Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от DigitalExile » 13 Авг 2021, 13:36

///eMo написа:Шезлонгите се плащаха навсякъде по 8-15 евро, бирата на плажа между 5 и 7, Мохито 11 евро и т.н. По места за хранене те ни бият, по места за пиене ние тях . Обслужването беше прекрасно, храната вкусна, плажовете уникални, но да се изкарва, че в България е по-скъпо ми се вижда нереално.


Реално е, но на халкидики, не по островите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от ///eMo » 13 Авг 2021, 18:09

Възможно е, аз не съм успявал да го докарам по-евтино при идентични занимания. Ако сравняваме Бедрум тук, срещу таверна и разходка нещата са други.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от ///M Power » 13 Авг 2021, 20:42

alekangg написа:А в страни от сорта на Гърция може някъде да е по-скъпо, но гадно много трудно може да се уцели.


Абе не е като да няма гадни, но факт че доста са прилични.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от bum_bum » 13 Авг 2021, 22:49

Наистина не разбирам защо е толкова важно дали тук или в Гърция е по-скъпо. :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от alekangg » 14 Авг 2021, 8:49

Реално не е, защото при всички случаи общо е много по-добре, като вода, храна и т..н е да няма чалга, цици, пиянки и за някои това е минус.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от Моджо » 14 Авг 2021, 10:52

Казах вече, че е по-скъпо по-принцип в Гърция, но.
1. Хотел на 1 линия, включена закуска и вечеря.
2. Стаите не са луксозни, но са големи и е чисто.
3. Храната не е разнообразна кой знае колко, но е винаги вкусна.

Сметката за 4 (2+2) човека е 115 eur вечер + средно да речем 40 еур още/обяд = 155 еур на ден. = 310 лв. Това са цени 2021 г. Иначе по-рано ни е излизало към 95 еур.

Последния път като търсих в бг същите условия /само че нямаше закуска и вечеря , а само олинклузив/ не можах да намеря по-евтино или дори равно на това - всичко беше по-скъпо.
Говорим края на юли, началото на август като дати, а търсенето беше пролетта.

После търсих пак на първа линия без ядене. 100-120 лв на вечер /че и нагоре/. 100 лв спане, 30 лв закуска, 50-60 лв обяд, 60-70 лв вечеря и само така илиза по-евтино и то не много.
Ся по-лани брат ми беше на слънчака също 4 човека за 200 лв ол инклузив. Само дето...Слънчака дето без пари да ми дават няма да ида аз. И не беше на първа линия и в общи линии половината време са били на басейните. Е аз на море ли съм отишел или на басейн.

Като обобощение - Да, в Гърция е по-скъпо. Даже може да е доста по-скъпо. Гледайки цените само. Гледайки сичко накуп...не знам. Предпочитам да ида за 7 дни в Гърция, отколко за 10 в БГ /за да са равни цените /.


Току що проверих, който иска да си провери сам в букинга.
Тома Резидънс,Царево, 6 нощувки, без храна /никаква/ = 2000 лв. Ако искаш. В 2 малки стаи /щото немат за 4 човека/ и с изглед към полето. Със закуска, обяд и вечеря - 3000 лв за 6 нощувки. Аз бях в Гърция за 3000 лв ама за 10 нощувки.

Бяла Виста Уайт клиф - 1200 лв само спането. пак за 6. И тука не е по-евтино , а по-скъпо.

И се отказвам по-натам да търся :))
Проверявам само места, за които знам, че са хубави и че е поне като в Гърция обслужването.
Разбира се, винаги мога да намеря по-скъпо и то бая в Гърция и по-евтино БГ. Но както казах с търсене съм си намерил това което мен ме устройва и ми е по-джоба.
Иначе и аз искам да ида в Кронвелл Сермиля, Геракини в Гърция примерно ама нема пари .:)) Ето- там е скъпо.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от Jordana » 14 Авг 2021, 11:33

Правите сметки без кръчмаря , на маляките пак ще им налеят 420 милиона евро безвъзмездно за туризма .
Субсидията ще възлиза на 5% от оборота за туристическите компании за настаняване и 2,5% за останалата част от сектора, с таван от 400 000 евро. Парите ще бъдат освободени от данъци и защитени от конфискация
.
Сравняват се ябълки и круши както винаги , нито природата е една и съща нито условията за туризъм нито капацитета на базата нито бизнес условията за извършване такава дейност ...
Черноморието никога няма да е Гърция , даже не е подобно . Това нашето тука е правено за чужди туристи които идват един път и рядко повтарят . Докато българина има опит с нашенския туризъм , има лошо мнение за услугата и иска всичко дето е видял някъде извън България и като не го получи почва мрънкяне и мърморене . Отделно че българския туризъм е като целия ни останал бизнес - посредствен извън всякакви норми на отношение между клиент и търговец . И то не само от едната страна , българския клиент е същия дол дренки .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от alekangg » 15 Авг 2021, 8:25

Понеже знам какво ще получа, затова не ходя в България на море и готово.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от mr_petroff » 15 Авг 2021, 10:36

Мен пък си ме кефи и в България на моренце. И в Гърция, и Турция. И да не изреждам... Уцелиш ли мястото, компанията, и ако си носиш настроение и позитивизъм, няма начин да не ти е ОК. Ако случиш на скапано място, хотел, кръчма, просто палиш и сменяш. А кофти местене можеш да случиш не само у нас.
А по нашето Черноморие какви уникални дестинации има...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от Superexstatic » 15 Авг 2021, 17:11

Тая година за първи път бях на каравана на Градина. Пада се зад бежoвите бунгала близо до супермаркета https://www.booking.com/hotel/bg/karava ... #hotelTmpl Не съм вярвал, че ще го кажа, но ебати кефа :ok: Малко теснотия е отвътре, ама то влизаш само за спане. Имаше си и добре бачкащ климатик. Иначе много приятна обстановка и готини хора наоколо. Редувахме ден барбекю с купонче на верандата, която се оказа към 30-40кв, а на другия в Cattedrale Del Mar и после барче. Тази част на плажа и ми е любимата, че на 15-20 метра около тебе няма никой нито бичи музика. Мога да откарам така и месец :mhihi:

Изображение



После и няколко дни в апартаментче с хубава гледка в стария град в Созопол.

Изображение


Абе, супер си ни е нашето моренце. Но, както се каза трябва да се внимава къде се ходи(което важи и за Гърция). Особено Созопол ми е фаворит и ходя последните 3-4 години плътно. Не съм имал проблеми нито с храна по заведения нито с местата за настаняване, нито с нищо. Винаги всичко е било, ако не на топ поне на добро ниво. Единствено Каваци с това Еxe са му ебали майката. Яко сган и кънти техно по целия плаж.
Последна промяна Superexstatic на 15 Авг 2021, 20:02, променена общо 3 пъти
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от DigitalExile » 15 Авг 2021, 17:17

А си беше толко яко на каваци преди години когато нямаше 60 заведения по плажа... ама няма вече свърши :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от NiksGS » 15 Авг 2021, 18:06

И аз да похваля къмпинга - отидохме семейството на палатка, на къмпинг Рай, оказа се, че не можахме да намерим палаткаря и си наехме бунгало. Не сме претенциозни с жената, добре си изкарахме, децата също останаха доволни. Идеята беше палатка за децата, за тях е емоция. Нищо, ще го организирам следващ уикенд.
Ultimate Riding Machine

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от TNT » 16 Авг 2021, 10:56

///eMo написа:По места за хранене те ни бият, по места за пиене ние тях .

Тука е ключа от бараката. Ако целта ти е да си по баровете и да изтрезняваш с бири на плажа - тогава нашето море. За спокойствие и почивка - твърдо Гърция. За цени... в България хубавите места задминават по цени средните в Гърция. Не, че няма хубаво. Ама в Гърция средното е по-хубаво от средното в България. Проблема е, че в България хубавите места са с цени... на които може да си в цяла Европа. А където е евтино - всичко е замразено и старо олио. Едно бързо търсене на ресторантите в Гугъл наоколо и мненията от тази година решава доста проблеми. На мен лично в Гърция ми харесва липсата на "дай 5-10лв на бариерата на батките по джапанки", "дай 0,50лв за тоалетна на плажа", после "дай 25-35лв за чадър и шезлонг" и т.н. Супер много ме напряга това плащане няколко пъти, докато стигнеш до водата. Алкохола на плажа наистина е по-скъп, ама то и в София на НДК наливната бг бира е 6,50лв :kuku:

За 70е килограма риба в Приморско го вярвам. То и преди 2 години бяха подобни цените на плажа Перла. 36 или 38лв беше порцията рибка.

На шеф Манчев в ресторанта Кактус съм сядал веднъж пролетта. Беше много вкусно. Обаче добре, че не бях гладен. Щото щях да си остана :mhihi: Порциите са много гурме, а цените стабилни.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от TNT » 17 Авг 2021, 15:33

Един страничен въпрос: как стои пътуването в Сърбия ? На Калотина минава ли се без висене на опашки ? За този уикенд ме сърби да запаля колата до Ниш :wave:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Море 2021-ва?!...

Мнение от ivoaudi » 17 Авг 2021, 15:38

На отиване добре, на връщане катастрофа. Поне така бе до преди дни.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook