5 бара, освен да ги пусна да надуват постоянно :mhihi:

Принципно е абсолютно чисто и прах няма. Сравнително добре изолирано е и отвън не влиза кой знае какво, а и се чисти всеки ден по няколко пъти. Но искам да уловя разни съвсем дребни остатъчни прашинки ако има.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Jordana » 05 Мар 2022, 23:09

Тези ксиомита няма да ти свършат работа , трябва ти стример . Тези пречистватели с ХЕПА филтър ловят само малките частици които по принцип трудно се утаяват циркулират във въздуха продължително време . Само стример за целта , това е електросатична решетка . Дайкин имат такива . С промишлена вентилация няма да постигнеш идеална чистота , там очистката е много груба и системата просто ще вдига праха в помещението и нищо повече .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от bum_bum » 05 Мар 2022, 23:19

То е абсолютно чисто както казах. Идеята е нещо с възможност да обира нещо малко, каквото евентуално можем да внесем с влизане, излизане, дрехи, въпреки, че се ползват чисти работни дрехи и обувки и т.н. Един вид подсигураване.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Моджо » 06 Мар 2022, 0:31

Да ти дам дайкина за тест?
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от INTEGRALE » 06 Мар 2022, 12:38

Дайкина е перфектна машинка , особенно тези с бидона за овлажняване:) зимата са незаменими ако си на климатици :) филтрите стават кални за 1 месец


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от bum_bum » 06 Мар 2022, 12:45

Моджо написа:Да ти дам дайкина за тест?
Утре ще занеса тия двата да видя дали изобщо има прах и ще го мисля. Ако има направо ще взема такъв дайкин. Изглежда ми най-читав от всичко.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от INTEGRALE » 06 Мар 2022, 12:51

bum_bum написа:
Моджо написа:Да ти дам дайкина за тест?
Утре ще занеса тия двата да видя дали изобщо има прах и ще го мисля. Ако има направо ще взема такъв дайкин. Изглежда ми най-читав от всичко.
Стриймъра леко понамирисва на озон… та пробвай за тест първо :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Моджо » 06 Мар 2022, 14:14

Само ако се навреш в него.
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: NiksGS

Последни теми
Facebook