Здравословен живот, или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от TNT » 09 Мар 2023, 11:20

Естествено, че пречи алкохола. Ама си е хубав :mhihi:

По-нагоре се спомена за тестостерона. Наскоро четох някъде не знам колко достоверна информация... за недоспиването. Ако се спи по 5-6 часа на ден, сваля тестостерона до нива като на +10 години човек. Т.е. на 20 ще си с тестостерон на 30 годишен, на 30 с такъв на 40 годишен. Аз лично така се и чувствам, когато съм недоспал няколко поредни дни.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 09 Мар 2023, 12:13

То излезе наскоро и проучване че мъжкия чеп станал по дълъг с 24% за последните 30 години .
https://khn.org/morning-breakout/study- ... concerned/
Реалноста е че се правят абсолютно безсмислени проучвания с нулева полза и не е само това за чеповете . Повечето неща с които се занимават учените са такива обаче това се плаща , това се тиражира пише се по вестниците щото е интересно за хората цитира се и се трупа история . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 09 Мар 2023, 18:38

Че що да не е. Тия с малките чурки не им дават много да плющят и по линията на естествения подбор фенотипа се подобрява :mhihi:

Захарите са въглехидрати, които тялото ти разбива до прости захари като глюкоза и фруктоза, и ги използва като източник на енергия. Захарта идва под различни форми – натурални (плодове и зеленчуци) и изкуствени (рафинирани захари), и се съдържа дори в продукти, в които не предполагаш.


Въпреки, че част от съдържанието е подготвено в сътрудничество с експерти, то отразява тяхното лично мнение и съветите не могат да се прилагат без да се отчита индивидуалната специфика на всеки конкретен случай.


Тия от Девин са гепили някой левец от някъде и спонсорират някакви реклами във фесбока в които говорят основно за диабет. Не знам кои са им експертите, но аз толкова глупости в 2 изречения рядко съм срещал.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 644
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от ivanski_2 » 09 Мар 2023, 23:21

Тия от Девин ?
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 10 Мар 2023, 9:35

Минералната вода. Направили са някакъв "здравословен" сайт за превенция срещу диабет и др подобни и дрънкат в него нечовешки глупости.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Nickelback » 10 Мар 2023, 10:48

По предната вечер (на 8-ми баш :mhihi: ) за пръв път в живота си се почувствах толкова безпомощен, че ми беше бедна фантазията чак :dunno:
Седнахме да вечеряме с жената, ама по средата на вечерята тя отиде да доуспива детето, че ревеше, пък аз продължих да си плюскам. Бяхме взели стек червена туна (мнооого я обичам), направихме я на тиган, някакви печурки на тигана пак, и за капак аз самосиндикално си направих някакъв майонезен сос :roll: Всичко точно, ям си, рибата даже леко алангле в средата на стека, чудно :) Пия си и биричка междувременно :ok:

Жената при детето още, а аз вече си приключвам вечерята, но почвам да усещам, че лекинко ми става дискомфортно (някакво тревожно чувство) и леко ми става топло едно такова по глава и врата. Налютва ми и на очите.
Идва жената, вика: "червен си! Дай да ти премеря кръвното!". Ху'у... Мери тя, веднъж, дваж, не може да го хване точно, вика "90/70 ти е някъде!". А междувременно на мен ми става по-зле, става ми по-топло, а вече и стомаха ми се разбунтува зверски. Викам си "натрових се с тая риба и майонеза!". Ставам аз, то ми причернява зверски, вие ми се свят на ужас! Добре, че се хванах за масата и стола иначе направо си падах на земята. Идва тя, носи ми вода със сол. Изпих я почти на екс, едвам държейки се на крака. Точно като я изпих малко ми дойде пауъра, та имах сили да се добера до прозореца да подишам. Та тогава ми размина малко от малко. Междувременно стомаха ми ще гръмне. Отидох до тоалетната и разтоварих самосвала. И тогава вече почувствах облекчение, почти все едно нищо не е било. Да, ама не, гледам се в огледалото - червен на гъз по лицето, по гърдите некви червени петна, очите и те на кръв! Изкъпах се, излязох от банята, релаксирах малко. Да, ама пак ми стана топло на главата. Червенината почна да ми ходи по колена, предмишници и т.н. Жената вика "отивай в ИСУЛ да ти бият Образон!". А бе викам "ще мине". Тя - "отивай!".

Сбрах се набързо и отидох в спешното с едно такси. Докторите, веселяци, ми се смеят, викат "класическа ("масирана" май я нарекоха, или подобен термин) алергична реакция". Набиха ми един абокат (за първи път ми се набучва такова нещо :shock: ) и вляха Образон (говореха за някакви 80мл май). Сложи ми и една инжекция Алергозан в гъзягата. И вика "добре, че си дошъл, с подобна реакция и за половин час човек може да си замине!" Аз - :shock: Предписа ми и някакви таблетки с "Л" да ги пия веднъж на ден, и каза 2-3 дена да ям само картофи :dunno:

Това "упражнение" - "риба с майонеза" съм го правил десетки пъти и никога не се е случвало подобно нещо... :roll: Чудя се дали съм отключил някаква алергия или е било повече от това, че рибата беше сурова, майонезата на една седмица отворена, и гъбите за бонус :dunno: Странното е, че тя яде абсолютно същото без майонезата обаче, и не яде суровото на рибата...

Сега ям само картофи и препечен хляб... и почва да ми писва :mhihi: Все съм си мислел алергия... колко да му е - ще ти излязат 6 пъпки, ще те засърби, ще пиеш един Алергозан и ще мине... а то какво чудо било :shock:

Какво следва според вас, май трябва да посетя алерголог, че и жената не спира да ми пили за това? :roll:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 10 Мар 2023, 10:53

Да, алергиите може да се появят внезапно и от храни, които човек дълго е консумирал без никакви проблеми. За специалист си, определено трябва сериозно да се подходи.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 10 Мар 2023, 11:45

Казва се урбазон не "образон" . Получил си типичния анафилактичен шок , от това дето треперят да не стане при ваксиниране . Най вероятно или рибата или майонезата а възможно и двете са били нередовни нещо .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Nickelback » 10 Мар 2023, 12:17

steeN написа:Да, алергиите може да се появят внезапно и от храни, които човек дълго е консумирал без никакви проблеми. За специалист си, определено трябва сериозно да се подходи.

:bchug:

Jordana написа:Казва се урбазон не "образон" .

Мерси за поправката, не го и бях чувал до момента, дето жена ми го спомена, а после и докторите... а не съм се и старал да се заслушам в такъв момент :dunno: :bchug:

Jordana написа:Получил си типичния анафилактичен шок , от това дето треперят да не стане при ваксиниране .

:bchug:

Jordana написа:Най вероятно или рибата или майонезата а възможно и двете са били нередовни нещо .

Хмм... и аз по-скоро натам клоня, 'щото точно тая комбинация (една и съща пакетирана риба от Лидл, с една и съща Heinz майонеза) съм я ял поне 3-4 пъти, но е била прилично опечена, а майонезата прясно отворена :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Petrolhead » 10 Мар 2023, 12:39

z
Последна промяна Petrolhead на 20 Ное 2023, 18:00, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 10 Мар 2023, 12:57

Nickelback написа:Чудя се дали съм отключил някаква алергия или е било повече от това, че рибата беше сурова, майонезата на една седмица отворена, и гъбите за бонус :dunno: Странното е, че тя яде абсолютно същото без майонезата обаче, и не яде суровото на рибата...:


За да ядеш сурова риба трябва да си много сигурен в източника и доколко е прясна. Извън това, голяма риба като тона е пълна с толкова токсини и тежки метали, че едва ли има на къде повече. Риба от ферма, независимо каква е пълна с още повече лайна. Майонезата мисля, че е ясна.

Алергии не се отключват. Те се причиняват от това, което си причиняваме с храната.

Десетки пъти през годините са ми казвали "абе какво ми говориш глупости, аз това го ям вече толкова години, а ми няма нищо. щом го продават и пише, че е безопасно, значи е". Ама те тия, дето пишат кое колко е безопасно са и тези, които го слагат в храната, че да я направят по-вкусна или по-евтина. Тъй, че ако чакаме обективност.. Сутринта гледах един доктор, който вика- ако имаш достатъчно дълбок джоб можеш да си поръчаш проучване, което да докаже всяка една теза, която решиш.

Тъй, че ако ядеш нещо с години и си в добро привидно здраве, това не означава, че не се таксува. Организмът поддържа хомеостаза с цената на всичко. И в един момент всичко рухва буквално за дни.

Миналата седмица четох изследване- 40% от "здравите" американци, без висока кръвна захар, без високо кръвно, без сърдечни и бъбречни болести, абе наглед с абсолютно нормално здраве са с инсулинова резистентност. Което означава, че почти всичките, които не вземат мерки рано или късно ще финишират с диабет, кардиологични, ендокринни, метаболитни, ракови и какви ли не заболявания. Предвид това какво ядем ние и колко ни пука, вярвам, че процента при нас може да излезе и по-висок.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Nickelback » 10 Мар 2023, 15:44

bum_bum написа:...

За всичко съм съгласен, вече доколко ми е изпълнимо, е отделен въпрос :bchug: :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 10 Мар 2023, 16:08

Специално за такава реакция (която не е точно алергия), рибата от големи магазини е много по-добре, защото там се спазва хладилната верига (после ти как я съхраняваш, тотално друг проблем :) ). Да се купува риба дето е седяла цял ден от пазара или някакви измислени магазинчета е много много по-зле. Парадоксално е малко, но не винаги всичко е очевидно. За другите неща, спор няма. Майонезата не мисля, че има някакво отношение дали е "развалена" или не. Ние тука колкото и да гадаем без да го тестват човека за различни алергени, както прецени докторчето, може само да си разтягаме лакърдии си мисля.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от ildivvy » 10 Мар 2023, 16:43

Нали се казваше, че риба и млечни или яични продукти не трябвало да се смесва..? Отделно, доколкото аз знам, рибата не трябва да има сурова част! Може да не е пресготвена, но и сурова не трябва да е.. Какво и е на рибата от ЛИДЛ ? В Судан се/сме изяли толкова риба, купена от пазара, че нямам представа колко килограма е била може би...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 10 Мар 2023, 16:51

Значи това неговото щом се случва за минути е точно най тежката алергична реакция и цитокинна буря , вече е имало среща със веществото провокатор и са изградени антителата . Може да е от химикал може да е от нещо в храната или комбинация от няколко неща . Даже не е задължително да е било риба и майонеза , минало е незабелязано или съвсем леко . И в следващия момент когато се сблъска имунната система с тоя дразнител се отключва мощна алергична реакция и изливане на маса антитела в кръвта което може да доведе и до смърт . Организма практически се самоунищожава с тази реакция в опита си да унищожи дразнителя . Напълно индивидуално е , така реагира имунната система при някои хора .
Между другото рибата без значение морска или сладководна е почти всичката опаразитена . Задължително трябва да минава обработка или термична или по някоя друга технология за консервиране .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook