Фолио за автомобил

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Фолио за автомобил

Мнение от Cyberloner » 07 Авг 2017, 15:04

Имам една джипка, която обмислям да пребоядисам, само че вместо с боя с това покритие, с което се покриват леглата на пикапите, подовете на бусовете и т.н.
Чудя се обаче дали няма и някакво такова фолио, което да прелага подобна защита и примерно да се пече с УВ лампа или нещо такова....
Някой да е срещал подобен продукт?

Като цяло се търси алтернатива на това: http://cobra-bedliner.com/

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Фолио за автомобил

Мнение от N.Mihaylovski » 07 Авг 2017, 20:33

Няма никакво фолио което да държи на надраскване и т,н
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Фолио за автомобил

Мнение от Cyberloner » 08 Авг 2017, 13:31

ясно, значи да казвам на бояджията да слага голямата дюза на пистолета :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Фолио за автомобил

Мнение от speeder88 » 08 Авг 2017, 14:12

A това, с което обработват калниците, праговете и дъната на автомобилите - шагрен?
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Фолио за автомобил

Мнение от Cyberloner » 08 Авг 2017, 14:45

Много по-слаб е. Шагренът е за удари от камъчета и т.н. докато това покритие е за легла на товрни отсеци на пикапи, бусове и т.н.
Създадено е да издържа на влачене/плъзгане на всякакви неща отгоре му, включително изпускане/удряне.

Отделно, до колкото помня шагренът е само в един цвят - черен, а джипката е червена и не ми се ходи в кат.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 9.05.2017
Пол: Мъж

Re: Фолио за автомобил

Мнение от bulshi » 08 Авг 2017, 15:36

Има някаккви фолиа, но цената им е равна на пребоядисвант. Последно като гледах имаше някакво трипластово, коет пак си беше просто гъзария далече от практичното :)
Луд съм за люто! Капсаицина в лютите чушки лекува ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Фолио за автомобил

Мнение от deyan-enchev » 09 Авг 2017, 16:57

Не съм виждал фолио или лак, бил той "керамичен", които да защитят джипката от офроуд през хубави клони.

Прежали я просто след боята, ако ще караш сериозно.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Фолио за автомобил

Мнение от Cyberloner » 09 Авг 2017, 18:19

Външния вид не ме бъркам грам - даже видях, че според поризводителя това и с мече може да се нанася :twisted:
Идеята е да е нещо кораво, което по паркинги и подобни да не ме ядосва как си отварят вратите в мене, да издържа на някой и друг клон, като реша да отида до някоя хижа зимата и да ми е все тая за цялата гняс от зимните пътища :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Фолио за автомобил

Мнение от georgi_1986 » 14 Апр 2021, 6:42

Здравейте колеги, искам да затъмня задния прозорец и страничните задни на е39 седан. Как е правилния начин да се залепи от вън или от вътре, защото на много места го правят различно? Какви са плюсовете и минусите на това да се залепи от вън. Имам старо фолио избледняло, което ще се махне много трудно от вътре и искам да залепя друго от вън.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Фолио за автомобил

Мнение от kiko » 14 Апр 2021, 9:40

georgi_1986 написа:Здравейте колеги, искам да затъмня задния прозорец и страничните задни на е39 седан. Как е правилния начин да се залепи от вън или от вътре, защото на много места го правят различно? Какви са плюсовете и минусите на това да се залепи от вън. Имам старо фолио избледняло, което ще се махне много трудно от вътре и искам да залепя друго от вън.

Фолио за затъмняване се лепи само отвътре.От вън се лепи ако ще брандираш,и самото фолио е различно.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: mr_petroff

Последни теми
Facebook