Здравословен живот, или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 29 Яну 2024, 11:01

Няма работеща рецепта за вечен живот . Дори за стареенето няма единна теория а 3-4 версии на учените защо така става . Първата е че е генетично програмирано , втората е че се натрупват грешки в генома , третата е че след размножителния период около 25-30г се задейства деструктивна програма за унищожение както при някои животни които умират след създаване на потомство тъй като са безполезни вече за популацията , четвъртата е че са комбинация от трите ....Обаче сигурно и доказано с изследвания е че при дълголетниците основен е ниско калорийния режим и като правило имат нива на счупени гени по ниско от това на средно статистически индивид на средна възраст .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Anthony_J » 29 Яну 2024, 12:23

Сега четох голямо прочуване на метформина относно ползите му при загубата на тегло. За 6 месеца на метформин тестваните индивиди са загубили 5% от телесната си маса. На мен ми изглежда абсурдно да пиеш този медикамент с цел отслабване. Ако си 100 кг, това значи да свалиш 5 кг за 6 месеца, по малко от кило на месец. Можеш да постигнеш много повече само с калориен дефицит от 200 калории дневно, което е една чаша кока-кола, ебаси.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 29 Яну 2024, 12:46

То мисля, че на самото лекарство пише или поне в повечето изследвания се споменава, че работи в комбинация с хранителен режим.

И там е проблема. Няма правилни изследвания в които да се отдели само ефекта от лекарството. Някои са на диета, други не са, трети като пият хапове и смятат, че може да се тъпчат още повече и накрая резултатите не стават за нищо.

И т.к. всичките тия изследвания се плащат от производителите резултатите се поръчват предварително и данните се въртят и сучат, докато излезе правилен резултат.

Аз просто не мига да разбера хора, които искат да отслабнат или да изглеждат добре какъв проблем имат. Това е възможно най-лесното нещо на света. Днес решаваш и след една година максимум си съвсем различен човек. Без да пиеш абсолютно нищо.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от empar » 31 Яну 2024, 11:54

БаДки, от близо две години трайно съм с ниско кръвно! Уж не било страшно...
Някой с подобни симптоми нещо да сподели по темата, как се живее с това?
Сутринта ходих на профилактичен преглед фирмено и въпреки, че предупредих чичо доктор, той ме мери два пъти, че не му се повярва. 100/60, на гладно заради кръвните. Спортуваш ли - спортувам, жената ядосва ли те - в рамките на нормалното, ай чаЛ, нищо ти няма! :dunno:

НачалникО в офиса ме успокоява, че с новата позиция от другия месец ще го нормализирам. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от немо » 31 Яну 2024, 12:25

empar написа:БаДки, от близо две години трайно съм с ниско кръвно! Уж не било страшно...
Някой с подобни симптоми нещо да сподели по темата, как се живее с това?


Хипотоник съм по принцип. Това при условие , че за нормално кръвно се приема 120/80. При мен 110/70 , 100/60 . Нямам драми никакви.
Преди 3 год. някъде , поради сериозен емоционален стрес кръвното ми се качи на 140-150 горна и така половин година , че и повече. Изписаха ми хапчета, де пиех, де- не, с течение на времето нещата отшумяха и кръвното ми се върна към нормалните си стойности. Хапчета не пия ,въпреки приказките ,че като се почнело веднъж било доживот.
Щом лекарят е казал, че си ОК кво те плаши ?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 31 Яну 2024, 12:59

В същност нормалното е ПОД 120/80, просто малко сме занижили критериите... така, че до 110/70 реално е супер... надолу вече си е ниско кръвно. Опасното е ако ти се вие свят да не се пребиеш иначе друг проблем, мисля че няма (при всичко друго нормално).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от empar » 31 Яну 2024, 13:43

Мии, не съм усетил да ми се вие свят или някакви други неразположения от познатите на науката. Други оплаквания също нямам.
Не че ме плаши, ама си е отклонение от нормалното, та знам ли...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от ildivvy » 31 Яну 2024, 13:47

empar написа:БаДки, от близо две години трайно съм с ниско кръвно! Уж не било страшно...
Някой с подобни симптоми нещо да сподели по темата, как се живее с това?
Сутринта ходих на профилактичен преглед фирмено и въпреки, че предупредих чичо доктор, той ме мери два пъти, че не му се повярва. 100/60, на гладно заради кръвните. Спортуваш ли - спортувам, жената ядосва ли те - в рамките на нормалното, ай чаЛ, нищо ти няма! :dunno:

НачалникО в офиса ме успокоява, че с новата позиция от другия месец ще го нормализирам. :mhihi:


Майка ми е цял живот с ниско кръвно. Понякога в жегите чувствала главата си като балон и почти постоянно и е студено. Друго няма...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от empar » 31 Яну 2024, 13:48

Това със студеното от много жени с подобни проблеми съм го чувал. Аз гледам да стоя на колкото се може по-студено и ми е далеч по-комфортно на 18-20 градуса стайна температура. Тотално в разрез с логиката!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Leon » 31 Яну 2024, 13:50

Аз винаги съм бил със 100/60... Всъщност откакто свалих 20кг. преди много години. Като лежах в болницата с ковид ми го мереха всеки ден и на 110/70 викат ниско е, а аз отговарях, че даже съм вдигнал кръвно от тоя вирус...
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от nero_ » 31 Яну 2024, 13:53

empar написа:БаДки, от близо две години трайно съм с ниско кръвно! Уж не било страшно...
Някой с подобни симптоми нещо да сподели по темата, как се живее с това?
Сутринта ходих на профилактичен преглед фирмено и въпреки, че предупредих чичо доктор, той ме мери два пъти, че не му се повярва. 100/60, на гладно заради кръвните. Спортуваш ли - спортувам, жената ядосва ли те - в рамките на нормалното, ай чаЛ, нищо ти няма! :dunno:

НачалникО в офиса ме успокоява, че с новата позиция от другия месец ще го нормализирам. :mhihi:


Не мисля, че има от какво да се притесняваш. 120/80 е горната граница на нормалния диапазон. Ти си около долната. Щом не изпитваш дискомфорт или някакви симптоми, изобщо не го мисли. Моето е около 105/65, пулс около 45-55. Жена ми е с 90/60 цял живот. Няма здравословни проблеми или симптоми и е ултрамаратонец.

Понеже спомена, че от 2 години е така, преди колко беше и имаш ли някаква промяна в начина на живот в този период?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от empar » 31 Яну 2024, 14:03

Преди да падне така си беше все 120/80. Не съм го мерил всеки ден, но винаги е било толкова.
Промяна в начина на живот не бих казал, че има. 183см, 82кг, офисен планктон (т.е. програмист), храня се максимално здравословно, не прекалявам с пиенето и пушенето, движа се и спортувам що-годе достатъчно и това е вече 10тина години. Преди това, по студентските години беше неземна свинщина ежедневието ми, но едва ли има връзка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Anthony_J » 31 Яну 2024, 16:57

А какъв доктор те преглежда? По принцип не е страшно това кръвно, даже е добре, но не ти пречи да идеш на кардиолог да те види на ехограф.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 31 Яну 2024, 17:08

Без необходимите контролни изследвания и отчетен пулс при измерването такива стойности 100/60 не носят особено информация . Просто са белег за отклонение от средните стойности които могат да варират значително според възраста моментното психо физиологично състояние на човек начина на живот общото здравословно състояние ...
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от empar » 31 Яну 2024, 23:38

Anthony_J написа:А какъв доктор те преглежда? По принцип не е страшно това кръвно, даже е добре, но не ти пречи да идеш на кардиолог да те види на ехограф.


Бях на профилактичен преглед от работата, което никога не съм го вземал на сериозно. Въобще не обърнах внимание какъв е точно. 18ти кабинет в АмериМед в Младост до милицията... :mhihi:
10-15 пъти да съм мерил кръвното последните 2 години и най-много е било 110/70. Просто днес се сетих да повдигна темата тук, след като самият доктор не му се повярва какво отчете. Аз го меря абсолютно спорадично, тук-там при познати с апарат като съм на гости, "ниско" е, мисля го ден-два и после не се и сещам за темата.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook