Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от toncho83 » 07 Юни 2021, 12:53

Колеги, тази година смятам да ходя на Закинтос (3-4 дни), Кефалония (2 дни), Лефкада (3 дни) и ден-два около Солун да преполовя пътя. Смятам да хвана фери от Килини. Ще пътуваме другия месец. Набелязал съм къде да спим и кои плажове да посетим. Някои, който е ходил и има какво полезно да сподели..

2019 бяхме на Крит и получих много полезна инфо от колеги тук във форума :yes: та да питам пак :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от TNT » 07 Юни 2021, 12:54

Гърците вече ще пускат и с бърз тест май май, та и аз почвам да гледам за края на месеца.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от speedhokk » 07 Юни 2021, 15:31

Едно уточнение за минаването с антигенен/бърз или както там го наричат, е възможно само ако е вписан в електронния ви сертификат. Там където ще е обозначено ако сте ваксинирани, или имате стар позитивен пср (до 6 месеца).
Ако просто си направите един бърз тест, вземете си документа на хартиен носител и отидете на границата - ще бъдете върнати. Лабораториите за момента са казали, че нямат техническата възможност да качват антигенните тестове до 48ч в този ваш електронен сертификат, тъй че влизането в Гърция все още си остава с пср негативен, положителен стар или ваксина.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от TNT » 07 Юни 2021, 15:42

Това къде го прочете ?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от Моджо » 07 Юни 2021, 15:59

https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/greece


Преди 10-на дена като четох, "бързия" си важеше, само че не беше електронен. Сега е по-криво, задължително треа да е със сертификат.
Последна промяна Моджо на 07 Юни 2021, 16:01, променена общо 1 път
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от speedhokk » 07 Юни 2021, 16:00

В може би най-голямата и полезна група за пътуващи ГКПП Кулата във фб, където има специален пост, в който обясняват, че това което се разпространява по медиите е подвеждащо и ще доведе до покъртителни опашки и множество скъсани нерви по границите.

Дори мисля, че имаше и коментар с човек, който вече е бил върнат с антигенен тест. Разбира се всеки е свободен да се информира откъдето реши, но за мен инфото в тази група е най-добре систематизирано, винаги обновено и си я ползвам откакто положението с пътуванията стана толкова "динамично".

пп: като гледам линка на Моджо и мвнр са се коригирали, защото доколкото разбрах по-рано е пишело, че може и едва ли не с хартиен носител. Сега е коригирано, че само качен антигенен в сертификата важи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от TNT » 07 Юни 2021, 16:08

Благодаря, намерих ги тея групи :mhihi: Накратко от тук нататък всичко, което не е вкарано в европейския сертификат - не вАжи :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от Моджо » 07 Юни 2021, 16:53

Ми можеше само с хартиен, да. До края на юли кой знае какво ще измислят още.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от bai_ILIA » 08 Юни 2021, 8:24

acho.rs написа:То и Хлакидики го побългаряват, но все още са пред нас . Преди 2г викам да видя нещо различно и ми препоръчаха (бай Илия хах) Пефкохори - ебати , 90% сърби и руснаци и то явно от някои неприятни области .хотели скъпи , плажа миниатюрен , шезлонги гъздогъз...викачи по цял ден пищят за понички и царевица , а на обяд идват негри с камион и почват да бият някакъв тъпан и да продават дини . Пълен потрес ...но пък водата беше приказна , всички кръчми на плажа и отношението перфектно.


Август месец е тегаво навсякъде. Пълно е с всякаква сган. Юни и Юли се ходи в Гърция иначе навсякъде се усеща Балканския привкус на нещата :mhihi: Особено ако е на 400-500км от София или Пловдив...Не се оплаквай, все пак те пратих в хотел посещаван от инстаграм звезди и знаменитости :ok:
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от frizzante » 08 Юни 2021, 14:34

За влизането в Гърция ясно. А някой има ли инфо какви точно са вътрешните мерки действащи в момента? Вечерен час, маски на открито, по 3 + шофьор в автомобил и тнт.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от Моджо » 08 Юни 2021, 15:26

За колите е ако отивате на едно място и сте семейство не се носят маски и няма ограничение за брой хора . То това ще отпадне тия дни според мен. Иначе е шафьор и до 2-ма пътника - с маски ако не сте рода :)) Вечерен час - от 0,30 до 5,00 сабалето.

За маските е като тука - на закрито, в автобус, в магазин...
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от frizzante » 08 Юни 2021, 15:28

Вечерния час дано да махнат. Другото не е толкова кофти.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от Моджо » 08 Юни 2021, 15:29

Ми може и да го махнат. Мен не ме бърка, в 11 съм в кревата заспал ;))
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от acho.rs » 08 Юни 2021, 19:17

bai_ILIA написа:
acho.rs написа:То и Хлакидики го побългаряват, но все още са пред нас . Преди 2г викам да видя нещо различно и ми препоръчаха (бай Илия хах) Пефкохори - ебати , 90% сърби и руснаци и то явно от някои неприятни области .хотели скъпи , плажа миниатюрен , шезлонги гъздогъз...викачи по цял ден пищят за понички и царевица , а на обяд идват негри с камион и почват да бият някакъв тъпан и да продават дини . Пълен потрес ...но пък водата беше приказна , всички кръчми на плажа и отношението перфектно.


Август месец е тегаво навсякъде. Пълно е с всякаква сган. Юни и Юли се ходи в Гърция иначе навсякъде се усеща Балканския привкус на нещата :mhihi: Особено ако е на 400-500км от София или Пловдив...Не се оплаквай, все пак те пратих в хотел посещаван от инстаграм звезди и знаменитости :ok:

Не знаех за звездите, :bowdown: :ok: а иначе август съм ходил 4 пъти в Гърция. Предпочитам Юни и Септември, но ме многото хора ме бъркат а балканския привкус.
Каквото и да е, водата на Пефкохори е ненормално чиста, плуваш на 10м дълбочина и виждаш все едно е на 1м

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от mr_petroff » 09 Юни 2021, 18:59

toncho83 написа:Колеги, тази година смятам да ходя на Закинтос (3-4 дни), Кефалония (2 дни), Лефкада (3 дни) и ден-два около Солун да преполовя пътя. Смятам да хвана фери от Килини. Ще пътуваме другия месец. Набелязал съм къде да спим и кои плажове да посетим. Някои, който е ходил и има какво полезно да сподели..

2019 бяхме на Крит и получих много полезна инфо от колеги тук във форума :yes: та да питам пак :D


Според мен и на трите острова ти трябва поне по една седмица , че долу горе да видиш по важните места.Малко на препускане ше бъде работата...Ама ти си знаеш.От Лефкада до Кефалония ферито е от Нидри или Василики- препоръчвам първо Лефкада , после Кефалония и до Итака можеш да скочиш .
До Закинтос се стига от Килини , аз бих го оставил за друг път,ще те е яд че няма да ти стигне времето .
Имай в предвид , че Лефкада е пълен комерс ,цените са :bang: Кефалония е по спокойно и според мен по готино , Закинтос е нещо средно.
И на трите острова съм навъртял по над 400 км , имай го в предвид.
Иначе дестинацията е топ :yes: Ако се чудиш още къде в Гръцко - Скиатос на Спорадите е супер местенце - почти няма Българи и все още много ни се радват :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook