Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от vixx » 16 Авг 2022, 17:19

Don_Diego написа:Не знам защо се учудвате, че всички мега скъпи места са sold out - българина обича да се показва...на гол тумбак, чифте пищови е казал поета :lol:
Миналата година в корона кризата гледах да запазя няколко дни в Zornitza Estate...имаше свободни стаи за края на есента при средна цена 400+ на вечер :mhihi: . Сега гледам някво заведение Зазу - искаш маса, няма проблем 500лв минимална консумация...и май е фулл 24/7 :kuku:

Онзи ден бях на плажа на Каваци, при Verano - плажа е доста добре, морето също. 25лв комплект чадър с 2 шезлонга - пак добре и огладняваш и отиваш на най-близкия ресторант и всичко хубаво приключва. Висиш сума време да те настанят, още толкова да ти вземат поръчката докато през това време ти настанят някакви 3 охлюва на масата щото нали си бил на по-голяма маса...поръчваш и дан не си гладен, че се почва същинското чакане :mhihi: .
Прерязването на стомаха след това е бонус :help: :mhihi:


Тва на оня белия ресторант ли? Дето е почти гръцки?
Иначе на верано пиците са си екстра, аз миналата година основно тях ги налазвах, защото читаво ядене в тоя периметър не успях да намеря.

Don_Diego написа:Днес бях на централния на Лозенец - доста приятно, не беше претъпкано, чисти море (следобяд изкара малко водорасли) и пясък.


Ако си глътнал вода от там, положение е wait for it :lol: , дет се вика. Ама дано те подмине, де :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от carmanf1 » 16 Авг 2022, 18:02

LOL :lol:

Тва като чета предната страница направо лошо и жалко ми става :lol:

За съжаление и с дълбоко прискърбие, виждам че нищо не се е променило - селяния, мутрофонщина, парадьорство, простотия, евтина тарикатщина, цигания и прочие.

УЖАС! :shock:

1к+ в БГ на вечер :mrgreen: :yes:

После в ресторанта те карат да чакаш, че и други ти натрапват на масата. :lol: :lol: :lol:
Това ме върна поне 15-тина години назад. Явно не сме мръднали грам.

Честно, трябва да си мега луд (да не използвам други думи :censored: ), за да го търпиш това всичкото :lol:

И за капак, да те е страх да влезеш в морето :lol:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Kroki » 16 Авг 2022, 18:08

А и тъпо ми стана, че ми искаха по 10лв на шезлонг и чадър там. :kuku:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от ivoo » 16 Авг 2022, 18:27

:OT: Чудя се защо софиянците като отиват зимата в Бургас,Варна и др.. казват че отиват в провинцията,а лятото отивали на море :dunno: :mhihi:

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от B U L L I » 16 Авг 2022, 19:24

апропо,все още има свободни стаи за БМВ фест Китен 2022г. 26-28.08
ако някой е по това време по Китен да не се чуди защо има струпване
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от TNT » 16 Авг 2022, 19:35

///M Power написа:
bai_ILIA написа:Букинга е ташак. Винаги по телефона и цената припада надолу. Аз имам в букинга 15% офф на всички хотели, но въпреки това ако играеш цена рецепция, доста често си на промоция.


Всичко е до мястото, аз съм имал и обратния случай, на рецепция цената много нагоре, отварям на тела пред тях и им показвам по-ниска цена в букинга. Вдигат рамене и викат резервирайте от там :mhihi:

Така е, зависи. При идентична цена, пак бих резервирал през Букинг с цел защита срещу проблеми. Доста по-отзивчиви са, когато си през Букинг. Веднъж се наложи да ми връщат моментално парите след като се настанихме и успях да сложа оценка 1 плюс снимката :driving: При подобни тежки инциденти със сигурност предпочитам резервация да е през Букинг, отколкото по телефона.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Superexstatic » 16 Авг 2022, 20:20

Прибрах се след десетина дни в Лозенец. Като четох темата се бях настроил за заколение и дрискане през цялото време :ok: За щастие нищо общо със форумните глупости. От първата вечер си заседнахме в Бистрото и вечеряхме почти всичките дни там. Топ персонал и вкусна храна. Пробвахме почти всичко от менюто и си станахме приятели с персонала и управителката. Цените може би са леко завишени, но нищо фрапантно. Ходихме и в Сезони и там също беше добре.

Морето беше бурно и с червен флаг, но даваха да се влиза донякъде. Последните дни се оправи и беше супер. Хотелчето беше с хубава гледка и също много читав персонал, но най-много ми хареса спокойствието и липсата на селяния в селцето. Чалгия не чух дори веднъж. Даже и в петък, събота, когато се понапълни ситуацията беше културна. Абе, доволен съм. Много ми хареса и си починах доволно. Не бях ходил от много години там. Гадно е, не ходете :ok:

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Don_Diego » 16 Авг 2022, 20:25

vixx написа:
Don_Diego написа:Не знам защо се учудвате, че всички мега скъпи места са sold out - българина обича да се показва...на гол тумбак, чифте пищови е казал поета :lol:
Миналата година в корона кризата гледах да запазя няколко дни в Zornitza Estate...имаше свободни стаи за края на есента при средна цена 400+ на вечер :mhihi: . Сега гледам някво заведение Зазу - искаш маса, няма проблем 500лв минимална консумация...и май е фулл 24/7 :kuku:

Онзи ден бях на плажа на Каваци, при Verano - плажа е доста добре, морето също. 25лв комплект чадър с 2 шезлонга - пак добре и огладняваш и отиваш на най-близкия ресторант и всичко хубаво приключва. Висиш сума време да те настанят, още толкова да ти вземат поръчката докато през това време ти настанят някакви 3 охлюва на масата щото нали си бил на по-голяма маса...поръчваш и дан не си гладен, че се почва същинското чакане :mhihi: .
Прерязването на стомаха след това е бонус :help: :mhihi:


Тва на оня белия ресторант ли? Дето е почти гръцки?
Иначе на верано пиците са си екстра, аз миналата година основно тях ги налазвах, защото читаво ядене в тоя периметър не успях да намеря.

Don_Diego написа:Днес бях на централния на Лозенец - доста приятно, не беше претъпкано, чисти море (следобяд изкара малко водорасли) и пясък.


Ако си глътнал вода от там, положение е wait for it :lol: , дет се вика. Ама дано те подмине, де :bchug:


На Каваци ядох в Ресто дел Верано…някои неща бяха вкусни ама тоя бонус накрая развали общото впечатление

На Лозенец само от бара пия неща, даже алкохолите гледам да е от бутилки дето сега се отварят :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Моджо » 17 Авг 2022, 6:45

Върнайме се и след малко отиваме на планина с децата.
Поскъпнало е у Гръцко, но не колкото у нас. Може би с около 20-30 %.
Топка сладолед примерно от 1 евро е станала на 1.30. Напитките на плажа не ги броя, ама и те са с най-много по 1 еуро отгоре. Млечен шейк да речем беше 4,5 , ся е 5,50,
Обяд в таверна /Сувлаки, пилешка пържола, тиквички по гръцки, голяма купа салата цезар /то само с нея се наядохме/, ляП, 3 сока и 1 бира/ - 40 еуро. Ако сложа в сметката безплатния десерт накрая ще излезе по-евтино от бг. Голям бургер /като тия Скапто/ - 8 евро. И т.н. Изобшо не е много поскъпнало, за разлика от при нас. Бензин/95/ - различно на всяка бензиностанция. От 2 евро до селото в една забутана до 2,32 на един Шел преди границата.Лани беше 1,50-1,60. Ходихме и по Касандара на разходка, карахме каяк, правихме нощно плуване/гмуркане.... Температури около 30-34 градуса. Даже единия ден по всички прогнози вкл и тяхната треаше да има гръмотевична бури - дръжки ле. Прикапа на 2 пъти за по 5 минути и това беше и плаж си имА. Между другото, за СубЕлевъна, падълборд (убав , не надуваем) е 5 или 6 евро на час. Демек нема нужда да го влачиш от бг, че и да си го купиш ако е само за морето нема нужда. Слънце, море, слънце, море....какво повече да искаш... И ако жената не реши нещо друго за мястото, не за държавата, след два три месеца си резервирам за догодина пак. Почвам да се замислям септември дали да идем за 4 дни по нашето море или пак да си идем в Гърция. Ша видим.
ПП. Обаче на колите с букви МК на номера майката им разказаха. НМК не ги пипат обаче МК ,мале, мале. Това е единственото нещо дето не ми хареса.
Хм,хм...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Авг 2022, 10:21

Като ти чета цените и как казваш, че не колкото у нас, се чудя къде у нас ги видя тия цени. :mhihi: Сигурен съм, че ги има на някои места, но са по-скоро изключение, но съм сигурен също, че в Гърция също има места където описаните от теб цени са и по-високи. Топка сладолед евро и 30...не, мерси. :mhihi: Тука 100 грама си е доста по-малко, а тая топка не знам колко е.
Който иска да ходи в Гърция, ама да се казва как там е по-евтино от тука...не знам бензина ли описан, салатата ли, ама не смяташ както трябва, пък иначе не си зле с цифрите. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Моджо » 17 Авг 2022, 10:56

Къде прочете в Гърция е по-евтино? Сладоледа е за пример колко се е увеличила цената. Да добавя че към сладоледа вървят и 4 чаши с вода по 300 мл. Безплатни, нали.
салатата /цезар/, маверик, е 10 евро, но е в "леген". Над 500 гр. Обяд в Софийска пицария или Хепи е към 70-80 лв с по-малки порции. Имайки предвид, че сме на курорт, не мисля, че в сезона в бг е много по-евтино. Па и споделям как е било. Не карам никой да ходи. Ние 10 дни си ги изкарахме перфе.
Специално за теб ще ти кажа, че 100 евро отидоха само по щипки за играчки :yes:, имаме си 10 часовника и 8 плюшени играчки.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от DigitalExile » 17 Авг 2022, 11:19

Top Gun Maverick написа:Като ти чета цените и как казваш, че не колкото у нас, се чудя къде у нас ги видя тия цени. :mhihi: Сигурен съм, че ги има на някои места, но са по-скоро изключение, но съм сигурен също, че в Гърция също има места където описаните от теб цени са и по-високи. Топка сладолед евро и 30...не, мерси. :mhihi: Тука 100 грама си е доста по-малко, а тая топка не знам колко е.
Който иска да ходи в Гърция, ама да се казва как там е по-евтино от тука...не знам бензина ли описан, салатата ли, ама не смяташ както трябва, пък иначе не си зле с цифрите. :mhihi:


Ние с жената принципно ходим един път в Гръцко един път в България при познати,че имат къща, честно казано като цена ми излиза почти едно и също, естествено като добавя и цена за нощувка в БГ.
Ако трябва и нощувка да плащам, по скоро няма да отида на нащо черноморие, но това е друга тема :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Авг 2022, 11:52

Съгласен съм, че разлика почти няма, в смисъл може да намериш места там сравними с места тука и да ти е на същата цена кажи речи. Но според мен не е това причината нашенци да ходят по Гърция и всички го знаем. За тия играчки мани, навсякъде е болест като имаш деца. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Anthony_J » 17 Авг 2022, 12:45

Дизелът сега е под 1.70 евро в Гърция. Не знам колко е в България, но тук падна сериозно, а винаги горивата са били доста по-скъпи спрямо нашите. Иначе да се сравняват Гърция с България като курорти е абсолютно безсмислено. В България със сигурност има все още прекрасни места, с добро обслужване и храна, но те са изключение, а не правило. Освен това всяка година е различно, защото постоянно се сменя персонал, собственици, готвачи. Просто трябва да си късметлия или да знаеш некви тайни местенца. Ако резервираш без яко проучване, шансът да си недоволен е огромен. В Гърция е точно обратното - да попаднеш на гадно място трябва да си истински карък. Аз лично очаквам ако влезем в Шенген и изчезне границата нашите хотелиери да го закъсат сериозно. Това може би ще повлияе да се нормализират нещата в България. След като им е пълно сега, за какво да подобряват качеството на обслужване, база, храна или да свалят цените? Конкуренцията ражда качество.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Rainbow » 17 Авг 2022, 13:02

Шенген и магистралата и стана страшно :mhihi:

Аз даже почвам да си мисля дали тази магистрала умишлено не се забави, та малко да поотказва за летните почивки, че им останахa празни хотелите на министрите :lol:

Иначе за мен е грешно да се сравнява Гърция с България по показател цени. На всеки му е ясно, че ако отидеш като бял човек ще е по-скъпо от България, но не е това фактора наклоняващ везната, поне не и за мен (в масовият случай в годината отиваш на почивка 1-2 пъти, та ако можеш да си позволиш едни 1-2к лева отгорое, ще си много по доволен от готино място и обслужването, отколкото ако просто си спестил 1000 лева). Това е малко като тези, които се хвалят колко малко им гори колата - мен лично винаги ме е интересувало колко върви, не колко гори ;)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook