Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от TNT » 10 Май 2022, 11:23

То за тва са с 10% шанс за фалит :mhihi: http://www.worldgovernmentbonds.com/sovereign-cds/


Некст дестинейшън ще е море :ok: За дестинациите в Гърция със самолет имаше мнения, но пишеше задължително с кола под наем. Ако целта ти е лежене на плажа и разходка по магазинчета/избор на кръчма вечер, нужна ли е кола ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от drago_pavlov » 10 Май 2022, 12:12

TNT написа: Ако целта ти е лежене на плажа и разходка по магазинчета/избор на кръчма вечер, нужна ли е кола ?

Ако ще лежиш на един и същ плаж и ще се разходаш в същото село/град може и без.
Но ако си от обикалящите няма как без кола.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от blqsu4ko » 17 Май 2022, 9:19

Колеги,

Има малко писано по-назад в темата, но е старо и не достатъчно.
Юли месец се планира море в Албания - Дуръс или Саранда. Ще пътуваме с коли, някой може ли да разкаже повече за пътя и пребиваването там, както и да препоръча един от двата курорта?
:bchug:
Live it like you Love it

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от ildivvy » 18 Май 2022, 7:08

Лукойл-а на Маказа работи ли? Май е доста натоварена по принцип... Става дума за последно зареждане преди да се влезе в Гърция...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от mr_petroff » 18 Май 2022, 7:39

Работи, но цената е по нагоре от Лукойл Кърджали.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от barty » 18 Май 2022, 7:43

ildivvy написа:Лукойл-а на Маказа работи ли? Май е доста натоварена по принцип... Става дума за последно зареждане преди да се влезе в Гърция...


В Гърция зареждал ли си? Как е качеството на горивата спрямо България?
Досега винаги пълня в България заради по-високите цени в Гърция но следващия път ще пробвам гръцкия дизел.
:yes:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от ildivvy » 18 Май 2022, 8:10

Ами винаги е бил по-добре..! Дори преди време, когато всичко беше нормално, с техните горива даваше и малко икономия и на пари излизаше еднакво или малко по-евтино! Така ми се получи и в Румъния миналата година... При всички случаи, ако не те бърка чак толкова цената - пробвай ги!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от bum_bum » 18 Май 2022, 8:30

Гръцки бензин спивах преди BP премиъм, но не съм усещал някаква разлика. То и на бензино трудно .. Но турската нафта тотално ме отказа да зареждам Шел В Пауър. 15 години друго гориво не съм сипвал, но от месец насам сипвам къде сваря и вече не от скъпите варианти. Да го духат тия нещастници ненаядени с това подобие на гориво.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от ivanski_2 » 18 Май 2022, 8:44

bum_bum написа:Гръцки бензин спивах преди BP премиъм, но не съм усещал някаква разлика. То и на бензино трудно .. Но турската нафта тотално ме отказа да зареждам Шел В Пауър. 15 години друго гориво не съм сипвал, но от месец насам сипвам къде сваря и вече не от скъпите варианти. Да го духат тия нещастници ненаядени с това подобие на гориво.


Защо, проблеми ли имаше , може да е било кофти партида, както се случва и на тероиторията понякога :dunno:

пп:Сега като се замисля тук понякога се случва да НЕ е кофти по-скоро :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Е.Димитров » 18 Май 2022, 10:17

ivanski_2 написа:
bum_bum написа:Гръцки бензин спивах преди BP премиъм, но не съм усещал някаква разлика. То и на бензино трудно .. Но турската нафта тотално ме отказа да зареждам Шел В Пауър. 15 години друго гориво не съм сипвал, но от месец насам сипвам къде сваря и вече не от скъпите варианти. Да го духат тия нещастници ненаядени с това подобие на гориво.


Защо, проблеми ли имаше , може да е било кофти партида, както се случва и на тероиторията понякога :dunno:

пп:Сега като се замисля тук понякога се случва да НЕ е кофти по-скоро :mhihi:

Според мен има в предвид, че турската нафта е много добра, в сравнение предлаганата в България нафта на шел ви пауър
Ако е така, аз също мисля, че турската е супер.
Освен това на тамошният шел разликата между нормалната и ви пауър е 1 стотинка от лирата.
Тук май е 30% на горе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от bum_bum » 18 Май 2022, 13:12

ivanski_2 написа:Защо, проблеми ли имаше , може да е било кофти партида, както се случва и на тероиторията понякога :dunno:


Напротив. Тук зареждам В Пауър и нафта и бензин и на мотор, на скутер, на косачката дори от 15 години. Винаги съм се клел в качеството на скъпата нафта на Шел.

На джипката имам някоя дюза, която чука. Давах ги на стенд, оправи се.. за 200км и почна пак. В Турция заредих от някакъв Шел, който беше пълна гротеска. Все едно от Алиекспрес.. или менте някакво на оригиналния Шел. След 3-400км не само дюзата не се чуваше, а и двигателя работеше далеч по-тихо. Минах там не знам колко, близо 2к май. Ни помен от тоя шум.

Връшам се и след 1/3 от резервоара нещата са си по старому. Зареждах и от скъпата на Газпром, от Ромпетрол, Еко, Лукойл ... все една пикоч са всичките.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от DigitalExile » 18 Май 2022, 13:30

V-Power нафтата е много суха тука, и моя мотор работи по остро с нея, често казано работи най добре със скъпата на OMV.
Относно горивата в Гърция, аз като ходя почти всяко лято ми се налага да зарежда по 20-30 литра, не мога да кажа,че намирам някаква огромна разлика в дизела, а преди понеже карах бензинка разлика честно казано пак не съм намирал.
Аз като пътувам надолу сипвам на OMV-то преди границата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от Leon » 18 Май 2022, 13:34

С по-маломощна кола, веднага се усеща разликата в бензина. Обаче темата е за море, не за горива ;)
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от peshehodetz » 18 Май 2022, 13:47

В началото на темата доколкото си спомням имаше някакви постинги на един колега за някакво пътуване до Тайланд или Филипините май беше ма не намирам нищо. После имаше някакви коментари за пътувания по Сейшелите и Малдиви, освен всичко това да е било някъде другаде и да съм се объркал. Някакви идеи ?
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2022г.?!...

Мнение от alekangg » 18 Май 2022, 14:31

Тази година за късно море планувам Канарите, че там съм като у нас.
Най-доброто време е края септември и октомври.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook