Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от barty » 18 Май 2022, 14:45

Още не съм запазил семейната почивка, като 90% съм за Гърция. Останалите 10% са на жена ми, която се оглежда за почивка в България.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от ivanski_2 » 18 Май 2022, 15:01

peshehodetz написа:В началото на темата доколкото си спомням имаше някакви постинги на един колега за някакво пътуване до Тайланд или Филипините май беше ма не намирам нищо. После имаше някакви коментари за пътувания по Сейшелите и Малдиви, освен всичко това да е било някъде другаде и да съм се объркал. Някакви идеи ?


Аз ходих до Тайланд преди известно време и бях споменал тук в форума, питай каквото те интересува.

bum bum разбрах те :bchug:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 30.09.2020
Пол: Мъж
Кара: Е90 325XI
Детайли за колата: N52B25

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от тео е90 » 18 Май 2022, 15:03

От 2013г още януари си правя резервация за Гърция за юли. 2020 и 2021г беше супер като нямаше сърби и македонци :mhihi: Тази ще видим как ще е :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от peshehodetz » 18 Май 2022, 15:08

Аз за теб знам че ходи ма беше доста скоро. Това за което питам беше отдавна, доста подробно с много снимки, колегата даже се беше снимал с някакви гаджета филипинки. После обаче имаше доста коментари и впечатления пак за почивки за море по Сейшели-Малдиви, това по ме интересува, ма явно съм объркал форума.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от vixx » 18 Май 2022, 17:01

за Тайланд и аз мога да давам акъл, ама не съм въпросния със снимките.
Абе може ли да ми кажете някакви интересни неща в Париж, които не са типичните туристически атракции? Другия месец ще водя жената и ми се иска с нещо да я изненадам, отвъд айфелова кула, музеи и тн.
Примерно ако някое закътано китно ресторантче или нещо подобно много ви е харесало?

А, и още нещо да питам. На Вурвуру в Гърция някой наемал ли е лодка за цял ден? Някакви евентуални проблеми да очаквам ли и за какво да внимавам?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от speeder88 » 19 Май 2022, 7:01

Като ходихме в Париж преди 5 години бяхме си наели апартамент в латинския квартал и имаше доста готини ресторантчета по пешеходните улици. Disney land не е ли опция за някой от дните?

Лодката - няма к'во да се обърка! Дават ти я и само газ! Гледаш си бензина да не ти свърши, макар че трябва да не я спираш. Ние преди две години бяхме взели една и бяхме 6 човека - спряхме на 2-3 острова на синята лагуна - правихме някъв плаж, на обяд спряхме не помня къде и доляхме вечерта 10-на кила бензин. Трябва да внимаваш да не джаснеш двигателя в някой камък.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Море 2022г.?!...

Мнение от Anthony_J » 19 Май 2022, 9:05

barty написа:
ildivvy написа:Лукойл-а на Маказа работи ли? Май е доста натоварена по принцип... Става дума за последно зареждане преди да се влезе в Гърция...


В Гърция зареждал ли си? Как е качеството на горивата спрямо България?
Досега винаги пълня в България заради по-високите цени в Гърция но следващия път ще пробвам гръцкия дизел.
Аз зареждам много в Гърция, щото седя там с месеци и не съм усетил разлика спрямо нашите горива, освен в цената. Имам приятели обаче, които като заредят в Гърция и подпикват от кеф как колата им ставала друга. Самите гърци пък се оплакват от качеството на горивата си, даже един мой съсед ми твърди, че в България са по-качествени.
За мен е някаква градска легенда цялата работа. Както с препаратите за пране, които в Гърция били много по-хубави. Постоянно някой ми звъни да му донеса я препрата, я невероятно магическо лекарство, което само в Гърция го има. Аз не усещам разлика в тези неща. Виж, в хранителните продукти разликите са космически, ама никой не е ме е карал да му нося месо :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от TNT » 19 Май 2022, 14:01

Я кажете каква е схемата с кредитите в Буукинг ? Кога и по каква причина се дават ? Последния път толкова промоции ударих, че чак не разбрах как става.

400++ беше базова цена.
360-380 някъде заради Genius отстъпка левел 2.
343лв падна през телефона (винаги през телефона резервирам, почти винаги има допълнителна мобилна отстъпка)
Ползвах и -39лв натрупан от преден път кредит
Без да съм вкарвал някакви промокодове, ми даде 110лв кредит награда, която чакам да преведат :lol:

Сумарно става някаква отстъпка -50% че и повече :dunno: Две стаи за 4 човека. Досега поне съм разбирал защо си получавам промоциите, тоя път нещо нереално ми се струва :mhihi: Казаха ми, че има някаква връзка дали плащаш с кредитна карта и дали я запаметяваш. Хотела като цяло беше евтин, не е номера "да надуем цената, че да има за отстъпка".
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от vixx » 19 Май 2022, 16:30

speeder88 написа:Като ходихме в Париж преди 5 години бяхме си наели апартамент в латинския квартал и имаше доста готини ресторантчета по пешеходните улици. Disney land не е ли опция за някой от дните?

Лодката - няма к'во да се обърка! Дават ти я и само газ! Гледаш си бензина да не ти свърши, макар че трябва да не я спираш. Ние преди две години бяхме взели една и бяхме 6 човека - спряхме на 2-3 острова на синята лагуна - правихме някъв плаж, на обяд спряхме не помня къде и доляхме вечерта 10-на кила бензин. Трябва да внимаваш да не джаснеш двигателя в някой камък.


Супер, благодаря за инфото. Дисни и на двамата не ни е мерак.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.01.2004
Местоположение: пловдив,кичука,London
Кара: G30d...Q7 2019

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от badboy21 » 19 Май 2022, 22:58

vixx написа:
speeder88 написа:Като ходихме в Париж преди 5 години бяхме си наели апартамент в латинския квартал и имаше доста готини ресторантчета по пешеходните улици. Disney land не е ли опция за някой от дните?

Лодката - няма к'во да се обърка! Дават ти я и само газ! Гледаш си бензина да не ти свърши, макар че трябва да не я спираш. Ние преди две години бяхме взели една и бяхме 6 човека - спряхме на 2-3 острова на синята лагуна - правихме някъв плаж, на обяд спряхме не помня къде и доляхме вечерта 10-на кила бензин. Трябва да внимаваш да не джаснеш двигателя в някой камък.


Супер, благодаря за инфото. Дисни и на двамата не ни е мерак.

Очите на четири,когато излизате от метрото,ако го ползвате,има разни субекти,които оглеждат хората от горе до долу...Готини ресторанти има около Триумфалната арка,но лично за мен Париж е един надценен град :no: .Приятно прекарване :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от M17cH » 20 Май 2022, 10:03

vixx написа:А, и още нещо да питам. На Вурвуру в Гърция някой наемал ли е лодка за цял ден? Някакви евентуални проблеми да очаквам ли и за какво да внимавам?


И ние взехме лодка миналото лято баш там. Беше яко изживяване. Бензин почти не харчи тва нещо, очаквах някви космически суми като я върнахме а то нямаше 20 евро... Единствено трябва да зяпаш картата която ти дават, да не удариш подводни камъни или плитко дъно, че ги интересува предимно перката, кяото струваше или 180евро или 220евро нещо такова. Правят снимка като тръгваш и после сраняват като се върнеш. Просто внимавай на инструктажа като ти дават ключовете, хората си обясняват подробно, приготви си едни 30на минути да се запознаеш как се оперира с двигателя и как се хвърля котва и дефакто къде препоръчват да се ходи и от къде да се мине. Нз за колегата, но ние си я изключвахме напълно, ходихме на едно ресторантче, някво странно усещане е да оставиш ключа от... лодката... на масата, вместо този от колата :mrgreen:
Пускаш котва където ти е кеф, гмуркане плажове на островчета, бая е айляк.
Бих те посъветвал да не излизаш в отворено море (демек на мн дълбокото), щото нас ни размята сериозно с тия големи вълни.А лодката ни беше за 10 човека (не най-малките).
Резервирайте от рано, защото ти обещавам че няма да сте единствените които им е хрумнало да си наемат лодка, а ако е от днес за утре най-често са останали само по-скъпите варианти. Ние се возихме 4 човека в лодка за 10, естествено в това си има и плюсове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Моджо » 20 Май 2022, 10:07

Се се каним и ние да земем лодка и се пропускаме...Имаше и някакво ограничение да не навлизаш...ххх мили навътре от брега. Това как го контролираш ? До Атон примерно можеш ли да избръмчиш :))
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от M17cH » 20 Май 2022, 10:25

Моджо написа:Се се каним и ние да земем лодка и се пропускаме...Имаше и някакво ограничение да не навлизаш...ххх мили навътре от брега. Това как го контролираш ? До Атон примерно можеш ли да избръмчиш :))


Ами при нас се случи натурално... Ако искахме да останем върху лодката, трябваше да се приближим към брега :lol:
Маршрутът ни на отиване към ресторантчето беше нещо подобно:
Изображение
Като оранжевото някъде беше където излязохме в по-отворено море.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Моджо » 20 Май 2022, 10:30

То там някъде има коралов риф около Вурвурото...идеята е да се гмурнем..а през останалото време возене, въдици, пляцикане..такива неща. Ма сигурно пак ще пропуснем..сутрин сме си на плажа и ме мързи да карам до Вурвуро /то щото е много далеко/, следобед па е горещо :)) Нема угодия. Нема ли от другата страна на ръкава да дават. В Никити примерно.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от M17cH » 20 Май 2022, 10:37

Моджо написа:То там някъде има коралов риф около Вурвурото...идеята е да се гмурнем..а през останалото време возене, въдици, пляцикане..такива неща. Ма сигурно пак ще пропуснем..сутрин сме си на плажа и ме мързи да карам до Вурвуро /то щото е много далеко/, следобед па е горещо :)) Нема угодия. Нема ли от другата страна на ръкава да дават. В Никити примерно.


Ние в Никити бяхме отседнали. Нямаше лодки, нз защо...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook