Здравословен живот, или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Exclusive89 » 04 Фев 2023, 21:11

Не съм с дефицит на витамин Д, но вече няколко години съм на долната граница.. Иначе и аз ям поне веднъж седмично риба и доста яйца бих казал + некви капки вит. д3.. и пак не съм на макс :banghead:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 04 Фев 2023, 21:13

Краве масло от пасищни животни, напр Кериголд и дроб също. И колкото можеш повече на слънце.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Exclusive89 » 04 Фев 2023, 21:28

Ясно, мерси :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Anthony_J » 05 Фев 2023, 8:35

bum_bum написа:Лятото съм навън, доколкото мога, но зимата едва ли получавам нещо значително от слънцето. Тая зима понеже е топло ходя поне до градината на малката пеша и ако има слънце се събличам.

Вероятно част от причината е, че имам и тъмна кожа и лесно ловя.
То се натрупва от лятото, аз поне така съм забелязал, защото се тествам някъде февруари и винаги е на горна граница. Иначе и аз ям като теб, може и това да има значение, но надали е много.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от BMW_POWER » 07 Фев 2023, 4:49

BMW_POWER написа:Иначе и аз ударих топ-а тия празници. До края на март съм си сложил лимит "-20кг".


Горното го написах в началото на годината. За 33 дена съм точно -10кг. Започнах от +106, сега съм 96.5кг. Жената каза, че съм спрял да хъркам. Спря са ми се вие свят. Не се задъхвам от нищо и се чувствам определено по-добре. Свалям остатъците по шкембето с коремни преси. Малко изменена Драгова рецепта за хранене. Закусвам един портокал (или ядна ябълка), на обяд един банан. Вечеря салата и малка купичка с каквото е готвила жената. Газирано не съм близнал. Пия понякога малко компот. Захар слагам една лъжичка в 600мл кафе.

Панталоните пак взеха да ми падат :mhihi: Купих си колан (понеже стария се скъса) и сега май ще трябва да му правя нови дупки. Физическата активност се свежда до ходене. 8-10 000 крачки дневно.

Направо съм горд със себе си :angel:

Жената ме поддържа с невярващото "Да видим, до колко ще издържиш!?"

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от ivanski_2 » 07 Фев 2023, 7:25

BMW_POWER написа:
BMW_POWER написа:
Жената ме поддържа с невярващото "Да видим, до колко ще издържиш!?"


Не е само про теб споко. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 07 Фев 2023, 8:04

Става с мляко , няколко капки мляко са достатъчнии . При печеното на кафето се получава горчилката там в микса от полифеноли има някои вещества които са горчилката . И захарта и млякото влизат в реакция и намаляват горчилото . В смисъл захарта не само подслажда

Абе тия продължават да плагиатстват от темата и да ме цитират :lol:
В своето изследване учените се съсредоточиха върху изучаването на това как кафеената и хлорогенната киселини (двата основни полифенола, открити в кафето) взаимодействат с цистеина (ключов протеин в млякото).

https://glasnews.bg/tehnologii-nauka2/t ... vi-502237/
Последна промяна Jordana на 07 Фев 2023, 9:02, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 07 Фев 2023, 8:57

BMW_POWER написа:Горното го написах в началото на годината. За 33 дена съм точно -10кг. Започнах от +106, сега съм 96.5кг. Жената каза, че съм спрял да хъркам. Спря са ми се вие свят. Не се задъхвам от нищо и се чувствам определено по-добре. Свалям остатъците по шкембето с коремни преси. Малко изменена Драгова рецепта за хранене. Закусвам един портокал (или ядна ябълка), на обяд един банан. Вечеря салата и малка купичка с каквото е готвила жената.


Отслабването с глад е възможно най-лошото нещо, което можеш да си причиниш. Особено пък на тия години. А лъжичката захар с кафето ти е последния проблем, след като си карал цял ден само на захари така или иначе.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 07 Фев 2023, 9:15

Физическата активност се свежда до ходене. 8-10 000 крачки дневно.

Амишите в Америка правят по 18 000 крачки средно на ден , 10 000 са в неделя когато си почиват . И нищо , не може да се направи такова заключение за някаква особена полза в резултат на 10 000 крачки . Има конкретно проучване върху това нещо . Да го кажем така - не е вредно , полезно е но ползите са съвсем козметични и не са "уау" както се представя по калкулаторите . А имаше някакво племе ловци в африка дето правили 22 000 крачки минимум на ден и пак същата работа , страдат си от всички здравословни проблеми на човека .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 07 Фев 2023, 9:24

Jordana написа:Амишите в Америка правят по 18 000 крачки средно на ден , 10 000 са в неделя когато си почиват . И нищо , не може да се направи такова заключение за някаква особена полза в резултат на 10 000 крачки


То при амишите не е само крачки. Те не използват и най-елементарните удобства на цивилизацията, тъй, че движението им е далеч отвъд тия крачки. Пробвай да изпереш прането на едно семейство (а те не са с по 1 дете) :mhihi:

Средния процент на затлъстелите при тях е под 4. А на останалото население 30+. 8 пъти разлика ако не е полза, здраве му кажи.

На мен лично нищо не ми доставя по-голямо удоволствие от ходенето. Бързо и наделеч.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 07 Фев 2023, 9:30

Казват че храната там има решаващо значение , щото нали всичко си добиват сами без цивилизация . Вероятно само по себе си нищо не е чак толкова важно но когато са в система/комплекс всички мерки за здравословен живот сработват заедно по различен начин . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 07 Фев 2023, 9:44

Със сигурност, не ядат рафинирани неща. Но от друга гледна точка диетата им не е особено здравословна. Ядат в големи количества мазнини и захари заедно.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от dhtj » 07 Фев 2023, 10:24

bum_bum написа:На мен лично нищо не ми доставя по-голямо удоволствие от ходенето. Бързо и наделеч.


И при мен е така, но само да е на подходящо място. В София ми е гадно заради въздуха...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от немо » 07 Фев 2023, 10:43

bum_bum написа:Отслабването с глад е възможно най-лошото нещо, което можеш да си причиниш. Особено пък на тия години.


Имаш предвид ,че бързо може да се върне обратно ли ?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Leon » 07 Фев 2023, 13:02

Такъв ектремен глад със сигурност причинява йо-йо ефект като започнеш да се храниш нормално. 90% от пациентите на д-р Емилова са дебели до 3м след като излязат от там. Тези , които познавам лично - 100% :help: И това е малкият проблем - хормони, мускулна маса, стави и сухожилия... не е добре да се правят такива неща. Глад и плодове (захар) е най-лошата комбинация. По-нагоре в темата трябва да става ясно защо. Ама всеки сам си преценя.
А за ходенето - няма по-добро кардио, особено за хора с наднормено тегло и в лоша физическа форма. За тези в добра форма има, но ходенето не го изключва. А като гладуваш така или иначе няма пауър за друго ;)
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook