Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от barty » 28 Юли 2021, 18:24

Гледам по Нова телевизия случка от Приморско: собственик на ресторант ударил клиент, който чакал 2 часа храна за детето :dunno:
Взаимно се заплашвали, карали, били....еВа го в туризма :dummy:
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от peshehodetz » 28 Юли 2021, 19:51

Някои от вас ако пътувате от Бургас за София може да я вземете:

https://www.monitor.bg/bg/a/view/kalkandjieva-na-stop-ot-moreto-275706
Последна промяна peshehodetz на 29 Юли 2021, 16:26, променена общо 1 път
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от TNT » 03 Авг 2021, 9:45

Колеги, през Маказа през седмицата в кои часове има по-малко опашки ? Като гледам по групи във Фейсбук, все снимат дивите опашки около 8-9ч сутринта. Ако съм в 11-12ч на границата дали няма да е по-спокойно ? Предпочитам да отида един час по-късно в хотела, отколкото да тестваме климатичната система на опашката :help:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от speeder88 » 03 Авг 2021, 9:53

Началото на юли бяхме в 6 часа на границата и минахме в 7, та в този диапазон си е час чакане! Дакажат и други колеги как е било в различно време!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от carmanf1 » 03 Авг 2021, 10:41

В началото на Юли, в 3 следобяд се минаваше за 5-10 мин.

Преди това, средата на Юни, минахме границата в 12 на обяд,
като края на опашката по това време беше на Лук-Оил, което си е около 3 часа, ако се наредиш там по това време.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от Моджо » 03 Авг 2021, 17:41

Върнахме се. Чакане на границата час и малко при температура 42 градуса на сянка. На слънце 48. Мечо Клечо не можа да издържи на жегата и чакахме без климатик :))
Хм,хм...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от grkv » 03 Авг 2021, 21:19

Моджо написа:не можа да издържи на жегата и чакахме без климатик :))

На мен това да ми е почернило всички хубави спомени от почивката :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от Моджо » 03 Авг 2021, 21:36

Ами, глупости. Почивката си беше екстра. Мога да напиша кратък отзив).
А че на Мечо Клечо му е много горещо с климатик в опашка не е нищо страшно.
Догодина ще зема да му почистя радиатора. Ако се сетя де
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от peshehodetz » 03 Авг 2021, 21:52

grkv написа:На мен това да ми е почернило всички хубави спомени от почивката :lol:


Лично мен това хич не би ме притеснило, свикнал съм и съм чакал и в много по големи горещини от тези нашенските. Това което обаче би ми очернило почивката е когато колоната от 2-3 километра си чака смирено и някой тумбак с шкембе от увиснали сланини като онзи тулуп венци стефанов мине най-нахално отпред с бентли-то и митничарите го пуснат щото видите ли той бил еди кой си, както наскоро някои го бяха снимали и постнали във фейса.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от grkv » 03 Авг 2021, 22:06

Малко си живял тука, след време се свиква и не ти правят впечатление такива неща :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1529
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от ildivvy » 04 Авг 2021, 5:31

Именно! Защото нищо не правим и се примиряваме с подобни неща...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от grkv » 04 Авг 2021, 9:43

А какво ще направиш? :lol:
Цялата газ и плътно зад Бентлито, пък като спре на бариерата ще шамаросаш шофера, пътника и целия отбор митничари? :lol:

Аз те разбирам, индивидуализмът не е довел до нищо добро в по-мащабен план, но в днешно време е единственият начин да се запазиш като психика и да водиш що-годе нормален и максимално стрес-фрий живот. Някои отявлени патриоти и борци срещу неправдата му викат овчедушие, аз му викам свобода от простотиите, а простотии е имало от как свят светува и ще има още много за напред във всяка една държава.
В тая връзка аз съм приел, че сам съм си войн за себе си и близките ми, нищо не ми се полага даром и не очаквам нищо от никого - нито от държава, нито от околните. В резултат на това не съм разочарован от нищо, не ме дразнят политици, управници на местно ниво и разни абсурдни решения, приемам, че всеки се бори за себе си, гледам да се нагаждам според ситуацията и да живея максимално добре в създадената ситуация без излишен стрес. Може да е в ''моя си балон'', ама в края на деня се чувствам окей, което като тегли човек чертата е едно от най-важните неща :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от toncho83 » 04 Авг 2021, 9:50

На 19.07. около 10 ч. сутринта минах Кулата. Пред мен имаше 3 коли. Чаках не повече от 5- 10 мин. На 31.07 около 00 ч. се прибирах в Бг и имаше 5-6 коли преди мен. Чаках 10 мин. Никога не съм минавал по-бързо.

Ходих до Лефкада, после до Закинтос.Последният е зает на 40%. Това го казват местните. Магистралите им бяха празни. Почти никакъв трафик. Кара се спокойно и приятно. Камерите са обозначени къде са, а гръцките полицаи седят по местата за почивка. Вдигнаха ми един път радар, но бях със 110 км/ч., точно се приготвих да отбивам да почивам :D
Някои ако иска още инфо от Лефкада и Закинтос да пише, ще споделя...Навъртях около 3000 км. Супер доволен съм. Наемах лодка, обикаляхме плажове, излязоха вълни и щяхме да се обърнем...въобще имаше много емоции….

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от Е.Димитров » 04 Авг 2021, 10:55

Аз миналата година пропуснах, тази година (към днешна дата) отидох на едно "бързо" море в Слънчев бряг.
Та плажа, предлагат честна сделка, консумираш за 20 лева на ден, получаваш 2 шезлонга, чадър и масичка.
Проблема е, че всичко е заето.
Единият път отидох в 7 часа за да "запазя" чадър, оказа се, че всичко е "запазено", метнали са хората кърпи и се пазят.
Влязох в коловоза на начина на мислене на почиващият българин и на другият ден станах в 5,20 часа и ...имаше 10-15 чадъра свободни, вероятно от предишният ден бяха запазени.
Та как и да е, направих се и аз на интересен и метнах кърпа върху свободно място. Пък и беше приятно да станеш рано и да се разходиш до плажа, който плаж в моят случай е на около 150-200 метра.

Ходеше ми се до Гърция, но и тая година ще пропусна заради напрегнатата обстановка.

Иначе, по повод манталитета на нашенеца.
Тоя странен манталитет се проявява навсякъде и във всички аспекти.
Един елементарен пример. Имам един Транспортер Т5 2008г. пътнически, защото, както знаем всеки, който живее в къща, трябва да има нещо, в което да си товари боклуците :mhihi:
Или както често казвам, "Един мъж трябва да узрее за къща и за бус".
Та, аз винаги зареждам този бус с най-скъпите горива, с надежда, че са най-качествени.
Спирам на Шел и зареждам VPower Diesel за 120 лева.
До мен спира едно Е46 и зарежда за 10 лева газ.
Та ето го манталитета български, бензинджията се хвърли да му мие стъклата (някаква крайпътна селска бензиностанция на шел), предно стъкло, задно стъкло... а моят бус не му обърна внимание.
Щото едното е BMW , не е някъФ рейс :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от b_u_b_o » 04 Авг 2021, 11:14

grkv написа:А какво ще направиш? :lol:
Цялата газ и плътно зад Бентлито, пък като спре на бариерата ще шамаросаш шофера, пътника и целия отбор митничари?


Не, ама от 100 коли на опашката 20 човека като отидат и питам "Тоя келеш са с какво е по-специален от нас?" и може следващия да си помислят дали да го пуснат или да го пратят отзад на опашката... Да няма да стане от първия път, ама тая търпимост към селския терикатлък ни е довела до тва всеки да си праи квото му е кеф. И колкото повече го игнорираме и се правим че го няма, толкова по-зле става. И ако сега не ти пречи тоя дето те предрежда на границата или на светофара си помисли, че утре може да чакаш в болницата с умиращ близък на ръце и да дойде тоя същия и да влезе преди тебе щото...щото е по-готин :dunno:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook