УВО 87!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: УВО 87!

Мнение от DaGa » 14 Юни 2021, 22:32

wladio написа:Една от малкото истински теми, която наистина връща мнооооого спомени.....
Случайно да има уво 2001г, под. 28610,София, суходол
С една година сме се разминали, моето беше 2002 деквмври

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: УВО 87!

Мнение от ildivvy » 15 Юни 2021, 7:33

Borymeckata написа:Ооо, бил си кореняк? За нашите (маришки) кемафи Лонг Корен беше като роден дом, по две седмици изкарваха там, в полеви условия. Иначе 96-та година... вече съм бил забравил, че някога съм служил... :mhihi: :mhihi:


Летния Корен за нашата рота беше над 1 месец! След първата седмица дори не се къпехме...само си миехме ръцете и лицето! Зимния Корен пък бяхме почти месец без някой ден! Там пък забавленията са други... Абе веселба е покрай тези танкове! Полигона и стрелбищата до Казанлък също са доста големи! 'Тюлби'-то... Там беше за нас 'родния дом'! За 1,5г служба съм спал повече под открито небе и на полеви условия, отколкото в спално помещение :mhihi: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: УВО 87!

Мнение от Jordana » 15 Юни 2021, 7:57

Боримечката , на тия снимки времето не ви е пипнало бате :mhihi:
На първата дето се правите на стари кучета , чекай малко да си почеша клавиатурата . Първо за всички тия снимки трябва да знаете хората дето не са ходили казарма че фотоапарат в казармата е забранено , ако се снимаш така както Боримечката си търсиш белята . Без кепета , бойна униформа разбирай ежедневна значи в поделението , кичарата пусната на уволнявка и т.н куп нарушения на устава и воинската дисциплина . Ако съм Ви един ротен 3 непоряда по служба и конфискация на лични вещи :mhihi: Ясно че с тия трикольорчета и сержанските галони сте пред фазанарията , ама все пак .. :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: УВО 87!

Мнение от Borymeckata » 15 Юни 2021, 8:15

Ха-ха, благодаря за оценката, но времето не прощава. Коса почти не е останала, бръчки и тумбаци, очила... Но... старостта е единственият начин да се живее дълго... :mhihi: :mhihi:

Тези снимки в Школата ги правеше един фотограф, който обикаляше и снимаше по желание. Сега ми хрумва, че добър бизнес е правил, при 3500 човека школници. Сигурно е бутал и по нещо на командването, няма как иначе... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: УВО 87!

Мнение от mr_petroff » 20 Юни 2021, 7:06

Е сега ако мога да се върна 1990 г. в Елховският отряд , а после и на граничната застава в Голям Дервент - не се замислям за секунда .Не всеки ще го разбере , но и доста знаят за какво става дума.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: УВО 87!

Мнение от Borymeckata » 25 Сеп 2021, 17:42

Има ли стари кучета? Хайде, че служба НЕ-ОС-ТА-НАААА!

Само отбелязвам, че отново е 25 септември и е време да си спомним Уволнението. Здраве и късмет на всички, служили с оръжие в ръка под знамената!

Сипвам си поредна бира по случая... :bchug:
Excellent! Steven is my name!

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: УВО 87!

Мнение от Top Gun Maverick » 25 Сеп 2021, 18:18

Аз тогава помня влизах някъде, но май към 22-ри. Моето уви е 2002 де. :mhihi: Догодина мисля да ида до Балчик пак да разгледам какво е останало. На шапкарите им се смеехме едно време като ни викаха, че ще се връщаме след време да видим...каквото и да е. Викахме луди ли сте, само веднъж да се махнем от тоя забутан край... :mhihi:
А то какво стана. :ok:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: УВО 87!

Мнение от Borymeckata » 25 Сеп 2021, 18:35

Аз се върнах след 30 година да видя какво е останало от Черния полк в Марица. Разруха и мизерия, дървета растат по плаца... Годините минават, идва друго време, а ние гледаме напред (като Кобрата, след като го пребиха като куче)... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: УВО 87!

Мнение от Jordana » 25 Сеп 2021, 19:59

Поздрав за всички бой скаути , ето такива бяха хората в ония години . Филма е малко украсен но напълно отразява духа на времето . Това бяхме ние , хората родени 1965-1970 година на миналия век ..изчезнал вече вид .
https://www.youtube.com/watch?v=pDvcGIdgJhs
Последна промяна Jordana на 28 Сеп 2021, 7:38, променена общо 2 пъти
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: УВО 87!

Мнение от gromovich » 28 Сеп 2021, 7:30

Добра тема, навяваща добри спомени. И аз тези дни направих 20 години служба :) в армията, а колко ми остават не ми се мисли :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: УВО 87!

Мнение от ka4i » 01 Окт 2021, 20:13

Аз се уволних преди 20 години. 10.01.2001. Първо бя в Плевен до клетвата, след това в свързочно поделение 42820 в Ловеч.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.01.2004
Местоположение: пловдив,кичука,London
Кара: G30d...Q7 2019

Re: УВО 87!

Мнение от badboy21 » 02 Окт 2021, 0:38

Като взех да чета тази тема,и се замислих,видях,че на вчерашната дата преди 20 години съм се уволнил и аз :mhihi: Голямо маршируване беще в новобранския в Плевен :mhihi: ,където местните бекове и тези от ловеч го даваха тарикати :kuku: :mhihi: ,и после в Пловдив службата ми беше от 8 до 5,и всяка вечер нощна градска у нас,и естествено брутален гърч на войниците от горните градове :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: ,и така....Кога минаха 20 години .

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: УВО 87!

Мнение от BMW_POWER » 02 Окт 2021, 4:14

В тази тема само дъртаци ще пишем. Според младите, прекараното време в казармата било единственото, с което можем да се похвалим. Поне това написа един младеж тук, докато чака на опашката за епилация. Може да го откриете с търсачката ...
Та 1984-85 в НШЗО имах много добър приятел. Бяхме дупе и гащи. За съжаление след 85-та се изгубихме. Тъсих го много години. През 2019 попаднах на едни снимки в един американски сайт. Писах до автора, нищо. След шест месеца получих отговор. Не е за вярване, беше той. От тогава се чуваме поне 2-3 пъти седмично на вайбър. Той е от Пазарджик, дошъл 2001г в София, но в диагоналния и край. Ето ни 1985г в Плевен

viber_image_2020-07-22_10-11-40.jpg


Това сме от спално 505.

viber_image_2020-07-22_10-11-37.jpg


Долният надпис е понятен само за хора, служили в НШЗО "Хр. Ботев"

vib.jpg

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: УВО 87!

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Окт 2021, 6:44

Ами честно казано проблема идва от там, че е изгубено ако като си вън го ползваш за истински важни неща като да си напрягаш мозъка какво ще правиш и да извършваш действия в тази насока. Тогава тия две години тия отнемат едноннаистиба важно време. Не ме разбирайте погрешно, мисля, че хората трябва да знаят как се държи пушка, ама не и две години плюс да са в концлагер. Аз бях 9 месеца, устисках без да си вземам дълги отпуски, награди за стрелба и такива от ФП, като накрая имах вече 30 дена общо и реално служих 8 месеца понеже така си го направих. Ами ако бях вън по него време от живота си щях да си пилея времето, но и тия 9 месеца преди да влезна ми се виждаха много, а вътре все едно беше спряло времето през първите месеци, че чак докато не останаха 1-2, тогава вече виждаш свободата. :shock: А като излезеш можеш да я оцениш много истински, все едно си бил в затвор, без да преувеличавам. И някой да не помисли, че съм имал тежка служба, съвсем не :mhihi: бях от прееВаните връзкари като ме забиха чак в Балчик, школа за шофьори, но си бе сравнително лабежно, особено като ги знаех какво правят в кашимериите, а аз си бях синя шапка ВВС, ехейиииии. :mhihi: После наблизо в Стара Загора ПВО пак бяхме към ВВС вече(преди това ПВО е било към сухопътните)и си бях шофьор макар три пъти да си бях карал камиона за цялата служба след преразпределението, ефрейтор командир на батарея...болеше ме това за самата служба вътре. Ама си...вътре. Времето е спряло и вече си научил основните неща и всичко друго е излишно губене на време. За мен трябва да има нещо като това в Тайван(понеже вчера нали говорих с момчето от там и преди това ми бяха казали)някакви малко на брой месеци колкото да се запознаеш с основните характеристики на АК 47, да те научат как да си слагаш противогаза за секунди като те вкарат с палатка, хвърлят вътре димката и като се разчупи хубаво тогава да ти дадат команда газ и имаш наистина секунди да го сложиш, иначе....зависи какъв е газа. :mhihi: Може да звучи не особено лесно, но като преди това си го правил на сухи тренировки десетки пъти е общо взето като да вдигнеш лъжицата със супа в нея. Та има какво да научиш, ама тая ПРОСТОТИЯ две и отгоре години да ти откраднат от живота...добре, че никога повече няма да се върне. Аз лично ако се връщаше подобно нещо, директно се махам от държавата вместо да пусна сина си вътре като взема предвид колко мангал има вътре и как се държат те. Да, то и ние се държахме и бяхме по-силни тогава и съм ги тъпанил, ама вече са много, а прост мангал с автомат и то зареден...не, мерси. Във всяко поделение имаше смъртен случай през годините.
Та няколко месеца като училище може, всичко останало е изврашение. Дори да кажете, ама при една война, при една война така или иначе ние вече сме малко на брой, мангалите ще избягат първи навсякъде и сме обречени ако ще и подготовка като в древна Спарта да имаме. Та общо взето почти правилно ти го е казал епилирания младеж, ама си го разбрал вероятно твърде криво и крайно. Да си напрягаш акъла и да измисли нещо с главата си е далеч по-добре от това да се усъвършенства в картите и да се научи да лази под бодлива тел, няма да става Рамбо.
Пак казвам, моите спомени са само хубави и бих се върнал там за...малко.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: УВО 87!

Мнение от Borymeckata » 02 Окт 2021, 9:27

BMW_POWER написа:В тази тема само дъртаци ще пишем.

Долният надпис е понятен само за хора, служили в НШЗО "Хр. Ботев"

ОШН!

Ние го пишехме със светещи прозорци на спалните помещения, по време на вечерната проверка.

И какво излиза - с теб сме се разминали с една година в Школата в Плевен? Аз влязох кашик 85-та година...
Последна промяна Borymeckata на 02 Окт 2021, 9:33, променена общо 2 пъти
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook