Пастиране София

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Пастиране София

Мнение от Николай Диянов » 29 Авг 2017, 22:08

skoti79 написа:Човека иска околко бул. България ,вие го пратихте при Десо в Габрово :mhihi:
Тука си правих последните коли, добре станаха - viewtopic.php?f=63&t=246680

Препоръчвам го. Всички коли съм ги пастирал при него и нямам забележки. Много е отзивчив и даже често го тормозя и го посещавам да ми пастира отделни елементи, които са се поувредили от случайни драскотини или пък неособено качествен препарат от автомивка :D. При него за цялостно пастиране съм оставял колата сутрин и в края на деня е готова. В Софавто съм ходил веднъж преди много време ( може би 5г. ) и категорично не останах доволен- завишени цени и ниско качество на услугата ( може би се дължи на текучеството при персонала ).
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Пастиране София

Мнение от Gqbriel » 29 Авг 2017, 22:09

nikolae написа:Колата има забележки и не очаквам чудеса, малко да се освежи просто.
Десо чак да е №1... не съм ходил при него, нямам наблюдение, но не го ли прехвалвате нещо?
Много зависи от състоянието на колата все пак, нищо лошо към него разбира се.

Стефанов кой е, колегата от форума ли ?

Ако е повече от 150лв. ще изчакам като имам път натам, там поне съм сигурен в хората, в крайна
сметка не обичам да си оставям колата наляво, надясно.

Това ,че някой преди време е бил добър и това,което е правил не е било,толкова често срещано не значи,че е гуру...има достатъчно добри в София.Ако 150 са ти много - като знам колко труд е ,ако трябва да е перфектна,дори си мисля,че е нормална цена...това са часове работа и то не много лека.

Пепи е много добър - личен опит,следя и няколко други момчета и като гледам,че ходят коли за стотин левове надали са квартални майсторчета..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Пастиране София

Мнение от 100imenov » 31 Авг 2017, 8:18

От посочения по-горе голека Kiki-t не съм доволен. Преди месец бях при него, не знам преди как е работил, но поне при мен има на няколко места с кръгови надирания от машината и доста небрежно изчистена паста, която като изсъхне не е от най приятното нещо за махане. Като цена излезе 160лв за 3-та серия, колата я взех от подземния му гараж късния следобяд и видимо от светлината нямаше забележки, но не точно. Около адреса който си посочил, на Тодор Каблешков автомивка Blue Point, колегата е от форума и ще останеш доволен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Пастиране София

Мнение от nikolae » 31 Авг 2017, 13:13

Не ми е толкова за цената 150-200лв един ценови диапазон , събирам отзиви просто.
Пети май е 180, което е доволно, навярно там ще ходя или ще проверя комшията - Blue Point.

пп.
Каква е разлика между полиране и пастиране и кое кога се прави ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Пастиране София

Мнение от madafaka_donkele » 31 Авг 2017, 15:34

nikolae написа:Каква е разлика между полиране и пастиране и кое кога се прави ?


viewtopic.php?t=18839

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Пастиране София

Мнение от vixx » 31 Авг 2017, 15:45

Имаше колега във форума, мисля че Kiki, или нещо подобно му беше никът. Аз не успях да си позная изобщо колата след като ми я върна. Един цял ден отнема, 130лв. платих по спомен за Е90. Намира се в един гараж в Захарна Фабрика. Предвид как може да се оплеска пастиране и полиране, според мен си заслужава разкарването за да стане качествено. Резултатът беше уникален.

ПС. Имаше тема негова някъде, ама няма време да я потърся. Има доста снимки на преди/след, но си спомням , че много се чакаше за ред.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Пастиране София

Мнение от ивчо » 31 Авг 2017, 15:51

Живковата 34 на сборя всички я видяхте, нале - едно момче в Перник така кротичко се занимава с това !?
Аз там си полирах челното стъкло !
Има си и сайт - който иска на ЛС да му давам !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Пастиране София

Мнение от FaceOff » 03 Сеп 2017, 15:32

ивчо написа:Живковата 34 на сборя всички я видяхте, нале - едно момче в Перник така кротичко се занимава с това !?
Аз там си полирах челното стъкло !
Има си и сайт - който иска на ЛС да му давам !


Здравей колега, какъв беше резултата от полирането на предния прозорец? Би ли ми пратил координати/сайт?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Пастиране София

Мнение от nikolae » 12 Сеп 2017, 8:21

От това, което разбрах най-хубаво е пастиране и полагане на нано лак или керамика.
Моите хора обявиха цена около 1000лв (нано лак).
Други обявиха цена от 600 (керамика), явно и има разлика и в нещо друго, навярно не съм разбрал.
В крайна сметка ще правя пастиране и ще търся някоя хубава вакса, за да е по-траен ефекта.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Пастиране София

Мнение от FaceOff » 15 Сеп 2017, 8:38

FaceOff написа:
ивчо написа:Живковата 34 на сборя всички я видяхте, нале - едно момче в Перник така кротичко се занимава с това !?
Аз там си полирах челното стъкло !
Има си и сайт - който иска на ЛС да му давам !


Здравей колега, какъв беше резултата от полирането на предния прозорец? Би ли ми пратил координати/сайт?
Много ти благодаря колега, че НЕ ми изпрати координатите на момчето, аз сам си го намерих! Полирах си челното стъкло вчера, скоро ще излъскаме и ламарините, евала на пича!

Изпратено от моят SM-G903F с помощта на Tapatalk

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Пастиране София

Мнение от K_Ilkov » 15 Сеп 2017, 8:44

:mhihi:

Той колегата е избирателно сериозен, не го преживявай ;)
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Пастиране София

Мнение от FaceOff » 15 Сеп 2017, 8:48

K_Ilkov написа::mhihi:

Той колегата е избирателно сериозен, не го преживявай ;)


Изпратено от моят SM-G903F с помощта на Tapatalk

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Пастиране София

Мнение от Mollov » 15 Сеп 2017, 22:33

nikolae написа:Каква е разлика между полиране и пастиране и кое кога се прави ?



Принципно тия две понятия идват от английски език, само че в България са изродени сериозно... масово си мислят, че пастирането е абразивното полиране, а полирането е.... търкане на вакса с микрофибърна кърпа до постигане на блясък...

Реално полиране е Polishing или Compounding - финалното или не до там абразивно търкане на лака на автомобила с машина и подходящи препарати и гъби, ИЛИ по-абразивно търкане на лака на автомобила с машина и подходящи препарати и гъби.

"Пастиране" в България е възприето понятието, при което се "търка с паста"... само дето всички полиращи препарати са.... подобни на "пасти"...

Общо взето е идиотска работа...

Колкото до Десо - далеч не е най-добрият в BG... но няма смисъл да го развиваме тоя въпрос точно тук, точно сега.... всеки има право сам да си преценява нещата... според възможностите си да прави правилна преценка на постигнат резултат при.... ъ-ъ-ъ-ъ-ъ пастиране на автомобила :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Пастиране София

Мнение от ивчо » 16 Сеп 2017, 15:22

FaceOff написа:

Пу, извинявай ... няколко човека на ЛС ме спамиха, ама де да се сетя да погледна в темата :banghead: :oops:

K_Ilkov написа::mhihi:

Той колегата е избирателно сериозен, не го преживявай ;)


Към теб още по-голям грях имам :( :(
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Пастиране София

Мнение от Mollov » 16 Сеп 2017, 17:16

nikolae написа:От това, което разбрах най-хубаво е пастиране и полагане на нано лак или керамика.
Моите хора обявиха цена около 1000лв (нано лак).
Други обявиха цена от 600 (керамика), явно и има разлика и в нещо друго, навярно не съм разбрал.
В крайна сметка ще правя пастиране и ще търся някоя хубава вакса, за да е по-траен ефекта.


Всеки сам и определя цените, така че е нормално да има дори фрапиращи (в ценово отношение) разлики...

"Нано Лак" е продукта на SONAX, който.... е всичко друго, ама не и адекватно съвременно защитно полу-перманентно покритие... не, че е лош, но според мен не си струва парите. Освен, ако не са го подобрили осезаемо през последните 2-3 години, но мисля, че не са...

Реално "Ceramic Coating"-тип полу-перманентните покрития са съвременният начин за по-смислена защита на боята и лака на автомобила. Не са панацея, не предпазват от "летящи камъчета по магистралата", но пък са много по-здраво покритие от всякаква вакса или сийлънт, дълго време могат да предпазват от "умерени удари" с безконтактно измиване, облягане на човек върху автомобила (някои марки и модели с мек лак на боята директно се увреждат дори от едното облягане), миене на "четкова автомивка" и т.н.

Тук вече има и разновидности при "керамиката", в зависимост от процента на SiO2 в препарата. Някои фирми предлагат "керамично покритие" с 30% SiO2, което не може изобщо да се сравнява с твърдността на покрития, притежаващи 70% или дори 80%+ SiO2... но въпреки това ги предлагат като "много твърди покрития" с 9H ниво на твърдост. Принципно за 9H могат да претендират единствено 70%+ вариантите...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook