Здравословен живот, или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от ivanski_2 » 12 Мар 2022, 17:36

zAcK написа:
drago_pavlov написа:...То олиото да беше проблема на здравеопазването...


Не е само олиото, а всичко като него. 1000% съм сигурен, че по същия начин изкупуват захар, бяло брашно и т.н. :dunno:
Щом има репортажи за това, че били поскъпнали баничките и разни хора обясняват, че няма какво да закусват, за какво говорим? :dunno:
Банички... Това е изключително гнусна храна. Бяло брашно, някаква незнайна мазнина и заместител са сирене, който никой не знае какво е всъщност :dunno:
И така започва деня на голям процент от българите. Да не говорим колко деца в училищата закусват точно това :(

P.S. Както колегата ivoo написа, пари за цигари има, ама за храна няма :dunno: Приоритети....


"Това е изключително гнусна храна. "- Това е изключително грозна реплика , честно! :nono: Има хора които се моля да има тази "изключително гнусна храна. "

Принципно съм съгласен с теб, но недей така категорично , не си прав! От твоята камбанария ок, но я живей с 800/1000лв заплата и ще те видя какво ще ядеш :mhihi:
На ИТ-тата ни е лесно, но я питай някой който няма възможност дали не иска да яде само качествена храна, повечето хора знаят че ядат боклуци, но нямат друг избор просто. Да има и такива които имат възможност и пак ядат боклуци, но според мен са прекалено малък процент на фона на другите.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от zAcK » 12 Мар 2022, 18:37

ivanski_2 написа:"Това е изключително гнусна храна. "- Това е изключително грозна реплика , честно! :nono: .


С текущите цени на баничките и с това, което влагат в тях си е точно това :dunno:
Зная, че звучи грозно, но това не променя фактите. Да не говорим, че 2 банички с имитация на айран са колкото 2 кила банани :idea:
Да не казвам, че голяма част от тия същите имат пари за цигари, алкохол и т.н. :dunno:

Не искам да засягам никой, нито да звуча назидателно, ама с 5 лева ще си купиш плодове да закусваш цяла седмица :dunno: :bchug:

P.S. Дори био бананите в Лидъла са под 3 лева килото :idea: :ok:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от ivanski_2 » 12 Мар 2022, 19:17

zAcK написа:
ivanski_2 написа:"Това е изключително гнусна храна. "- Това е изключително грозна реплика , честно! :nono: .


С текущите цени на баничките и с това, което влагат в тях си е точно това :dunno:
Зная, че звучи грозно, но това не променя фактите. Да не говорим, че 2 банички с имитация на айран са колкото 2 кила банани :idea:
Да не казвам, че голяма част от тия същите имат пари за цигари, алкохол и т.н. :dunno:

Не искам да засягам никой, нито да звуча назидателно, ама с 5 лева ще си купиш плодове да закусваш цяла седмица :dunno: :bchug:

P.S. Дори био бананите в Лидъла са под 3 лева килото :idea: :ok:


И аз преди време мислех като теб, наистина и те разбирам прекрасно, но хората сме различни с различни житейски пътища, някои са по-слаби от други и намират утеха в алкохола/цигарите и подобни неща, преди и аз съдих точно като теб хората, "има пари за цигари ама няма за хххххх", после спрях защото не е правилно, просто не сме в обувките на хората , на тяхно място можеше да пушим и пием 2-пъти повече, да се радваме че сме от хората които можем да си позволим сравнително хубава храна и да не съдим другите, аз поне така мисля че е правилно :bchug:

Заповядай някой ден ако имаш време да се включиш в някоя наша кауза, сигурен съм че после мисленето ти ще се промени :yes:
https://www.facebook.com/Social-Work-Of ... 3501187521

Понеже от една страна сме хора като мен и теб с добри суми в банковите си сметки а от другата, хората които ядат банички.



Темата е за здравословно хранене, а аз продължавам да не намирам място в София от където да съм сигурен че местото е истинско, ако някой има доказано място да свирка, ще почерпя :bchug:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 12 Мар 2022, 20:00

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Exclusive89 » 12 Мар 2022, 22:06

Сутрин вместо баници, едно омлетче/яйца на очи. По-евтинко и по-вкусно :)
И хората, които ядат (почти) всяка сутрин банички не (всички) работят за 800-1000лв. Много примери мога дам, ама няма смисъл, просто повечето са мързеливи, вместо да се събудят 30мин. по-рано и да хапнат нещо здравословно предпочитат да спят/мързелуват.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от damian2112 » 13 Мар 2022, 10:34

Те нещата може би са свързани. Реших да пробвам кето начина на живот, че доста съм качил килцата, спрях пиенето, и имам страшно много енергия, в сравнение с преди, когато “спазвах” традиционния начин на хранене в България - ядене поне три пъти дневно, много тесто, ориз и картофи и т.н. Сега спазвам 16/8 фаст, пия бронирано кафе, ям сланина и се чувствам прекрасно физически и ментално, наспивам се за по-кратко време, и не на последно място, свалих 8 кила за месец и нещо :)

За хубаво месо препоръчвам и ферма “Шопар, бик и щука” - идват на съботния фермерски пазар на Римската стена в София. Напоследък в Ливади има само телешко, свинското изчезна заради някакви регулации за бройката прасета, които могат да отглеждат.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от slatanic » 13 Мар 2022, 13:01

Преди малко си накупувах разни работи и вивендата и да споделя,че само там все още купувам кренвирши дето не са на принципа око от прилеп,крак от жаба и щипка стрит на прах паяк. :ok:
А и бутчета пилешки са докарали от българските на 7.90,че много време имаше само царевични и доста мазно пускат,а жената не им се кефи на тая работа.
Пък и са на цена около х2. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от streetz » 13 Мар 2022, 13:15

slatanic написа:само там все още купувам кренвирши дето не са на принципа око от прилеп,крак от жаба и щипка стрит на прах паяк.

Блажени са вярващите и тяхно е царството небесно ;)
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от slatanic » 13 Мар 2022, 13:42

Амин да го ева. :ok:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от MapkoB » 13 Мар 2022, 22:01

Аз пък ще ви кажа, че доста хора, включително и такива със стабилни доходи, ядат "боклуци", не защото само за това имат пари, нито пък заради стрес, а просто защото така са свикнали. Това са яли бабите и дядовците им, това са яли родителите им, така са яли и те от деца. И ако интересите ти не са насочени към "здравословно" хранене, тренировки и т.н., а не ти се е наложило да преразгледаш навиците си поради здравословен проблем или някаква друга причина, ти просто живееш по начина, по който си свикнал. Пример - баща ми. Може да си позволи да закусва, обядва и вечеря с каквито "био" храни си помислите, държи едни и същи килограми от казармата (ок. 85 на 185см), няма здравословни проблеми (да ми е жив и здрав), най-далечното нещо е от мързелив човек. И пак си обича баничката с айран. Кой има право да му каже, че това е гнусна храна?
Слагам боклуци и здравословно в кавички, защото тези неща са твърде субективни и няма единствена универсална рецепта за "здраве".

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от TNT » 14 Мар 2022, 9:34

Не пипайте баничката с боза, ей :mhihi:

MapkoB написа: Това са яли бабите и дядовците им, това са яли родителите им, така са яли и те от деца.

Факт. Като отидем при родителите на приятелката, за закуска майка й буквално не знае как да сготви нещо здравословно. Принцеска с кашкавал и колбас е най-здравословното. Пържени филии, мекици, бухтички, банички, соленки... Никога не съм закусвал (тука от форума разбрах, че правя фастинг :mhihi: ) и много тежко ми става. Веднъж бях подметнал за нещо по-здравословно и ме питаха "е кво друго" :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от streetz » 14 Мар 2022, 9:45

TNT написа:ме питаха "е кво друго" :mhihi:

И аз това питам :)
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 14 Мар 2022, 9:49

Яйца по панагюрски, кавърма, шкембе чорба, боб със сланина... списъка може да се продължи колкото си искаш :lol:
Все български яденета, в които няма нищо екзотично и вредно.

А олиото е толкова популярно тук щото така са ги учили хората преди. Поствал съм откъс от книга за здравословно хранене от този период където се обяснява колко е по-добре.

п.с. ей го на

Изображение
ИзображениеИзображение
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от kikko » 15 Мар 2022, 15:48

Баничката била "гнусна" храна. :kuku: Боже........ :kuku:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от alekangg » 15 Мар 2022, 16:38

Маргарина е топ био полезна храна, щях да падна .. :bang:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Leon

Последни теми
Facebook