Здравословен живот, или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от spower » 11 Авг 2021, 10:07

Последните години все повече внимание обръщам на здравословния начин на живот. Като започнем от храненето и стигнем до движението.
От година спрях да ходя на фитнес и си инсталирах в подземния паркинг лост за набиране, стойки за кофички, направих скрипец, стойки за клекове и лежанка. Купих тежести прав и крив лост с дъмбели. Като е хладно времето тренирам там със синът ми и жена ми до преди да забременее почти всеки ден. На последък сутрин преди работа ходя на лостове (стрийт фитнес) тренирам по 30-40 мин. Използвам ластици и ТРХ понякога с цел разнообразие. До преди година се чудех как ще се разделя с модрните фитнес уреди, днес въпреки безплатните месеци, които ми предложиха кракът ми не стъпи в зала.... Сам се учудвам от промяната. За справка последните 20г. тренирах силово във фитнес. Някак си започнах да не виждам смисъл от всичкото това натоварване и реших да променя малко стереотипа на живот. Карам и колело много. Харесва ми и не се натоварвам с трафика по улиците. Сега в жегите само с мотора обикалям.
Избягвам сладки храни и солта, не пия никакъв алкохол от години. Цигари и наркотици никога не съм употребявал.
Направих си You Tube канал за фитнес начин на живот и то ултра лайт за обокновенните хора, не търсещите мускулно развитие и прочие.

Ето даже и последният ми клип от морето преди седмица, където имаше за моя радост площадка с лостовею: https://www.youtube.com/watch?v=8P5ewuO ... x=17&t=64s
Идеята ми на този начин на живот, тъй като вече съм почти на 42 г. е да бъда в добра форма и по-дълго време да мога да прекарвам в забавления и спорт с децата ми.
Приоритетите с годините се променят :) Природата все повече започва да ми липсва и при всяка възможност я търся: разходки, колело из праковете на София, риболов, а зимата ски.
Бъдете здрави и активни, пък каквото Бог ни е отредил :driving:
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от vixx » 12 Авг 2021, 18:58

Bogat-Beden написа:Не знам дали друг има такъв джендър проблем.
Бръсна се и зимата под мишниците, но особено лятото ми се възпаляват потни жлези..
Ползвам стикчета, от месец близо едно като вакса от ДМ, без вредни субстанции уж, много бях доволен, ама се почна пак..

Същата работа + направление за хирург. Минах на тример и вече не се бръсна. Имал съм няколко малки възпаления, но нищо подобно на онова, заради което получих направлението.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 12 Авг 2021, 19:34

spower написа:Бъдете здрави и активни, пък каквото Бог ни е отредил :driving:


Начинът на живот не ти гарантира, че ще надживееш диванения картоф, а по-скоро, че ще имаш нормален живот когато на него вече му сменят памперсите.

Вдигай по-яко, че ако това на бицепсовото от 2015-та си ти бая си омачкал пижамата за тия 6 години :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от b_u_b_o » 12 Авг 2021, 23:01

vixx написа:
Bogat-Beden написа:Не знам дали друг има такъв джендър проблем.
Бръсна се и зимата под мишниците, но особено лятото ми се възпаляват потни жлези..
Ползвам стикчета, от месец близо едно като вакса от ДМ, без вредни субстанции уж, много бях доволен, ама се почна пак..

Същата работа + направление за хирург. Минах на тример и вече не се бръсна. Имал съм няколко малки възпаления, но нищо подобно на онова, заради което получих направлението.
Лесното решение на тоя проблем е лазера. 6 процедури за по 20-30лв и ти решава проблема с космите под мишниците за години напред. И после само трябва след няколко години да направиш пак 2-3. Може да не изчезнат на 100%, но толкова ще изтънеят и уредеят, че едно минаване с бръзначка или тример на месец ще ти е достатъчно.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от c04 » 12 Авг 2021, 23:48

b_u_b_o написа:
vixx написа:
Bogat-Beden написа:Не знам дали друг има такъв джендър проблем.
Бръсна се и зимата под мишниците, но особено лятото ми се възпаляват потни жлези..
Ползвам стикчета, от месец близо едно като вакса от ДМ, без вредни субстанции уж, много бях доволен, ама се почна пак..

Същата работа + направление за хирург. Минах на тример и вече не се бръсна. Имал съм няколко малки възпаления, но нищо подобно на онова, заради което получих направлението.
Лесното решение на тоя проблем е лазера. 6 процедури за по 20-30лв и ти решава проблема с космите под мишниците за години напред. И после само трябва след няколко години да направиш пак 2-3. Може да не изчезнат на 100%, но толкова ще изтънеят и уредеят, че едно минаване с бръзначка или тример на месец ще ти е достатъчно.

Бе на 2-3 седмици ги минавам с тримера на 3мм, не бръсна до 0 никогаж и всичко точно. Па и съвсем гладко избръснато нещо да не ми харесва изобщо.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Bogat-Beden » 12 Авг 2021, 23:50

А мазила срещу изпотяване слагате ли?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от c04 » 13 Авг 2021, 9:06

Bogat-Beden написа:А мазила срещу изпотяване слагате ли?

Аз не

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от b_u_b_o » 13 Авг 2021, 9:55

Bogat-Beden написа:А мазила срещу изпотяване слагате ли?


За мен лично химията против изпотяване е голяма гнус, хич не е добре за потните жлези. Трябва ти дезодорант който да предотвратява развитието на бактерии в потта, а не такъв който те държи сух. Защото потта всъщност сама по себе си не мирише(с някой изключения когато си ял определени храни), започва да мирише защото тая при влага и температура развива за много кратко време бактерии. А работата на дезодоранта е да не им дава това да стане.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от vicho » 13 Авг 2021, 10:37

Bogat-Beden написа:А мазила срещу изпотяване слагате ли?


течни нивеа...

като ходя в офиса, всеки ден...

вкъщи - пропускам чат-пат

никога не съм имал проблеми с мишенцата, бръсначката играе когато ще сме по бански... :D
You said: "Time will change!" What if it changes you?


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Bogat-Beden » 13 Авг 2021, 11:22

C04, вероятно се потиш малко.
Аз трябва да си мия под мишниците със сапун поне 4 пъти дневно, най-шантавото е, че се потя отдясно двойно повече..
Бубо, прав си принципно, ама какво да слагам?
Вичо, явно си млад :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от zAcK » 14 Авг 2021, 22:45

bum_bum написа:
zAcK написа:Да ви попитам, къде в София може да се намери дива риба? Не отглеждана в садки и т.н.
Нещо напоследък хич не са ми вкусни тия риби отглежданите :idea: Не, че ям често, ама голяма гнус се продава навсякъде.
Някой знае ли откъде може да се купи уловена риба, или ще трябва да си я хващам сам :?: :conf: :mhihi:


Метро е най-големия вносител на риба в България. А иначе на всяка опаковка и по веригите си пише метода на улов и отглеждане.


Един приятел днес ми обясняваше, че най-добре да ходя за риба в събота сутрин в Метро. Тогава имало най-голям избор и уж тогава зареждали рибата :?:

Иначе днес на Раковска почти до Славейков намерих ципура и лаврак, ужким диви, с доста прилични размери :ok: :bchug:
Имаха и едрички фагри и т.н. Вероятно ги носят от Гърция.

P.S. Преди ходех доста често да риболовствам, ама последните 2-3 години хич нямам време, иначе мога да карам и на костури, сом, черна мряна и т.н., ама :help:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Don_Diego » 15 Авг 2021, 0:01

FishFish Shop над Фантастико на кръговото при Драгалевци :yes: Супер прясна и доста разнообразна риба, понеже имат и 2 ресторанта зареждат доста често, не рядко шеф готвача от ресторанта ходи да избира рибите. Жълтопер тон взимат на цели риби и си я филетират сами
Могат и да ти я сготвят ако не знаеш как
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от alekangg » 15 Авг 2021, 17:17

Колко пари се харчи този тон?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от damian2112 » 17 Авг 2021, 15:56

zAcK написа:
bum_bum написа:
zAcK написа:Да ви попитам, къде в София може да се намери дива риба? Не отглеждана в садки и т.н.
Нещо напоследък хич не са ми вкусни тия риби отглежданите :idea: Не, че ям често, ама голяма гнус се продава навсякъде.
Някой знае ли откъде може да се купи уловена риба, или ще трябва да си я хващам сам :?: :conf: :mhihi:


Метро е най-големия вносител на риба в България. А иначе на всяка опаковка и по веригите си пише метода на улов и отглеждане.


Един приятел днес ми обясняваше, че най-добре да ходя за риба в събота сутрин в Метро. Тогава имало най-голям избор и уж тогава зареждали рибата :?:

Иначе днес на Раковска почти до Славейков намерих ципура и лаврак, ужким диви, с доста прилични размери :ok: :bchug:
Имаха и едрички фагри и т.н. Вероятно ги носят от Гърция.

P.S. Преди ходех доста често да риболовствам, ама последните 2-3 години хич нямам време, иначе мога да карам и на костури, сом, черна мряна и т.н., ама :help:


Солунска риба, на кръстовището на Св. Наум и Дж. Баучер - зареждат директно от солунските тържища, но и цените на дивите риби са си гръцки - лаврак, ципура 40лв/кг, фагри 60лв/кг, има всеки път разни екзотики дето трудно се намират другаде, като Джон Дори, скорпид, морска лястовица...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 17 Авг 2021, 18:01

Редовно зареждам от там с гаврос. А понеже темата е "здравословна", то е редно да се отбележи, че едрата хищна риба не е такава :confused:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook