Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от zAcK » 20 Юни 2022, 8:40

BMW_POWER написа:
peshehodetz написа:Интересно, да се има предвид..... :( :( :(

https://za.investing.com/magazine/the-most-expensive-beaches-in-the-world-that-are-not-worth-your-money/article/90312


Не знам, то тия съвсем превъртяха играта. Ето колко струва седмица на юг за четиричленно семейство през август. Ние сме били в този хотел 2014г и цените бяха поне два пъти надолу. Мексико се превърна в суперлуксозна дестинация :shock:


С тия пари ще изкараме лятото в Гърция и ще обиколим доста. И ми дреме за Мексико :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Don_Diego » 20 Юни 2022, 9:29

Вчера се прибрах от Гърция, за сефте през живота си бях на почивка там...not great, not terrible и продължавам да не разбирам по какво толкова припадат всички нашенци :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Exclusive89 » 20 Юни 2022, 10:12

Чиста вода, добро обслужване, вкусна храна, много места за обикаляне, без бетон навсякъде и т.н и т.н :dunno:
Разбира се, не е задължително на всеки да му харесва.
Например в Турция на мен ми харесват малките хотелчета, около Фетхийе и Каш, на други им харесват огромните хотели ол инклузив и т.н.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от ildivvy » 20 Юни 2022, 12:01

Вчера си говорихме в квартала с приятели за текущи цени по черноморието... Салати по близо 20лв, бира над 5-6лв и т.н. Във Валенсия е за 'бедняци'... Топа на топа е тук :ok: ! Няма какво да го мислим! На нашето море няма да ида, дори да ми плащат :banghead: ....
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от zAcK » 20 Юни 2022, 12:04

Don_Diego написа:Вчера се прибрах от Гърция, за сефте през живота си бях на почивка там...not great, not terrible и продължавам да не разбирам по какво толкова припадат всички нашенци :dunno:


Колегата го е написал - спокойствие и колкото си искаш места и плажове :bchug: И никакви мутроселяндури.
За 15 години в Гърция сме платили мисля 2 пъти за паркинг :mhihi: като единият път беше в Солун :ok:
А и за да има 30 милиона туристи всяка година, все нещо хубаво има в тая Гърция :mhihi:
Например 200 населени острова, дето цял живот не можеш да обиколиш и т.н. :ok:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Don_Diego » 20 Юни 2022, 12:16

Аз никъде не съм казал, че е зле просто не виждам кое му е толкова УАУ :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от toncho83 » 20 Юни 2022, 13:06

Зависи къде си бил

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Don_Diego » 20 Юни 2022, 13:21

Бяхме наели вила в Сани и обикаляхме из целия ръкав. С няколко изключения от местата за хранене нищо не ме грабна чак така, че да припадам :dunno:
Плажа също е приятен с фин пясък и спокойно, плитко море. Ако искаш да плуваш си трябва ходене до дълбокото :lol:
Никога и за нищо на света не ходете на плажния бар Mamalouka - пясък няма, само камъни е и е супер теснотия на плажа, шезлонгите са един върху друг, чувстваш се като сардина. Тръгнах си на 10тата минута от там
И това удоволствие за 50евро на човек, за група от 6 човека не ни дадоха 3 чадъра с по 2 шезлонга всеки както искахме, а 2 чадъра, 5 шезлонга и 1 стол, че ако е шезлонг влиза в територията на съседния чадър :banghead:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Моджо » 20 Юни 2022, 13:31

Щом си тръгнал по барове - нема смисъл. Тука е по-добре :))
Па и гледам тва Сани не е кат да си в селце.
А да не ти направи вчепатление самото море...мани, бегай :))
По Касандра па не сме обикаляли да го ева.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от drago_pavlov » 20 Юни 2022, 14:04

barty написа:Тази година все още не съм резервирал но виждам че на някои места в България цените вече са с 15-20% надолу в сравнение преди един месец.
Явно сезона не е толкова успешен, колкото си мислеха нашите мутри :mhihi:

Този уикенд бяхме в Созопол. От една страна всичко беше празно, няма много хора по улиците, нито на плажа. От друга искахме да запазим още един уикенд след 2 седмици и нямаше нищо свободно в хотела :dunno:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от ///M Power » 20 Юни 2022, 14:36

drago_pavlov написа:
barty написа:Тази година все още не съм резервирал но виждам че на някои места в България цените вече са с 15-20% надолу в сравнение преди един месец.
Явно сезона не е толкова успешен, колкото си мислеха нашите мутри :mhihi:

Този уикенд бяхме в Созопол. От една страна всичко беше празно, няма много хора по улиците, нито на плажа. От друга искахме да запазим още един уикенд след 2 седмици и нямаше нищо свободно в хотела :dunno:


Като мине юни и всичко се пълни.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Don_Diego » 20 Юни 2022, 17:18

Моджо написа:Щом си тръгнал по барове - нема смисъл. Тука е по-добре :))
Па и гледам тва Сани не е кат да си в селце.
А да не ти направи вчепатление самото море...мани, бегай :))
По Касандра па не сме обикаляли да го ева.


Дишай... :winky:
Аз като ходя на почивка искам да си почина, не да мисля как ще се изхранвам през деня или да влача хладилни чанти (бая такива българи видях там между другото :kuku: ), следователно искам хубав шезлонг, достатъчно място и бар/ресторант наблизо.
Колкото до водата...бил съм и на места с по-чиста вода :winky: . През пандемията тукашното море също беше с кристална вода :bchug:

Да потретя, че явно не се чете - никъде не казвам, че е лошо ама не е това УАУ дето всеки обяснява и му се пълнят очите със сълзи като заприказва какво и как било. Може и в мен да е проблема...Отишъл съм на място дето ми е препоръчано от грък с претенции и може би тръгнах с малко по-пълна чанта с очаквания и затова да не съм очарован :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Моджо » 20 Юни 2022, 18:35

Точно де. Отишъл си на място, което не е това дето търсиш. Няма как да е "уау" в случая. Не е нужно ресторанта да ти е плеснат на плажа, нали? Или 100 шезлонга един до друг. Точно от това бягаме повечето дето сме уау. И не мъкнем чанти, нито има проблем с яденето. По чисто и особено по-прозрачно няма как да си видял. Не и Черно море. Аз където ходя има 10 чадъра зорлем, таверно/бар има на 20 метра, но не е на плажа. Като под "бар" разбирай тип лавка. И повече от 3 човека накуп няма да видиш на въпросния бар. И на километри наляво и надясно нема никой. Тук там по некое заведение с три чадъра или пред някоя вила и тва е. Нема навалица, нема льокане на бири или там квото се льока от сабале. Нема яденета и пиеньета. Има плаж, слънце и море. А щеше да е идеално хептен да нема никой и нищо в радуис от 100 м. Гърция е това. Не го ли искаш няма смисъл да ходиш. Като аз съм бил и в 5 звезден в Гърция... Еми, не. Мерси.
Па тва бетон до бетон просто забрави. Мен тва ми е почивката, не да хода по заведения. Маската, шнорхел, плавниците и чао. Кат се върна с улов, игра с децата и айде пак на подводен лов... Следобед сън, може малко плаж още. Вечеря, разходка, сладолед и лека нощ. И така скучно си минат 10 деня и не ни стигнат даже.
ПП. С това целото искам да кажа, че който иска София с море може смело да пропусне Гърция. Ще се разочарова.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Море 2022г.?!...

Мнение от alekangg » 20 Юни 2022, 19:10

Да дам пример, да няма изненадани някой ден.
Градския плаж във Валенсия се казва Playa de la Malvarrosa, дълъг е над 3км и много широк 100-150м, максимум се пълни до средата събота и неделя.
https://www.google.com/search?q=malvarr ... 3&dpr=1.25
На по около 300м има по едно не голямо заведение, разбира се извън плажа. Пак на толкова има по едно на плажа, където има сокове, бира и нещо от сорта на сандвичи, но то е по-скоро като навес.



Въпреки това е пълно с хора, като повечето си носят ядене и пиене в хладилни чанти, ама там не плащат данък обществено мнение и не ги е срам.
Също не ги е срам да си носят чадъри и да лягат на пясъка без шезлонги. Шезлонги и чадъри са на малко места, да речем не повече от 10% от хората ги ползват! Снимките са от миналата седмица.

Изображение
Изображение

И това е нищо, има много плажове, където няма абсолютно нищо освен пясък, дори няма обхват на телефона в радиус на няколко километра, обаче се ходи със специален автобус, колата се оставя на паркинг на 3-4км.

https://www.google.com/search?q=Calblan ... 3&dpr=1.25

На този се върви поне 20мин на топлика, ама е в доста класации.
https://www.google.com/search?q=Playa+d ... 3&dpr=1.25



На този даже е снимана част от Индиана Джонс и нещо си

https://www.google.com/search?q=Monsul+ ... 3&dpr=1.25



Не много далеч от тези места е точно другата крайност, Бенидорм.
https://www.google.com/search?q=бенидорм&tbm=isch&ved=2ahUKEwiXmqOVx7z4AhXEN-wKHUwpClcQ2-cCegQIABAA&oq=бенидорм&gs_lcp=CgNpbWcQAzIFCAAQgAQyBQgAEIAEMgUIABCABDIFCAAQgAQyBQgAEIAEMgUIABCABDIECAAQHjIECAAQHjIECAAQHjIECAAQHjoECCMQJzoICAAQsQMQgwE6CAgAEIAEELEDOgsIABCABBCxAxCDAToECAAQA1D9CVi0EWCIE2gAcAB4AIABjQGIAe8HkgEDMS44mAEAoAEBqgELZ3dzLXdpei1pbWfAAQE&sclient=img&ei=gK6wYpdaxO-wB8zSqLgF&bih=723&biw=1496&client=opera&hs=mU4

Та идеята е, всеки да се подготви къде отива, защото за един може да е много зле, за други много добре едно и също място.
Е на на Слънчака и до днес има чуженци, хубави лоши, ама има. Значи все на някои им харесва с нещо.
Един иска спокойствие, друг кръчми, трети пиене и барове през 10м, четвърти кой знае какво.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.01.2004
Местоположение: пловдив,кичука,London
Кара: G30d...Q7 2019

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от badboy21 » 20 Юни 2022, 21:52

Понеже се спомена Бенидорм,бих казал,че си е доста добро място за почивка.Страхотни крайбрежни заведения,с много вкусни морски дарове,за обслужване да не говорим,типичен курорт в които ходят англичани на средна възраст...Два пъти бяхме,и двата пъти спяхме в gran hotel Bali(високия хотел),който не е от евтините,и пак почивката ляга по-евтино от Созопол,чудя се защо ли :dunno: :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook