УВО 87!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 16.05.2008
Пол: Мъж

Re: УВО 87!

Мнение от Mephistofel » 03 Окт 2017, 10:47

УВО'01, Национална служба "ЖандарМизерия" - първо Кърджали, после София/Врана. За Дици и Злия мога да говоря с часове. :mrgreen:
"Дайте ми шест реда,написани от най-честния човек и аз ще намеря в тях за какво да го обеся!" Кардинал Ришельо

http://www.wartime.bg
http://www.facebook.com/wartime.bg
http://www.muzikant.org/
Tribute to Ronnie James Dio -"Rainbow In The Dark" http://www.youtube.com/watch?v=2rIKJI30xu4

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: УВО 87!

Мнение от plradev » 03 Окт 2017, 11:29

Mephistofel написа:УВО'01, Национална служба "ЖандарМизерия" - първо Кърджали, после София/Врана. За Дици и Злия мога да говоря с часове. :mrgreen:

Остави,имаш желание ! ....... 2685 обиколки на чешмата :mhihi:
Заеби не разказвай нищо,че ще се приеме за проява на лош вкус и комплексарщина :lol:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: УВО 87!

Мнение от Borymeckata » 03 Окт 2017, 13:57

Аз съм бил кашик в Черния полк, но не си спомням чак такива ужасни извращения с новобранците. Имаше гонка и чанч, това е ясно, имало е побоища, и пиянски изпълнения, но никой не е пострадал фатално. Напъвам се да си спомня кога аз самият съм издействал някое бомбе и съм се изгаврил с него... :dunno: :dunno: Пращал съм ги за въглища и да запалят печката, но това не може да мине за извращение. Месеци наред се мъчих да науча един циганин, като го поздравя: "Здравей, Симеонов!" да отговаря: "Уволнение за вас, другарю старшина!" (бях фазан зам. к-р на МСР). Ама тъпият циганин така и не успя да запомни тази сакрална фраза, въпреки че полагаше неимоверни усилия (трябва да му се признае).
Excellent! Steven is my name!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: УВО 87!

Мнение от vld » 03 Окт 2017, 15:01

plradev написа:
Mephistofel написа:УВО'01, Национална служба "ЖандарМизерия" - първо Кърджали, после София/Врана. За Дици и Злия мога да говоря с часове. :mrgreen:

Остави,имаш желание ! ....... 2685 обиколки на чешмата :mhihi:
Заеби не разказвай нищо,че ще се приеме за проява на лош вкус и комплексарщина :lol:


Да шашав беше дици, ама като му отдадеш чест по устав и ти дава 5-10 дена отпуска за добър ден :lalala:
И понеже чина му беше по висок от на повечето искат не искат дават ти я( за ротните командири става въпрос ).
Аз имам една награда такава не от него, от друг полковник от щаба :yes:
Един от старите ме отвори, че много се кефят, каза ми стягаш се (не с провиснали гащи и колан) набиваш му крак и го поздравяваш и 80% си с награда и си беше така.
Иначе и аз съм получавал 8975463874 обиколки на кошчето.... :mhihi: щото не съм го видял и съм си метнал цигарата в краката му докато минава зад гърба ми.
Хубавото беше, че сед 10 минути минава пак и те освобождава, стига да не забрави де, щото и такива случаи имаше...
Тоя образ на големи празници пускаше цялата си рота отпуск, буквално, и слагаше 2-3 ленти на ръкава дежеурен по рота, дежурен по поделение и дневален и те така.
На мен ротен и зам ротен ми бяха чернокрилия паток и отровния :mhihi:
А злия редовно ни водеше ученията, марш на скок до Герман и обратно 16км., копелето тичаше повече от нас, ама зверски повече, имахме лекоатлети, гимнастици ей няма стигане и умора тоя :kuku:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: УВО 87!

Мнение от steeN » 03 Окт 2017, 15:07

BMW_POWER написа:
steeN написа:
bum_bum написа:Натискаш отгоре бутоните на вилката но не напълно за да прекъсне връзката, а някъде до средата.


Просто се е излизало с 1ца на външна. Аналоговите телефони като набират правят точно това... "затварят" линията толкова пъти колкото е цифрата :D Просто трябва да се прекъсва бързо, защото централата следи за прекъсвания с определена дължина. Смятай ако бях изкарал казарма какви неща щях да зная :mhihi:


А ако знаеше и морза, за набиране на телефон нямаше да ти трябва и шайба :winky:


Кво общо има морза? Аналоговата централа не разбира морз... Нали точно това обясних, че не ти е необходима шайба за да набереш по аналогов телефон.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: УВО 87!

Мнение от vld » 03 Окт 2017, 15:19

steeN написа:
BMW_POWER написа:
steeN написа:
bum_bum написа:Натискаш отгоре бутоните на вилката но не напълно за да прекъсне връзката, а някъде до средата.


Просто се е излизало с 1ца на външна. Аналоговите телефони като набират правят точно това... "затварят" линията толкова пъти колкото е цифрата :D Просто трябва да се прекъсва бързо, защото централата следи за прекъсвания с определена дължина. Смятай ако бях изкарал казарма какви неща щях да зная :mhihi:


А ако знаеше и морза, за набиране на телефон нямаше да ти трябва и шайба :winky:


Кво общо има морза? Аналоговата централа не разбира морз... Нали точно това обясних, че не ти е необходима шайба за да набереш по аналогов телефон.

Ти явно не схващаш кога един човек сее майтапи :idea:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: УВО 87!

Мнение от BMW_POWER » 04 Окт 2017, 0:28

vld написа:
steeN написа:
BMW_POWER написа:
steeN написа:
bum_bum написа:Натискаш отгоре бутоните на вилката но не напълно за да прекъсне връзката, а някъде до средата.


Просто се е излизало с 1ца на външна. Аналоговите телефони като набират правят точно това... "затварят" линията толкова пъти колкото е цифрата :D Просто трябва да се прекъсва бързо, защото централата следи за прекъсвания с определена дължина. Смятай ако бях изкарал казарма какви неща щях да зная :mhihi:


А ако знаеше и морза, за набиране на телефон нямаше да ти трябва и шайба :winky:


Кво общо има морза? Аналоговата централа не разбира морз... Нали точно това обясних, че не ти е необходима шайба за да набереш по аналогов телефон.

Ти явно не схващаш кога един човек сее майтапи :idea:


Не е майтап. Въртенето на шайбата изпраща ел сигнал към централата. Като "чукнеш" веднъж вилката (без да задържаш), това отговаря на цифрата 1. Два пъти на 2, три пъти на 3 и т.н. Една две секунди между "чукванията" и с вилката практически набираш телефонен номер. Не винаги се получава от първия път, но с практиката се усъвършенстваш. Пък и в казармата свободно време бол.

Преди няколко години направих ФБ страница на поделението, в което служих втората година (бях фазан). Вече сме над 200 човека, по-голямата част са служили там. Има и бивши офицери вътре.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: УВО 87!

Мнение от steeN » 04 Окт 2017, 1:15

Нали това съм написал точно? Не изпраща сигнал, а в същност дава почти на късо (вдига се съпротивлението)... така централата разбира и че си вдигнал като ти звънят. Не само Steve Jobs е хаквал телефони като е бил ученик :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: УВО 87!

Мнение от BMW_POWER » 04 Окт 2017, 3:52

Тия, дето знаехме морз по-лесно се справяхме с "набирането". Бях докарал 120 знака приемане и предаване. Не взех първи клас, защото вместо на изпит, отидохме да гледаме мач

https://www.youtube.com/watch?v=B4NCWC_upbY

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: УВО 87!

Мнение от vld » 04 Окт 2017, 7:26

Аз наистина помислих, че се майтапиш, освен в това, че извърсваш движение с едната ръка друго общо нямат двете наща, та така.
Иначе е нормално някой който се е занимавал с морз да има навик и по добър усет за такъв тип действие. :yes:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: УВО 87!

Мнение от BMW_POWER » 05 Окт 2017, 3:10

Другата гяволия бяха телефоните за междуградски разговори. Работеха с 20 и 50ст. Набираш и що отсреща вдигнат, имаш 2-3 секунди да пуснеш монетата. После прекъсва. Та набираш дома и като вдигнат говориш бързо. След прекъсването пак набираш, и пак набираш, и пак набираш ...

Какво да кажа за казармата? За ужас на днешни млади, там нямаше козметик, педикюрист, маникюрист и т.н.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: УВО 87!

Мнение от Е.Димитров » 05 Окт 2017, 4:44

Или се пробиваха 5 стотинки, връзваше се тънка връв , поставяше се в уличният телефон и като вдигнат отсреща се оставяше стотинката да потъне малко , колкото да отчете и после дърпаш конеца и си гоеориш ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: УВО 87!

Мнение от Borymeckata » 05 Окт 2017, 7:11

BMW_POWER написа:Какво да кажа за казармата? За ужас на днешни млади, там нямаше козметик, педикюрист, маникюрист и т.н.

Е, имаше бръснар, ама ти обираше врата "откъм челото", демек - стрижеше до кожа.

Спомних си, че в спалното на всяка рота имаше "легло на Патрона" - едно легло на видно място, винаги стоеше перфектно оправено и беше наречено на някаква известна личност, "патрон" на ротата. Обикновено на това легло се правеше "център" - там се изсипваше всичкото ядене след свиждането и се ядеше на корем... При вас имаше ли такава простотия? Спомних си също, че имаше "димитровска стая", с грамофон, телевизор и други екстри. Понякога там гледахме новини, мачове или слушахме музика.

Спомням си и друг ритуал - в спалното на ротата имаше една синя крушка, която трябваше да свети цяла нощ, нещо като аварийно осветление. Обаче при лягане, новобранците се строяваха, пееха някаква приспивна песен и един отвиваше синята крушка от фасонката. Това се наричаше "приспиване на педераса", не знам защо...
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: УВО 87!

Мнение от bum_bum » 05 Окт 2017, 10:05

При нас имаше работилница за ремонт на танкове. Имаше там много от тия машини. Наистина страшна изродия са.

95-96-та по някаква причина подарявахме танкове на Македония. Тия на ден отнасяха по една камара танкове към Горна Баня мисля да ги товарят там на влаковете.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: УВО 87!

Мнение от Elesar74 » 05 Окт 2017, 16:20

Запалих КПП-то, докато бях в казармата. Без да искам :oops:
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook