Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от stormrider » 17 Авг 2020, 11:15

bum_bum написа:
vvasilev1 написа:
bum_bum написа:Начи аз като ходя с доматите, краставиците, яйцата и месото на море съм един вид цървул :mhihi:
Добре де, жена ти няма ли нужда от почивка?...или ти режеш салата и готвиш?

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk
Така или иначе готвя основно аз. Тя прави обикновено салатата.

А храната си носим, защото държим да ядем домат, краставица, месо или яйца, които са такива, а не само приличат.

А дали това ме прави селтак не ме интересува особено.


Много, много си прав! Поне знаеш какво ядеш. Е, аз съм си селянин, затова, сам си гледам розови домати, краставици, пипер, люти чушки патладжан. Утре, живот и здраве, потегля на юг. Дестинация-Коринт, Киато Неаполи, Йонийско море. В колата ще има задължително зеленчуци от градината.
С много любов към децата!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от bum_bum » 17 Авг 2020, 15:57

Просто не ям наденица от 6лв или домати от 2,50. Нося си ги и си ги приготвям аз, като пълен селянин :mhihi:

Ма после не пиша теми как да си лекувам гъза, корема или ушите.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от Borymeckata » 17 Авг 2020, 16:14

Чакайте, че нещо изпуснах връзката... 2,50 лева за кило домати евтино ли е? Или скъпо? Или пък е нормално? Питам, защото от два месеца домати не съм купувал и нямам представа по колко вървят. Моето впечатление е, че тази година домати има колкото искаш, навсякъде. Та няма как да са скъпи. Нашите (от градината) вече ги подаряваме. Ама всички познати си имат, даже и по-хубави... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от theraven_nz » 18 Авг 2020, 1:16

Оставам с впечатлението, че който не иде с щайга домати на море, задължително яде ла*йна. От друга гледна точка, аз като си нося домашна ракия и мента в Гърция, какъв съм? :kuku: :kuku: :kuku: :shock: :mhihi:
---

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от acho.rs » 18 Авг 2020, 8:00

Точно Гърция са известни със скапаните си зеленчуци и изкуствено сирене :dunno:... Даже е добре и октопод да си хванеш от България, че да си сигурен, че е свободно отглеждан.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от c04 » 18 Авг 2020, 13:22

bum_bum написа:Просто не ям наденица от 6лв или домати от 2,50. Нося си ги и си ги приготвям аз, като пълен селянин :mhihi:

Ма после не пиша теми как да си лекувам гъза, корема или ушите.

Мен ми стана интересно от къде си купуваш храната :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от kiko » 18 Авг 2020, 14:58

acho.rs написа:Точно Гърция са известни със скапаните си зеленчуци и изкуствено сирене :dunno:... Даже е добре и октопод да си хванеш от България, че да си сигурен, че е свободно отглеждан.

Ти пак нищо не каза :mhihi: ,по вкусно от гръцко сирене не съм ял.Ама не тва от лидл а от местна мандра ;) В бг не знам какъв октопод ще хванеш но точно на Тасос съм виждал рано сутрин собственика на таверна да се връща с лодка и да млати октопода в скалите,че на обяд като ми го сервира да е по крехък ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от 3186 » 18 Авг 2020, 15:15

kiko написа:
acho.rs написа:Точно Гърция са известни със скапаните си зеленчуци и изкуствено сирене :dunno:... Даже е добре и октопод да си хванеш от България, че да си сигурен, че е свободно отглеждан.

Ти пак нищо не каза :mhihi: ,по вкусно от гръцко сирене не съм ял.Ама не тва от лидл а от местна мандра ;) В бг не знам какъв октопод ще хванеш но точно на Тасос съм виждал рано сутрин собственика на таверна да се връща с лодка и да млати октопода в скалите,че на обяд като ми го сервира да е по крехък ;)

Ако действително си живял цял живот в Мордор, вероятно не си опитвал и по-вкусни домати от гръцките, но да ти кажа - намират се ;) Същото е и със сиренето.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от barty » 18 Авг 2020, 15:17

acho.rs написа:Точно Гърция са известни със скапаните си зеленчуци и изкуствено сирене :dunno:... Даже е добре и октопод да си хванеш от България, че да си сигурен, че е свободно отглеждан.


Сигурен съм че се шегуваш но колегите не сванаха
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от host » 18 Авг 2020, 15:32

3 дни в Обзор... Това е място за семейни хора и желаещи да се унищожават по дворовете на хора даващи "стаи" на морето - мое мнение.

В заведенията храната не е гадна, даже в някои напомня домашна кухня, но ценичките не са като за това, но не да и стряскащи (сравнявам с Пловдив където положението с ресторантите е тотално зле като цени по принцип).

Ивицата е огромна, няма майтап. Обаче плажа е фул с натрошени миди, тук-там фасчета... Еми не е много поддържан. Шезлонг 3.50лв, чадър 3.50лв... Доста пълно на централен и северен плаж (на северния е за препоръчване), но и на двата слабо от към добри бийч барове. На южния така и не отидохме на плаж, но вечер се разходихме и мисля има доста голям бар и фрий шезлонги и чадъри.
Фрий зони има реални и са наистина 50/50 с платените.

Има бая румънци, поляци, украинци и доста мургави субекти (румънците са си баш същите). Изненада ме колко лошо беше поведението на румънските туристи по плажа - виканици, слагане на кърпи пред водата на платена зона (докато не ги изгони концесионер/представител).

Чалгии и маанета с изключение на един ресторант на центъра не забелязахме.

Апарт-хотелчето ( Стела), където бяхме беше ок, реално си имаше паркоместа, персонала беше много, много любезен, всеки ден си чистеше реално, а не за отбиване на номера. Бих казал, че нямам забележки.

Днес пристигнахме в Бургас... Плажа е тотално фрий ама е ужасно мръсен... Всичко е синя зона 9 до 19ч, но общинския платен паркинг "Гурко" 5лв/ден.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от gromovich » 18 Авг 2020, 17:11

Няколко дни в Бургас, северният плаж при капаните дори и в делнични дни си има хора, но там ивицата е голяма и може да си намериш спокойно място. Има безплатна зона с чадъри, жезлонги и някакви си дюшеци върху скари но на мен ми бяха гнусни. Наоколо се въргалят някакви барбарони, на който децата се радват, но същите си бяха кирлясали от мръсотия. Плажът е пълен с въпросните бели лентички, а във водата имаше доста пластмаси.
Днес първи ден в Балчик - идвам за първи път. Общо взето не е някаква лудница, няма кой знае какво движение на коли, което за сега ме радва. Пълно е с румънци, особено в Двореца и ботаническата градина. Не съм очаквал, че хептен няма плажна ивица. На едно място намерих изкуствен плаж - чадър и шезлонг по 3 лв, но за да се влезе в морето се минава по камъни. По протежението на крайбрежната алея има нялко добре изглеждащи заведения и тази вечер мисля да пробвам някое от тях. Утре вероятно ще се вдигна до Шабла и Каварна, а може и да отскоча до прословутата мидена ферма.

Между другото има ли някой от форума който да практикува кайт сърф, че евентуално мисля да пробвам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от drago_pavlov » 18 Авг 2020, 18:10

Тая тема става все по-забавна :mhihi:
1 седмица без био домати -> в Пирогов :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от hell's angel » 18 Авг 2020, 18:30

Като е гарнирано с 6 кила пукница, поне доматитО да е У ред. :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от Bogat-Beden » 18 Авг 2020, 19:07

drago_pavlov написа:Тая тема става все по-забавна :mhihi:
1 седмица без био домати -> в Пирогов :mhihi:

:ahah: :ahah: :ahah:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Море 2020-та?!...

Мнение от N.Mihaylovski » 18 Авг 2020, 19:36

c04 написа:
bum_bum написа:Просто не ям наденица от 6лв или домати от 2,50. Нося си ги и си ги приготвям аз, като пълен селянин :mhihi:

Ма после не пиша теми как да си лекувам гъза, корема или ушите.

Мен ми стана интересно от къде си купуваш храната :D

Има фермерски пазари, био магазини, има от къде
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook