За парфюмите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: За парфюмите

Мнение от Superexstatic » 28 Ное 2020, 19:27

Нотино са ок, но си слагат бая надценкa. Виж parfimo.bg. Оттам поръчвам последно време и нямам забележки
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: За парфюмите

Мнение от nikola59 » 05 Дек 2020, 15:01

Bogat-Beden написа:
laviatan написа:Момци - дайте един линк та да умириша и аз всичко около мен :mhihi:

Get.bg беше със 7 лъва по-евтино, ама бмвистите го изкупиха. :lol:
Инак както по-горе линка, само че цъкаш на 50мл. Или 100 :ok:



Гледам няколко ревюта на тази фирма Амуджи, май-най-силният е точно Интерлуде-то.


П.С. Очаквам благодарности от султана на Оман :mhihi: (основател бил на фирмата)

:yes: :bowdown: От Оман я има, я няма, ама от мен имаш много! :bchug: Сега в момента 100мл. е на отлична цена в parfimo. В оригиналната опаковка, при проверка на бач кода всичко е наред. Производство - Оман, че някъде четох за Англия мисля...
Вчера го получих и честно казано хвалите го от доста време и реших да "стрелям" на "сляпо" и не сбърках. Наистина е "жесток"! Лично на мен ми хареса много. Вчера по това време пръснах на китката за проба - сега 24ч. по-късно се усеща още. Такава трайност рядко се среща...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: За парфюмите

Мнение от Bogat-Beden » 05 Дек 2020, 15:14

:bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: За парфюмите

Мнение от Don_Diego » 05 Дек 2020, 15:42

Вярно е на топ цена, чак аз се замислих да си взема нов :lol:
Есента като купувах Naxos-a във Виена всичко на Amouage беше на една цена - 310евро :help:

Ето ви още 2 нишови марки, които имат страшни аромати: Byredo и Widian :ok:
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: За парфюмите

Мнение от Bogat-Beden » 31 Дек 2020, 20:11

За Бога братя, не купувайте Epic на Амуджи!
Вони мощно час - два, после няма никой..
Взех си само отливка ест., добре че си викнах и интерлуде :ok:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: За парфюмите

Мнение от top » 01 Яну 2021, 10:24

Bogat-Beden написа:За Бога братя, не купувайте Epic на Амуджи!
Вони мощно час - два, после няма никой..
Взех си само отливка ест., добре че си викнах и интерлуде :ok:


Понякога и обонянието свиква и сам не можеш да си усетиш парфюма, но другите го усещат.

Аз докато купувах подаръци, реших и сам да направя за себе си, взех си един от любимите ми парфюми HERMÈS TERRE D’HERMÈS ЕDP, като се напръскам и много бързо спирам да го усещам, но другите го усещат.

IMG_5674.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: За парфюмите

Мнение от sssssl » 02 Яну 2021, 22:59

От много години съм фен на Eau Sauvage на Dior. Последния път си купих от мой човек, дистрибутор на парфюми.бг и не беше същия, на който съм свикнал. След това от ибей, от някакъв немец - същата работа. И в двата случая за доста пари. Какво се оказва? От Диор сменили "формулата". Пак цитрусов аромат, ама друг.
Попаднах на английски форум и от там разбрах за тая промяна, но и разбрах че има доста добър заместител на оригиналния аромат на Eau Sauvege. Казва се Putting Green и го взех от някакъв испански сайт за жълти стотинки. Наистина е страшно близо до оригинала.
Последна промяна sssssl на 03 Яну 2021, 23:31, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: За парфюмите

Мнение от Don_Diego » 02 Яну 2021, 23:24

Всички производители правят update на ароматите през няколко години, мисля го правят за да е в “крак с модата” въпросния аромат.

Първият ми Amouage беше Epic и си му беше супер трайността. Това със “свикването” също го има - в момента ползвам основно Naxos-a дето показах по-напред в темата - пръскам се и усещам силна, чак натрапчива миризма, но след 30-40 минути не усещам нищо. Хората около мен обаче усещат :lalala:
Наскоро бях пръснал една жилетка и я прибрах в гардероба, седмица след това гардероба все още мирише на този парфюм
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: За парфюмите

Мнение от Bogat-Beden » 03 Яну 2021, 11:12

Да, умора на рецепторите, olfatory fatigue му викат. Ама някъде бях чел, че също е знак, че не е "твоят" парфюм.
Преформулирането мисля, че е с оглед на някакви регулации, особено след 2015та се оплакват от срив във силата и трайността на доказани парфюми, даже маниаците си препродават стари партиди на по-висока цена от новите... Но за Epic чух съвсем същото оплакване от Тубър, каза че трае макс 2 часа и при него,

Аз бих си взел UltraRed Man , ама е спрян от производство и само от частни лица го има на луди цени..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: За парфюмите

Мнение от TNT » 04 Яну 2021, 16:18

Това е интересно със смяна на ароматите. Случвало ми се е да подуша Savage и да ми е коренно различен, при положение, че съм напръскан със същия :mhihi: Но по-скоро го отдавах, че е менте. А и никога не съм имал супер обоняние.

В Пловдив в Кичук Париж има едно магазинче, където има на добри цени. Спрямо мола не са много надолу, 15-20% да е. Но често има нещо на далаверка я със счупена капачка, я без опаковка, я тестер. Ако се държи на конкретен парфюм - трудно ще ти излезе късмета. А качеството... повечето от там миришат и след като се изкъпеш. Приятелката има драстично по-добро обоняние от мен и този за 200лв от границата си потвърди, че е 1:1 с този за 65лв без капачка (имаше и двата едновременно). Това магазинче е от 15-20 години там, но със сигурност има някаква схема, щото е в апартамент на първия етаж и няма реклами, няма нищо :mhihi: Чувал съм легенда, че е някаква митничарска история :lol:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.04.2011
Пол: Мъж
Кара: e46 330CI '05
Мечтае да кара: e36 M3

Re: За парфюмите

Мнение от chucky » 04 Яну 2021, 20:58

За Savage разликата е в това дали е parfume или eu de parfume. За мен буквално няма нищо общо единия с другия. https://www.dior.com/en_int/fragrance/m ... ce/sauvage


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: За парфюмите

Мнение от Bogat-Beden » 10 Фев 2021, 11:21

Намамиха ме Нотино, голЯмият Интерлууд е на промо, викнах си един.
Не знам дали е възможно, но си слагам Viking Creed и ми става лошо, почва да ми се гади, за първи път ми се случва такова нещо.. Допускам някаква непоносимост към някоя съставка :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: За парфюмите

Мнение от Bogat-Beden » 11 Фев 2021, 13:22

Обновявам, толупа дойде ИзображениеИзображение
Изображение
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: За парфюмите

Мнение от Don_Diego » 11 Фев 2021, 13:34

На хората с пари им е лесно :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Майтапа настрана - честито, топ аромат макар и не за всеки ден. Със здраве да си го ползваш. Аз лично за себе си съм решил вече само подобни нишови парфюми да си купувам, но задължително от парфюмерия.

Наскоро брат ми изяде дървото с един Issey Miyaki от parfum-bg.com. Супер нетраен, след няма и 30 минути няма и следа от аромата. Сега гледам са напускали разни скъпи марки по 180-200лв - имайте едно на ум.
От над 10г. пазарувам от там и сега за сефте се случва засечка :dunno: :banghead:
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: За парфюмите

Мнение от Bogat-Beden » 11 Фев 2021, 15:34

Мерси, прав си принципно за пазаруването, ама 500/600 лв няма начин да дам, а вероятността да е менте при тея е минимум, не са бг гаражен сайт.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana, Tenata

Последни теми
Facebook