Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от mr_petroff » 09 Мар 2024, 21:58

streetz написа:
Черноморие ... чисти морски води .. спокойствие...

Изображение

Има, има, удри мармота по тиквата, излез от Слънчака и отвори очички... Ще се изненадаш колко е шарен света...Не ми се търси картинка на кон с капаци да я копна като твоя мармот :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от STEVAL » 09 Мар 2024, 23:09

carmanf1 написа:
И естествено :ok: - Аре бегай на съни биииич :mrgreen: https://hotel.majestic-bg.com/

Всякакви други предложения са повече от добре дошли - единствените ми изисквания са, чиста морска вода, качествена храна, басейн да има за децата и достъпен паркинг (да не го мисля всеки ден, къде ще паркирам ся).


За слънчака по-добре тук
https://www.hyattinclusivecollection.co ... esort-spa/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от dhtj » 10 Мар 2024, 5:00

Leon написа:Ега ти схемите, толкова ли ви мързи да смените малко пари? По курортите в Гърция кръчмите масово се правят на луди за плащане с карта, тия теории дето били задължени не на мен... Редовно плащахме сметките на някой от компанията, защото няма кеш, но се понаучиха, че там само с карта не се ходи.


И кво ще стане ако съм направил сметка за сто-двеста евра, а нямам кеш и мога да платя само с карта?
Ще ме еват ли или ще ми оставят чинии да мия да си изкарам надник? :lol:
Може да се правят на луди малко да те видят дали нямаш хартиени евра в джоба, ама като видят че нямаш, щат не щат ще донесат ПОС-а. :oops:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от alekangg » 10 Мар 2024, 9:35

dhtj написа:
Leon написа:Ега ти схемите, толкова ли ви мързи да смените малко пари? По курортите в Гърция кръчмите масово се правят на луди за плащане с карта, тия теории дето били задължени не на мен... Редовно плащахме сметките на някой от компанията, защото няма кеш, но се понаучиха, че там само с карта не се ходи.


И кво ще стане ако съм направил сметка за сто-двеста евра, а нямам кеш и мога да платя само с карта?
Ще ме еват ли или ще ми оставят чинии да мия да си изкарам надник? :lol:
Може да се правят на луди малко да те видят дали нямаш хартиени евра в джоба, ама като видят че нямаш, щат не щат ще донесат ПОС-а. :oops:

На много места по света се играе тая игра.

Преди няколко години в Мексико исках да зареждам бензин и питам на 5-6 места в продължение на 1 час може ли с карта, те не, не работело.
Накрая на една сложих с кеш, питах бензинджията, защо така и той си каза, ами да дадеш бакшиш евентуално :D
След това на всички места изобщо не питах нищо, само слагат и накрая вадя картата, никой нищо не каза.
Там имаше и друг дерт, трябва да се гледа дали колонката е нулирана, а има едни пердета и се вижда трудно..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от carmanf1 » 11 Мар 2024, 0:09

За картите и кеша.

На мен последно в Чикаго един бакшиш ми каза, че не можело с карта и там някви бла-бла.

Викам ОК - излязох от таксито и му казах, ай чао. Влезнах си в хотела.

Дойде в лобито на хотела и изведнъж му проработи ПОС терминала :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от carmanf1 » 11 Мар 2024, 2:07

STEVAL написа: ... За слънчака по-добре тук
https://www.hyattinclusivecollection.co ... esort-spa/


Благодаря много. :yes: Изглежда супер. А и веригата хотели я знам много добре. Ще проуча.

mr_petroff написа:Ако играеш голф са супер, северното Черноморие е с чисти морски води, но някой път е студено. Виж Св. Тома до Созопол, ако искаш спокойствие...


Благодаря за съвета. Не знаех за чистотата на морските води на север. И Св. Тома ще го прегледам :yes:

Голф не играя - той е само за големи шефове :mrgreen: Аз така бъзикам моя европейски шеф - викам видя ли тоя голф до къде те докара - разведе се, почна да играеш голф, намери си там нова жена, и ся чакаш бебе на дърти години :mrgreen:

peshehodetz написа:Какво стана ще идваш ли към щатите, че преди време беше писал и питаше на къде да ги водиш. Нещо се двумеше за източното крайбрежие и Флорида. Аз лично бих ти препоръчал да се насочите към Хаваите. За около две седмици ако сте, е достатъчно време да разгледате поне два острова - Оаху и Кауаи или Мауи. По избор, но първия задължително и после от другите два единия който си изберете и двата са много красиви като природа.


Много искам да ги водя на там, ама са осъзнах, че са малки още, когато става въпрос за сравнително кратък период, заради часовата разлика. Еле пък за по-малкия.

Последния път като бяхме с голямия в Торонто, му се разказа играта - в Мюнхен 3-4-5 часа (не помня точно) престой на отиване, после часовата разлика, направо му разказаха играта. Той спеше през деня, вечерта не можеше да спи .........

Аз знам как да се спрявам с часовата разлика и нямам проблем, но те двамата са още малки.
И ако отида с тях за около седмица, те и двамата ще се чудят кога и къде са.

Другия проблем е, че и на двамата им омръзва на едно място за 5-6 дни и искат да се прибират вкъщи.

В общи линии, осъзнах, че все още са малки за по-големи часови разлики.

Супер тъп съм бил, да си ги мисля тия работи - като например един колега Американец ми беше предложил трип LA - Seattle, вика идваш с децата, взимаме Мустанги кабрио под наем и кеф няколко дни, ще нощуваме еди къде си и не знам си кво.

Но времето е пред нас :D Ако не тая година, другата или по другата, ще порастнат децата, ще отидем :D

И ся, съвсем сериозно, препоръчай конкретни хотели, къщи, места на Хаваите, Малдивите или някви други там, където си ходил, щот пък приятелката ми иска на есен да сме ходили само двамата на екзотични места :mrgreen:

ПП. Избъзиках я, че ще я заведа на х.Здравец, щот на тия екзотични места няма къде да си запаля огън и да си пекна сланинка и пържолка :mrgreen:

Отделно й казах, че по тия острови много денги искат, комарите са като врабчета, пък и шопска салата нямат да си хапна :lol: :lol: :lol:
И й казах, че ми е писнАло от самолети и летища (самата истина), и за тва ако ще летим, ще трябва да ми прави масажи по време на всеки полет :lol:

Добре, че вече ми е свикнала :lol: За сланинката и шопската не се съгласи, ама за масажите се съгласи :lol:

Щот тя все още се опитва да го раздава висока, интелигентна класа. Щот си е от такова семейство. Така е възпитана. С много високо образование. Много сериозна работа има. Ама кофти късмет за нея - 'Флюби се в бай-Ганьо :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от peshehodetz » 11 Мар 2024, 5:22

На Мауи ако решите, гледай да е нещо около Kaanapali или Lahaina там са повечето хотели и ризорти. По приемливи като цени са от веригите Outrigger и Aston. Има ги представени и от двата от по няколко на острова като в повечето случаи стаите са от рода на condominium - хол с кухненски бокс и спалня. Някои от тях са стари но често ги реновират. Естествено и големите вериги като Хилтън, Шератън, Уестин и Хаят ги има. На макена бийч също може да видите, но не ви препоръчам района макар че също има доста хубави ризорти, но е някак си по откъснато, много по малко опции има като ресторанти магазини, барчета и кафета, докато при първите две е пълно с такива в изобилие. Освен това плажа макар, че е доста по широк стават много силни вълнения, а често и има мъртво вълнение и много яко дърпа навътре. Lahaina е мястото където доста често стават горски пожари, особено това лято беше бедствено положението. Ние като бяхме някъде 2011 юни месец пак имаше някакъв пожар точно деня когато пристигнахме късно вечерта изморени от полета и макар, че не беше нещо кой знае какво бяха затворили пътя за около 2 часа. На Кауаи ако пристигнете по популярни са Poipu beach и Lihue, като същите хотели като на Мауи ги има и тук. На север може да погледнете и Принсвил вилидж е ОК ма поне ние предпочитаме първите две места. Даже най-вероятно началото на септември планираме пак да отскокнем до Кауаи ако нещо не се обърка, още не сме избрали хотела, но ще е някъде там. Най-общо ние в къщи жена ми се скъсва да чете ревюта като решим да ходим някъде, а аз го карам по мързеливо като отварям ютуб и пиша 10 best hotels за еди къде си и излиза страшно много инфо. За Хаваите има видеа колкото си искаш с полезна информация. За Big Island където е убит Капитан Кук нямам инфо, още не съм бил макар също да има намерение да го видя. Той колегата Spunky много често ходи там и щеше да ми праща инфо за отсядане понеже мисля като отида да е за по дълго, но в последно време не е влизал във форума. И сега естествено за Хонолулу - там ако сте с деца най-добре е Hilton Hawaiian Village Waikiki Beach Resort понеже е комплекс от няколко билдинга с разнообразие от басейни, лагуна, детски площадки и кътове за занимавка на деца. В този район преди време гледах едно от малкото видеа на български които ги има в ютуб за Хонолулу в един от тези билдинги беше отседнал някакъв репортер ли е, или не знам какъв го раздава дето все дразни хората. Аз по едно време тоя го бърках с Любо Жечев. Та той беше с жена си, с която се разведоха щото тя много се дънеше с кой ли не, пък после стана някаква инфлуенсърка и с още някаква друга звезда, тримката се бяха настанили в една стая в същия Хилтън. Иначе ако сте само двама специално тук хотели и Airbnb колкото искаш, много голямо разнообразие от всякакви. Лично аз предпочитам да е на Kalakaua Avenue и то да е от към страната на плажа, а не да се налага да пресичам улицата. Ние като ходихме преди около година и половина бяхме Outrigger този който е самия плаж до Moana Surfrider щото има още един който е малко навътре. В повечето случаи ще видите хотел с по евтини стаи, ако изберете опцията ocean front цената ви ще скокне повече от по луксозен такъв с повече екстри обаче гледката е към града. Шератън на Уайкики е с много яки гледки от стаите обаче ние не го избрахме понеже пред самия хотел няма никакъв плаж, каменисто и скалисто е и се отива направо към океана. Иначе имат много голям infinity pool но самите плажове са леко наляво, а ние не стоим на басейните. Тръмп Интернешънъл и Ритц Карлтън не ви ги препоръчам понече освен, че са доста дебели като цени, макар че са изключително луксозни, са отдалечени от плажа, единия е на около 6-7 минути, а другия на около 12 минути, а и на близките плажове няма чадъри с шезлонг. Хотелите които са на плажа раздават шезлонг с два чадъра и струват $100 + тах $8.25 комплекта като лошото е, че на обслужващия персонал им свършва работното време в 5:00рм и минават и ги събират, поне така беше през октомври, летния сезон не знам до колко са. А по лошото е че не се пуши на плажа не че много ме бърка, но го няма това като в Мексико или на Карибите да си пиеш коктейла с пура в ръка. Сега за придвижването на първите два острова задължително ще ви трябва кола щото просто няма как. Всички по големи рентал компании като Херц, Авис, Ентърпрайс и Аламо имат силно присъствие и без значение какво сте резервирали дали Корола или Форд Таурус на летището ще ви питат и ще се опитват да ви дадат Мустанг Кабрио или Джип Вранглер Кабрио щото те са по скъпи и много хора рентвали по бюджетни коли в последния момент променят решението си. За Хонолулу не ви трябва кола просто си взимате убер от летището и около хотела ако е в района където споменах всичко е на пеша разстояние или $7-10 с убер. Обаче поне един или два дена ще ви трябва кола да обиколите острова и да се насладите на красотите му. Сега за тук не ви трябва да рентвате от големите компании, ми има един уебсайт и ап на телефона turo.com чрез който специално на Хонолулу могат да се наемат доста яки коли. Гледам че и в БГ има нещо подобно излизаха ми реклами на карам.бг и предполагам, че е същото. Действа се на принципа частни лица да си отдават колите под наем и тук могат да се наемат примерно Ламборгинита за около $ 1099 до към $ 1299 на ден ако ти се дават, някакво Бентли двувратката купе не помня точно колко и Мазератита, по точно седаните им, Джагуари също имаше доста. Или пък имаше няколко Ферари Калифорния в порядъка на $ 600-660 на ден, обаче при фераритата искаха минимум да се наеме за 3 дни, пък и имаха някакво ограничение за пробега до около 100 мили на ден после чарджват нещо от порадъка на $1.5-2.5 на миля не помня точно колко. Пък и проблема е, че много трудно се намират паркинги за такава кола където да е абсолютно safe и да го мислиш три дни не си е работа, въобще на Хонолулу паркирането си е проблемно. Ако беше за един ден като нищо щях да се изхвърля с някое червено ферари да повъртя из острова. Иначе М3/4/5 имаха, поршета разни, corvette от по новите, не такъв какъвто вуйчо питаше да купува колкото искаш. Аз лично си бях резервирал едно 911 Карера, не беше turboS но все пак си е истинско Порше с атмосферния двигател дето е към 380кс доколкото си спомням това модела до преди да почнат да правят всичките 911 с турбо не само тези които се водят turboS. Бях се настроил да се накефя по завоите обаче деня преди да го взема то се падаше петък след обяд собственика на колата ми текства, че трябва да и се ремонтират спирачките, не знам дали не ме изпързаля нещо щото колата му трябва за уикенда. Каза, че щял да я закара понеделник за ремонт и ако искам вторник да ми я даде. Мен тази идея хич не ме кефеше понеже вторник ми беше последен ден и предпочитах да си почивам излежавайки се на плажа. После той ми предложи да ми върне парите или да ми даде друга кола като ми върне разликата понеже за Порше-то бях платил $350. Аз го питах какво има налично и той взе да ми изрежда някакви джипове, други СУВ-та, мустанг или камаро които бях тествал преди това и не ми беше до тях, като цяло настроението ми беше много силно паднало. Накрая ми каза, че имал и някакъв Lexus IS F и това пробуди лек интерес у мен и му казах, че я взимам. Той от своя страна ми върна повече от половината от парите които бях платил, а и като бонус ми я даде пълна и ми каза да карам колкото искам и няма нужда да му я връщам с пълен резервоар както е по договор. Освен това беше оставил в колата малък чадър с две столчета в случай, че се отбием на някой плаж и имаше и хладилна чанта с вода. Та този Лексус беше доста изморен от каране, леко позахабен от вътре и на 177к мили обаче си вървеше сериозно. Е като вървеж естествено доста по слабо от М3 от същите години, но пак става особено за ежедневна кола. Ми горе-долу това е което се сещам за сега, ако има нещо друго питай или ако се сетя ще допълвам.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от ildivvy » 11 Мар 2024, 7:36

Ще ми се да заведа нашите Септември на някой от йонийските острови и ще трябва да почета малко по темата... Май е добре да резвервирам и още от сега, ако не се лъжа?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от drago_pavlov » 18 Мар 2024, 17:12

ildivvy написа:Ще ми се да заведа нашите Септември на някой от йонийските острови и ще трябва да почета малко по темата... Май е добре да резвервирам и още от сега, ако не се лъжа?

Йонийските острови всичките са страхотни и където и да ги пратиш ще останат доволни.
Закинтос е най-населен и най-младежки така да се каже - дискотеки, барове и т.н. Но си има и спокойни места и невероятни плажове.
Лефкада е по средата.
Кефалония е най-пенсионерския, най-спокоен, най-слабо населен, но невероятно красив.
А запазването колкото по-рано, толкова по-добре. Аз винаги запазвам февруари/март за юли/август.

А тази година няма да стигна до остров и ще трябва да съм някъде около Никити/Вурвуру.
Някой може ли да препоръча вила, бунгало, колиба някъде наоколо? Трябва ми само легло и баня. Ако може да е на плажа или поне с изглед към морето ще е супер. Но не ме бърка и да е някъде в гората - навсякъде ходим с кола.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от dhtj » 18 Мар 2024, 17:19

drago_pavlov написа:Кефалония е най-пенсионерския, най-спокоен, най-слабо населен, но невероятно красив.
А запазването колкото по-рано, толкова по-добре. Аз винаги запазвам февруари/март за юли/август.

Не е ли 50 градуса тогава там?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от alx » 18 Мар 2024, 17:31

STEVAL написа:
carmanf1 написа:
И естествено :ok: - Аре бегай на съни биииич :mrgreen: https://hotel.majestic-bg.com/

Всякакви други предложения са повече от добре дошли - единствените ми изисквания са, чиста морска вода, качествена храна, басейн да има за децата и достъпен паркинг (да не го мисля всеки ден, къде ще паркирам ся).


За слънчака по-добре тук
https://www.hyattinclusivecollection.co ... esort-spa/


на мен ако ще да е цивилизовано и без маймуни и чисто- много ми харесва в старата част хотелите на златните... дето входа е точно преди свлачището като идваш откъм варна... морската вода/ плажа е ок, басейните са с минерална вода и няма разни случайни хора и е доста тихо и спокойно.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от drago_pavlov » 18 Мар 2024, 17:47

dhtj написа:
drago_pavlov написа:Кефалония е най-пенсионерския, най-спокоен, най-слабо населен, но невероятно красив.
А запазването колкото по-рано, толкова по-добре. Аз винаги запазвам февруари/март за юли/август.

Не е ли 50 градуса тогава там?

Досега никога не съм уцелвал такава жега там... В Плевен на центъра е по-топло :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от alekangg » 18 Мар 2024, 17:54

Аз тази година май ще пропусна плажовете, освен ако не излезе нещо и да реша на момента, но ще е за много кратко.
За сметка на това съм планирал всякакви други, градски, селски, планински и др разходки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от ildivvy » 18 Мар 2024, 19:28

drago_pavlov написа:
ildivvy написа:Ще ми се да заведа нашите Септември на някой от йонийските острови и ще трябва да почета малко по темата... Май е добре да резвервирам и още от сега, ако не се лъжа?

Йонийските острови всичките са страхотни и където и да ги пратиш ще останат доволни.
Закинтос е най-населен и най-младежки така да се каже - дискотеки, барове и т.н. Но си има и спокойни места и невероятни плажове.
Лефкада е по средата.
Кефалония е най-пенсионерския, най-спокоен, най-слабо населен, но невероятно красив.
А запазването колкото по-рано, толкова по-добре. Аз винаги запазвам февруари/март за юли/август.

А тази година няма да стигна до остров и ще трябва да съм някъде около Никити/Вурвуру.
Някой може ли да препоръча вила, бунгало, колиба някъде наоколо? Трябва ми само легло и баня. Ако може да е на плажа или поне с изглед към морето ще е супер. Но не ме бърка и да е някъде в гората - навсякъде ходим с кола.


Благодаря за мнението! Няма да ги пращам, а ще ги заведа и аз ще съм там... Най-вероятно ще гледам/мисля нещо за Лефкада, за да не мисля и фериботи и т.н. Сега, ако предложиш и нещо конкретно там, като да не се налага да се ходи на плажа с кола всеки ден, цена няма да имаш :bchug: ! Това важи и за други колеги, които са били там и знаят подходящи места...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от drago_pavlov » 18 Мар 2024, 22:56

За Лефкада не мога да помогна - там не съм отсядал, само пътьом към/от Кефалония съм спирал на някои плажове и таверни.
А и аз като цяло гледам локацията само заради гледките, изгревите и залезите. Не ми е приоритет да е близо до плажа, че така или иначе пътуваме постоянно. Последния път на Закинтос навъртяхме 600 км за 8 дни :mhihi: Всеки ден различен плаж, различна таверна, обикаляне по забележителности, атракции и така...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook