НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 25 Окт 2020, 21:42

Кво му е нормалното да точат ДДС и спестяват акцизи за стотици милиони годишно и фирми с оборот по 30-40 милиона да са на счетоводна печалба по 20 хиляди, а данъчните да гонят две-три хиляди андрешковци, завъртяли търговия за по 5000лв годишно? (не продавам нищо шано и това преследване на обороти не ме вълнува лично)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от ивчо » 27 Окт 2020, 18:24

Само да споделя инфо от тия младежи (НАиП :mhihi: ) - и за 600 казаха че може да се назначи ревизия ... Общо взето, последно време го играят на лотария - кой се падне ... За момента по тяхна информация със сигурност привикват за над 5к. Останалите надолу са на "случаен принцип".
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от DaGa » 28 Окт 2020, 1:24

bum_bum написа:Кво му е нормалното да точат ДДС и спестяват акцизи за стотици милиони годишно и фирми с оборот по 30-40 милиона да са на счетоводна печалба по 20 хиляди, а данъчните да гонят две-три хиляди андрешковци, завъртяли търговия за по 5000лв годишно? (не продавам нищо шано и това преследване на обороти не ме вълнува лично)
Нормалното е,че по цял свят е така. Не знам,защо си мислиш,че тия измами с данъци,акцизи и т.н. само тук ги пазят и си имат гръб. Спира б@й еди кой си да се отчита където трябва и бяга я в Дубай, я в ЮАР.

Ал Капоне уж за едни неплатени данъци го спипали, но и той се полакомул и айдеее

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 28 Окт 2020, 8:47

Само, че в цял свят никой не гони Андрешковците с 5-10к оборот.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от DaGa » 28 Окт 2020, 23:54

Я виж ТNT какво е написал малко по-нагоре. До 1-2К евро/паунда/долари не те закачат. Значи над тези суми има проверки. Да не говорим,че сравнено с техният стандарт и заплати тук би трябвало на 1-2к да те почнат. В общи линии действително се оплаквате тези, НЕ които продавате лични неща и вече не трябва. А тези, които си въртите търговията през олх,базар и т.н. И ви е яд,че ви търсят налозите да си платите. Пак казвам против съм това да ни облагат за неща които съм купил за ЛИЧНА полза платил ДДС и т.н и вече не са ми нужни и ги продавам. НО да си развивате търговиийка и да не си плащате, еми НЕ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от TNT » 29 Окт 2020, 10:40

Ама там закона е до 2к, тук закона мисля е 3 сделки. Т.е. 3х5лв и вече си търговец :yes:
ивчо написа: и за 600 казаха че може да се назначи ревизия


За продажби в щатите през ebay четох за 20 000$ или 200 пратки. И навсякъде пише, че можеш да декларираш разходи. В САЩ доколкото знам си е доходен бизнес Wallmart промоция --> eBay :wave: Ако всичко е по закон при нас, кажи речи всеки, който си продава лични вещи трябва да е под тежката ръка на НАП. А в доста от по-белите държави има и данъчни облекчения за физически лица. Декларираш такива и такива разходи и ти приспадат от данъците. В нашата мила родина, ако не си с фирма, кви разходи ще декларираш ? Ще декларираш хОй :driving:

Леля ми преди години имаха тежка катастрофа с Е38. Колата беше абсолютна тоталка. Бяха минали през 2 дървета, беше се въртяла 2,5 пъти по таван (беше спрял по таван). Застрахована за 10 000лв. За толкова я купиха. С разправиите застрахователя изплаща 5 600лв и си взимат купчината ламарини. Т.е. ~50%. После се почва продажба на части от интериора и каквото е останало от двигателния отсек здраво. Първо катастрофата става заради бабунки на пътя, щото държавата се подиграва. После застрахователя се подиграва. И накрая за частите, които ще си продадеш, НАП ще ти иска няколко стотака данък ? Еми... пълна подигравка.

Има една приказка, че входа в блока е показателен какво се случва в държавата. На тези на 1 и 2 етаж не ги ебе, че асансьора не работи, а тавана тече. Тези на последният етаж пък не ги грее, че входната врата не се заключва и влизат котки.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 29 Окт 2020, 11:29

DaGa написа:Я виж ТNT какво е написал малко по-нагоре. До 1-2К евро/паунда/долари не те закачат. Значи над тези суми има проверки. Да не говорим,че сравнено с техният стандарт и заплати тук би трябвало на 1-2к да те почнат. В общи линии действително се оплаквате тези, НЕ които продавате лични неща и вече не трябва. А тези, които си въртите търговията през олх,базар и т.н. И ви е яд,че ви търсят налозите да си платите. Пак казвам против съм това да ни облагат за неща които съм купил за ЛИЧНА полза платил ДДС и т.н и вече не са ми нужни и ги продавам. НО да си развивате търговиийка и да не си плащате, еми НЕ.
Не знам в ибей как е, но и в Англия и Германия една голяма част от разните там домашни майстори работят основно на тъмно.

Аз не се оплаквам, защото не продавам нищо шано. Стари дрехи, телефони, техника изхвърлям, дарявам и подарявам. Та изобщо не ме касаят прагове и проверки. Казвам само, че не е редно да се отклонява ресурс за подобни андрешковски схеми за 5, 10 или 20к годишно.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Моджо » 29 Окт 2020, 11:36

100 000 души по 10 000 к годишно = 1 МИЛИАРД, от който хазната не си е прибрала нищо. Ако ти си минфин дали ще ти е кеф ?
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 29 Окт 2020, 11:55

От къде ги измисли, че 100к човека правят нерегламентиран оборот над 10к?

Но дори и така да е, над 1млрд ама не оборот, а дължим акциз изтича всяка година, ДДС-то е над милиард и то. Никой не казва колко точно, едно щото не знаят, друго, щото и те са в кириза с протекциите.

Та сравни тия 2,3-4 милиарда може би, които не се внасят годишно или още по-лошо, крадат се директно от внесения вече данък от изрядни фирми и ги сравни с хипотетичните пропуснати плащания от дребни схеми, които в крайна сметка отново влизат в икономиката, а не отиват по офшорните сметки, апартаменти в Лондон и суперкари с Ша номера.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от TNT » 29 Окт 2020, 11:58

В тази тема няма проблем да се стрижат кокошките. "Аз куриери не ползвам". В другата тема болници не им трябват "щото аз съм здрав". Аз маска няма да нося, здравето на другите не ме вълнува. В темата за морето "мен си ме кефи да давам 40лв за чадър", за другите не ме ебе. Имотите са с цени като на Френската ривиера, ама ние нали си имаме жилище. Средната заплата в страната е под 1000лв, ама ние нали сме в столицата с няколко бона - кво ни грее. Вдигат глобите за паркиране - кво ни грее. Имаме си гараж и служебно паркомясто. Здравословното хранене е за джендъри, ние нали сме още здрави.

Бойко си е прав, че материала е кофти.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Моджо » 29 Окт 2020, 12:18

Добре де БУМ БУМ, прав си. Изтича 1 милиард от ДДС, 1 милиард от Акциз...е треа ли още 1 милиард да изтече ако може да се спре ? Освен това при големите играчи има много политика , а при малките няма. Затова са и по-лесни за хващане. Редно е като имаш търговийка да си плащаш налозите. А всъщност въпроса е дали ще попаднеш в полезрението на НАП или няма. Ако си продаваш твои неща какво като попаднеш ? Да заповядат на проверка. Лощо нема. А дали са 100 хиляди дето въртят търговийка..ми според мен са и повече даже. Когато има размяна на предмети поне е лесно да се проследи. Ами в сферата на услугите представяш ли си колко пари потъват. Папосле ниски пенсии, ниски заплати...
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от seimo » 29 Окт 2020, 12:30

В тая държава всичко е за милиони няма закони за кокошка няма прошка. Ми като искат да облагат някъв смешен оборот не печалба оборот :shock: да почнат да признават и разходи на частни лица.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Моджо » 29 Окт 2020, 12:34

Аз лично не знам да има държава в която за милиони ИМА закони. В много редки случаи, ако работата се размирише яко , се случва нещо.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от TNT » 29 Окт 2020, 12:37

Малко магазинче прави врътка с дубайски Айфони без ДДС. Успява да ги продаде на конкурентна цена на Пешо. Пешо го ползва една година и решава да го продаде за 1000лв. Държавата не търси малкото магазинче (а често не е и малко, а си е голямо), държавата търси Пешо :bowdown:

А държави, за които има закони и за милиони... много. Виж в САЩ колко рапъри с по 50-100млн в банките вкараха в затвора, щото продължават да се правят на гангстери с оръжия и наркотици.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Моджо » 29 Окт 2020, 12:43

А ТНТ защо ПЕШО и ГОШО не са си искали касови бележки примерно. Първо, като ПЕШО , ГОШО и ИВАНЧО кажат за магазинчето с телефоните ще му обърнат и на него внимание.
За САЩ нормата трябва да ти е милиарди. Гугъл или там кой беше като ги фанаха че подслушват висши политици извън САЩ та какво стана ? Примерно.
Говорим за данъци конкретно обаче, не за наркотици и подобни и закони въобще. Всъщност чичо ти САМ в това отношение е много безкомпромисен доколкото знам. В събирането на налозите. И пак големите имат много вратички да се измъкнат или да намалят сумата.
Тая битка пипъл вс данъчните я има откак има пипъл и и данъчни ;))
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook