Здравословен живот, или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Tsureto » 04 Май 2022, 10:40

Какво ще стане ако пием алкохол и антибиотик? Водя един спор с един авер и ми е интересно и вашето мнение. Той казва, че е супер вредно и един вид можеш да умреш. Съгласен съм, но ако изпиеш 1 кило.
Говорим примерно има повод, ти си на антибиотик и според мен няма проблем да пиеш 100гр. ракия примерно. Просто товариш черния дроб допълнително.
Вие как мислите?
Все пак сме българи, тук питаме докторите "може ли да пия?". :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от empar » 04 Май 2022, 10:53

Спираш действието на антибиотика! В общия случай нищо повече!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 04 Май 2022, 10:55

В 99% от случаите нищо няма да стене . На някои определени антибиотици отслабва действието от алкохола и се засилват нежеланите реакции , натоварва се повече черния дроб . Могат да провокират сериозни пробеми , но за повечето антибиотици няма никакви известни досега проблеми с алкохола . В общи линии е препоръчително да не се комибинират защото реакцията на организма към антибиотика е индивидуална и може да има изненади . Няма такива проучвания в които на хора се дават антибиотици и после алкохол да се провери действието на алкохола комибиниран антибиотик. Такова нещо е недопустимо и не се прави .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от zAcK » 18 Май 2022, 13:38

kikko написа:Баничката била "гнусна" храна. :kuku: Боже........ :kuku:


Това явно е било към мен, ама съм го пропуснал :mhihi:

Може да съм куку, ама смятам, че мога да имам собствено мнение за вкусове и продукти, без да обиждам конкретно някой, като теб :idea:

И да, за мен е ГНУСНО да се тъпчеш всяка сутрин с евтина мазнина(не олио и т.н.), имитация на сирене(пак евтина мазнина), брашно с ниско качество с добавени минимум 10-15 ензима и още един куп овкусители и подобрители, наблъскани в имитиращите продукти!

Още повече, че за същите пари можеш да ядеш неща с истински вкус и хранителна стойност :idea:
Та това е мое мнение и държа на него.

P.S. Вкъщи си печем банички, баници и т.н. :bchug:

От 15 анализирани проби „баници със сирене“ в нито една не открихме сирене – в 1 не открихме пълнеж, в 3 установихме извара, в 7 сиренето е заместено изцяло с палмов продукт, а в 4 частично,


Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от streetz » 18 Май 2022, 15:20

Ако става дума за купешки банички - да, те са си боклук масово. Ако са с извара си е екстра за мен, ама даже и това им се вижда неизгодно.
Добре че се научих да правя, та не се налага да купувам имитации. Иначе има разни пекарни, в които правят истински банички, но цените са за от програмист нагоре. :lol:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от TNT » 18 Май 2022, 15:43

Не знам, ама миналата седмица в Пловдив се загледах в една дюнерджийница, където като ученик съм си взимал 2 малки дюнера за 1лв. ПрИмоция. Сега един малък дюнер беше 4лв :bchug: Т.е. 2 стават 8лв. Все още 8лв е бая повече 1лв :kuku: Като се повиши покупателната способност, ще се повиши и качеството.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от vixx » 18 Май 2022, 16:50

Баницата килото е над 20-22лв., и то само ако тоя, дето ти я продава има мащаба за да продава на такава добра цена. Аз понеже го карам малко през просото, бих предпочел такава баница за закуска пред некоя кето салата дето е много био. Друг е въпроса, че не закусвам, ама снощи вечерях баница :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 18 Май 2022, 17:00

TNT написа:Не знам, ама миналата седмица в Пловдив се загледах в една дюнерджийница, където като ученик съм си взимал 2 малки дюнера за 1лв. ПрИмоция. Сега един малък дюнер беше 4лв :bchug: Т.е. 2 стават 8лв. Все още 8лв е бая повече 1лв :kuku: Като се повиши покупателната способност, ще се повиши и качеството.

В Германия 1 малък дюнер е 4 - 5 евро . Същия като тука , повечето дюнерджийници ги държат български турци . Така че нищо няма да се промени в качеството . Само цената се променя .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Nickelback » 18 Май 2022, 17:18

Jordana написа:В Германия 1 малък дюнер е 4 - 5 евро . Същия като тука , повечето дюнерджийници ги държат български турци . Така че нищо няма да се промени в качеството . Само цената се променя .

Не знам къде си ял дюнери, ама преди години от поне десет различни места из Берлин съм си взимал и нямаха грам общо с нашенските дюнери. То не са сосове, то не са добавки и подправки, направо са си гурмета спрямо масовката тук :ok: За други локации нямам представа как е било, може и да има "по-български" на вкус на други места :dunno:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от peshehodetz » 18 Май 2022, 17:33

Каквото и да си говорим баничката с боза си е абсолютна класика за закуска. Сега много зависи от къде и в коя част на деня я взимате. Едно е да идете в някое забутано местенце дето им доставят по някоя и друга тава и седят така цял ден, съвсем друго е някоя баничарница където ги вадят топли от фурната и винаги има опашки от по 5-6 човека, особено сутрин. Аз лично колкото и здравословно да закусвам, предимно плодове, когато съм си в София за някоя и друга седмица поне 2 пъти да съм на банички с боза, както и поне 2-3 пъти не пропускам баклава с тройка тулумбички и халба боза, като задължително бозата е с топка сладолет.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Superexstatic » 18 Май 2022, 17:43

8лв стана дюнера на Фантазията в Красно село, ама пак си се пръска от народ :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 18 Май 2022, 17:48

Nickelback написа:
Jordana написа:В Германия 1 малък дюнер е 4 - 5 евро . Същия като тука , повечето дюнерджийници ги държат български турци . Така че нищо няма да се промени в качеството . Само цената се променя .

Не знам къде си ял дюнери, ама преди години от поне десет различни места из Берлин съм си взимал и нямаха грам общо с нашенските дюнери. То не са сосове, то не са добавки и подправки, направо са си гурмета спрямо масовката тук :ok: За други локации нямам представа как е било, може и да има "по-български" на вкус на други места :dunno:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

И аз така в Берлин ..Паша Дюнер и на още едно място някакъв маймун ги правеше . То и в София не знам къде си вземал но помня че беше писал в темата за тия дюнери някъде в младост микрорайните че са богове на дюнера и си открил нирваната . Че така :mhihi: Като пробваш пробвай гирос в Германия , нищо общо с тукашния .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Nickelback » 18 Май 2022, 18:03

Jordana написа:То и в София не знам къде си вземал но помня че беше писал в темата за тия дюнери някъде в младост микрорайните че са богове на дюнера и си открил нирваната .

Нирвана, микрораЙни, младости... дообре :dunno:
Очевидно са ти грешни спомените :mhihi:
За сандвичи Еверест ставаше въпрос и за гироси. От дюнери никъде съм бил впечатлен на местна почва :yes:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 18 Май 2022, 18:11

Важното е че германскте ти харесват . Мен пък изобщо не ми харесват дюнерите ако ще и в капалъ чарши да са правени щото не ми харесват по принцип . Просто там в Германия няма друго събота затова се е наложило да ям тая гадост . Капиш , както обича да казва един член на форума :lol:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Nickelback » 18 Май 2022, 18:15

Jordana написа:Мен пък изобщо не ми харесват дюнерите ако ще и в капалъ чарши да са правени щото не ми харесват по принцип .

А с това трябваше да започнеш :ok: :mhihi:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook