Избор на комби

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Избор на комби

Мнение от DigitalExile » 12 Юли 2022, 10:40

За кола на тия километри само чип от Digital, ще си остнат на място EGR и DPF, като най вероятно на DPF-a ще му е даже по добре.
На тия километри да се махат EGR/PDF е крайно безмислено, а да се доверяваш на някви хора който си мислят,че могат да правят чип тунинг - не мерси.
Всъщност чип тунинг се прави изключително трудно, да на дизела е по лесно от на бензина, но все пак има много много тънкости, аз не бих се доверил на много хора, тук в БГ честно казано почти на никой и сам мога да влезна да си вдигна смесите и да си мисля,че имам чип. :yes:


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на комби

Мнение от madafaka_donkele » 12 Юли 2022, 10:44

Jorixa написа:Аз на старата кола като ходих при едни на времето в Бусманци да ми я мапват, първо я караха, после и правиха диагностика, после я качиха на дино, мапнаха я, пак я качиха на дино, пак и правиха диагностика и така няколко часа докато са сигурни че всичко е тип-топ. А тоя мапер по TeamViewer ми звучи несериозно.


Едно време си е било едно време. Сега нещата са коренно различни, особенно ако имаш някаква допълнителна електроника. Логове, живи данни и подобни са предостатъчни за кадърен мапер. Ненапразно дино мапинга вече не е задължителен, а някои хора дори го избягват, щото масово се мапва на WOT + някакви стандартни корекции, което работи, само ако колата е драгаджийка. А хората дори с "аларми", като JB4-ката правят и вадят солидни резултати, дето някои родни "мапери" трудно постигат с пълноценно афтърмаркет ECU. Да не говорим, че в България коли със заводска Сименс електроника много малко хора им се занимава да я правят и за по-лесно, ама и доста по-скъпо се слага афтърмаркет ECU. В UK е пълно с всякакви къде по-леко, къде по-сериозно направени коли със стокови Сименси. Айде, и да не предлагат remotely мапване(въпреки, че на доста места съм го засичал, като опция) със сигурност я има опцията да им пратиш компа и да го върнат мапнат, което пак е по-добрата опция.
Но тва си е моето виждане, аз моя кола, без значение дали струва 1000 или 100000лв. не бих я мапнал при роден мапер.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на комби

Мнение от Nickelback » 12 Юли 2022, 14:22

madafaka_donkele написа:...Да не говорим, че в България коли със заводска Сименс електроника много малко хора им се занимава да я правят и за по-лесно...

Чи к'о му е на сименса, бря?! :dunno: :mhihi: :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Избор на комби

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Юли 2022, 16:28

Направо като ви чета, все едно мапването е настройване на някаква совалка. :shock: Сега за разни специални коли съм съгласен, ама тройка дизел на колкото места да съм виждал да е ремапнат, все си карат много километри без проблеми. Пак ви казвам, че повечето проблеми при мапване идват от това, че колата не е технически изрядна преди мапа и второто е нереалистични желания на собственика. Ако двете са в комбинация, а това е много често, то нещата стават грозни. Явно нашите майстори тука където за 200 лева ти мапват колата и върви безпроблемно ще да са някакви магьосници щом не се чупят тия коли. :mhihi: Пък чак и в чужбина еку да пращам все едно е последен модел М5. :mhihi: Бахти удоволствието да пратиш на някоя дизелова Ф10-ка еку-то в Evolve на цена 1/4 от тази на колата. Чак родни напери нямало за тия бангии. :mhihi: Как ще има, чул льольо за маднеса в Пловдив и кара кочината там да я направят изтребител.

П.п: Да не се окаже някой ден като пратите еку до някоя чужда фирма, че са го върнали обратно до БГ някой некадърен наш мапер да го прави по-евтинко. :mhihi: Или направо само да им праща настройки от тука. :mhihi: Пълно е в БГ с програмисти правещи супер сложни програми за чуждестранни фирми, но иначе няма такъв да настрои дизела да не пуши.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Избор на комби

Мнение от DigitalExile » 12 Юли 2022, 20:41

Изгледай клипа който съм прикачил и ще разбереш какво правят маперите тук и защо колите не се чупят, и защо това не е чип ,а простотия.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Избор на комби

Мнение от KoolyO » 12 Юли 2022, 21:20

DigitalExile написа:

Това видео е... :shock:
А, Б, В, Г, Д и почти до Ю. На двигателният тунинг.
След него си обяснявам много повече неща, които съм ги знаел емпирично, но не и точно защо е така.
Надявам се повече хора да го гледат. И да го разберат.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на комби

Мнение от madafaka_donkele » 12 Юли 2022, 21:36

Аз кат' говоря не приказвам :mhihi: Тва видео ми е във favorites сигурно от момента, в който е публикувано и онагледява 1:1 ситуацията тук в България.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Избор на комби

Мнение от Exclusive89 » 13 Юли 2022, 14:55

Kinetics - Пловдив, може да се свържеш с тях.
https://www.facebook.com/KineticsMotorsport

Иначе моят кош е ремапнат при https://www.facebook.com/FTMotorsports
За сега нямам никакви ядове. Става въпрос за “лек ремап” + 30-40к.с.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Избор на комби

Мнение от grkv » 13 Юли 2022, 18:42

То едно 90% от дизеловите кошове по пътя с гаражен мап нямат ядове, ама... пюристи, максималисти и т.н. се бият в гърдите, че техния мап трябва да е правен от най-добрите в занаята и т'ва дали четири цилиндровия тракалник ше извади 187 или 191 коня на кой-знае-как-калиброваното дино е от супер огромно значение :mhihi:

Няма лошо, ама... за стоков дизел евридейка със стандартна периферия всичко над гаражен стейдж 1 е тотален оувъркил... правили са ми и двете - разлика не усетих, освен лекото почесване на егото като те качат в пловдивската страница и изръсването х3.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Избор на комби

Мнение от kiko » 18 Юли 2022, 17:33

grkv написа:
drago_pavlov написа:Не знам дали ми се влиза във филма с ремап...



Баси, аз без ремап не съм карал от 2013-та насам :mhihi:
Ако искаш да караш безпроблемно дизелче на тия години си трябва оправяне на детските болести... взимаш, мотора на земята и цялостно обслужване - вериги, водна помпа, реле/свещи, проверка и центровка на дюзи, рециклиране на генератор и стартер, чистене на радиатор, а с махане на ДПФ/ЕГР си върви и ремапа по дефолт... след тоя панаир вече имаш тракалник с ресурс да трака още много километри... другото е на час по лъжичка и през месец в сервиза - пробвано многократно :mhihi:

И това удоволствие колко излиза грубо?И има ли кой да го направи кадърно в София например?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Избор на комби

Мнение от grkv » 18 Юли 2022, 19:01

Последно съм го правил преди 2 години и нещо на Ф01 3.0д Н57, та не са ми много актуални сметките... Ангрежнажната група глътна към 1.5к май, дюзите в Пазарджик (енцо сервиз?) глътнаха към 480лв по спомен за "центровка", не пълно рециклиране, вече труда е както си го договориш, сега ще е по-различно от преди 2 години. За София не мога да ти дам препоръки.

Помня, че тотал всичко по колата, заедно с боя на два детайла ми стъпи към 6к след покупката.
70к км по-късно не е "отказала" нито веднъж, не дава симптоми да отказва да пали и да върви още поне 70к км. Сигурно е можело и без нещо от тия неща, ама поне в моите представи "сигурността", че ще запали ги е избила като разход.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alekangg, nero_, Ивайло Димов

Последни теми
Facebook