Здравословен живот, или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от drago_pavlov » 24 Ное 2022, 12:42

bum_bum написа:Специално за високоволтовите съоръжения има някакви изисквания при проектиране какво трябва да бъде разстоянието. Може като начало да ги погледнеш тях.

Тези съм ги проверявал преди 5-6 години по друг повод и бяха между 7 и 13 метра от двете страни за различните далекопроводи.
По тоя параграф не мога да ги закачам енергото понеже дворът е голям и къщата е на 30 метра от трафопоста и далекопровода...

А в някои от новите жилищни блокове трафопостът е на партера, отгоре над него са жилищни етажи... И най-вероятно е законно.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Nickelback » 24 Ное 2022, 13:32

drago_pavlov написа:къщата е на 30 метра от трафопоста и далекопровода...

Аз лично, не бих се притеснявал чак :yes: Но на пречи да се опиташ да им поискаш някаква компенсация, или да се направиш на притеснен по някакъв начин :ok:

Първо да кажа, че изобщо нямам намерение да споря, или пък визирам някого конкретно :yes: Аз съм много далеч от билогия, химия, биохимия, физиология и т.н, и не съм чел изследвания на тема как влияят нискочестотни (макар и доста силови) електромагнитни полета на макроорганизми :dunno: Обикновено, ако зачета някое подобно изследване, гледам да си го сведа до моя си "познавателен багаж" откъм познания, опит и логика, за да взема решение дали е адекватно или не. Ако не мога да взема решение, просто си имам "едно на ум" ;) Последното, което гледам кой е източника на изследването - не ги следя тия неща, не ми е интерено и нямам време :dunno: Та в тая връзка от физична гледна точка (това е по-близо до мен :ok:), дори и тоците в трафопоста да са десетки хиляди ампери на нисковолтовата страна, и стотици на високоволтовата, то ми се струва, че си твърде далеч от него, за да имаш притеснения :yes: За притеснение би бил човек, който ежедневно влиза/е в непосредствена близост в/до трафопоста. Да не говорим за човек, който има импланти, пейсмейкъри, на някаква електролитна диета е ( :mhihi:) и т.н. Изобщо колкото повече електропроводими неща имаш в/около себе си и си в непосредствена близост до силовите проводници, толкова по опасно е за теб. Било то просто диполи (метални пръчки, игли, кламери, карфици, фиби :mhihi: ) или контури (ръчни часовници, ланци, гривни, телесни електролити :mhihi: и т.н.). В крайщата на първото ще се индуцира ЕДН, което би обусловило ток по разните електролите по/вътре в теб, второто (мама мия :ok:) би обусловило ток в самото себе си, който би могъл да те сгрее стабилно :ok: И тук идва момента - в каква степен точно :dunno: Ами както знаем - зависи от квадрата на разстояниято :) Та всеки може да си сметне и да си прецени при 30 метра дали е опасно :)

Сещам се и за още нещо. Не съм запознат дали би имало честа комутация (падат защити, често го изключват remotely и т.н.). Ако да, то това би довело до чести преходни процеси породени неизбежната индуктивност на проводници и т.н. По-просто казано би имало условие за рязко повишаване на напрежението (индукция) в определени "точки" в трафопоста. Която рязкост и размах обуславя, електромагнитни смущения със сериозен интензитет и доста широк спектър :dunno: Разбира се има разни компенсатори, искрогасители и т.н, но... - да се има предвид, особено за електронни устройства :yes:

Давам ти фундаментална логика, нямам време да гуглирам и да споря с гугъл, ако някой искак да цели това. Гледам да не се обаждам като не разбирам нещо, а ако го разбирам малко от малко - търся обоснована логика. Просто си гледам от моя скромен фундамент :yes:

Така както търсех логиката 'щооо 5G-то е по-опасното от 3G-то, ама нещо умрЕ темата, откакто попитах за биймформинга :mhihi: И последно питАх, 'щооо Rimac пада по очи след 400, като сложих една елементарна формулка, п'а ми казаха, че нЕкой 'ора са последна инстанция и да не търся логика, та не знам дали е адекватен аргумент това, и дали има смисъл човек да продължава да търси логика :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от TNT » 24 Ное 2022, 13:45

Nickelback написа:Аз лично, не бих се притеснявал чак :yes: Но на пречи да се опиташ да им поискаш някаква компенсация, или да се направиш на притеснен по някакъв начин :ok:

Някой от мобилните оператори преди доста години беше дал оферта на приятел, за къщата им на село, да слагат в двора мобилни клетки. Даваха 500лв/месец, което тогава беше... два двустайни под наем в Пловдив. От тази гледна точка може и да изкопчиш някой лев :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 24 Ное 2022, 14:05

Nickelback написа:
drago_pavlov написа:Изобщо колкото повече електропроводими неща имаш в/около себе си


То около 50% от това, което сме е вода и без да носим нещо в себе си.

При мен основното притеснение е, че медицината не е като твоята наука. При теб 2+2 е винаги 4.

В медицината всичко е "може би". Зачети се във всички изследвания, които си гледал за 5г, за електромагнитен смог и радиация и каквото още се сетиш. Хващам се на бас, че в нито едно от тях няма да намериш твърдо казано "5г е опасно или безопасно". Казва се, че е "може би опасно или безопасно" или "няма данни за опасност".

И вече след като всичко е "може би безопасно" аз започвам да се чудя защо имаме всичките тия проблеми.

Едно от полетата на което електромагнитната радиация най-силно влияе е малките човечета долу в дисагите. Едно време като бях 9-10-ти клас само да погледнеш някоя по-настойчиво и беше вече бременна. Кажи-речи всичките ми съученици и съученички браха ядове. Сега се млатят по половин година и нищо.. Не, че няма и много други фактори, но просто поле за размисъл.

Другото е тестостерона. Колко от вас, особено над 30 са си пускали пълен профил полови хормони? Предполагам почти никой. По статистиките от разни изследвания, които гледам от време на време нещата не са никак добре. Повечето мъже между 30 и 40 вече се крепят само на воля и желание. Основната физическа причина да си мъж вече я няма.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от ildivvy » 24 Ное 2022, 15:01

Опаковайте трафа с тенекия, като на Кристо сградите, и нещата ще се подредят!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Nickelback » 24 Ное 2022, 17:16

bum_bum написа:
Nickelback написа:Изобщо колкото повече електропроводими неща имаш в/около себе си

То около 50% от това, което сме е вода и без да носим нещо в себе си.

Да, така е, просто се чудя как едно 50Hz-ово, сравнително хомогенно, електромагнитно поле, от 30 метра, може да ти направи нещо. Според мен - не може :dunno:

bum_bum написа:При мен основното притеснение е, че медицината не е като твоята наука. При теб 2+2 е винаги 4.

Така е, затова и аз не ги харесвам тия науки и не ме влекат, защото няма конкретика :ok: А всъщност те самите се базират на по-фундаменталните такива - физика и математика... дори химията се движи от физиката :mhihi: :ok: Ще дойде някога момент дето цяло едно човешко тяло ще може да бъде моделирано, симулирано, емулирано и обследвано. До най-малкия детайл. След 1000, след 5000 години, вероятно, някога ще се случи :) Тогава чак би станало ясно, днешната медицина дали е била права :yes: Подобно на това как в днешно време за всеки един процесор от десетки милиарди транзистори, още преди да бъде пуснат на пазара, той бива моделиран, после симулиран, после валидиран и чааак най-накрая (евентуално) произведен :yes:

bum_bum написа:В медицината всичко е "може би". Зачети се във всички изследвания, които си гледал за 5г, за електромагнитен смог и радиация и каквото още се сетиш. Хващам се на бас, че в нито едно от тях няма да намериш твърдо казано "5г е опасно или безопасно". Казва се, че е "може би опасно или безопасно" или "няма данни за опасност".

Това ѝ е проблема, че тя самата не може ясно да разграничи, и постави обекта на изследване/статистика в идеални изолирани условия за провеждане даден експеримент. Да ти дам пример, понеже точно от известно време насам се занимавам с медицински устройства. За едно от устройствата ни мениджмънта имаше съмнения, че не мери правилно температурата на човешкото тяло. А това му е една от основните задачи. Да мери изключително точно температурата на човешката кожа :idea: Обвиняват (ми) софтуера, за което :mhihi: А аз като съм убеден в правотата си, съм не на 100 ами на 1000% убеден. Тествали го в Microclimate фурна страшна някаква, да си еб* майката за колко там мЕльони пари, не, та не, мерело със закъснение температурата от по няколко десетки секунди, и давало грешка от по 1-2 градуса. Ужас :shock:
Викам им, пичове, затварянето на едно ЦЯЛО устройство във фурна за шоково тестване на материали не е адекватен тест! Устройството е предназначено за контакт с човешка кожа, а не да го пържите във фурна! Променяте му режимите на аналоговите вериги, всичко около сензора има температурна инерция, напича се, после топлоотдава колкото си иска, охлаждате го, после трудно го сгрявате, и сензора в непосредствено съседство мери грешно. Не, та не!

НервирАх им се на тъпотията и си сътворих една постановка с един елемент на Пелтие, с един H-bridge и една ESP32-ка. Направих си PID контролерче и си направих термостат-Слънце! Регулирам си от -9 до +110 градуса с точност 1 градус със скорост на нарастване 1 градус в секунда! А бе постановка чудна! Слагам наШто устройство на плочата на Пелтието, бре, очаквано, всичко си работи, нЕма инерция, нЕма неточности! Направих и разни други експеримети, за да докажа и че хардуера на колегата си е съвсем адекватрен и проблема е чисто теермодинамичен, а има и проблем с фурната. Правя презентация 60 страници. Пращам. Шах и паника, най-накрая вденаха за какво става въпрос :ok:

Сега съм ги накарал да не ползват хардуера и софтуера на това устройво, а просто да вкарат една термодвойка на мястото на оригиналния сензор, като по този начин, с външен измервателен уред ще могат да свалят директно как се променя температурата в тая точка именно, а не да обвиняват моя софтуер :ok:

За к'во го пиша това? :dunno:
Ами за да кажа, че с последната ми молба към тях, все едно съм поискал да отрежат главата, че и да махнат тялото, на един пациент, който се оплаква, че не усеща добре температурните промени с пръста си. Та съм препоръчал да вземат само дебелата кожа на тоя му пръст, наред с ръкавицата, която той си слага, и да мушнат в тая кожа, обезкожения пръст на друг един човек, който е много добър в усещанията :mhihi: Нещо невъзможно за съвременната медицина да изпълни, и съответно да докаже с абсолютно нулеви съмнения, че еди кое си заболяване е в резултат на само и единствено на еди какво си там външно влияние.

bum_bum написа:Едно от полетата на което електромагнитната радиация най-силно влияе е малките човечета долу в дисагите.

Разбирам ти наблюденията, но това не значи, че еди какво си, задължително се дължи единствено и само (или пък в конкретна степен) на еди що си :dunno:

Дай да говорим конкретно - доколкото те разбирам теб те притеснява, че нагряването породено от радиацията бъзика малките човечета? Или, че малкото човече, или нещо около него, става дипол и индуцира ЕДН, протичат разни токове през телесните електролити и се променят разни хормони? Или кое точно на радиацията? Чисто физически не ти разбирам хипотезата.
Според мен са твърде пренебрежими тези явления, защото са вероятно от порядъка на микроватове и микроволтове в един дом подобни влияния от изброените, и поне пак в медицински изследвания съм чел, че не са опасни. Или пък са опасни :dunno: Питам от любопитство без да се заяждам за евентуално физическо въздействие, за което не знам/не съм се сетил :yes:
Последна промяна Nickelback на 24 Ное 2022, 17:34, променена общо 1 път
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Anthony_J » 24 Ное 2022, 17:33

Ако прочетете за радона и какво причинява, съвсем ще се притесните :) А доста малко сгради се строят с радонова защита у нас, пък и тя трае май само до време.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от TNT » 24 Ное 2022, 17:36

Скоро четох една теория, че поради подобренията в медицината, доста не толкова здрави хора... успяват да създадат потомство. С всякакви проблеми. Просто преди не са можели да се размножат. Реално няма никакви данни за това колко се е променило, по никакъв начин не може да бъде измерено и си остава просто теория. Но пък има логика за доста от съвременните здравословни проблеми. Аз съм на мнение, че е сложна комбинация от много неща. Ген, храна, начин на живот, стрес и т.н.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 24 Ное 2022, 17:57

Що па да не може да бъде измерено ? Нали има статистика за детска смъртност раждания причини за смъртноста и т.н В Европа поне 200 години назад се водят тия неща доста преди да е имало изобщо кьорава жица и радиовълна . Даже да е вредно когато е в малки дози човек се приспособява и свиква . С много по вредни неща се сблъскваме от електромагнитите полета . Когато е силно обаче електромагнитното поле направо си унищожава организма . Преди години имах един познат едното му око беше обърнато настрани от силно електромагнитно поле , докато работи в 10 киловолта траф става късо и от електромагнитното поле му се измества окото . Синхронизацията на двете очи става в мозъка , електромагнитното поле му уврежда мозъка точно зрителния център . Тука да вметна една интересна подробност , много деца правят тоя пунт да си събират двете очи в центъра . Любопитното е че това също нарушава точно тази синхронизация на очите в мозъка и може някой път да си останете така със събрани очи ако практикувате тая работа често . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Don_Diego » 25 Ное 2022, 17:44

Jordana написа:Тука да вметна една интересна подробност , много деца правят тоя пунт да си събират двете очи в центъра . Любопитното е че това също нарушава точно тази синхронизация на очите в мозъка и може някой път да си останете така със събрани очи ако практикувате тая работа често . :mhihi:


:OT: Като дете бях цар на това, буквално бях като хамелеоните - всяко око го движех поотделно.... :mhihi:
Нашите само чакаха да "изправя образа" и отваряха шамарената фабрика...колко бой изядох докато се отуча от тия номера :oops: :help: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 25 Ное 2022, 19:16

Nickelback написа:....


Смятам, че достатъчно добре се знаем, за да знаеш, че херцове, волтове, битове и т.н. не ми говорят нищо. Та наистина нямам представа тия 50 херца дали са проблем или не. :mhihi:

Съвременната медицина, колкото и напреднала да е едва ли знае и няколко процента от истината за това как точно работи човешкото тяло. Ако вземеш за пример един най-прост апендикс. Дълго време той е смятан за някакъв излишен израстък за който еволюцията все още не се е погрижила. И едва в последно време се заговори за това, че той всъщност е по-скоро резервоар за микробиома и има изключително важна роля за него. А от там и за имунната и нервната система.

Проблема с електромагнитното замърсяване е, че няма достатъчно изследвания, които да са направени безпристрастно. Това нещо все някой трябва да го плати. А едно двойно сляпо рандомизирано изследване с добра представителност иска много пари. Компаниите нямат някакъв значим интерес да се рови толкова надълбоко. Нито някой друг иска да харчи пари за нещо, което не го вълнува.

Иначе в учЕните не търси много логика. Има много неща, които са подкрепени от науката, но изглеждат смешно дори в очите на лаик. Има един известен академик- Аничков, смятан за най-добрия руски патолог. Той е автор на теорията за атеросклерозата. За да я докаже хваша една камара зайци и започва да ги тъпче с животински мазнини. В резултат всичките измират от сърдечно-съдови деформации. Какво доказва това, че животинските мазнини ще ти докарат инфаркт или че заека просто не бива да яде сланина?

Та и повечето съвременни изследвания са основани на същия принцип. Има една камара изследвания върху плъхове с абсурджни параметри.

За човечетата аз не се притеснявам, каквото има за вършене вече съм го свършил. :mhihi:

Иначе ето тук метаанализ. Този тип изследвания са най-ценни, защото обхващат резултатите от повече предишни такива.

https://www.sciencedirect.com/science/a ... via%3Dihub

Тук е едно друго изолирано изследване.

http://ccf.org/reproductiveresearchcent ... doc239.pdf

Има и много други изследвания, които показват потенциална връзка между EMF и влошени показатели на половите хормони, гонадна функция и феталното развитие. Неслучайно споменах по-нагоре тестостерона и смятам, че всеки над 30 би следвало да го държи под око, щото замине ли е кофти. И еректилната функция е най-малкия от всичките проблеми. Там причината може и да е психологическа.

Давам ги просто за пример и знам, че подобни "доказателства" могат да се намерят и в двете посоки. И понеже не се считам за достатъчно умен за да мога да преценя дали има или няма проблем предпочитам да огранича потенциалните вреди, доколкото е възможно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 25 Ное 2022, 19:28

Що се отнася до дисагите пълна утопия е да се лежи на това ухо че всичко идва от храна и радиация . Мъжете просто не отчитат факта че са жертва на бактериални и вирусни инфекции които нямат нищо общо с околната среда . Тоя простамол уно не случайно го рекламират постоянно . Има един куп фактори които скапват половата потентност на съвременния мъж и електромагнитните вълни са последното за което може да се притеснявате . Да , вероятно има някои професии които са близо до мощно техногенно излъчване но това са единици .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 25 Ное 2022, 19:47

Е ако не внимаваш къде го завираш е ясно, че може да очакваш някои последствия :mhihi:

Заседяването също ги мори яко заради повишената температура.

Иначе аз говорех за хормоналния профил, който на 90% е от храна и начин на живот.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Е.Димитров » 26 Ное 2022, 10:27

:OT:
Айде сега парадокс!
Обяснявате, че върха на еволюцията е да отидете на запад у щатите, Германия и тн и плюете изостаналата Русия с необятните и места, където нали било изостанало, скапано и въобще мизерия.
Ми не може и онуй до края и такова в рая.
Именно в този така наречен "мизерен" край на света са най-чистите реки, храна, няма излъчвания, радиация, въздуха е уникален!
Та ей ти парадокс дейва!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от cod-cdbp » 26 Ное 2022, 11:14

Taя работа с 5 гигахерцовия диапазон я изпитах на свой гръб, благодарение на домашния рутер - откакто му спрях безжичната мрежа доста проблеми, които влачех г/д откакто го купих отшумяха.
Но както се казва напоследък - всеки сам си преценя :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook