Здравословен живот, или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Stoqnov_1979 » 23 Юли 2020, 21:29

Powerslide написа:
Bogat-Beden написа:
Powerslide написа:Колеги видях ,че всеки си е написал мъката
И азе имам дразнимо дебело черво , бая ходих по доктори и всякакви изследвания , все нищо няма , над 1000 лв за кръвни , фекални и т.н. тестове
Последната мярка беше доброволно болница и оттам колоноскопия и гастроскопия мисля че беше.
Не отидох, понякога съжалявам , 90 % е от главата всичко. Така си мисля.
На моменти доста ми се отразява на живота.
Ям всичко каквото ми се яде , не пия газирано освен Бира ,но не всеки ден , не пуша и не пия повече от 50гр твърд алкохол.

Стреса трябва да намалиш, да оправиш храненето - по-малко боклуци и захар, да ядеш повече зарзават и млечнокисели продукти - кефир, кисело мляко/зеле и т.н... Помага и Алое вера гел, но нищо само по себе си няма да свърши работа...


Аз затова казвам ,че всичко от главата идва...
И точно зеле съм спрял да ям отдавна щото ми се подува корема и имам страшни газове и киселини
Има храни ,които един път ги ям и нищо ми няма , друг път пак ям същата храна и като пръдна :mhihi: имам чувството ,че гния отвътре :mhihi:
Много фактори влияят, основно всичко е в главата и храната.
До такъв извод съм стигнал , те ми казаха докторите ,че тази болест няма лечение , просто намираш начин да живееш така и да го преодолееш сам по собствен начин.
Има дни в които всичко е нормално , смисъл като нормалните хора, изхождам се сутрин и деня е ОК . Цял ден ми няма нищо и изведнъж за 3 минути се обръща наопаки и следва непредвидимо сране навсякъде и по всяко време :mhihi: Лесно ми се гади , в устата не мога да си бръкна , сутрин като си мия зъбите ако задържа четката ми се обръщат червата , другото което ме притеснява на моменти е че езика ми в по -вътрешната част е с бял отенък и трудно го чистя даже никак понякога ,щото много ми се гади и искам да връщам
Сложно за обяснение мамка му :dunno: От къде се хванах да пиша...


Пробвал ли си с Кока-Кола,че колкото е уж вредна,толкова и помага?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 23 Юли 2020, 21:33

Всичко газирано върши "тази работа". Не е задължително да е кока кола. По-голяма мизерия не знам дали може да пие човек от кока кола точно.

bum_bum написа:Има разтворими и неразтворими. Едните ферментират, другите ти правят вайното голямо и кораво. И в двата случая нещо, което вероятно не би искал ако имаш проблем с дебелото черво.


Таз дето ферментират ги има в неща дето се броят на пръстите на едната ми ръка и по принцип ги няма в българската диета :lol: - https://www.prebiotin.com/foods-containing-prebiotics/
Хаха... къде по-добре да имаш експлозивна ... :mhihi: Не съм съгласен с тези теории аз. Освен ако не искаш да ги карат да минават на carnivore diet (което просто е невъзможно да го правиш правилно ако не си ловец примерно)... да не ядеш фибри не знам как е добре.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Bogat-Beden » 23 Юли 2020, 23:01

колега Powerslide, и за тебе може да е полезен възскъпичкия мед от манука
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... =emb_title
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 23 Юли 2020, 23:24

Този мед е измама и той като алкалната вода. Всеки чист мед има антибактериално/антивирусно действие... но прополиса е с доста по-силно от всичките възможни пчелни "тъпни".


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 24 Юли 2020, 5:42

Чревните инфекции паразити и токсините им трудно ще се оправят с мед . Да не говорим че всичката тая симптоматика на нарушена дефекация , асимптоматични колики и неразположение , гадене сутрин и подобни стомашно чревни проблеми които се наблюдават често са симтоми за патология . Както на един куп не толкова чести заболявания , така и рак на дебелото черво или стомаха . При млади хора едва ли , но след 35-40 просто риска нараства със възраста в пъти . При храната всичко е в разнообразието пропорциите и количеството , дори и медът е вреден в големи количества . Човек може да се самоубие дори с чиста вода , стига да изпие достатъчно да се наруши солевия баланс на клетките . Обикновено около 5литра стигат да се получат сериозни нарушения във футкциите на организма .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 24 Юли 2020, 11:45

steeN написа:Таз дето ферментират ги има в неща дето се броят на пръстите на едната ми ръка и по принцип ги няма в българската диета :lol:


Нещо бъркаш двата щата. Това за което говориш са пребиотични фибри (те нямат общо, защото там фокуса се случва в тънките черва). А аз говоря за разтворими фибри, които ферментират в дебелото черво. И го има в 99% от храните традиционни при нас- боб, картофи, ориз, зърнени, плодове и т.н.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 24 Юли 2020, 12:10

И тъй да е, аз под фибри имам предвид зелени листа и зеленчуци като чушки, домати т.е. неразтворими... не картофи и хляб, ако не е станало ясно.
И гастрита няма нищо общо с дебелото черво и т.н. ако ще издребняваме за да спорим с цел да спорим.

:kuku: Това са храните за low residue диета, която е стандартния протокол за възстановяване от такива неща... та бухалите не са това което са както се казваше в Туин Пийкс.
Но това е временно решение. Без фибри ако ядеш въглехидрати ще си взривяваш кръвната захар всеки път и ще се чудиш що си отпаднал през 2-3 часа и нон стоп трябва
да ядеш нещо.

https://www.webmd.com/ibd-crohns-diseas ... et-foods#1

What You Can Eat
Grains

Refined or enriched white breads and plain crackers, such as saltines or Melba toast (no seeds)
Cooked cereals, like farina, cream of wheat, and grits
Cold cereals, like puffed rice and corn flakes
White rice, noodles, and refined pasta
Fruits and Vegetables

The skin and seeds of many fruits and vegetables are full of fiber, so you need to peel them and avoid the seeds.

These vegetables are OK:

Well-cooked fresh vegetables or canned vegetables without seeds, like asparagus tips, beets, green beans, carrots, mushrooms, spinach, squash (no seeds), and pumpkin
Cooked potatoes without skin
Tomato sauce (no seeds)
Fruits on the good list include:

Ripe bananas
Soft cantaloupe
Honeydew
Canned or cooked fruits without seeds or skin, like applesauce or canned pears
Avocado
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 24 Юли 2020, 12:44

steeN написа:И тъй да е, аз под фибри имам предвид зелени листа и зеленчуци като чушки, домати


Ти може да имаш много неща предвид, но аз казах два вида- разтворими и неразтворими. Да ядеш захри без фибри ще е трудно, ако не ядеш мед, меласа, захар и т.н., защото богатите на захар плодове имат и фибри и вит С с именно тая цел.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 24 Юли 2020, 12:48

Бял хляб и ако става въпрос всякакъв хляб, плодов сок, ориз, паста, сушени плодове и дори не сушени... грозде и диня ще ти взривят захарта, плодови млека и какво ли не което е масово... но няма начин :lol: OK прав си, мир да има.

...

Изображение
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от drifty » 24 Юли 2020, 17:35

Powerslide написа:Колеги видях ,че всеки си е написал мъката
И азе имам дразнимо дебело черво , бая ходих по доктори и всякакви изследвания , все нищо няма , над 1000 лв за кръвни , фекални и т.н. тестове
Последната мярка беше доброволно болница и оттам колоноскопия и гастроскопия мисля че беше.
Не отидох, понякога съжалявам , 90 % е от главата всичко. Така си мисля.
На моменти доста ми се отразява на живота.
Ям всичко каквото ми се яде , не пия газирано освен Бира ,но не всеки ден , не пуша и не пия повече от 50гр твърд алкохол.


Аз и доброволно влязох в болница миналата година и изкарах всичките процедури. Общо взето доста объркан излязох от там. окончателна диагноза:
- Други уточнени неинфекциозни гастроентерити и колити0
Освен това имах и придружаващи заболявания:
- Вътрешни хемороиди без усложнение;
- Диафрагмална херния;
- Други остри гастрити.

Лекарката ми обясни, че е открила 3 малки "ранички" по червата, като е взела проби, чиито резултати за сериозни заболявания бяха отрицателни.
Можеш да си представиш как се чувствах след това - забраняват ти да вдигаш тежести - не че работата ми е свързана с това, но най-малкото като мъж понякога ми се налага да мъкна разни мебели, пък дори и да си сменям гумите на колата изисква да вдигна 4 джанти и т.н. Допълнително пък и хемороиди. Отделно тогава така ми се срина имунитета, че най-малкото излизане навън и изпотяване резултираше в лека настинка, та изкарах от септември до март без почти никаква физическа активност, щото дето се вика, да кихнеш срещу мен и бях готов. Чаках да се стопли малко времето, ама пък кво стана, световна пандемия. Да не говорим, че можех да вървя без почивка не повече от 15 минути, след което трябваше да седна някъде..
Странното е, че в болницата общо взето ми промиха червата и след това цяла седмица нямах почти никакви проблеми, та дори и първоначалния проблем, от който започна всичко, отшумя. 1 седмица наистина се чувствах близко до състоянието си от преди целия тоя филм да започне. Единствено при дефекация имах неприятно усещане, като смъдене.

И какво стана след това - отидох при хирург за хемороидите, прегледаха ме отново с камера - жената ми каза, всичко е наред, нямаш абсолютно никакъв проблем. Аз такъв мигам на парцали - как така нищо ми няма - трудно ходя до тоалетна, но пък често ми се ходи, отделно постоянно ми се овлажняват задните части ей така, от нищото, а като се изходя и овлажняването отшумява. Но пък преди това, двама други лекари също казаха, че нямам хемороиди. Та ги отписах.

По време на пандемията пък отидох в София при един доцент за хернията - и там "коремната стена е здрава - няма херния". Ново 20, начи хем 100 неща ми откриха, хем едно по едно всичко беше отхвърлено..

Та напълно те разбирам. Такива събития няма как да не ти окажат влияние върху живота. Аз станах доста раздразнителен, преместих се да работя от вкъщи и като цяло социалната страна на живота пострада доста.

Вчера ми изготвиха режим на хранене, който ще опитам. Ще видим как ще е след месец. Отделно почнах да си спортувам лека полека и се надявам до няколко месеца да съм с нормална физическа активност.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 24 Юли 2020, 17:44

steeN написа:Бял хляб и ако става въпрос всякакъв хляб, плодов сок, ориз, паста, сушени плодове и дори не сушени... грозде и диня ще ти взривят захарта, плодови млека и какво ли не което е масово... но няма начин :lol: OK прав си, мир да има.


Никъде не съм казал, че хляб, грозде и ориз няма да ти качат захарта. А, че в тях има фибри, които забавят процеса, който иначе би изглеждал различно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 25 Юли 2020, 9:41

Без допълнителни фибри от другаде "забавянето" е пренебрежимо, затова съм написал че ще ти взриви захарта не, че ще ти я качи. Нямаш ли една салата на ден и не спазваш някакъв драстичен нисковъглехидратен режим, ще си на влакчето на ужасите цял ден, ако ще и кивито да ядеш с кората :lol: Препоръчвам ти да си вземеш такова от снимката и да мериш и да видиш за себе си някои неща :lol: Теб те знам, че не те засяга особено, но хората които са на "стандартна" диета се чудят защо са нон стоп отпаднали и трябва да бутат по вафлички, колички и кафета през няколко часа и влизат в този цикъл на ядене на боклуци, който пък влошава други неща. Минал съм го този път като бях студент и знам какво е. А и едно време логиката беше друга, дай да ядем по 20 пъти на ден за да разпределим скока на кръвната захар на по-малки... което пък е нон стоп възпаление за организма и роб на хладилника, ама ги знаеш тези неща, няма какво да ти ги обяснявам на теб.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 25 Юли 2020, 11:02

steeN написа:Нямаш ли една салата на ден и не спазваш някакъв драстичен нисковъглехидратен режим, ще си на влакчето на ужасите цял ден, ако ще и кивито да ядеш с кората :lol:


Неразтворимите фибри в салатата няма да ти свалят гликемичния индекс на храните. Това го правят разтворимите. А в зелениите неразтворимите са около 80%. Не става да се наплющиш със сладко и после да ядеш салата, че да забавиш захарите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 25 Юли 2020, 11:45

https://academic.oup.com/jn/article/138/3/439/4670214

айде бе :lol: И къде съм казал да се плющищ със сладко точно. Дали ядеш вафла, хляб или грозде няма особена разлика за кръвната ти захар... блаженни са вярващите.
Колкото е така, че тез зеленчуци с разтворими фибри не трябвало да се ядат от хора с проблеми със храносмилателната система... понеже "ферментирали".
На теория много неща звучат добре, ама на практика е по-различно.

A number of recent studies give novel insights that might help establish a metabolic link between insoluble DF consumption and reduced diabetes risk. Potential candidates are improved insulin sensitivity and the modulation of inflammatory markers, as well as direct and indirect influences on the gut microbiota


Изображение
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от TNT » 25 Юли 2020, 14:08

bum_bum написа: Не става да се наплющиш със сладко и после да ядеш салата, че да забавиш захарите.

Сетих се за един познат, който си слагаше мед в масурчето, за да възстанови баланса вредно/полезно :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook