Здравословен живот, или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от dhtj » 17 Май 2023, 2:11

Spunky написа:...почти никакви зеленчуци...


Е кво сега, и тая работа с витамините и зеленчуците, дето ни я разправят цял живот майки, баби и доктори, и тя ли ще излезе фалшива? :lol:

Баси мамата, аз от Великден насам се пръскам от агнешко и зелени салати с репички, марули, краставици и много зехтин и си мисля че ям много здравословно, вие пак ми убихте мечтите. :lol: Иначе всичко ми е домашно или от фермите на приятели , без зехтина.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 17 Май 2023, 9:49

ВСАА помага за възстановяване, за протеинов синтез, за изгаряне на мазнини и всичко останало, което се рекламира. НО, само в присъствието на останалите аминокиселини в естественото им съотношение. Или с други думи, ако ядеш месо и ВСАА в него работи. Ако взимаш ВСАА като добавка си хвърляш парите на вятъра и ги изпикаваш, защото без останалия комплект аминокиселини те просто не работят.

А понеже и много хора жулят яко протеин на прах- всичко над 1,6 до 1,8гр/кг тегло е безполезно. Не се усвоява и не работи.

dhtj написа:Е кво сега, и тая работа с витамините и зеленчуците, дето ни я разправят цял живот майки, баби и доктори, и тя ли ще излезе фалшива? :lol:


Ако сравниш микронутриентите в кой да е зленчук с тези в един черен дроб баш така ще излезе.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от b_u_b_o » 17 Май 2023, 16:29

bum_bum написа:С вечерята си вдигам яко инсулина, защото оставям голямата част от протеините за тогава.


Винаги ме е мъчила мисълта, ако набухам 60-80 грама протеин в едно ядене дали ще се усвои от организма или ще иде зян?

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Spit-Fire » 17 Май 2023, 16:46

За BCAA-то го знам това за другите АК да, мислех, че нещо друго съм изпуснал.

Иначе аз редовно бухам по 50+ гр. протеин на ядене и ям 1-2 пъти на ден, според зависи. Бая мускули имам, та според мен се усвоява точно колкото си му трябва на тялото. Предполагам, че за конкретни цели и постигането им в конкретни срокове си има значение, но за хоби спорт - не мисля.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Spunky » 17 Май 2023, 16:51

dhtj написа:Е кво сега, и тая работа с витамините и зеленчуците, дето ни я разправят цял живот майки, баби и доктори, и тя ли ще излезе фалшива? :lol:


Най-полезното от яденето на зеленчуци, е че имаш реакция на лекото отравяне/стрес от тях. Същата реакция, същите механизми задействаш с тренировки, сауни и студени душове/вани. Та не е храна това.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 18 Май 2023, 7:48

b_u_b_o написа:
bum_bum написа:С вечерята си вдигам яко инсулина, защото оставям голямата част от протеините за тогава.


Винаги ме е мъчила мисълта, ако набухам 60-80 грама протеин в едно ядене дали ще се усвои от организма или ще иде зян?


Наведнъж можеш да усвоиш само 20-30гр бърз протеин. Например суроватка, останалото ще е зян. Но при едно нормално хранене с месо, салата и т.н. имаш различни типове протеини, мазнини и несмилаеми въглехидрати, които забавят усвояването (най-просто казано, процеса е далеч по-комплексен) и няма проблем да ядеш колкото можеш, ще се усвои.
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 18 Май 2023, 17:15

- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Spunky » 18 Май 2023, 17:26

Не един, не двама, а поне трима човека последните седмици от нищото се сещат да ми пишат и да ми кажат, че са дебели и минавали на оземпик :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 18 Май 2023, 17:50

Още един плюс на семаглутита е че няма това връщане не теглото или йо йо ефект както му викат след терапията . За мене лично това е по добрия вариант , медикамент минал клинични изпитания доказан че работи без сериозни странични ефекти . Алтернативата е да се тъпчат с тибетски боклуци и китайска медицина дето никой не може да каже какво има вътре .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от b_u_b_o » 18 Май 2023, 17:56

Алтернативата е просто да ядеш по-малко отколкото изразходваш, ама явно на повечето хора това не изглежда толкова лесно... :banghead:


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 18 Май 2023, 17:57

Няма хапче, което може да те предпази от загуба на мускулна маса да не говорим за натрупване, ако не тренираш... и след като отслабнеш с това може да се окаже, че си в по-лошо здраве, въпреки козметичния ефект.
Като изключим всички други проблеми на отслабването с хапчета, няма как да няма йо йо ефект, освен ако не го взимаш до живот.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 18 Май 2023, 18:01

Ефекта изобщо не е козметичен , медикамента е за диабетици а те масата са с наднормено тегло и не е разработен за отслабване а за лечение на диабета . Отслабването е просто страничен полезен ефект . Че го ползват хора които искат да отслабват с хапчета е съвсем отделен въпрос , но те ще пият подобни боклуци и без семаглутита така че е по добрия вариант за такива .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 18 Май 2023, 18:04

Jordana написа:Още един плюс на семаглутита… .


Кажи ми само, честно ли намираш това лекарство, което форсира и без това изтормозения панкреас да произвежда повече инсулин като по абсолютно никакъв начин не лекува нищо, освен едно чисто симптоматично подобрение за полезно, а в същото време написа 20 поста колко вредно е да се спортува :mhihi:

Как точно оземпик лекува нещо? Звучи ми все едно се опитваш да убедиш себе си в нещо ;)

b_u_b_o написа:Алтернативата е просто да ядеш по-малко отколкото изразходваш, ама явно на повечето хора това не изглежда толкова лесно... :banghead:


Тази алтернатива за хората с ИР и ДТ2 вече я няма. Там трябват далеч по-крути мерки. А те и повечето от тях, всъщност далеч не ядат много. Повечето са хем дебели, хем функционално недохранени. Вярвам всеки познава много жени, които не ядат никак много, а са дебели. Също и много мъже, които ходят на фитнес, хранят се уж добре, а са с две шЪпи тумбак.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Spunky » 18 Май 2023, 18:23

Jordana написа: а за лечение на диабета . Отслабването е просто страничен полезен ефект .


Диабета, според биг фарма, не се лекува, само се третират симптомите(както и повечето заболявания).

Истинско лечение, и за диабета и за наднорменото тегло, които са вързани, е качествено хранене. Същото "лечение", в комбинация със силови тренировки, дълго ходене, спринтове, сауна, студени душове те прави машина, дето почти нищо не може да я бутне(освен друга машина :mhihi: ).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 18 Май 2023, 18:31

Как точно оземпик лекува нещо? Звучи ми все едно се опитваш да убедиш себе си в нещо ;)
Аз какво да се убеждавам нито вземам семаглутит нито смятам да вземам , първо че е изобщо не е евтино второ не ми трябва аз имам 5-6кг излишни не 50-60 .
А за действието на семаглутита е проверено със съответните изследвания върху хора и доказано работи , по спомен ставаше въпрос за 3 месечен курс и 20% средно загуба на тегло . Съответната плацебо група има 5% загуба на тегло . Ясно че е мода в момента за много хора но диабетиците тип 2 е един нов медикамент със отличен ефект върху заболяването . Не знам какво те фрустрира толкова :dunno:
Диабета, според биг фарма, не се лекува, само се третират симптомите(както и повечето заболявания).

Истинско лечение, и за диабета и за наднорменото тегло, които са вързани, е качествено хранене. Същото "лечение", в комбинация със силови тренировки, дълго ходене, спринтове, сауна, студени душове те прави машина, дето почти нищо не може да я бутне(освен друга машина :mhihi: )
Това е много дълга тема и не ми се пише сега , но си в голяма грешка за това заболяване . Наднорменото тегло е само утежняващ фактор , спорта е полезен не само в преддиабетните състояния но е просто профилактика . Ако си вече с диабет няма как да спортуваш със силови спортове , това са някакви интерпретации съвсем на първобитно ниво че диабетиците трябва да спортуват яката и се оправят .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook